Şimdi Ara

L.A. NOIRE (PS4 VE PS4 PRO ANA KONUSU) 14 KASIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
9.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bTusher

Senin gibi cahillere laf anlatılmaz da neyse...Devletin zaten işi gücü yok oyun piyasasında Türkçe olmayan oyunları yasaklamak gibi saçma sapan,cahilce fikirlerle uğraşacaktı. Sizin gibi insanlar siyasetçi olup,ülke filan yönetiyor işte çok şaşırmamak lazım şu anki durumumuza.Şu forumda bir çok saçma fikir gördüm ama seninki ilk 5'e rahat girer.Ana dilim gibi ingilizce biliyorum.Oyunun Türkçe veya ingilizce olması beni ilgilendirmiyor.Az biraz kendini geliştir de ingilizce öğren bir çok alanda faydasını görürsün.Yok ben ana dilimde oyun oynamak istiyorum diyorsan geçersin pc platformuna bir çok oyunun çevirisi var.

Yazdıkların çok saçma!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş herkes oyun için ingilizce bilmek zorunda değil

Birde şöyle düşün sen İngiltere de yaşıyorsun sadece ingilizce biliyorsun ve oyun dillerinde almanca İspanyolca fransızca dilleri git bu dillerden birini öğren o zaman var mı böyle saçmalık herkes kendi dilinde oynamak ister oyunu

• ülkede satılacak oyunlara türkçe altyazı zorunluluğu gelse eşşek gibi eklerler aynı filmlerde olduğu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagiosmann

ülkede satılacak oyunlara türkçe altyazı zorunluluğu gelse eşşek gibi eklerler aynı filmlerde olduğu gibi.

Artık filmlerde de öyle bir olay kalmadı. Marvel filmleri, Star Wars'lar hep Türkçe altyazısız geliyor bluray olarak.

• Oyunun yapımı sırasında gerçekleşen komik olayların derlendiği bir video,kullandıkları yüz teknolojisi gerçekten çok iyi.

• Aynen öyle Türkçe olmayan oyun çıkmasın arkadaş bu ülkede. Sizin diliniz Türkçe bu kadarmı dejenere oldu bu gençlik anlamıyorumki? Ama tabi sizlerdede suç bulmuyorum önce medya sonrada sosyal medya böyle yaptı insanları.

Çıkaracaksın kanunu nasıl bluray dvd filmler altyazılı satılıyor oyunlarada zorunluluk getireceksin. Bak nasıl koyuyorlar paşa paşa.

Sizin dilinize ülkenize hiçbir saygısı olmayan şirketlere para kazandırmakta neden bu kadar ısrarcısınız anlamıyorum..

Net söylüyorum Türkçe altyazısı olmayan hiçbir oyuna para vermeyin pc de malum yollardan oynayın. ps4 te kardeşlikle alın oynayın satın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jedi_masterr -- 10 Eylül 2017; 14:49:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen nesilde oynamayanlar için güzel haber. Bende başlamış ama sonlara doğru sıkıldığım için bitirmemiştim. Yarısından sonra fazla tekrara düşüyor ama Mafia serisini bok ettikleri şu günlerde 40'lar 50'ler atmosferine dalış yapmak için L.A. Noire süper bi seçim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 10 Eylül 2017; 16:11:33 >
  • Arkadaş bu nasıl kafadır. Türkçe çıkmayan oyun devlet yasaklasın bravo devletin işi gücü yoktu birde yasaklıcak he birde en güldüğüm şey 1 oyuna 300 lira veriyoruz diyen arkadaş :) şunuda iyiyce moda haline getirdiniz konsollarda oyunlar pahalı çıkınca oyunları ilk çıktığında alıyoruz sanacaklar. Ön siparişle aldığım oyunlar sayılıdır ve bellidir zaten onun dışında indirim beklerim. He sen 1 oyuna 300 lira gömüyorum diyorsan o senin sorunundur.

