Şimdi Ara

Kia Sorento 2004 düşünüyorum bilgi !!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kia Sorento 2004 2.5 CRDi EX modelini almayı düşünüyorum.Alıcağım arabanın km si 145.000 de bakımları yetkili servis tarafindan düzenli olarak yapilmiş.Ama daha önce hiç KIA kullanmadim ve motorları hakkında bilgi sahibi ' de değilim.Nedir bu araçlarin motor durumları.Eski Kia lara bakildiginde çok şahit oldum zamanında 450.000 giden Kia Besta ları :) . Kronik hatalari nedir ? Yakit ölçüleri nedir ? Ön düzen ne kadar dayanıklı ? Açıkcası bilgi sahibi arkadaşlardan yorumlar istiyorum..

• Soruyumu yanliş sordum , yoksa kullananmi yok anlamadimki :=)
  • Arkadaşım ben, 1 yıldır 2005 modelini kullanıyorum. Alırken bakımlı olup olmamasına çok dikkat ettim. Aynı fiyata 90-100 binde bakımları düzenli yapılmamış araçlar vardı. Ben servisinde düzenli bakımları yapıldığından 175000 Km deki aracı tercih ettim. Çokta memnunum. Çok şükür hiç bir problemle karşılaşmadım.

Bu araçlar sağlam araçlar bakımlarını düzenli yaptırırsan uzun yıllar sorunsuz binersin. Bu fiyatlara bu konforda ve dayanıklıkta suv bulunabileceğini sanmıyorum.
  • Güzel kardeşim bende 2004 sorento ex kullanıcısıyım 121.000'de aracım şu zamana kadar tek bir sorun yaşamadım. ben 2. sahibiyim. yakıt konusunda şöyle örnek veriyim sana.. bu araç otomobil bazında sedan araçlardan fazla yakar çünkü yakmak zorunda tonajlı bir araç ayrıca motoruda büyük. araçta kronik hata yok, kullanıcıdan kaynaklı hatalar olabiliyor. eğer hala almayı düşünüyorsan hiç düşünme al derim.
  • Seçiminizde yardımcı olabilir.
    http://www.youtube.com/watch?v=8MZva8heQnM
  • Merhabalar ,

2008 model kia sorento 2,5 ex prestige modeli kullanıcısıyım. Bu araçlar 2003te 0 olarak piyasaya çıktığında da bakıyordum ancak uçuk fiyatlarda olduğu için pek cazip gelmemişti ve alamamıştım. Yaklaşık 2 sene önce aldığım 2008 model sorentomdan memnunum. Aracın öncesinide bildiğim için size kısaca bilgi vermeye çalışayım.

2003-2007 arası sorentolar 2,5 140bg 'dir. araçların yakıt tüketimi şehir içi 11lt şehir dışı 7,5 litre civarıdır.
    2008-2010 makyajlı kasalarda ise motor hacmi aynı kalıp beygir gücü yükseltilmiş ve 170 bg lik kasalar üretilmiştir. bu yeni kasa ile eski kasa arasında içindeki multi medya özellikleri haricinde viraj denge çubukları vardır.

2003-2006 arasındaki sorentolarda viraj denge çubuğu yoktur ve araç yüksek ve arkadan çekişli olduğu için yüksek süratlarda tehlike arz edebilir.

aracın içindeki deri koltukları , koltukların genişliği , rahatlığı , klima gücü vs. çoğu şeyi kaliteli malzemeden üretilmiştir.

aracın yakıt tüketimi aracın ağırlığından da kaynaklıdır. sorento yaklaşık 2,2 tonluk bir ağırlığa sahip bir arazi aracıdır.

araç normalde arkadan çekişli olup istenildiği taktirde 4x4 modlarıne geçebilmektedir.

araçta standart olarak esp sistemi bulunur. heleki 2003-2006 arasındaki modellerde bu sistemin olması çok iyi. çünkü ıslak bir zeminde espyi kapatarak yapamayacağınız akrobasi yoktur :)

aracın ufak bir sorunuda amortisörlerinin çok sert olduğundan mıdır nedir çok sallamasıdır. yani bir tümsekten geçersen o tümseği aracın içinden birebir hissedersiniz. taksideki konforu bulamazsınız belirtmek isterim. sonuçta jipe bineceksiniz ve offroad için birazcıkta sert olmasında fayda var . aksi takirde küt giderler :)

yinede kafanıza takılan soru olursa buralardayım. alıntı şeklinde sorarsanız sorunuzu daha çabuk görebilirim.

• Hala almadıysanız, 2008 altına hiç bakmayın
  • Hala almadıysanız, 2008 altına hiç bakmayın
  • 140 binde 34.000 kia sorento var ne dersinz hic anlamm da ben
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.