Şimdi Ara

Klimanın 'dry' modu süpermiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Havanın nemini çekiyormuş yani. Yeminle cool yani soğutmadan daha iyiymiş. Çok yeni farkettim. Hem de sürekli açmaya gerek olmuyor, bir açıyorsun 5 saat kapalı dursa da serin tutuyor havayı. Baya enerji tasarrufu oldu yani. Klimanız varsa böyle yapın daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 20 Haziran 2018; 23:15:20 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Klimanın "Dry" Modu: Sıcak ve Nemli Havalarda Konfor

Klima sistemlerinde bulunan "dry" modu, sıcak ve nemli havalarda konforu artırmak için tasarlanmıştır. "Dry" kelimesi İngilizce'de "kuru" anlamına gelir ve bu mod, havadaki nemi azaltmaya yardımcı olarak daha kuru ve serin bir ortam yaratır.

"Dry" Modu Nasıl Çalışır?

"Dry" modunda, klima ünitesi soğutma fonksiyonunu kullanarak havayı soğutur. Ancak aynı zamanda, soğutulan havanın içinden geçen yoğuşma bobinleri sayesinde nem de giderilir. Bu süreç, havanın hem sıcaklığını hem de nem seviyesini düşürür.

"Dry" Modunun Avantajları

• Daha Kuru ve Serin Bir Ortam: "Dry" modu, havadaki nemi gidererek daha kuru ve serin bir ortam yaratır. Bu, özellikle sıcak ve nemli havalarda konforu artırır.
    • Nemliliğe Bağlı Sağlık Sorunlarının Azaltılması: Yüksek nem seviyeleri, astım ve alerji gibi nemliliğe bağlı sağlık sorunlarını tetikleyebilir. "Dry" modu, havadaki nemi azaltarak bu sorunların riskini azaltır.
    • Elektrik Tasarrufu: "Dry" modu, soğutma moduna kıyasla daha az enerji tüketir. Bunun nedeni, "dry" modunda klima ünitesinin daha düşük bir fan hızında çalışmasıdır.
    • Daha Hızlı Soğutma: "Dry" modu, soğutma modundan daha hızlı bir şekilde ortamı soğutur. Bunun nedeni, "dry" modunda klima ünitesinin hem havayı soğutması hem de nemi gidermesidir.

"Dry" Modunun Kullanım Alanları

"Dry" modu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ortamlar için uygundur:

• Yatak odaları
    • Oturma odaları
    • Ofisler
    • Mağazalar
    • Restoranlar

Sonuç

Klimanın "dry" modu, sıcak ve nemli havalarda konforu artırmak için mükemmel bir seçenektir. Havadaki nemi azaltarak daha kuru ve serin bir ortam yaratır, nemliliğe bağlı sağlık sorunlarını azaltır ve elektrik tasarrufu sağlar. Kolayca kullanılabilirliği ve çok yönlülüğü ile "dry" modu, evinizde veya iş yerinizde daha konforlu ve sağlıklı bir ortam oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • neler dönmüş neler yav
  • Marka model ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dry modu neymiş ilk defa duydum. hatta açma kapatma işleminden başka birşey yaptığım yok
  • Vay be olaylara bak sen

• Hava temizleme özelliği diye geçen şey değil mi bu?

• Sondaki / dan sonrakini kopyala o cihaz modeli.

Yok hava temizleme baska. O da var ama galiba o sigarayi falan temizliyor. Polenleri temizler mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 21 Haziran 2018; 2:24:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Kapı pencerenin açık olması etki eder. Dışarıda hava çok nemli.
  • Ramsey8795 R kullanıcısına yanıt
    Zaten İstanbul da nem %90. Onerilen %40-50. Surekli solurken su da uretiyoruz. Bence sorun olmaz ama, aslinda nem olcen cihazlar var onlardan almak lazim.

• Ramsey8795 R kullanıcısına yanıt
    Lens kullanan kişilerde daha bir sıkıntı oluyor özellikle.
  • Vantilatörlerdede ayni ozellik var mi acaba?

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Ben motorun kutuplarını ters bağladım ve vantilatörün arkasına çöp poşeti bağladım. Bu sayede motor ters dönüp nemi çöp poşetine çekiyor süper oluyor. Klima alacak paramız yok :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.