Şimdi Ara

KOMPAKT MAKİNE ÖNERİSİ LÜTFEN??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR GÜZEL BİR KOMPAKT FOTO MAKİNESİ İSTİYORUM HD VİDEO OLSUN BÜTÇEM 800TL SİZCE NE ALMALIYIM PİYASADAKİ EN İYİ MODELLER NELER??

• HD kayıt yapabilen, Canon g11 gibi adı kompakt olup aslında dslr gövdesine sahip olmayan, ele alındığında kalitesini hissettiren ve boyutu ile kompakt olarak kabul edilebilecek en iyi çekim yapan makina Panasonic DMC-LX3 modeli.

Fiyat aralığı bir hayil geniş. Her ne kadar gidip görmesemde Doğubank'da sanırım peşin 700-800 lira civarıymış. Nette biraz araştırma yaparsan 2 yıl garantili fiyatı ise 1000 lira ile 1300 lira arasında değişiyor. Ama yaptığı çekimler ile parasının hakkını her türlü veren bir makina. Aldığın zaman aklında en ufak bir şüphe bırakmaz, ya da acaba şunu mu alsaydım dedirtmez insana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyace

HD kayıt yapabilen, Canon g11 gibi adı kompakt olup aslında dslr gövdesine sahip olmayan, ele alındığında kalitesini hissettiren ve boyutu ile kompakt olarak kabul edilebilecek en iyi çekim yapan makina Panasonic DMC-LX3 modeli.

Fiyat aralığı bir hayil geniş. Her ne kadar gidip görmesemde Doğubank'da sanırım peşin 700-800 lira civarıymış. Nette biraz araştırma yaparsan 2 yıl garantili fiyatı ise 1000 lira ile 1300 lira arasında değişiyor. Ama yaptığı çekimler ile parasının hakkını her türlü veren bir makina. Aldığın zaman aklında en ufak bir şüphe bırakmaz, ya da acaba şunu mu alsaydım dedirtmez insana.
    Bir de şunu inceleyin isterseniz, spot fiyatı belki bütçenize denk gelebilir.
    Canon IXUS 300 HS
    http://forum.donanimhaber.com/m_40059649/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: akanarya2

Bir de şunu inceleyin isterseniz, spot fiyatı belki bütçenize denk gelebilir.
    Canon IXUS 300 HS
    http://forum.donanimhaber.com/m_40059649/tm.htm

Alıntıları Göster
    g10 ve leica dlux 3 kullandım, şu anda g10 var hala her an ufak çantamda, yanımda taşıyorum (leicayı sattım geçenlerde) yukarıda @yahyace'nin bahsettiği panasonicte leicanın lens hariç aynısı (o da arkadaşımda var, bir kaç çekim yaptım )

bu 3'lü arasıda ben g10 derim (veya g11)

• quote:

Orijinalden alıntı: ıspanak

g10 ve leica dlux 3 kullandım, şu anda g10 var hala her an ufak çantamda, yanımda taşıyorum (leicayı sattım geçenlerde) yukarıda @yahyace'nin bahsettiği panasonicte leicanın lens hariç aynısı (o da arkadaşımda var, bir kaç çekim yaptım )

bu 3'lü arasıda ben g10 derim (veya g11)

Alıntıları Göster
    ya ufak olsun istiyorum g11ler büyük

• quote:

Orijinalden alıntı: deaxter

Alıntıları Göster
    Samsung TL500 nasıl, bir bakın isterseniz.

gerçi bunda da HD video yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 28 Temmuz 2010; 16:29:13 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    o zaman canon s90, hd video varmı bilmiyorum
  • quote:

S90 da HD video yok ama büyük sensöre sahip harika fotolar çekersiniz ya da isterseniz panasonic lx5 i bekleyin ama azcık büyük :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

quote:

S90 da HD video yok ama büyük sensöre sahip harika fotolar çekersiniz ya da isterseniz panasonic lx5 i bekleyin ama azcık büyük :)

Alıntıları Göster
    PANASONIC TZ10 12x Optik zoom

http://forum.donanimhaber.com/m_41660265/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 28 Temmuz 2010; 16:34:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

