Şimdi Ara

Kaldirima park eden arac (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki adam gece geç saatlerde gelmiştir.

Haliyle yorgun bırakmıştır öyle.

Bişey olmaz.

Tekrarlanırsa uyarırsınız.

Ben de gecenin bi köründe nerelere bıraktım aracı.

Olur böyle şeyler
  • Plakası okunacak şekilde resim çekip, trafiğe yolla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım asıl sorun bahçe kapısından geçmenizin engellenmiş olması.fakat bunun asıl sorumlusu araç değil çöplermiş gibi görünüyor
  • Ne güzel ya! Aramızda da var demek ki böyleleri. Ben asla ve kat'a böyle araba bırakmam. Kaldırıma hadi diyelim bir mecburiyet oldu ve çıktım o zaman yanımdan en az bir tekerlekli sandalyenin rahat geçeceği kadar yer bırakırım. Park yeri yokmuş, yorgunmuş vs bunlar bahane. Çok yorgunsan 4 sokak öteye park edip taksi tut. Bir bahane uyduran başkasının hakkına tecavüz etmeyi kendinden hak görüyor hemen.

Bir kere Moda'da kaldırımdan giderken öyle bir araç denk geldi. Yağmur yağarken kaldırımdan sürüne sürüne geçtim. Üstüm başım çamur oldu. Sonra durdum ve aracın yanında bir daha geçtim. Şemsiyenin ucu nereye denk geldi pek dikkat etmemiş olabilirim o sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Ne güzel ya! Aramızda da var demek ki böyleleri. Ben asla ve kat'a böyle araba bırakmam. Kaldırıma hadi diyelim bir mecburiyet oldu ve çıktım o zaman yanımdan en az bir tekerlekli sandalyenin rahat geçeceği kadar yer bırakırım. Park yeri yokmuş, yorgunmuş vs bunlar bahane. Çok yorgunsan 4 sokak öteye park edip taksi tut. Bir bahane uyduran başkasının hakkına tecavüz etmeyi kendinden hak görüyor hemen.

Bir kere Moda'da kaldırımdan giderken öyle bir araç denk geldi. Yağmur yağarken kaldırımdan sürüne sürüne geçtim. Üstüm başım çamur oldu. Sonra durdum ve aracın yanında bir daha geçtim. Şemsiyenin ucu nereye denk geldi pek dikkat etmemiş olabilirim o sefer.

Olmasi gereken sizin soylediginiz ama iste gordugunuz gibi forumda da var bu insanlardan. İki adim fazla yuruyeceksin diyebilecek kadar da kustahlar. Sahsen kendi aracimin tek tekerlegini dahi kaldirima cikartmadan park ediyorum. Yer olmasa -ki genelde yer olmuyor- 2 sokak bazen 3 sokak uzaga birakiyorum. Bu dunyada yasayan herkese saygim var. Arabami uzaga park ettim diye basina bir sey gelirse belki 1-2 gun uzulurum ama sayet kaldirima park ettim diye bir cocuk yoldan yurumek zorunda kaldiginda araba carparsa omur boyu vicdan azabi cekerim. Mala degil cana deger verin, insana, hayvana, agaca deger verin...

• Ben bir şeyi anlamadım bu fotoğrafta. Kesik çizgiyle belirlenmiş yerler zaten araç parkı için ayrılmış görünüyor. Hatta fotoğrafın kenarında kalan Symbol düzgün park etmiş. Bu adam neden solunda nizami park alanı varken kaldırıma çıkmış ki?
  • bomba ihbarı yapın, fünye ile patlatsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

Polisin işi gücü yok oraya gelecek

benim bildiğim huzuru ve güvenliği sağlamak için varlar, başka ne işi gücü var polisin?
  • Böyleleri için şikayetle falan uğraşmam... Çok canımı sıktıysa; lastiğin sibop kapağına ufak taş sıkıştırarak bırakırım lastik yavaş yavaş iner, geldiğinde de biraz uğraşır... Çok fazlaca canımı sıktıysa da; aynı uygulamayı iki lastiğe yaparım, cama da küçük not bırakırım bitti gitti...

