Şimdi Ara

Kasamdaki USB yi anakarta nasıl bağlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasamdaki USB kablolarını anakartıma bağlamak istiyorum fakat çok fazla kablo var ve bunun sıralamasını bilmiyorum bunun bir şeması veya resmi varsa veya anlatabiliyorsanız seninirim...

• Anakartın kitapçığında detaylı olarak gösteriyor olması lazım.
  • bakıyorum şimdi
  • teknik yardım bölümüne doğru...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FCSDSL

Anakartın kitapçığında detaylı olarak gösteriyor olması lazım.

• teknik yardım bölümünde yada üst konularda detaylı açıklama var.
  • anakart kitapcıgını bulamassan pdf formatında indirebilirsin anakartının sitesinden yada anakartın uzerınde usb yazan senın kasanın usb cıkıslarının kablosunun oturacagı bi yavası olacak uzerınde usb yazan orayı bulabilirsen olayı bitiirirsin
  • anakartın üstünde köşeler yakın yerlerde altında usb-1 ve usb-2 yazan grişlere kasanın usb sinden gelen uzatma kablosunu takıcaksın
  • abi şimdi şunu yapacaksın.
    O gördüğün çok kablolar varya.
    usb için anakarta o ince kablolardan 4 tane olur(yani her usb giriş için 4 tane)
    bunların giriş(giriş yeri dediğim yer kablonun en sonunda ankarta bağlanan küçük plastik parçalar ve bunları anakartta dikey metal yerlere sokarsın) yerlerinde adları yazar.
    USB için : 1. kablounu plastik kısmında ground 2.de +(+5v,+v gibi) 3.de -(-5v,-v gibi) 4. de ise sadece + veya power gibi bi şey yazar(markadan markaya değişir anakartın markasını verseydin daha çok yardımcı olabilirdim)

Neyse anakarttaki girişi biliyorsan sırasıyla power , + , - , groundu takacaksın.Unutma hepsi aynı kökten çıkacak.
    daha fazla yardım için yahoo mesenger : erkin_doganay@yahoo.com veya anakartın kitapçığı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.