Şimdi Ara

Kasa Ötüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni toplama bi bilgisayar aldım ve böyle bir sorunla karşı karşıyayım, fakat bu sorun bilgisayarı açtığımda değil yeni oyunları filan açtığımda oluyor. Ambulans gibi ötmeye başlıyor kasa, ardından simge durumunda küçültünce ses geri gidiyor. Biraz araştırdım baktım ya güç kaynağı işlemciyi besleyemiyor ya da ramler yanlış takılmış demişler. Ram'ler bilgisayar tarafından algılanıyor, çünkü toplam olarak yazıyo özelliklerde. Bu sorun karşısında yardımcı olursanız sevinirim, iyi akşamlar

• soru soracağınız zaman sistem özelliklerini yazarsanız daha iyi olur. şimdi senin ekran kartın ne oldugunu yada psu nun kaç watt oldugunu nerden bilecegiz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.g.r.e.s.i.f

soru soracağınız zaman sistem özelliklerini yazarsanız daha iyi olur. şimdi senin ekran kartın ne oldugunu yada psu nun kaç watt oldugunu nerden bilecegiz??

kusra bakma pek anlamıyorum da :)

Intel(R) Core(TM) i7 CPU 950 @ 3.07GHz
    Anakart: Supermicro X8SAX 2.0
    Ekran Kartı: Nvidia Ge Force GT630
    RAM: 8GB (2 tane 4 gb takılı)
    Güç kaynağı 400W
  • hayneken kullanıcısına yanıt
    E bok guc kaynagi yetersiz en az 600 wat olmasi gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

E bok guc kaynagi yetersiz en az 600 wat olmasi gerek
    sorun bu yani öyle mi :) peki nası bi çözüm bulabilirim satılır mı güç kaynağı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayneken

sorun bu yani öyle mi :) peki nası bi çözüm bulabilirim satılır mı güç kaynağı ?

Evet satılıyor öyle bir işlemciye 400watt psu çok düşük :)
  • 750 lik al rahat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captureThecrown

750 lik al rahat et.
    400 diyor nuhasduhasuas
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeusun Babası

400 diyor nuhasduhasuas

Alıntıları Göster
    eskiden benimde ötüyordu ayağımla vuruyodum geçiyodu dene istersen demek sorun buymuş gittim bir de bilgisayar mühendisiyle aldım pc'yi
  • quote:

Sorunun arkadaşlarında dediği gibi PSU un yetersiz seasonic , ximatek , cooler master , ocz ,thermaltake markaları güvenilir
    bunlardan herhangi birinin 600-750 w arası bir psu su işini fazlasıyla görecektir. Dikkat etmen gereken nokta +80 verimlilik olanlarından alman
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksksoldier

quote:

Sorunun arkadaşlarında dediği gibi PSU un yetersiz seasonic , ximatek , cooler master , ocz ,thermaltake markaları güvenilir
    bunlardan herhangi birinin 600-750 w arası bir psu su işini fazlasıyla görecektir. Dikkat etmen gereken nokta +80 verimlilik olanlarından alman

Alıntıları Göster
    sağolasınız eyvallahınız :) güzel kazık yemişm demek ki

• quote:

hemde allı ballı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

quote:

hemde allı ballı :D

Alıntıları Göster
    bugün 750w +80 modüler psu aldım ve bağlantılarını doğru yaptığıma inanıyorum. Fakat ötme devam etmekte

• quote:

bugün 750w +80 modüler psu aldım ve bağlantılarını doğru yaptığıma inanıyorum. Fakat ötme devam etmekte

Öncelikle PSU bağlantılarını doğru yaptığından tam olarak emin ol , sonra ramlerini bi tak çıkar yerlerini değiştir dene bakalım devam edecekmi sorunun birde ısı değerlerini buraya yazasan daha kapsamlı şekilde yardımcı olabiliriz.
  • Pc toplarken gt 630 u tavsiye eden kim
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkboyy

Pc toplarken gt 630 u tavsiye eden kim

ben toplamadım, toplanmış aldım aslında
  • Kardes kasayi ac oyuna gir kulagini yavasca kasaya yaklastir ve sesin hangi parcadan geldigini cozmeye calis.buyuk ihtimal ekran kartin sorunlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Kardes kasayi ac oyuna gir kulagini yavasca kasaya yaklastir ve sesin hangi parcadan geldigini cozmeye calis.buyuk ihtimal ekran kartin sorunlu.
    kasanın fanını sök. (cpu fanı değil)
  • Ekran kartı yük altına girdiği için geliyordur o ses
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsessive*

Ekran kartı yük altına girdiği için geliyordur o ses

yani ne yapmam gerekiyor ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.