Şimdi Ara

KİM DEMİŞ HUKUKTA İŞ YOK DİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelin bakalım konuşalım...geçen hüseyin diye bir eleman vardı...Bakıyorum tercih yapacaklar hukuk bitti gibisinden laflara inandırılmaya çalışılıyor...Genç hukukçu adaylarını yedirmeyiz

Sen yıl içinde hiçbir kitabı eline almazsan,sınavlara son iki hafta kala okul civarındaki fotokopicilerden aldığın notlara çalışıp,''50 alsam yeter.'' kafasında takılırsan,arkadaşından silgi isteyemeyecek kadar girişkenlikten uzak olursan,bildiğin tek dil Türkçe olur,ortalaman 4 üzerinden 2.50 nin üzerine çıkamazsa...

Hukuk etiketi seni zaten kurtaramayacaktır...Fakat çoklukta her zaman sıkıntılar olduğu gibi,hukuk bölümünde kontenjanların artmasıyla beraber yukarıda saydığım,vasıfsız,sadece hukukun adıyla karnını doyurabileceğini sanan adamlar türedi..Dolayısıyla bu korkular türedi...

Arkadaşlar korkmayın...Gelişime açık olduktan sonra hukuk bölümü gibisi yok...Sadece okumayı sevip sevmediğinizi,derin düşünmeyi sevip sevmediğinizi,disiplinli ya da disiplinli olma potansiyeli olan bir ruh halinizin olup olmadığını kendinize samimice sorun...Fazla çalışmak bana göre değil ben ayda 3 bin liramı alır yatarım diyorsanız PDR bekliyor...Fakat kendinize ben disiplinliyim,sürekli öğrenmeye ve gelişime açığım,bu bölümün çilesini çekmeye açığım,kendimi geliştirmek için yılda 5-6 bin sayfa okumaya açığım diyorsanız hoşgeldiniz...

ksogul İstanbul Hukuk'tan bildirdi...

• şu hukukçuların da kendi bölümlerini övüp, pdr'cileri yermeleri bitmedi gitti hala. bıkmadınız mı yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: secilcevik

şu hukukçuların da kendi bölümlerini övüp, pdr'cileri yermeleri bitmedi gitti hala. bıkmadınız mı yahu?
    Sarf edilecek eforla ilgili konuştum kardeş..Yoksa pdr yi küçümsemeyle ilgili bir problem yok..Bence gerçek hayatlarınızda bu kadar kompleksli değilsiniz,çünkü pdr okuyan arkadaşlar da hukukçuların daha fazla efor sarfettiğini kabul ediyor..Sorun nedir ? Daha değersiz göstermedim,sadece daha az çabayla garanti iş var,çalışmayı sevmeyen adam pdr ye yönelsin dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksogul

Sarf edilecek eforla ilgili konuştum kardeş..Yoksa pdr yi küçümsemeyle ilgili bir problem yok..Bence gerçek hayatlarınızda bu kadar kompleksli değilsiniz,çünkü pdr okuyan arkadaşlar da hukukçuların daha fazla efor sarfettiğini kabul ediyor..Sorun nedir ? Daha değersiz göstermedim,sadece daha az çabayla garanti iş var,çalışmayı sevmeyen adam pdr ye yönelsin dedim.

Alıntıları Göster
    hocam tercihimi verdim bugün 3k dayım ama istanbul hukuk yazıcam okulu ilkten sevmiyordum ama araştırdım ilk görüşte begenmemiştim ama böyle bi okul yok efsane ya birde kontenjan azaltsa vallahi ilk 1k çeker

• quote:

şu hukukçuların da kendi bölümlerini övüp, pdr'cileri yermeleri bitmedi gitti hala. bıkmadınız mı yahu?

