Şimdi Ara

KOYMAYA BAŞLIK BULAMADIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yılbaşında eskişehir-kütahya yolu üzerinde 120-140 kmh seyir halinde iken aracımın yağ ikaz lambasını görüp sağa çektim, kenara yanaştığımda yatak sesi diye tabir ettiğimiz sesi duydugumda herşey çok geçti çünki araba bir anda kendini kitledi ve stop etti. Kaldığım alanda telefon çekmiyordu 1 km kadar yürüyerek telefon çeken bir alana ulaşıp HDI sigorta yol yardım poliçemi aradım;

bana kazamı yaptınız? dedi.
    bende evet arabamın altını vurdum ve aracım hareket etmiyor dedim.
    öyle görünen bir hasar yoksa biz size yol yardım hizmeti veremeyiz dediler

telefonda biraz kükreyince aracı gönderelim bi bakalım dediler bir ekp geldi araçtan yağ aktığını ve sigorta kapsamına girdiğini söyledi ve çekici gelecek dedi. 45 dk sonra çekici geldi tüm bu süreçte kütahya eskişehir soğugunda kız arkadaşımla 2,5 saat kadar mahsur kalmıştık. neyse çekici geldi aracı en yakın sanayiye çektik. çekici ustası bu sigorta aracı değil sigorta araçları doluymuş benim özel aracım yolda mahsur kalmayın diye geldim dedi! xxx tl talep etti. hdi sigorta sorumlusuna ulaşamyoruz telefonda! kendisine xxx tl verdim yoluna gönderdim. aracı ilgili bir ustanın dükkanına çektik yağ filtresinin üstünde bulunan jontanın kırıldıgı ve yağı oradan bocaladığı anlaşıldı jonta değişti aracın yağı tamamlandı ve marşa basıldı.

Araç çalıştı, bir süre sonra fincanlar doldu ve aracın sesi eski haline geri döndü bende teşekkür edim dükkandan ayrıldım, 10 dk ilerledikten sonra aynı ikaz lambası yandı ve bir anda aracın motorunun içinde 2 traktör çalışırcasına bir ses geldi ve aracım yine stop etti. tekrar çekici....

beni otogara bırakmasını rica ettim ve ben aracımı eskişehirde bırakıp izmite geri döndüm, dün gece telefonda konuştuğumuzda, araç demekki yarayı almış çok üzgünüm ama motor çok kötü durumda krank tan ümit yok siboplar birbirine girmiş kol çıkmış blogada baktırıcaz gerekirse yeni bir motor bulacağız gibilerinden konuştuk kapattık. bunu size niye yazdım bilmiyorum ama belki tecrübeli birileri çıkarak beni yönlendirebilir.

Aracım

1999 MODEL NEW BEETLE 2.0 DIAMOND

• Geçmiş olsun gerçekten zor bir durum. Motorun içini görmeden şöyledir böyledir demek yanlış olur. Ama masraf olarak en masraflı sorunla karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tdemirtas

Selamlar

Yılbaşında eskişehir-kütahya yolu üzerinde 120-140 kmh seyir halinde iken aracımın yağ ikaz lambasını görüp sağa çektim, kenara yanaştığımda yatak sesi diye tabir ettiğimiz sesi duydugumda herşey çok geçti çünki araba bir anda kendini kitledi ve stop etti. Kaldığım alanda telefon çekmiyordu 1 km kadar yürüyerek telefon çeken bir alana ulaşıp HDI sigorta yol yardım poliçemi aradım;

bana kazamı yaptınız? dedi.
    bende evet arabamın altını vurdum ve aracım hareket etmiyor dedim.
    öyle görünen bir hasar yoksa biz size yol yardım hizmeti veremeyiz dediler

telefonda biraz kükreyince aracı gönderelim bi bakalım dediler bir ekp geldi araçtan yağ aktığını ve sigorta kapsamına girdiğini söyledi ve çekici gelecek dedi. 45 dk sonra çekici geldi tüm bu süreçte kütahya eskişehir soğugunda kız arkadaşımla 2,5 saat kadar mahsur kalmıştık. neyse çekici geldi aracı en yakın sanayiye çektik. çekici ustası bu sigorta aracı değil sigorta araçları doluymuş benim özel aracım yolda mahsur kalmayın diye geldim dedi! xxx tl talep etti. hdi sigorta sorumlusuna ulaşamyoruz telefonda! kendisine xxx tl verdim yoluna gönderdim. aracı ilgili bir ustanın dükkanına çektik yağ filtresinin üstünde bulunan jontanın kırıldıgı ve yağı oradan bocaladığı anlaşıldı jonta değişti aracın yağı tamamlandı ve marşa basıldı.

