Şimdi Ara

Kentucky Fried Chicken Sakat bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avustralya'da hizmet veren Kentucky Fried Chicken (KFC), gıda zehirlenmesi geçiren ve beyninde kalıcı hasar kaldığı için felç kalan 14 yaşındaki Monika Samaan’a 8.3 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. 2005 yılında ailesiyle Sydney’de gittiği bir KFC lokantasında Twister adı verilen dürümü yiyen kız o gün rahatsızlandı.

Hastaneye kaldırılan genç kıza doktorlar, salmonella typhi teşhisi koydu. O dönemde 7 yaşında olan genç kızın gıda zehirlenmesine bağlı olarak kanında enfeksiyon meydana geldi ve septik şok geçirdi. Düşünme, hareket ve konuşma sorunu yaşayan Monika’nın ailesi de rahatsızlandı. Şirkete dava açan Samaan ailesi, New South Wales Yüksek Mahkemesi’ne başvurdu.

İhmale ağır bedel

Mahkemede, dürümdeki tavuğun, KFC’de çalışan bir ya da birkaç kişinin ihmalkarlığı yüzünden bozulduğu iddiası ortaya atıldı. Mahkeme, incelemeleri yaptıktan sonra kararını açıkladı ve KFC’nin Samaan ailesine 8.3 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğini bildirdi. Aile adına konuşan avukat George Vlahakis “Monika’nın rahatsızlığı aileyi maddi olarak zor durumda bıraktı. Fiziksel olarak gelişen Monika’ya gerekli teçhizatların alınması gerek. Aile, davanın tamamlanmasından dolayı memnun” dedi. KFC Avustralya şirket yöneticisi Sally Glover ise “Monika ve Samaan için üzülüyoruz ama bizim korumamız gereken bir itibarımız var” diyerek, karara itiraz edeceklerinin sinyalini verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sbnake3 -- 28 Nisan 2012; 14:07:05 >

• İtibarınıza tüküreyim sizin şerefsizler. Hala yüzsüz yüzsüz çıkmışlar itibarımızı korumamız gerek diyorlar.
  • Böyle yerlerden yemek yememenizi öneririm, tüm fast food için geçerli. En büyük firmalardan, sokaktaki büfelere kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

İtibarınıza tüküreyim sizin şerefsizler. Hala yüzsüz yüzsüz çıkmışlar itibarımızı korumamız gerek diyorlar.
    Mümkün olduğunca uzak duruyorum fast food tarzı yiyeceklerden. Geçmiş olsun kıza, gerçekten kötü bir durum.
  • quote:

İtibarınıza tüküreyim sizin şerefsizler. Hala yüzsüz yüzsüz çıkmışlar itibarımızı korumamız gerek diyorlar.
    Tam isticektim haberi gördüm Gidip Kıyma, lavaş ve yoğurt alıp yağlama yapayım bare
  • quote:

geçen sene güvercin besleyen bir arkadaşım da salmonella oldu, bir abimin de 3 kümesindeki güvercinler telef oldu ama abiye birşey olmadı. kuş gribinden daha tehlikeli bu salmonella.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benimadimkuntakinte

geçen sene güvercin besleyen bir arkadaşım da salmonella oldu, bir abimin de 3 kümesindeki güvercinler telef oldu ama abiye birşey olmadı. kuş gribinden daha tehlikeli bu salmonella.

Ölüm sorun deil sonuçta her canlı ölümü tadıcak ya bugün ya yarın. Ama böle bir duruma düşmeyi allah Kimseye göstermesin.
  • Envai çeşit türk yemeği varken aklınıza şaşıyorum ülkemin insanları için diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sbnake3

Tam isticektim haberi gördüm Gidip Kıyma, lavaş ve yoğurt alıp yağlama yapayım bare

Alıntıları Göster
    Levent'te bir hukuk bürosunda çalışırken Levent çarşıdaki KFC'de hot wing menü yemiştim.

Coleslaw salatanın içinden böyle plastik,yeşilimsi birşey çıktı.

