Şimdi Ara

Klima çarptı hangi ilacı almalıyım yardım çok kötüyüm

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
13.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dershanede klimanın karşısında oturuyordum sonra salak gibi bari ders bitince başka yere geçeyim dedim o arada hastalanmışım heralde.hareket edince biraz başım zonkluyor sesim kendime biraz garip geliyor ve af edersiniz sümkürdüğümde kanlı çıktı biraz ne yapmamı önerirsiniz

• Yapay Zekanın Yanıtı

Klima Çarpmasına İyi Gelen İlaçlar

Klimaya uzun süre maruz kalmak, vücut ısısının düşmesine ve klima çarpmasına neden olabilir. Bu durum baş ağrısı, yorgunluk, kas krampları ve bulantı gibi semptomlara yol açabilir. Klima çarpması için özel bir ilaç bulunmamakla birlikte, semptomları hafifletmek için kullanılabilecek ilaçlar vardır.

Klima çarpması için yaygın olarak kullanılan ilaçlar şunları içerir:

• Ağrı kesiciler: İbuprofen veya asetaminofen gibi ağrı kesiciler baş ağrısı ve kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.
    • Antihistaminikler: Loratadin veya setirizin gibi antihistaminikler hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik reaksiyonları azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Bulantı önleyiciler: Ondansetron veya prometazin gibi bulantı önleyiciler mide bulantısını ve kusmayı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Klima çarpması semptomların hafif olduğu durumlarda, evde dinlenmek, bol sıvı tüketmek ve serin bir yerde kalmak yeterli olabilir. Ancak semptomlar şiddetliyse veya uzun süre devam ediyorsa, bir sağlık uzmanına başvurmak önemlidir.

Ayrıca, klima çarpmasını önlemek için şu önlemleri alabilirsiniz:

• Klimanın doğrudan vücudunuza üflemesini önleyin.
    • Klimalı ortamlarda uzun süre kalmaktan kaçının.
    • Klimalı ortamlardan dışarı çıktığınızda vücudunuza zaman verin.
    • Bol sıvı tüketin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hangi ilacı kullanayım diye konu açana kadar en yakın bir sağlık ocağına gitmeni şiddetle tavsiye ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: busvas

Hangi ilacı kullanayım diye konu açana kadar en yakın bir sağlık ocağına gitmeni şiddetle tavsiye ederim :)

Gittim sağlık ocağına öyle bir sıra olduğunu görünce geri döndüm.Oradan da nezle falan kapmiyim dedim
  • A-ferin forte kullan.Ben grip falan olunca hep kullanıyorum iyi geliyor.Endikasyonları:

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adele ağrısı, boğaz ağrısı, vucüt kırılklığı,ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı durumunda kullanılır.

Klima çarptı hangi ilacı almalıyım yardım çok kötüyüm

Eczaneden alırken klima çarpmış üşütmüşüm bu ilaç iyi gelir mi diyede sorarsın ya da sana başka ilaç verir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 26 Mart 2012; 17:24:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.