Şimdi Ara

L2J GRACIA (T2) SERVER KURMAK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://l2jserver.com/
    sitesine girdim onlarin verdigi linkler ile once programlari indirdim.
    1-.( JAVA )http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp
    2-.( MySQL 5.0 )http://www.mysql.org/downloads/mysql/5.0.html
    3-.( navicat )http://www.4shared.com/file/5549822/73be3a6f/navicat.html

sonra programlari kurdum.

server dosyalari olarak
    http://www.l2jserver.com/nightly/ den; L2J_DataPack-unstable.zip ve L2J_Server-unstable.zip
    dosyalarini indirdim ve forumda verilen su islemleri uyguladim ;

""Yükleme işlemleri bittikten sonra Navicat programını açın ve soldaki CONNECTİON butonuna tıklayın çıkan yerde username/pass yerlerine root yazın ve Test connection butonuna tıklayın. Connection succesfull olursa başardınız demektir . Şimdi solda localhost isminde bir yazı oluştu ve başındada üzeri çizik bir işaret mevcut ona bir kez tıklayın yeşil olmalı daha sonra sağ tıklayın ve çıkan pencereden NEW DATABASE yazısına tıklayın. Açılan pencerede DATABASE ismini l2jdb olarak girin ve OK butonunu kullanın.

.... Şimdi geldik sql uzantılı dosyaları ( tabloları ) DATABASEnize yüklemeye.. Bunun için önce indirdiğiniz herhangi bir serverpacki C://server ismindeki klasöre çıkartmanız gerekli ( tabi klsörüde siz oluşturucaksınız ). Tamamen zipten kurtulduklarından emin olduktan sonra C://server/Tools klasörüne gidin database_installer isimli dosyaya sağ tıklayın ve düzenle botonunu kullanın. Karşınıza aşağıdaki gibi yazılar çıkacak

@echo offREM ############################################REM ## You can change here your own DB params ##REM ############################################REM MYSQL BIN PATHset mysqlBinPath=C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 4.1\binREM LOGINSERVERset lsuser=rootset lspass=set lsdb=l2jdbset lshost=localhostREM GAMESERVERset gsuser=rootset gspass=set gsdb=l2jdbset gshost=localhostREM ############################################

Siz bunları aşağıdaki gibi değiştirmelisiniz

@echo offREM ############################################REM ## You can change here your own DB params ##REM ############################################REM MYSQL BIN PATHset mysqlBinPath=C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\binREM LOGINSERVERset lsuser=rootset lspass=rootset lsdb=l2jdbset lshost=localhostREM GAMESERVERset gsuser=rootset gspass=rootset gsdb=l2jdbset gshost=localhostREM ############################################

Daha sonra kaydedin ve kapatın... Bu işlemden sonra aynı dosyaya çift tıklayın .
    Size şu şekilde bir soru sorduğunda ;

LOGINSERVER DB install type: (f) full or (u) upgrade or {s} skip or (q) quit?

f ' ye basın ve klavyeden enter butonunu kullanın bu f ye basma işini 2 kere tekrarlamanız gerekli ( tabii size sorduğunda ) Bu şekilde tablolar yüklenmeye başlayacak ve özellikle Skill tree de ve spawnlistte baya bekletecektir.

En sonda UPDATE your database: (y) yes or (n) no? sorusu çıktığında n butonunun ardından Entera basın...

....Şimdi geldik İp leri ayarlamaya aslında burası kolay çünkü şu an sadece evde kendinizin oynayabileceği şekilde ayarlayacağız.

server/gameserver/config/ dizininde server.properties yada sadece server isimli dosyayı notepad ile açın ve ;

ExternalHostname=InternalHostname=

satırlarını bulun ve karşılarına 127.0.0.1 yazın daha sonra ;

# The Loginserver host and portLoginPort=9014LoginHost=

satırını bulun ve

# The Loginserver host and portLoginPort=9014LoginHost=127.0.0.1

şeklinde değiştirin son olarakta

# Database infoDriver=com.mysql.jdbc.Driver#Driver=org.hsqldb .jdbcDriver#Driver=com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQ LServerDriverURL=jdbc:mysql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:hsqldb:hsql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:sqlserver://localhost/database=l2jdb/user=sa/password=Login=rootPassword=MaximumDbConnections=5 0