Hemen gittim, bu ne ? dedim.

Adamlar da şaşırdı. Valla bu ne ya bizde bilmiyoruz dedi

Buyrun yenisini verelim dedi.

Bizdeki zihniyet bu, yenisini verelim.

8.3 milyon dolar tazminat kazanmak, Türkiye'de mümkün değil !

Doktorların yanlış kan vermesinden dolayı bile en fazla 150-200 milyar tazminat alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judith -- 28 Nisan 2012; 14:28:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1ABE892

Mümkün olduğunca uzak duruyorum fast food tarzı yiyeceklerden. Geçmiş olsun kıza, gerçekten kötü bir durum.

Alıntıları Göster
    O kadar ne işe yarayacak ki şimdi... Allah yardımcısı olsun kızın.

Ya arkadaş aklım mantığım almıyor, bir insani felç eden bir firma hala revaçta. Nasıl bir dünyayız biz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eden Hoover

Ya arkadaş aklım mantığım almıyor, bir insani felç eden bir firma hala revaçta. Nasıl bir dünyayız biz?

Alıntıları Göster
    İnsan ömrü kısalıyor bu yiyecekler yüzünden. ve sağlık sorunları çıkarıyor. ama genede yemeye devam ediyoruz.
    Bitek Pizza Hut'ı affetmem geberene kadar yerim. ama dierlerinden uzak durmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sbnake3 -- 28 Nisan 2012; 14:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gitαrist

2 gün sonra unutulacak bu haber.. Reklamları artacak herkes alışverişe devam edecek.. Her olayda olduğu gibi
  • quote:

İnsan ömrü kısalıyor bu yiyecekler yüzünden. ve sağlık sorunları çıkarıyor. ama genede yemeye devam ediyoruz.
    Bitek Pizza Hut'ı affetmem geberene kadar yerim. ama dierlerinden uzak durmaya çalışıyorum.

Bana çıktığı gibi uzun bir kadın saçı çıkarsa hamurun içinden ve ağzında fark edersen benim gibi bırakırsın Pizza Hot.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

quote:

Bana çıktığı gibi uzun bir kadın saçı çıkarsa hamurun içinden ve ağzında fark edersen benim gibi bırakırsın Pizza Hot.

Saç yani düşebilirde. Migrostan aldığım pastanın içinden ip çıkmıştı daha anormal bi durum

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

Levent'te bir hukuk bürosunda çalışırken Levent çarşıdaki KFC'de hot wing menü yemiştim.

Doktorların yanlış kan vermesinden dolayı bile en fazla 150-200 milyar tazminat alınıyor.

Seviyorum Amerika'daki bu maddi hukuk düzenini.

Avustralyada.

• quote:

Orijinalden alıntı: TenVeFeknoloji

quote:

Avustralyada.

Çok pardon, düzeltme için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

quote:

Saç yani düşebilirde. Migrostan aldığım pastanın içinden ip çıkmıştı daha anormal bi durum

İp gene iyi saç daha farklı bir şey tam böyle pizza son diliminde zevkini çıkartarak yiyorsun diline saç dolanıyor çekiyorsun çektikçe geliyor.
    5 aydır pizza yiyemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8DA7E2B07

quote:

Avustralyada.

Alıntıları Göster
    kfc en sağlıklısıdır. burger, mac vs. de durumlar daha kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamingLight

kfc en sağlıklısıdır. burger, mac vs. de durumlar daha kötü.

Alıntıları Göster
    salmonella typhi öyle beyne filanda zararı olmaz büyük bir rahatsız geçirir ama geçer sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pre-clinic

salmonella typhi öyle beyne filanda zararı olmaz büyük bir rahatsız geçirir ama geçer sonuçta

Alıntıları Göster
    Tavuk-yumurta gibi şeylerden çıkıyor, dolayısı ile KFC yesek de yemesek de tavuk -yumurta elbet yeniyor ,artık yediğimiz içtiğimiz herşey den her markadan birşey çıkıyor...Sucuk alma pastırma alma,salam alma onu yeme bunu yeme..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.