Şimdi Ara

Kızılderililerin günahı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Semavi dinlerden haberleri olmamis. Din degistirene kadar iskence edilene kadar.

Edit: Türkçe karakterlerde problem çikti nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuvang -- 12 Temmuz 2014; 21:52:02 >

• Islama gore ne kadar iyi, iyiliksever, karakterli insan olursaniz olun musluman degilseniz sonsuza kadar cehennemde yanarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • islam geldikten çok sonra bile bu insanlar hala kendi tanrılarına tapıyordu. hepsi yandı mı şimdi ?

edit: bu niye benim turkce karakterlerimi bozuyor acaba bilen varsa pm atabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuvang -- 12 Temmuz 2014; 22:08:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuvang

islam geldikten çok sonra bile bu insanlar hala kendi tanrılarına tapıyordu. hepsi yandı mı şimdi ?

edit: bu niye benim turkce karakterlerimi bozuyor acaba bilen varsa pm atabilir mi ?

Evet. Ben de kuranin yalancisiyim hocam.

• Ne diyelim o zaman Allah rahmet eylesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuvang

Ne diyelim o zaman Allah rahmet eylesin

Bence demeniz gereken "İyi insan nasil sonsuza kadar yakilabilir, bu nasil mantiktir?" olmalı.

• Ben o soruları zaten çok soruyorum ancak malumunuz bu forumda bu tarz konular genellikle saçma sapan bir hal alıyor.
  • @B3htin

hayır sayın kardeşim dediğiniz gibi değil bunu Prof.Dr.Yaşar Nuri Öztürk cevaplamıştır tv de .

Kuran-ı Kerim'in ulaşamadığı yerler var dünyada, ve ulaşmadığı insanlar da var.

O insanlar hayatlarında yaptıkları iyilikleriyle ve kötülükleriyle sorumludurlar.

İlk kelimesi "oku" ile başlayan İslam akıl dinidir..Hurafelerle ve yozlaşmalarla bin türlü İslam la ilgisi olmayan adet ve sapkınlık eklene eklene bugünlere gelindi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 440cdx

@B3htin

hayır sayın kardeşim dediğiniz gibi değil bunu Prof.Dr.Yaşar Nuri Öztürk cevaplamıştır tv de .

Kuran-ı Kerim'in ulaşamadığı yerler var dünyada, ve ulaşmadığı insanlar da var.

O insanlar hayatlarında yaptıkları iyilikleriyle ve kötülükleriyle sorumludurlar.

İlk kelimesi "oku" ile başlayan İslam akıl dinidir..Hurafelerle ve yozlaşmalarla bin türlü İslam la ilgisi olmayan adet ve sapkınlık eklene eklene bugünlere gelindi.

Ya ulasip ta hala inanmayan ama iyi olan insanlar?

• quote:

Ulaşıp hala inanmayanlarda Allah'ın adaleti herkesi ve herşeyi kapsadığı için neyse karşılığı göreceklerdir.

İslam'da karşılığı neyse odur artık.

Yine Yaşar Nuri Öztürk bununla ilgili olarak Deist liğin bir çözüm olacağını savunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 13 Temmuz 2014; 1:23:04 >

• Adam niye Allah'a inansın çok çok büyük bir kısmı çok tanrılı dine mensup. Adam nereden bilecek Allah'a inanacağını. Sen tamamen dinsiz bir toplumda doğup büyüseydin Allah'a inanacak mıydın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 440cdx

quote:

Ulaşıp hala inanmayanlarda Allah'ın adaleti herkesi ve herşeyi kapsadığı için neyse karşılığı göreceklerdir.

İslam'da karşılığı neyse odur artık.

Yine Yaşar Nuri Öztürk bununla ilgili olarak Deist liğin bir çözüm olacağını savunmuştur.

hükmü net olarak belli olan bir şeyin hükmünü söylemeyip de: "allah nasıl isterse öyle olur" tarzı yuvarlak açıklamalar yapılmasına sinir oluyorum.

hükmü belli bunun: BU ADAMLAR EBEDİ CEHENNEMLİK. öbür yanda allahın her şeyi istediği gibi yapabileceğini ninem de biliyo ama, burada sorlan sorunun asıl cevabı bu değildir. sorulan sorunun net bir cevabı vardır, o da bu adamların ebedi cehennemlik olduğudur.

allah o insanları: "iyilik yapmışlarsa ona göre değerlendiririm" dememiş, ha bunu yapamaz mı? yapabilir tabiki, ama öyle yaoacam dememiş. ne yapacam demiş? cevap: alayını ebedi cehennemde yakacam, demiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.