Şimdi Ara

Kare Plaka Çıkartma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz ay sıfır Mini Cooper Cabrio satın aldım. Plaka işlemlerini yetkili satıcı halletti ancak ısrarla aracıma kare plaka istediğim halde güya trafik şubede kare sac olmadığı için araç dikdörtgen plaka olarak geldi.

Şimdi ben yeniden şubeye gitsem masrafını yapsam bende dikdörtgen plaka varken kare basarlar mı? Dikdörtgenleri geri versem yani? App plaka yaptırmak istemiyorum da o nedenle soruyorum.

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kare Plaka Çıkartma: Kapsamlı Bir Kılavuz

Kare plakalar, araçlarına kişisel bir dokunuş katmayı ve trafikte daha fazla öne çıkmayı isteyen araç sahipleri arasında giderek daha popüler hale geliyor. Kare plaka sahibi olmak ve kendi kare plakanı oluşturmakla ilgileniyorsan, bu kapsamlı kılavuz seni adım adım yönlendirecektir.

Kare Plaka Nasıl Alınır

Türkiye'de kare plaka almak için şu adımları izlemelisin:

• Yetkili bir trafik tescil bürosunu ziyaret et.
    • Mevcut plakanı ve ruhsatını ibraz et.
    • Kare plaka talebinde bulun ve gerekli ücretleri öde.
    • Kare plakanın hazırlanmasını bekle (genellikle birkaç gün sürer).

Plakayı Kareye Çevirme

Mevcut dikdörtgen plakanı kare plakaya dönüştürmek istiyorsan, özel bir plakalık kullanman gerekecek. Özgörkey, kare plakalar için özel olarak tasarlanmış plakalıklar üreten popüler bir markadır. Plakalığı takarak dikdörtgen plakanı kare bir şekle getirebilirsin.

Kare Plaka Yapma

Kendi kare plakanı yapmak için aşağıdaki malzemeleri topla:

• Kare bir metal veya plastik levha
    • Harf ve rakam kalıpları
    • Sprey boya veya yapışkan harfler
    • İzolasyon bandı

Plakanın kenarlarını izole et, harfleri ve rakamları kalıplarla hizala ve sprey boya veya yapışkan harflerle doldur. Boyanın veya harflerin kurumasını bekledikten sonra kare plakan hazır olacaktır.

Düz Plakayı Kare Plakaya Çevirme

Düz bir plakayı kare plakaya çevirmek için aşağıdaki adımları takip et:

• Plakayı metal bir kesici veya makasla kare şeklinde kes.
    • Kenarları zımparalayarak pürüzsüzleştir.
    • Plakayı kare plakalıkla birleştir.

Kare Plakayı Dikdörtgen Yapmak

Kare bir plakayı dikdörtgen yapmak için ters işlemi uygulamanız gerekecektir:

• Plakalığı çıkarın.
    • Plakayı orijinal dikdörtgen şekline kesin.
    • Kenarları zımparalayın.
    • Plakayı yeniden takın.

Umarız bu kılavuz, kare plaka hakkında bilmen gereken her şeyi anlamana yardımcı olmuştur. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen yetkili bir trafik tescil bürosuna başvurmaktan çekinme.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bunu sizin değil aldığınız yerin halletmesi gerekirdi, özellikle belirtmediniz mi?
  • Kare app al. 40 lira civarında uğraşma hiç trafik şube ile.
  • Belirttim aldığım firma borusan'a bağlı hatta ancak trafik şubede kare sac kalmadığı için dikdörtgen verildi diye açıklama yapıldı.

İşte araca o kadar para veriyorsun satıncaya kadar şöyle yaparız böyle yaparız, parayı aldıklarında müşteri memnuniyeti adına birşey kalmıyor. Koca firma bana kare plaka yaptıramıyor arkadaşlar söz verdiği halde :) gülüyüm mü bilemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal plakaları çıkart bagaja koy, app plakayı orjinal plaka ile aynı yazı biçiminde olacak şekilde yaptır, cemiyet mührünü bastır tak gitsin, trafikte polisler dikkat etmiyor yazı biçimi normal olunca ben öyle kullanıyorum şuan misal.
  • Teşekkürler, öyle yapmayı düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Orjinal plakaları çıkart bagaja koy, app plakayı orjinal plaka ile aynı yazı biçiminde olacak şekilde yaptır, cemiyet mührünü bastır tak gitsin, trafikte polisler dikkat etmiyor yazı biçimi normal olunca ben öyle kullanıyorum şuan misal.

cemiyet muhurunu nasil bastirabiliriz? ben de bundan 2 ay once 320i aracima ozgorkey izmirde kare plaka cikartmalarini istedim. bana da trafik subenin elinde olmadigini, zaten 320i lerin arka tamponuyla kare plakanin uyumlu olmadigi gibi bir bahane uydurdular. Halbuki biliyorum ki uyumlu. fakat normal plakalar takildiktan sonra baktim cok temiz takmislar ve yazi tipi de hosuma gitti, onceki aracimdan farkliydi benim de hosuma gitti hic ugrasmadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARC118i -- 31 Ağustos 2016; 13:14:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.