Şimdi Ara

KOÇ EE Mİ? YEDİTEPE TIP MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hangisinden yanasınız arkadaslar? Nedeniyle birlikte yardımcı olursanız çok yardımcı olursunuz kafam çok karışık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkisi çok alakasız bölümler.Bence ilgine göre karar vermelisin

• Mühendis mi olmak istiyorsun doktor mu?
  • Ülkemizden dolayı ee nin geleceği hakkında korkuyorum para kazanabilir miyim yoksa kazanamaz mıyım falan ama tıpta garanti para kazanırsın ama sevmeyeceğim meslek asıl soru şu

İdeallerinden mi vazgeçeceksin? Paradan mı?

• tabiki koc ee

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yokyaww Y kullanıcısına yanıt
    Neden tabiki hocam?

• cos2x C kullanıcısına yanıt
    eğer kalbinde ee yi hissediyorsan orayı seç derim ideallerinden vazgeçme ben de diş hekimliği ile moleküler biyoloji arasındaydım diş hekimliği gram sevmiyorum ama para var moleküler biyoloji çok seviyorum ama çok riskli ben ideallerimin peşinden gitmeyi tercih ettim. sen de yürekten seviyorsan ee yi oraya git derim ki bahsettiğimiz okul koç işsiz kalmazsın para konusuna gelirsek sen o işi sevdin mi ama gönülden sevdin mi, o iş için bir çok şeyi feda etmeye hazırsan para da kazanırsın. tıp güzel para kazandırır evet ama sevmediğini belirttin her güne küfürle başlamak ve her günü küfürle sonlandırmak mı istersin ?

tabi karar senin bunlar benim görüşlerim sadece
    hakkında hayırlısı olması dileğiyle

• ikisindede parayı götürürsün bence koç ee hep tıp ta 10 yıl sonra adam akıllı para kazanmaya başlıcan çok uzun süre bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tantakül T kullanıcısına yanıt
    Eğer ben ee okuyacaksam kendi işimi yaparım şirketimi kurarım tabi 1-2 yıl bir şirkette tecrübe edindikten sonra ama bakıyorum ee adına özel işini yapan kimse göremiyorum ya istanbul ankara izmirde yaşamıyorum belki ondan bilmiyorum eğer tutarsa çok para da kazanabilirim ee de tutmazsa sürünedebilirim böyle bir risk var ortada

Diğer yanda tıp sevmediğim bir meslek neden mi

Hasta aradı gece kalk git
    Git nöbet tut
    Git zorunlu doğu hizmeti yap
    Git uzmanlık için uğraş
    Tüm gün sorunlu insanlarla uğraş

Ama parası daha garanti daha iyi gibi ortalamaya vurursak

• Mühendislik düşünüyorsan şu yazıyı mutlaka oku. Doktorlarla da kıyaslaması var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayarmuhendisiyim -- 8 Temmuz 2015; 12:58:27 >
  • risk almayı seviyorsan ee ama yok ben risk almam sevmediğim mesleği yaparım para var sonuçta diyorsan tıp ama ben olsam ee seçerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cos2x

Eğer ben ee okuyacaksam kendi işimi yaparım şirketimi kurarım tabi 1-2 yıl bir şirkette tecrübe edindikten sonra ama bakıyorum ee adına özel işini yapan kimse göremiyorum ya istanbul ankara izmirde yaşamıyorum belki ondan bilmiyorum eğer tutarsa çok para da kazanabilirim ee de tutmazsa sürünedebilirim böyle bir risk var ortada

Diğer yanda tıp sevmediğim bir meslek neden mi

Hasta aradı gece kalk git
    Git nöbet tut
    Git zorunlu doğu hizmeti yap
    Git uzmanlık için uğraş
    Tüm gün sorunlu insanlarla uğraş

Ama parası daha garanti daha iyi gibi ortalamaya vurursak

doktorluk ciddi anlamda fedakarlık ve emek ister, sevmeden sırf parası için yapılmamalı bence. doktorluk mesleğinin temeli zaten sağlık sorunu yaşayan insanlara yardımcı olmak. "tüm gün sorunlu insanlarla uğraş" diyen bir kişinin doktor olmasını doğru bulmuyorum bu yüzden. memlekette olan hastaya oluyor sonra.

• tercih rehberi

Tercih konusunda kafanıza takılan herşeyin cevabını bulabilirsiniz.
  • Up

• Ben de aynı ikilemdeyim sadece düşündüğüm okullar farklı odtü ee ile istanbul tıp mühendisliğe her giden benim senin gibi kendi şirketini kurmak isteyip gidiyorsa tıpa gitmem daha iyi bence yapabilen oranı az oluyo çünkü eğer herkes o amaçla okuyosa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.