PANASONIC TZ10 12x Optik zoom

http://forum.donanimhaber.com/m_41660265/tm.htm

Alıntıları Göster
    hd video öncelikse Sony Cyber-shot DSC-WX5
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

hd video öncelikse Sony Cyber-shot DSC-WX5

Alıntıları Göster
    Bu küçük ve kaliteli fotoğraf çeken kompact makineleri kalem pilli yapsalar keşke. g11,lx3,s90,f30 hepsi şarjlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Bu küçük ve kaliteli fotoğraf çeken kompact makineleri kalem pilli yapsalar keşke. g11,lx3,s90,f30 hepsi şarjlı.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar Fujifilm FinePix F300EXR 15x zoom var deli bir cihaz galiba bunu alcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Alıntıları Göster
    Hem kompakt olsun, hem HD kayıt yapsın (720p), hem de çok güzel fotoğraflar çeksin diyorsanız panasonic lx3 den gerisi yalan...Ben G11 kötüdür demiyorum, ama kompakt değil, Samsung t500 de kötüdür demiyorum, bilakis DP Review Silver Award almış bir makina, ama onunda eksiği HD kayıt yapamaması, tabi eksik olarak görürseniz. Canon S90 için de aynı durum geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyace

Hem kompakt olsun, hem HD kayıt yapsın (720p), hem de çok güzel fotoğraflar çeksin diyorsanız panasonic lx3 den gerisi yalan...Ben G11 kötüdür demiyorum, ama kompakt değil, Samsung t500 de kötüdür demiyorum, bilakis DP Review Silver Award almış bir makina, ama onunda eksiği HD kayıt yapamaması, tabi eksik olarak görürseniz. Canon S90 için de aynı durum geçerli.

Alıntıları Göster
    panasonicte hicbirzaman cekici gelmemistir bana birde lx3 eski model lx 5 cikti
  • quote:

iyi güzelde senin almayı düşündüğün f300exr dan 10 kat daha iyi makina
    ezilmişlere duygusal bir yakınlık duyuyorsun demek (şaka şaka)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4FEE439E4

quote:

iyi güzelde senin almayı düşündüğün f300exr dan 10 kat daha iyi makina
    ezilmişlere duygusal bir yakınlık duyuyorsun demek (şaka şaka)

Alıntıları Göster
    fuji f300'de 1,4 sensör beklentisi hayal kırıklığı yaratmıştı ama fuji talebe göre doğrusunu yapmış zoomsa alın size 15x dslr af zoom manuel ayarda koymuş multi medya ekran DoSöDoKöKo lx3 o kadarda değil bir gün kompakta bizimde ihtiyacımıza cevap verir belki

• quote:

arkadaşlar Fujifilm FinePix F300EXR 15x zoom var deli bir cihaz galiba bunu alcam

Güzel tercih
  • quote:

Eski dediğin makina, şu anda piyadasaki bütün kompaktlara neredeyse nal toplatır...Ayrıca sen 800 lira bütçem var dedin, 1400 lira demedin. LX5 Türkiye'ye kaç paradan gelecek sanıyosun (yurt dışından alırım diyorsan o ayrı). LX5 in yurt dışı fiyatı bile 800 lirayken, en iyi ihtimalle Doğubank'da peşin 1000-1100 liraya, zincir mağazalarda ise 1500 liraya satılır. O paraya zaten gider DSLR alırsın.
  • quote:

fuji f300'de 1,4 sensör beklentisi hayal kırıklığı yaratmıştı ama fuji talebe göre doğrusunu yapmış zoomsa alın size 15x dslr af zoom manuel ayarda koymuş multi medya ekran DoSöDoKöKo lx3 o kadarda değil bir gün kompakta bizimde ihtiyacımıza cevap verir belki

valla hocam bir ara bende gaza gelip heryere DSLR ı taşıyamadığımdan kaliteli bir compact alayım demiştim
    o sıralar incelediğimde IQ olarak en çok LX3 ü beğenmiştim....birde f2.0 ve geniş açı filan gibi artılar.....neyse....
    f300exr fotolarına baktım....cidden LX3 yanında çok çok zayıf....hani f200exr dense OK....ama f300exr CIKkk
    ben compact makina alma işini demlenmeye bıraktım eğer sağlam bir alet bulursan bana bir PM atmanı rica ederim

• quote:

netün sen ne öneriyorsun kompakta?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.