Şimdi Ara

Kafam karisti: ATI Radeon Xpress 1100 256Mb paylasimsiz memory nasi yanii???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar laptop arastirtiriken asagidaki linkteki laptopa rastladim x1100 de 256 MB dedicated hafiza olduu yaziyor dorumu??eger oleyse bide bu fiyata bu laptop efsane deil mi sizceee?

http://www.circuitcity.com/ssm/Acer-Aspire-15-4-Widescreen-Notebook-PC-5100-5840/sem/rpsm/oid/176216/rpem/ccd/productDetail.do#tabs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andich -- 24 Mart 2007; 7:19:51 >

• yarddiiiimmmm
  • ya kastırırsan 512 bile olur diye yani

tabi ramden de aynı oranda düscek

ne efsanesi her notebookda hemen hemen aynı
  • tamam 512 olmasini anladimda benim sordugum X1100 de 256 MB paylasimsiz hafiza oldugumuydu??bildigimme gore olmamasi lazim.eger varsa o zaman baya ucuz olur cnm. 2GB ram, 160 GB, 1.6 GHz AMD X2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andich -- 3 Mart 2017; 10:2:36 >
  • Öncelikle selamun aleykum benimde bir sorum olacak;Ati Radeon Xpress 1100 ekran kartı 128 mb demişti pc yi aldığımda ama Acer eSETTINGS MANAGEMENT ten baktığımda 64 mb gözüküyor,512 mb DDR2 ram var ama anlayamadım neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adige_038 -- 4 Nisan 2007; 21:11:14 >
  • Dostum o dedigin laptopi bugun aldim su an amerikadayim. 654 dolar fiyati. Dedigin dogru, 256 paylasimsiz, toplamda 897 mb gozukuyo wistada. Neden bu kadar ucuz dersen bu acerdan kaynaklanmio, acerda bu laptop amerika fiyati 850 dolar, wergiyle 927 dolar. Ucuzlugu saglayan circuitcity nin ta kendisidir., her sene onlar bir urunde bolesine bir indirime gderler. Oyun denedim seganin tenis oyununu, acikcasi kotu calistirdi, zannedersem catalyst manageri eski surum, yenisini yukleyince duzelir. Bu arada turkiyeden circuitcityde alisweris yapabilirsiniz internet sitesine girin orda shop by phone die bisey war ama ne kadar wergi bindirirler bilemem, haberiniz olsun die soliim dedim. Bu arada oyun disindaki vista performansi mukemmel cok hizli bir laptop, hele bu fiyata mukemmel...
  • Ya isterse 1 TB olsun. Chipset x1100 neticede...

Yine de yaramaz o kart....
  • Yarar niye yaramasın ekonomik bir bilgisayar zaten 1500-2000 dolarlık bilgisayarlarla karsılaştırmak onlardaki teknolojiyle yarıştırmak anlamsız tabii ama yarattıgı fark 800 dolarlık bu bilgisayarla 2000 dolarlık öteki bilgisayarlar arasında %20 yi geçmez bu da teknolojinin pazarlamanın cilvesi böyle yapıyorlar yeni cıkan ürün eskisini ikiye katlıyomuş gibi tanıtılıyor.Ama tabiki farksız değil onu iddia etmemek gerekli X1100 chipset eski olabilir fakat işe yaramaz değil üzellikle 256mb ile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Ya isterse 1 TB olsun. Chipset x1100 neticede...

Yine de yaramaz o kart....

Katılıyorum, kendisi şu an benim 5102 min üzerindedir ve Bios update ile 256 MB yapılabikmektedir ama ben 64 MB kullanıyorum. Ha 512 MB olsa neye yarar ki en nihayetinde X1100...

quote:

Orjinalden alıntı: Adige_038

Öncelikle selamun aleykum benimde bir sorum olacak;Ati Radeon Xpress 1100 ekran kartı 128 mb demişti pc yi aldığımda ama Acer eSETTINGS MANAGEMENT ten baktığımda 64 mb gözüküyor,512 mb DDR2 ram var ama anlayamadım neden olabilir?

Ekran kartının 128 MB olabilmesi için en az 1 GB Sistem Raminin olması gerekli.

• ya abicim bu bios update nasl yapılıyor biri açıklasa hayrına ?? :D 2 gb ram ama 64 mb kullanıyorm ekran kartını xpress 1100 benimkide
  • selam arkadaşlar
    konuyu doğru yere mi açtım bilemiyorum ama benim bir problemim var.nirvanamı bikaç gün önce aldım.dahili camerası çok karanlık gösteriyor ve bitürlü ayar yapamıyorum.nasıl yapacağımı da bilemediğim için bir de size somak istedim.bu camera ayarlarını nerden nasıl yapacağız.yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    melis_sa
  • Üzerinden 10 yıl geçmiş yahu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.