Şimdi Ara

Kamu Yönetimi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar orta halli bir anadolu lisesinde okuyorum ve şuan Lise 1' deyim.

Yeni sistem gereği muhtemelen gelecek sene Sbs ye gireceğiz ve seçeceğim bölüm hakkında bilmediğim çok şey var.

Ea2 den Kamu Yönetimi seçmeyi düşünüyorum.

Bu bölüm sonunda ne gibi mesleklere girebilirim? Açıkta kalma ihtimalim nedir. Lütfen yardımcı olun. :)

• Up
  • devlet dairelerinde müfettiş uzman emniyette çeşitli görevler polislik kaymakamlık vs lobi işler
  • bende girmeyi bu bölümü düşünüyordum ama puanları düşük olması kafamı karıştırdı. İnceledim mesela kaymakamlık sınavına 1 defa girebiliyormuşsun. Nebiliyim fazla tutulmuyo iktisat işletme hukuk gibi değil yani. Eşit ağırlığın en gözde mesleği hukuktur
  • Ben bu bölümde okuyorum 2. sınıftayım severek seçtim ve memnunum tüm bakanlıklarda uzman uzman denetçi olabilirsin kaymakamlık,idari hakimlik,dışişleri mesle,idari memurluğu,bankalarda uzman,mali müşavir,denetçi,kamu tüzel kişilerinde,vs.vs. iş bulabilirsin iş alanı baya geniştir ama sınavları kazanman lazım tabiki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: allm

Ben bu bölümde okuyorum 2. sınıftayım severek seçtim ve memnunum tüm bakanlıklarda uzman uzman denetçi olabilirsin kaymakamlık,idari hakimlik,dışişleri mesle,idari memurluğu,bankalarda uzman,mali müşavir,denetçi,kamu tüzel kişilerinde,vs.vs. iş bulabilirsin iş alanı baya geniştir ama sınavları kazanman lazım tabiki..

+ 1
    Yalnız severek okumalısınız maalesef iibf ye insanlar severek değil mecburiyetten geliyor, bende kamu yönetimi 4. sınıftayım sınavları kazanırsanız iyi işler var. Bence iibf en entellüktüel fakülte ama kim takar bunu.....
  • İktisat yada maliye derim. Bunları okuyanların girmeyi düşündükleri üst düzey bilgiye dayalı sınavlarda, işletme ve kamunun şansı düşük. Hatta bu sınavlarda İktisat maliyeden daha şanslı. Nedeni defalarca tartışıldı arama yapabilirsin. Ancak kamu yada özel müfettişlik uzmanlık falan düşünmüyorsan işletme düşüne bilirsin. Kulvarları diğer ikisinden farklı.
  • Polislik demiş birisi :S

Bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

İşletme pek istediğim bir bölüm değil açıkcası. İktisat seçersem neler olabilirim?
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.