Ayrıca bu devirde yaşıyorsan 21.yüzyıldaysan İngilizce öğrenmemek senin ayıbındır. Üniversite hayatında bir bölüm seçerken sana iş verirken İngilizce dilin var mı diye soracaklar. Yok dersen Maaş'ın az olucak, diğer arkadaşların İngilizce bilicek çatır çatır ama sen az maaş alıcaksın bunuda garipsemicek misin? İngilizce sadece oyun hayatınızda değil günlük hayatınıza etkiler. He çatır çatır bilmenede gerek yok, cümleleri öğren, kelimeleri bil, konuşulan cümlelerde takılma o bile yeterli. Kimse akıcı konuş da demiyor. Bunuda yapamıyorsan zaten dil desteği beklersin böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Arkadaş bu nasıl kafadır. Türkçe çıkmayan oyun devlet yasaklasın bravo devletin işi gücü yoktu birde yasaklıcak he birde en güldüğüm şey 1 oyuna 300 lira veriyoruz diyen arkadaş :) şunuda iyiyce moda haline getirdiniz konsollarda oyunlar pahalı çıkınca oyunları ilk çıktığında alıyoruz sanacaklar. Ön siparişle aldığım oyunlar sayılıdır ve bellidir zaten onun dışında indirim beklerim. He sen 1 oyuna 300 lira gömüyorum diyorsan o senin sorunundur.

Ayrıca bu devirde yaşıyorsan 21.yüzyıldaysan İngilizce öğrenmemek senin ayıbındır. Üniversite hayatında bir bölüm seçerken sana iş verirken İngilizce dilin var mı diye soracaklar. Yok dersen Maaş'ın az olucak, diğer arkadaşların İngilizce bilicek çatır çatır ama sen az maaş alıcaksın bunuda garipsemicek misin? İngilizce sadece oyun hayatınızda değil günlük hayatınıza etkiler. He çatır çatır bilmenede gerek yok, cümleleri öğren, kelimeleri bil, konuşulan cümlelerde takılma o bile yeterli. Kimse akıcı konuş da demiyor. Bunuda yapamıyorsan zaten dil desteği beklersin böyle.

Süper zeka arkadaşım. Kimse ingilizce bilmiyoruz o yüzden türkçe istiyoruz demiyor.

Bizim derdimiz bizden o kadar para kazanan firmaların türk oyuncuları hiç kaale almaması. Keza EA ilgiyi gördü ve oyunlarına türkçe eklemeye başladı.

Herkezin illaki bir ya da 2 tane çıktığı gibi aldığı oyunlar vardır. bir çok insanın her hafta zaten 300 tl vermeye gücü yetmez. Şu mesajları bi tarafanızdan algılayacığınza beyninizden algılayın.

Ayrıca nedir yahu bu sizin ingilizce sevdanız? Biz burda türkçe oyun istediğimizi belirtiyoruz size ne oluyor ? ingilizce ingilizce diye bir taraflarınızı yırtıyosunuz yahu. yerim sizin ingilizcenizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasturk -- 10 Eylül 2017; 16:29:2 >

• almanya'da yayınlanan her oyunda almanca desteği olduğunu zannederek böyle faşist söylemler geliştirmişsiniz herhalde. firmaların oyunları türkçe çıkarmamaları, türkiye pazarından ciddi bir beklentileri olmadığı anlamına gelir ve serbest ekonomiye göre kimse oyunu burada da satıldığı için türkçe desteği koymak zorunda değil.

oyunları lüks tüketimden çıkartıp kültürel değer atfederek, hatta oyun ve dijital sektörümüzün gelişip büyümesi adına bir süre hiçbir vergi almayıp, oyun fiyatlarını tüketici odaklı düzenleyip oyun ithalatını sıkı kontrole almak devletin yapacağı en doğru iş olur. ideal fiyatlandırma sağlandıktan sonra oyun pazarımız kendiliğinden büyüyecek ve oyunlar kendiliğinden türkçe destekli çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gultekinlive -- 10 Eylül 2017; 19:27:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrasturk

quote:

