Şimdi Ara

Kendimi işimi kurmak için fikir önerilerinizi bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    27 yaşında bir inşaat mühendisiyim okulumu dereceyle bitirdim. 4 senedir mesleğimi yapmaya çalışıyorum ancak malum piyasa şartları ve özel sektörün sorunları nedeniyle 7 aydır çalışmıyorum. Maaşlar düşük beklentiler yüksek ve artık hayatımı düzene sokma düşüncelerim doğrultusunda kendi işimi yapmaya karar verdim. Kendi işim hakkındaki düşüncem şu. Babam mobilya imalatcısı sanayide mutfak dolabı kapı vs imalatları yapmakta. Müteahhitle değil direk müşteriyle çalışmakta ancak biraz yaşlandı ve kurulu düzen olması nedeniyle kendi işimi bu alanda kurmaya karar verdim. ilk başta fazla maliyet gerektirecek bir durumda olmayacak. Dükkana bir ofis tasarlayacağım design tasarım tarzında isim yapıp iç dekorasyon 3 boyut tasarım mobilya vs. Sizce bu piyasaya nasıl girmeliyim müşterimi nasıl arttırırım nasıl kazanırım. Örneğin, afiş bastırıp dağıtmak reklam 3 boyut tasarım kurumsal bir kimlikle kaliteli şahıs işi yada büyük otel işleri yapmak istiyorum. Tecrübelerinize dayanarak yardım bekliyorum.
    Firmamın içeriği tekrar belirteyim dekorasyon mobilya tasarım ve inşaat mühendisi olduğumdan dolayı tadilat işi

• fikirlerinizi bekliyorum
  • Arkdaslar öneriniz yok mu
  • Gayet guzel fikir . Sifirdan is aciyor olsaniz sakin bulasmayin derdim ama kurulu duzen herzaman iyidir .
  • Hocam fikri olan zaten kendi kurar işini sana söylemez.
  • İlk etapta Biraz amatörce olacak ama ilk etapta büyük firmalar için ücretsiz çalışma yaparak teklif sunun derim. Düşük kar ile yapılabilecek en güzel ürünü yapıp pazarlarsanız sektörde yavaş yavaş yer edenir çevre yaparsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacob Snell

Hocam fikri olan zaten kendi kurar işini sana söylemez.
    Hocam haklisiniz da ben iş fikri istemiyorum sadece yapacağım hamle icin nasil yol izleyeyim diye soruyorum
  • bence sen ucuz 2.el eski evleri satın al. evin içini sen tasarla, mutfağı güzelce yap geniş mutfak olsun. mutfak için gerekli mobilya ve dolapları zaten sizin mobilya dükkanında yaparsınız,evin kapı penceresi eskiyse yenilersiniz yerleri falan yaptırırsın.
    sonra o evi yüksek fiyata tekrar satlığa çıkartırsın. hem sen kendi mesleğini konuşturmuş olursun hem mobilya atölyenizi kullanıp ucuza mal edersiniz tamilat işlerini.
    inşaat-mobilya-dekorasyon üçlemesi harika işler çıkartırsınız.
    200 000tl ye aldığın eski evi kendin yeniden dekore edip tadilatlar yaparak 20-30 bintl masraf yaparsın. evin içi çok güzel görünürse sen o evi 260 000tl ye çok rahat karla satarsın. yani karın 30 000tl olur.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    O işin şehirlerde olabikeceğini sanmıyorum. Müstakil evler için mantıklı ama apartman dairesi için çok kar getirmez. Altyapıyı değiştirmek imkansız. Siz üstünü istediğiniz kadar cilalayın 3 yıl içinde elinizde patlar. Üstelik kentsel dönüşüm adı altında yıkıp yeniden yapılıyor binalar. Muhiti de göz önünde tutmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gereksizbirisi -- 26 Temmuz 2019; 11:47:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gereksizbirisi

O işin şehirlerde olabikeceğini sanmıyorum. Müstakil evler için mantıklı ama apartman dairesi için çok kar getirmez. Altyapıyı değiştirmek imkansız. Siz üstünü istediğiniz kadar cilalayın 3 yıl içinde elinizde patlar. Üstelik kentsel dönüşüm adı altında yıkıp yeniden yapılıyor binalar. Muhiti de göz önünde tutmak lazım.
    lokasyon önemli, eski bina ama betonu çeliği çok iyi olacak bina tercih edilmeli.
    mesela benim ev de çok eski ama evi yaptıran adam çimentosunu demirini öyle fazla kullanmış ki, evde tamirat yapan usta haşat oldu. adam duvara balyozu vuruyor,balyoz kayaya çapmış gibi geri sekiyordu.
    kadınların evde en çok önem verdiği şey mutfak, mutfak güzel olduktan sonra gerisi sıradan olsada mühim değil.
    işi bilen ve pazarlaması iyi olan biri için tadilat yapıp ev satma işinde acayip kar var.

hatta şimdi akıllı ev tarzı çıkmış, sıradan vi evi akıllı ev haline getir aşırı yüksek karlılıkla sat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 26 Temmuz 2019; 12:55:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

lokasyon önemli, eski bina ama betonu çeliği çok iyi olacak bina tercih edilmeli.
    mesela benim ev de çok eski ama evi yaptıran adam çimentosunu demirini öyle fazla kullanmış ki, evde tamirat yapan usta haşat oldu. adam duvara balyozu vuruyor,balyoz kayaya çapmış gibi geri sekiyordu.
    kadınların evde en çok önem verdiği şey mutfak, mutfak güzel olduktan sonra gerisi sıradan olsada mühim değil.
    işi bilen ve pazarlaması iyi olan biri için tadilat yapıp ev satma işinde acayip kar var.

hatta şimdi akıllı ev tarzı çıkmış, sıradan vi evi akıllı ev haline getir aşırı yüksek karlılıkla sat.

Alıntıları Göster
    Eyvallah hocam fikrin için aklimda olan bir sektör sadece onun icin biraz daha piyasanin hareketlenmesini bekliyorum sonrasinda dahil olacagim o işe

• tigerhalil T kullanıcısına yanıt
    Adanada bankanın sattığı hacizli evlere ba çok uygun fiyatlara satıyorlar bunlardan birini alıp ufak dokunuşlar yaparak yüksek fiyata geri satacaksı.
    bak senin için çok güzel villa buldum.
    sahibinden.com
    Bankadan 3+1, 155 m² Satılık Villa 144.000 TL'ye sahibinden.com'da - 589758308
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-vakifbank-tan-satilik-3-plus1-villa-589758308/detay

• İstediğiniz konuda fikir veremeyeceğim ama nacizane önerim yanınızda çalışacak insanlara kendilerini değerli hissettirmeniz olacaktır. Maaş çalışma şartları/saatleri vs. personelin kendini özel hissetmesi gerekir. Değer gördüğünü bilen insan bunu işine yansıyacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Adanada bankanın sattığı hacizli evlere ba çok uygun fiyatlara satıyorlar bunlardan birini alıp ufak dokunuşlar yaparak yüksek fiyata geri satacaksı.
    bak senin için çok güzel villa buldum.
    sahibinden.com
    Bankadan 3+1, 155 m² Satılık Villa 144.000 TL'ye sahibinden.com'da - 589758308
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-vakifbank-tan-satilik-3-plus1-villa-589758308/detay
    HAHAH EYVALLAH HOCAM BİR ARAŞTIRAYIM SAĞOL

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.