Şimdi Ara

Kilo verme süresi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 19 yaşında 1.80 boyunda 87 kiloyum. Kilom fazla görünmese de yağ oranım hareketsizlikten dolayı %30. Daha önce spor salonuna falan gitmeyi denedim ama tek başıma olduğum için canım sıkıldı gidemedim. Şimdi yanıma bir arkadaş ta buldum yaklaşık 1 haftadır gidiyorum. Günlük cardio programım 20 dk yürüyüş 20 dk bisiklet 5 dk twist 5 dk dumbel side bends. Bir de salona inmeden yarım saat önce 2 tane Nutrex lipo6x yağ yakımı hızlandırıcı kapsül kullanıyorum. Tek sorunum diyet diyet yapamıyorum bir türlü. Diyet yapmasam bile bu şartlar altında kilo verebilir miyim ve ne kadar sürede verebilirim ?

• Bu iş normal cardio ile çok üzün sürer o yüzden boşver normal cardioyu.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yöntemi HIIT. Yüksek tempolu aralıklı antrenman. Örnekleri internette çok. En çok yapılanı ise cardio şeklinde olanı. Yani interval cardio.

Yağ yakımında ki mantık nabız hızı ile alakalıdır. Bunu burda biyolojik olarak detaylı anlatmama gerek yok zaten bod****tr'de mevcut bu bilgiler.

HIIT kondisyonu kazanmak için bacak çalış 2 günde 1 kez. Diğer günlerde interval cardio yap.
  • haftada 3 kez spor yap ekmek yeme zayıflarsın diğer herşey yalan
  • diyet yapamıyorsan bazı şeyleri yeme. mesela: ekmek, abur cubur, pilav, makarna, yağlı yiyecekler,kızartma, kola vb. bunları yemeyip hafif spor bile yapsan çok rahat kilo verirsin.
  • ekmekği yağı şekeri ciddi ölçüde azalttım zaten. tavsiyeler için teşekkürler :)
  • agam yağ yakımı konusunda şöyle söyleyeyim ilk bir hafta vucudunun şişkin görünmesini ve sarkmasını sağlayan tuzlu suyu atarsın...2. haftaya gelindiğinde ise yağlar yanmaya başlar ve kilo verirsin...ama bu dediklerim haftada 5 gün spor yaparsan olur...her ne yersen ye günlük 45 dakika ağır antreman yaparsan bu yediklerin vucudundan atılacaktır...zaten ekmeği,yağı,şekeri azalttın üzerine birde yağ yakıcı alıyorsun 1 yada 1,5 ayda fit olursun....senin ideal kilon 78'dir...eğer 80 kg'nin üstüne çıkarsan kalp ritim bozuklukları olur...ama fazla hissetmezsin...yaşlandığında kendini gösterir....vede çok önemli bir tavsiyem var istediğin kiloya ulaştığında antremanı hafiflet daha çok kas ağırlıklı git......ama sakın bırakma yoksa hızlı bir şekilde kilo alırsın...spor hayatının bir parçası olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _NorthWestern_

agam yağ yakımı konusunda şöyle söyleyeyim ilk bir hafta vucudunun şişkin görünmesini ve sarkmasını sağlayan tuzlu suyu atarsın...2. haftaya gelindiğinde ise yağlar yanmaya başlar ve kilo verirsin...ama bu dediklerim haftada 5 gün spor yaparsan olur...her ne yersen ye günlük 45 dakika ağır antreman yaparsan bu yediklerin vucudundan atılacaktır...zaten ekmeği,yağı,şekeri azalttın üzerine birde yağ yakıcı alıyorsun 1 yada 1,5 ayda fit olursun....senin ideal kilon 78'dir...eğer 80 kg'nin üstüne çıkarsan kalp ritim bozuklukları olur...ama fazla hissetmezsin...yaşlandığında kendini gösterir....vede çok önemli bir tavsiyem var istediğin kiloya ulaştığında antremanı hafiflet daha çok kas ağırlıklı git......ama sakın bırakma yoksa hızlı bir şekilde kilo alırsın...spor hayatının bir parçası olsun...

senin bu mesajın benim için resmen aranan kan oldu. bende spora başlayalı yakşalık 10 gün oldu günde 1 saat cardio yaomama ve yağ yakıcı kullanmama rağmen sadece 1 kilo verebildim. bu yüzden bu başlığı açtım. bu tuzlu su muhabbeti resmen içimi ferahlattı. teşekkürler kardeşim :)

• programına kesinlikle ağırlık çalışmalarınıda ekle.

vucüdundaki kas kütlesi ne kadar çok olursa, o kadar çok kalori yakarsın kardiyo sırasında.

önerim; 15 dakika tempolu bisiklet yapıp ardından yarım saat kas kütlesini arttırmaya yönelik egzersizler yap. ardından 20-25 dakika arası koşu bandında tempolu yürüyüş. hız 6.5km/sn, her 5 dakikada bir 3 dakika da koşarsan süper olur.

ayrıca eklemek isterim ki, ağırlık egzersizi yaparken vucüdundaki şekeri yakacağın için, kardiyoya geçtiğinde vucüd enerji için yağlarını kullanıcaktır. yani ekstra yağ yakıcı kullanmaya vs gerek yok. para tuzağı bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amroth. -- 29 Eylül 2012; 12:56:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeCToR45

quote:

Orijinalden alıntı: _NorthWestern_

agam yağ yakımı konusunda şöyle söyleyeyim ilk bir hafta vucudunun şişkin görünmesini ve sarkmasını sağlayan tuzlu suyu atarsın...2. haftaya gelindiğinde ise yağlar yanmaya başlar ve kilo verirsin...ama bu dediklerim haftada 5 gün spor yaparsan olur...her ne yersen ye günlük 45 dakika ağır antreman yaparsan bu yediklerin vucudundan atılacaktır...zaten ekmeği,yağı,şekeri azalttın üzerine birde yağ yakıcı alıyorsun 1 yada 1,5 ayda fit olursun....senin ideal kilon 78'dir...eğer 80 kg'nin üstüne çıkarsan kalp ritim bozuklukları olur...ama fazla hissetmezsin...yaşlandığında kendini gösterir....vede çok önemli bir tavsiyem var istediğin kiloya ulaştığında antremanı hafiflet daha çok kas ağırlıklı git......ama sakın bırakma yoksa hızlı bir şekilde kilo alırsın...spor hayatının bir parçası olsun...

senin bu mesajın benim için resmen aranan kan oldu. bende spora başlayalı yakşalık 10 gün oldu günde 1 saat cardio yaomama ve yağ yakıcı kullanmama rağmen sadece 1 kilo verebildim. bu yüzden bu başlığı açtım. bu tuzlu su muhabbeti resmen içimi ferahlattı. teşekkürler kardeşim :)

bişey değil hocam banada Kardio hocam söylemişti...Kaynak sağlam...:D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.