Arkadaş bu nasıl kafadır. Türkçe çıkmayan oyun devlet yasaklasın bravo devletin işi gücü yoktu birde yasaklıcak he birde en güldüğüm şey 1 oyuna 300 lira veriyoruz diyen arkadaş :) şunuda iyiyce moda haline getirdiniz konsollarda oyunlar pahalı çıkınca oyunları ilk çıktığında alıyoruz sanacaklar. Ön siparişle aldığım oyunlar sayılıdır ve bellidir zaten onun dışında indirim beklerim. He sen 1 oyuna 300 lira gömüyorum diyorsan o senin sorunundur.

Süper zeka arkadaşım. Kimse ingilizce bilmiyoruz o yüzden türkçe istiyoruz demiyor.

Bizim derdimiz bizden o kadar para kazanan firmaların türk oyuncuları hiç kaale almaması. Keza EA ilgiyi gördü ve oyunlarına türkçe eklemeye başladı.

Herkezin illaki bir ya da 2 tane çıktığı gibi aldığı oyunlar vardır. bir çok insanın her hafta zaten 300 tl vermeye gücü yetmez. Şu mesajları bi tarafanızdan algılayacığınza beyninizden algılayın.

Ayrıca nedir yahu bu sizin ingilizce sevdanız? Biz burda türkçe oyun istediğimizi belirtiyoruz size ne oluyor ? ingilizce ingilizce diye bir taraflarınızı yırtıyosunuz yahu. yerim sizin ingilizcenizi.

Bende Türkçe olmasını isterim oyunların ama adamlar yapmadıktan sonra foruma dil dökmenin anlamı yok, yapan firmalar belli madem bu kadar dil desteği istiyorsunuz boykot edersiniz almazsanız olur biter gelip burada türkçe çıkmayan oyun ülkemizden yasaklasın demek cidden rezillik. İngilizce sevdalısıyım evet işimden dolayı İngilizce olmasaydı asgari ücretle çalışan birisi olurdum bu yüzden gurur duyuyorum İngilizce ile sen memnun değilsen ben ne yapabilirim. İngilizce oyun oynamak daha çok zevk veriyor, bilmediğim onlarca kelimeleri öğreniyorum. Sen öğrenemeyip İngilizceye b.k atmaya devam et.

• Türkçe dil desteği olacak mıymış? değil ise çöp; ingilizce bilmeyenler için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ultrasturk

quote:

Bende Türkçe olmasını isterim oyunların ama adamlar yapmadıktan sonra foruma dil dökmenin anlamı yok, yapan firmalar belli madem bu kadar dil desteği istiyorsunuz boykot edersiniz almazsanız olur biter gelip burada türkçe çıkmayan oyun ülkemizden yasaklasın demek cidden rezillik. İngilizce sevdalısıyım evet işimden dolayı İngilizce olmasaydı asgari ücretle çalışan birisi olurdum bu yüzden gurur duyuyorum İngilizce ile sen memnun değilsen ben ne yapabilirim. İngilizce oyun oynamak daha çok zevk veriyor, bilmediğim onlarca kelimeleri öğreniyorum. Sen öğrenemeyip İngilizceye b.k atmaya devam et.

'' Asgari ücretle çalışan biri olurdum '' bu arkadaşla tartışmayın dostlar.

• Gene bi dil mevzusudur almış gitmiş !! Defalarca dedik burada mevzu İngilizce bilip bilmemek değil. Mesela adamların bize değer vermemesi ki Türkiye de azımsanmayacak derecede bi oyuncu kitlesi var ve bu sayı büyümeyede devam ediyor. Oyun pazarında hatrı sayılır rakamlar bunlar. Hâl böyleyken sen benim dilime yer vermiyor, gidip benim yarım hatta çeyreğim bile etmeyen ülkelerin abidik gubudik dillerine yer veriyorsan bende bu tepkiyi gösteririm normal olarak. Global bi sektörden bahsediyoruz dudak uçuklatan paralar kazanıyolar bir oyunla !! Ben ve benim gibi milyon tane Türk oyuncusu bunların bu kazancına destek oluyorsak en doğal hakkımız aldığımız oyunlarda kendi dilimizi görmek bi saygı göstergesi olarak. İsterse Ana dilim gibi İngilizce konuşuyor olayım.