Ya kardeş pdr ne ya okulda rehberlik hocasından başka ne işe yaradıgını çözemedim tabiki hukukun yanında lafını bile edemezsin ama adam sever pdr ye gider ama genel hatlarıyla karşılaştırıldıgındada hukukun yanında pdr lafı geçmez bunu puanlardanda anlayabilirsiniz bogaziçi en iyi pdr lerden biri 6k herhalde galatasaray en iyi hukuk 87. kişiyi alıyor ama puan mukayese etmeyi pek sevmem sadece bi ölçüt verdim kim nereyi seviyorsa o işi yapmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperfex

quote:

Ya kardeş pdr ne ya okulda rehberlik hocasından başka ne işe yaradıgını çözemedim tabiki hukukun yanında lafını bile edemezsin ama adam sever pdr ye gider ama genel hatlarıyla karşılaştırıldıgındada hukukun yanında pdr lafı geçmez bunu puanlardanda anlayabilirsiniz bogaziçi en iyi pdr lerden biri 6k herhalde galatasaray en iyi hukuk 87. kişiyi alıyor ama puan mukayese etmeyi pek sevmem sadece bi ölçüt verdim kim nereyi seviyorsa o işi yapmalı

Alıntıları Göster
    Hocam öncelikle hayırlı olsun,ben de bu sene 3.sınıfa geçtim İstanbul Hukuk'ta.Ama dediğim gibi her şey senin harcayacağın eforda bitiyor okul hocalar falan hikaye,Erzurum Hukuk mezunu olup piyasayı sallayan adam da var.Rekabet inan ki had safhada

• quote:

Hocam öncelikle hayırlı olsun,ben de bu sene 3.sınıfa geçtim İstanbul Hukuk'ta.Ama dediğim gibi her şey senin harcayacağın eforda bitiyor okul hocalar falan hikaye,Erzurum Hukuk mezunu olup piyasayı sallayan adam da var.Rekabet inan ki had safhada

Tamam hocam gitmeden bilgi alıcam sizden :D
  • quote:

quote:

Tamam hocam gitmeden bilgi alıcam sizden :D

Alıntıları Göster
    Ben de tercihlerimi %99 ihtimalle İstanbul Hukuk tutacak şekilde yaptım. Kesin diyebilirim yani. Hakkımızda hayırlısı artık.

• quote:

quote:

ben pdr okumuyorum, nasipse psikoloji okuyacağım önce onu bir belirteyim. benim bahsettiğim şey de tam bu işte. daha bölümün öğrencisi bile değilken kafada bu kadar kin ve nefret büyütmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.

herneyse, gereksiz bir tartışma konusu oluşturmaya luzüm yok. herkese hayatta başarılar.

• quote:

quote:

quote:

ben pdr okumuyorum, nasipse psikoloji okuyacağım önce onu bir belirteyim. benim bahsettiğim şey de tam bu işte. daha bölümün öğrencisi bile değilken kafada bu kadar kin ve nefret büyütmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.

herneyse, gereksiz bir tartışma konusu oluşturmaya luzüm yok. herkese hayatta başarılar.

Alıntıları Göster
    Domuzgribi hocam size de hayırlı olsun Hyper dostum her türlü bilgilendirmeye açığım

• quote:

Domuzgribi hocam size de hayırlı olsun Hyper dostum her türlü bilgilendirmeye açığım

Alıntıları Göster
    yani? "herşey sende bitiyor", "kendini geliştirirsen çok para var"... bu cümleleri hangi meslek için söylemiyorlar ki? ama sen odtü elektronikteki, hacettepe tıp'taki birisine bunları demezsin, zira adam 2.00 ortalamyla mezun olsa bile az buçuk bir ücretle işe başlar. ama hukuk için böyle bir durum söz konusu değil, aileden gelen bir çevren vs olmadığı takdirde büyük hayal kırıklığı yaşaman muhtemel. şu anki hukuk sıralamaları da (gs hukuk'ta olduğu gibi) ciddi şişkinlik içinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhur beste

yani? "herşey sende bitiyor", "kendini geliştirirsen çok para var"... bu cümleleri hangi meslek için söylemiyorlar ki? ama sen odtü elektronikteki, hacettepe tıp'taki birisine bunları demezsin, zira adam 2.00 ortalamyla mezun olsa bile az buçuk bir ücretle işe başlar. ama hukuk için böyle bir durum söz konusu değil, aileden gelen bir çevren vs olmadığı takdirde büyük hayal kırıklığı yaşaman muhtemel. şu anki hukuk sıralamaları da (gs hukuk'ta olduğu gibi) ciddi şişkinlik içinde.

