Şimdi Ara

Koç üni tam burs alabilir miyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce bir üniye gitmiş olmak koç ünide %100 burslu okumaya engel midir? Yani sıralama olarak %100 burslu bir bölüme girebileceğimi düşünüyorum ama daha önce bir üniye gittiğin için burslu okuyamazsın gibi bir kural yok değil mi? Bir kaç yerde böyle şeyler görmüştüm aklımda takıldı.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Koç Üniversitesi Tam Burs İmkanları

Koç Üniversitesi, parlak ve yetenekli öğrencilere öğrenim hayatları boyunca destek olmak için bir dizi tam burs imkanı sunmaktadır. Bu burslar, maddi durumu ne olursa olsun her öğrencinin üniversite eğitimine erişmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Koç Üniversitesi'nin lisans veya lisansüstü programlarına başvuran tüm öğrenciler tam burs imkanları için başvurabilir. Burslar akademik başarı, liderlik becerileri ve finansal ihtiyaç gibi faktörlere göre değerlendirilir.

Nasıl Başvurulur?

Koç Üniversitesi'nin tam burs başvuruları genellikle üniversiteye başvuru süreciyle birlikte gerçekleştirilir. Başvuru detayları ve gerekli belgeler üniversitenin resmi web sitesinde bulunabilir.

Burs Seçenekleri

Koç Üniversitesi, çeşitli burs seçenekleri sunmaktadır, bunlar şunları içerir:

• Başarı Bursu: Akademik başarıya dayalı olarak verilen burslar.
    • Başkan Bursu: Liderlik becerileri ve akademik başarıya dayalı olarak verilen burslar.
    • Sosyal Sorumluluk Bursu: Sosyal sorumluluk projelerine katılıma dayalı olarak verilen burslar.
    • Spor Bursu: Spor başarılarına dayalı olarak verilen burslar.
    • Sanat Bursu: Sanatsal yeteneklere dayalı olarak verilen burslar.

Başvuru Son Tarihleri

Koç Üniversitesi'nin tam burs başvuru son tarihleri programa ve burs türüne göre değişmektedir. Güncel son tarihler için üniversitenin resmi web sitesini kontrol etmeniz önerilir.

Sonuç

Koç Üniversitesi'nin tam burs imkanları, finansal zorluklar yaşayan yetenekli öğrencilere üniversite eğitimine erişimlerini destekleyerek hayallerinin peşinden gitmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Başvuru kriterlerini dikkatlice inceleyerek ve gerekli belgeleri zamanında göndererek, tam burs alma şansınızı artırabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • engel maalesef.hangi bolumu istiyordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

engel maalesef.hangi bolumu istiyordunuz?
    Nasıl engel ya... Sosyoloji veya felsefe girip çap yapmayı düşünüyodum. Nerde yazıyor o kural ya burs imkanlarında falan okudum yazmıyordu hiç. Kötü oldu çok hazırlamıştım kendimi
  • yuhyiv Y kullanıcısına yanıt
    maalesef hocam...
  • neden engel olsun ya çok saçma..? bence engelse ancak kudeb’ten burs almana engeldir, iyi araştır hatta bence direkt mail at
  • NickimMinaj kullanıcısına yanıt
    evet cok mantiksiz ama boyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NickimMinaj

neden engel olsun ya çok saçma..? bence engelse ancak kudeb’ten burs almana engeldir, iyi araştır hatta bence direkt mail at
    %100 burslu kısmında hiç not düşmemişler ama kudeb kısmında yazıyordu max %50 yararlanırlar diye. Ben de bunu kudeb içindir diye yorumlamıştım. Çok saçma gerçekten.
  • Bu sacmalik koca mi ozel?
  • Bilkent’te daha önce mezun olunduysa burs vermiyor okul veya daha önce Bilkent’e yerleştiysen burs vermiyor. Yeni kontrol ettim başka bir üniversiteye yerleşmiş olmak şartları bozmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusteMilieu -- 26 Temmuz 2020; 11:50:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

evet cok mantiksiz ama boyle...
    kardeş bi kaynak gösterseydin nerden duydun bunu?
  • JusteMilieu kullanıcısına yanıt
    Bilkentimden beklemezdim
  • Daha önceki yıllarda Türkiye’de Koç Üniversitesi’ne veya başka bir üniversitenin lisans programına yerleştirilmiş olan öğrenciler Koç Üniversitesi’nin bir lisans programına tam burs kontenjanından yerleştirilirlerse tam burs imkânından yararlanamazlar, ancak %50 Burslu olarak kayıt yaptırabilirler.

Kontenjanlar ve Kontenjan Kuralları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamıkKemaI -- 26 Temmuz 2020; 11:59:9 >
  • başka hangi özel üniversiteler bu burs saçmalıgında varlar?
  • Böyle düzenin abv ya...
  • Var hocam böyle bir şey,geçen haftalarda maillestim ben de.Yerlesmeniz durumunda %50ye düşecek bursunuz dediler.Özellikle kudeb için mi eğitim için mi diye de sordum yanlışlık olmasın diye ama böyle bir uygulaması var Koç'un.
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt
    Olumlu anlamda söylemiştim hocam :) Yani sen başka üniversitede okurken kazanırsan Bilkent’ti bursu alabiliyorsun yeter ki mezun olma.
  • altta kaynak atmislar hocam.neden yalan soyleyeyim ki?
  • 12. Sınıf değilsen anadolu bursiyerliği yok, başka üni öğrencisiysen burs yok. Koç da afedersiniz bakir/bakire insan arıyor herhalde. Başka üniversitede eğitim göremez, Koç’u ilk senesinde kazansın biraz ağır şartlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusteMilieu -- 26 Temmuz 2020; 12:10:32 >
  • JusteMilieu kullanıcısına yanıt
    12 degilsen kudeb yok mu harbiden.rezalet
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Sanırım Anadolu Bursiyerliği ile karıştırdım düzeltiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusteMilieu -- 26 Temmuz 2020; 12:10:45 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.