• Altyazı- dublaj meselesini İngilizce bilmiyorsanız iş bulamazsınız vs. gibi konulara nasıl getirdiniz hayret. Oyunları İngilizce altyazılı oynayabilecek kadar ben de İngilizce biliyorum ama olay bu değil. Özellikle konsollardaki (korsan oyun oynama ihtimaliniz yok) oyunlar için baskı yapabilecek bir kitlesi var ülkenin. Altyazı yoksa İngilizce öğrenin yaklaşımı gördüğüm en saçma yaklaşım.
  • Olay nerelere gelmiş,oyunların Türkçe olmasını normal de herkes ister ama gel gelelim oyunlar sözde çok satıldığı halde gelmiyormuş.Arkadaşlar daha yeni donanımhaberde anasayfada da haberi yapılmıştı genç nüfus çok vs tamam ama bu genç nüfusun yüzde %50 ye yakını(tam hatırlamıyorum yalan olmasın oran) Mobil platformda oynuyor onlarında çoğunlu Türkçe destekli, %25-30 gibi oranda free to play oynuyordu onlarda da Türkçe destek var ya da ekleniyor birde diğer kısmı vardı işte biz bu diğer kısmıyız.Bu diğer kısmının da çoğunluğu fifa,pes vs oyunları çıktığı gibi alıyor onlarda Türkçe.Burada forumlara bakınca çoğu oyun forumun da yorumlar dolu ama bi bakalım alınan oyunların yerleri Endenozya psn, Rus psn, kardeşlik vs bunu eleştirmiyorum yanlış olmasın bu oyun zevkinden geri kalmamak İçin millet en ucuzunu bu ülke şartlarında böyle yapması normaldir ama firmalar bizim hangi ülkeden kaç kişi bağlandığımıza göre değil hangi ülkeden ne kadar satış yaptığına göre işlem yapıyor.Tabii burda ki en büyük etken fiyatlar oluyor bu konuda da devletin teşvik yapması gerekiyor ama daha dün mavi balina adlı sosyal medya oyununda ölen bi çocuğa atılan başlık bilgisayar oyunları öldürmeye devam ediyor,bu zihniyetli bi yönetimden ben birşey bekleyemem.Bi arkadaş yazmış Türkçe olmayan oyunlar Tr de satılmasın zaten indirim dönemi dışında kaç kişi Türkiye'den oyun alıyor ki :) bu sistem şu an olsaydı biz Witcher 3 olsun ne bilim The long Dark ya da Ark gibi oyunlar Türkçe destekli oynuyor olmazdık.Aslında olması gereken yasak yerine Türkçe destekli oyunlara devletin teşvik etmesi ne bilim vergi indirimi vs gibi esas böyle bi davranış daha güzel bi etki olabilir Türkçe olmayan oyunlar da gene bu fiyatlarda satılırdı.Biraz uzun oldu biliyorum ama şunu da demeden geçemiyorum cidden ubisoft art niyetli davranıyor izlenimi var bende :))

• Herkes yine pırıl pırıl

• Türkçe gelmez onu unutun da umarım uygun fiyatlı çıkar. Sonuçta Remastered bir oyun sıfır oyun fiyatı çekmesinlerde çıktığı gibi alıp oynayabilelim.

• Eskiden kopya kullanıyoruz bizi önemsemezler diye tepki göstermiyorduk. Artık o durum kalmadı her oyuna diğer ülkelerden daha pahalıya sahip oluyoruz.
  • bu nesil eski nesil oyunları yeni nesile getirmeyle geçti :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splinterfalcon4798 -- 12 Eylül 2017; 2:33:32 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.