Zararsız ve etkili bir çözüm... Yanlış park yüzünden araba çizmeye gerek yok, vicdanen arabaya yazık sahibine değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rose -- 31 Mayıs 2014; 13:43:59 >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Haklısınız da burası türkiye, hele istanbul'da polislerin ne kadar eğitimsiz ve despot oldukları aşikar. İlgilenirşz derler kimse gelmez o bölgeye. Cinayet oluyor polis 3-4 saat sonra ancak geliyor. Arkadsşımın evine hırsız girdi bir hakimin aramadı ricası ile ancak 2 saat sonra istanbulun göbeği şişliye geldiler ve adam gibi işlem yapmadılar bile usuleten anlayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haklısınız da burası türkiye, hele istanbul'da polislerin ne kadar eğitimsiz ve despot oldukları aşikar. İlgilenirşz derler kimse gelmez o bölgeye. Cinayet oluyor polis 3-4 saat sonra ancak geliyor. Arkadsşımın evine hırsız girdi bir hakimin aramadı ricası ile ancak 2 saat sonra istanbulun göbeği şişliye geldiler ve adam gibi işlem yapmadılar bile usuleten anlayın

Konu bi hanzonun kaldırıma park etmesi ama giydirilecek yer farklı... Negzell !!
  • e-rose kullanıcısına yanıt

Konu hanzonın parkı evet ama onu çözecek resmi makam yok memlekettr giydiriyoruz biz de sende kapasite olsa anlardın ama kapasiten yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konu hanzonın parkı evet ama onu çözecek resmi makam yok memlekettr giydiriyoruz biz de sende kapasite olsa anlardın ama kapasiten yok

Gelişmiş ülkelerde hanzonun park etmesini çözecek bi makam yoktur, çünki böyle bi park göremezsin oralarda... Gidip gördüğünü var sayarak yazmıştım ama nafileymiş...

Sen;

"lüzumsuzsa söndür"

"yerlere tükürme"

"Yayalara yol ver"

"kıyafetini düzelt"

"klakson çalınmaz"

Şeklinde güdülmeye müsait emirlerle yaşamaya alışmışsan yapacak bir şey yok... Senin halin vaktin durumun benim kapasitemi tahayyül etmeye yetseydi farklı üslupta yazardın... Yazık, kimin çocuğuysan üzüldüm şimdi bak...

• O çöpleri saatinde (genelde akşam 9 civarı) çıkarmayıp o goruntunun oluşmasına neden olanda en az cip sahibi kadar hayvandır. Konteynır koymayan belediye sorumlusu da hayvandır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastiklere raptiye kapilara civi
    Boylelerini uyarsanda anlamazlar

• Ne kadar da abartiyorsunuz. Yok lastikleri indir yok arabayi çiz falan. Adam hep oraya koyuyorsa cama not atarsiniz. Hala daha koyarsa eyvallah ama onerdikleriniz cozum degil. Birisi sizin arabaniza yapsa hosunuza gidermiydi her ne kadar hatali park etsenizde

• quote:

Orijinalden alıntı: DUSTER04

O çöpleri saatinde (genelde akşam 9 civarı) çıkarmayıp o goruntunun oluşmasına neden olanda en az cip sahibi kadar hayvandır. Konteynır koymayan belediye sorumlusu da hayvandır.

Arkadas ne meraklisiniz bilip bilmediginiz her seye sallamaya. Belirli gunleri sasti var cop toplama isleminin hicbir sorun olmuyor sokakta 7/24 les gibi kokan konteyner olmasindan daha iyi emin olun. Yukaridada yapmisim aciklamasini konuyla da alakasi yok zaten israr niye? Cok merak ettiyseniz de soyleyeyim apartman gorevlileri cop saatinden onde copleri toplayip oraya koyuyor belediye ekipleri de hic aksatmadan gelip aliyorlar. Yer Uskudar/İstanbul. Cop hakkinda baska bir sey yazilmazsa sevirim. Varsa bir sey yazmak isteyen konu disina acsin konusunu. Saygilar.

• Aslında yapılması gereken bu;http://youtu.be/om8Qlh2UUac?t=49s

veya bunu Türkçe'ye çevirip kartvizit olarak bastıracaksın, böyle dallamaların arabasına not bırakacaksın.

Kaldirima park eden arac

Sağ altta ''arabanı çizerim'' demek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 3 Haziran 2014; 20:00:25 >

• Araç çizilincede;

"Vay o benim arabamı çizen hayvan yok şu yok bu seni bulursam geberticem lan.."
  • Ayrıca nerede yaşıyonuz abi nasıl çöp konteynırı yok sokaklarda :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.