O az buçuk aldığı paranın sürdürülebilirliğinden bahset hocam bana. Ben de farklı bir şey söylemiyorum. Hukuku ben çalışarak sivrilmeye bağlıyorum,sen ise aileden gelen çevreye falan bağlıyorsun. Çevresini yaratamayacak adam bir zahmet yazmasın,o kadar kaliteli hocanın olduğu bölümde 4 sene boyunca 1 tane hocanın gözüne girememiş,dikkatini çekememiş,ondan referans koparamayacak kadar azimsiz adamın hukukta ne işi var ? Umutsuz kahve muhabbetleri çevirsin,torpil işi falan desin.

• ksogul K kullanıcısına yanıt
    Let the reading begin diyorsun yani.

Ben de mef hukuk yazıyorum her yerde söyledim 5k sıralamam var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekteselli -- 15 Temmuz 2014; 4:54:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekteselli

hocam neden öyle bir şey yaptın ? eleştirmek için değil,cidden merak ettim
  • Erzuruma gidersem nolcak peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatkarakurt2014

Erzuruma gidersem nolcak peki ?
    Erzurum Hukuk kitap yazan,makalesi yayınlanan epey hocanın olduğu,kalitesiz denemeyecek bir okul. Derslerle ilgili kitapları kurcalarken sürekli rastlıyoruz İstanbul Hukuk hocalarıyla Erzurum Hukuk hocalarının ortak kitaplar çıkarttıklarına. Ayrıntılı bilgi için pm attım hocam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tekteselli

hocam neden öyle bir şey yaptın ? eleştirmek için değil,cidden merak ettim

İyi üniversite diye yazdım sence ne yazmalıyım?
    Not: İstanbul'dayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekteselli -- 15 Temmuz 2014; 5:02:35 >
  • Hocam 5k ile mef hukuka kim bakar ? Ankara,istanbul,marmara.. Cidden hayret ettim. Burs imkanlarından dolayı yazmışsındır zannettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatkarakurt2014

Erzuruma gidersem nolcak peki ?
    kusura bakmayın ama iki kere at gözlüğü takmışsınız sınava hazırlanırken. adam bölümleri sıralamalara bakarak mukayese ediyor bak bak. popülizm hayranları sizi. hangi bölüm popülerse onu yazalım kafasından dolayı o sıralamalar böyle. şu an hepimiz ilgi alanımızı hangi mesleği hakkıyla yapacağımızı bilmeden yazıyoruz bölümlerimizi. hem de hepimiz. adam sınavın sonuna kadar hiçbir bölüm düşünmemiş sonuçlar açıklanınca bir anda hep hukuk okumak istemiştim diyor :D çok var böyle. konudan çok kopuk bir mesaj oldu ama genel olarak böyle şeyler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flurry.

kusura bakmayın ama iki kere at gözlüğü takmışsınız sınava hazırlanırken. adam bölümleri sıralamalara bakarak mukayese ediyor bak bak. popülizm hayranları sizi. hangi bölüm popülerse onu yazalım kafasından dolayı o sıralamalar böyle. şu an hepimiz ilgi alanımızı hangi mesleği hakkıyla yapacağımızı bilmeden yazıyoruz bölümlerimizi. hem de hepimiz. adam sınavın sonuna kadar hiçbir bölüm düşünmemiş sonuçlar açıklanınca bir anda hep hukuk okumak istemiştim diyor :D çok var böyle. konudan çok kopuk bir mesaj oldu ama genel olarak böyle şeyler var.

Hocam konudan kopuk yazdığını fark etmene rağmen neden şunca yazdığını silip geri tuşuna basmadın onu merak ettim şu an.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.