Şimdi Ara

KREDİ KARTI AİDAT SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş bankası 9 yıldır kredi aidatı almıyordu bu yıl 80 Lira gibi bir rakam kesmişler. Bankayı aradığımda 9 yıl boyunca maaş müşterimiz olduğunuz ancak şuan maaş müşterimiz görünmediğiniz için aidat kesildi dediler. Söyledikleri doğru. Ancak ben bu parayı ödemek istemediğimi ilettim kendilerine. 2 adet teklifleri olduğunu söyledi.

- 1.000 TL nakit çekersem faiz uygulamayacaklar. Kabul etmedim.

- 50 TL. puan yükleyecekler.

Bunu da kabul etmedim. Şartsız bir şekilde paramın iadesini talep ettim fakat böyle bir şey yapamayacaklarını aidat konusunun yasallaştığını söylediler. Ben de 50 TL'lik puan tekliflerine onay verdim.

Bu noktadan sonra gerekirse puanı iptal ettirip, kesilen parayı geri yükletebilir miyim?

------------------------------

2. Sorum ise Akbank babamın kredi kartından 150 TL aidat kesmiş. Bununla ilgili bir işlem yapmadık Akbank'dan iade almak mümkün mü?

Yardımlarınızı rica ediyorum, iyi forumlar.

• Dedikleri gibi aidati iptal etmek zorunda degiller.Banka uygun musterilerine memnuniyete gore size yaptiklari gibi tekliflerde bulunuyorlar.Puani aldiginiz icin tekrar iptal edemezsiniz.Akbank da muhtemelen puan teklif eder iade etmez
  • Bankalar birligine sikayet kaydi olusturun.
    Kredi kartlari aidatlari her yil musteriyle yeniden muzakere edilmek zorundadir.haber verilmeden bilgilendirilmeden onay alinmadan kesilemez.
    9 yildir kendince bahane uydurup almamis adina da iyi niyet demişler.
    Teklif ettikleri puani onaylamasaydiniz keske.
  • Aslında devir değişti demek lazım. Abartılı kredi dağıtan bankacılık döneminden gerçekten sistemden para çekmeye çalışan bankalara doğru evrilmeye başladık.

Ekonominin iyi olduğu 2013-2016 arası dönemde kredi kartı kullanımı ve ödeme alışkanlıkları iyiydi. herkese kredi kartı dağıtılıyordu. ödemelerde esneklikler sağlanıyordu. milletin ödeme sorunu yoktu. işi gücü vardı. bankalar, vatandaşın peşinde koşuyordu.

şimdi tam tersi. herkesin kredi kartına ihtiyacı var. herkesin ödeme sorunu var, işini kaybetme riski var. yani bugün vatandaş, bankaların peşinde koşuyor.

Bankalar da bunu bildiği için aidattır, faizdir, komisyondur sana sormadan alıp gidiyor. Sen de o yüksek limitli kartı iptal edemediğin için katlanıyorsun. çünkü ihtiyacın var...
  • Haklısınız ancak ben kartı iptal ettirmeyi düşünüyorum. Bugün en paradan hesap açtım ve kredi kartı başvurusunda bulundum. İş bankasına göre 1.000 Tl daha fazla limitli olarak onay verdiler. Ömür boyu aidat, eft ve havale ücreti yok. İş bankasına son 2 ayda 100 liradan fazla işlem ücreti, eft vs ödemişim.

Ödemeyi yapıp, puanı da kullanıp kartı kapattıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Replikans -- 9 Ocak 2020; 0:7:29 >
  • Yıllardır aidat gelmiyordu, geldiği zamanlarda ise iade ediliyordu. Bu ay karta 82 TL aidat geldi. Bankayı aradım. 1000 TL avans, 4 taksit dediler. Kabul etmedim. Borcu ödeyip kapatacağımı söyledim. Son teklifi verdiler kabul ettim. Haziran 2020 sonuna kadar 6 BİN TL harcama sözüme iade ettiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.