Araç çalıştı, bir süre sonra fincanlar doldu ve aracın sesi eski haline geri döndü bende teşekkür edim dükkandan ayrıldım, 10 dk ilerledikten sonra aynı ikaz lambası yandı ve bir anda aracın motorunun içinde 2 traktör çalışırcasına bir ses geldi ve aracım yine stop etti. tekrar çekici....

beni otogara bırakmasını rica ettim ve ben aracımı eskişehirde bırakıp izmite geri döndüm, dün gece telefonda konuştuğumuzda, araç demekki yarayı almış çok üzgünüm ama motor çok kötü durumda krank tan ümit yok siboplar birbirine girmiş kol çıkmış blogada baktırıcaz gerekirse yeni bir motor bulacağız gibilerinden konuştuk kapattık. bunu size niye yazdım bilmiyorum ama belki tecrübeli birileri çıkarak beni yönlendirebilir.

Aracım

1999 MODEL NEW BEETLE 2.0 DIAMOND

ne desem bilemedim.. geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

ne desem bilemedim.. geçmiş olsun..

Ne diyeceğiniz belli kardeşim! alıntı üzeri laf çarptırması yapmayın.
    Akşam saat 6,5 kütahya soğuğunda bilmediğiniz bir yerde size emanet edilen bir insan ile kalmışssınız ne sanayi ustası tanırsınız nede çekici firmasının telefon numarasını! güvenebileceğiniz sadece yol yardım poliçesi var! ve poliçede derki,

aracın kaza durumunda en yakın sanayiye çekilmesi
    aracın lastiğinin patlamasında en yakın lastikçiye
    benzininin bitmesinde en yakın benzinciye

Bazen sevdikleriniz için yalan söylemek zorundasınız! bundan gocunsaydım kalkıp forumda dile getirmezdim! Bu kadar kurallara bağlısınız ya dilerim allahtan en çok sevdiğinizle birgün aynı şekilde sizde yolda kalırsınız. bakalım lastiğinizmi patlayacak benzininizmi bitecek yoksa arabanızın altınımı vurmuş olacaksınız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdemirtas -- 3 Ocak 2013; 10:55:14 >

• yol yardim denilen şey kaskoda her ne sebepten olursa olsun aracım yolda kalnişsa masraflari karşilamaksizin benim aracımı tamirciye kadar götürmek degil mi ?

En azından benim anadolu sigorta poliçelerimde böyleydi bugune kadar sizin policenizde yada HDI da öyle omayabilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 3 Ocak 2013; 11:23:44 >
  • en nefret ettiğim şey işlerini doğru yapmayan insanlar...
  • Kasko yardım poliçesi ile sigorta yardım poliçesi iki farklı poliçedir. Ben sigorta poliçemi kestirirken ekstra olarak yol yardımda kestirmiştim hdi den ve üzerinde hangi koşullarda yardım sağlayacağı yazıyor.

Yukarıda da belirttiğim üzere,

Aracın kaza yapmışsa yağ karterin delinmiş veya buna benzer bir sebebten aracında yağ kaçağı bulunuyorsa veya kaporta hasarlı bir kaza esnasında
    Benzinin bitmişse
    Tekerin patlamışsa.

Bunların dışında sen sen aracını 1 hafta önce gidip bir yere vurdun birşey olmadı diye yola devam ettin ve yağ karterin çatladı ve sızdırma yaptı beraberinde teknik oldugunu düşündüğün bir sebepten yolda kaldın daha önceden kaza yaptığını söyleyip ilerledim dersen kimse senin yanına gelmez. benim sigortaya senaryo uydurmam kim olursa olsun bir çekici gelsin gerekiyorsa karşılamasın bizi oldugumuz yerden kurtarsın mantıgı ileydi en azından magduriyetimiz giderildi arabayı sanayiye çekip ıssız bi yerde sabahlamak durumunda kalmadık.

• Arkadaşım ilk önce geçmiş olsun Allah yardımcın olsun
    ssd23062306 arkadaşım neden ve niçin gereksiz yere tartışma ortamına girmeye çalıştığını anlamış değilim kaldıki konuyu açan arkadaş gerçektende çok büyük bir sıkıntı yaşamış ve şu aşamada da yaşamaya devam edecek gibi anlaşılan o ki büyük bir masaf var ortada ve siz yazdığı yazı içinden kendinize göre bazı yerleri cımbızlayıp arkadaşa resmen imada bulunmuşsunuz Bence kim olursa olsun o pozizyonda benzeri davranışlar içinde olurdu Lütfen gereksiz yere gergin olan bir durumu daha da germeye gerek yok lütfen..........
  • allah razı olsun kardeşim, ustadan exper raporu bekliyorum çıkan sonuca göre araştırmalarımı burada yazarım yönlendirme almasam bile bu durumun çözüm aşamalarını paylaşacağım ki örnek konu olsun.
  • Ustaniz tanidik mi bilmiyorum ama dikkat edin ekstradan parcalarida degistirmesinler birde sonuc sizi daha da uzmesin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.