üstteki satırları alttaki gibi olacak şekilde deiştirin

# Database infoDriver=com.mysql.jdbc.Driver#Driver=org.hsqldb .jdbcDriver#Driver=com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQ LServerDriverURL=jdbc:mysql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:hsqldb:hsql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:sqlserver://localhost/database=l2jdb/user=sa/password=Login=rootPassword=rootMaximumDbConnectio ns=50

....Daha sonra server/login/config/ klasörüne gidin ve loginserver.properties veya loginserver isimli dosyayı açın ve aşağıdakileri satırları bulun ;

ExternalHostname=InternalHostname=

boş yerlere 127.0.0.1 yazın daha sonra

# Database infoDriver=com.mysql.jdbc.Driver#Driver=org.hsqldb .jdbcDriver#Driver=com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQ LServerDriverURL=jdbc:mysql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:hsqldb:hsql://localhost/l2jdb#URL=jdbc:sqlserver://localhost/database=l2jdb/user=sa/password=Login=rootPassword=MaximumDbConnections=1 0

Satırlarını bulun ve Password=root yapın ve kaydederek kapatın.

# If set to true any GameServer can register on your login's free slotsAcceptNewGameServer = false

kısmını True yapın ''AcceptNewGameServer = true'' gibi...

....Daha sonra server/login klasörüne gelin ve RegisterGameServer dosyasını çalıştırın daha sonra Your choise yazdığında 1 yazın ve entera basın aynı klasörde Hexid(server 1).txt isimli bir metin belgesi oluşacak bunun adını hexid yapın ve gameserver/config içine atın...

....Son adımda ise C:\WINDOWS\system32\drivers\etc ksımında hosts dosyasını not defteri ile açın ve

127.0.0.1 localhost127.0.0.1 l2authd.lineage2.com127.0.0.1 l2testauthd.lineage2.com

herşeyi silip üstteki satırları kopyalayıp kaydedin ve StartGameServer/StartLoginServer dosyalarını çalıştırıp bekledikten sonra oyuna girebilirsiniz... "" bunlar alintidir. http://forum.donanimhaber.com/m_15828921/tm.htm dan.

ve Lineage2 gracia yi yani (T2) indirdim ve update ettim. Sonra; bir iki game guard hatasi ile karsilastim ve bunlarinda ustesinden geldim. :)
    ""ct2_nogg gameguard hatası için"" bu dosyadakinleri sistem klasorumun icindekiler ile degistirdim ve gameguard dosyasini sildim. sonunda StartGameServer/StartLoginServer dosyalarini calistirdim ve server calisti
    C:\Program Files\Lineage II \system
    klasorunden clienti calistirdim ve oyuna girdim. root/ root yazdim ve oyun acildi. bir oyuncu yarttim.
    yarattigim insan oyuncu talking island da oyuna basladi. hersey cok iyidi.

ama oyundan 15 saniye sonra dustum. yeniden oyunu actim yine ..yine ...yine 15 saniye sonra oyundan dusuyor.. :(

gameserver in acik olan dos programinda; su anlama gelen bisi yaziyor hep;

gameguard sorgusuna cevap verilmedigi icin gameguard 127.0.0.1 ip sindeki ...............oyuncusunu vuruyor.

Simdi server calisiyor, oyuna giriyorum ama neden 15 saniye ??????

acaba gameguarda bir ayar mi cekmek lazim,

bu isin uzmanlarinda yardim bekliyorum.............................................pls.

• L2Wolf u bir turk kurmus galiba.

Belki benim sorunumu biliyordur. :)
  • bence boyle halledemessin. msn den daha kolay halledersin.
  • iste oldu sorun server dosyalarindaymis. iste calisan server dosyalari;

http://forum.ragezone.com/f323/share-server-packs-repository-tools-329892/

burada butun clientler icin server dosyalari var. Ben gracia (T2) server kurdum, super calisio, lag yok server uzerinde bazi desiklik ve ayarlari da yaptim. rate, npc falan,

Baiumla, antarasla pvp yapip duruyom :)

Herkese bol sans.

(BU arada ben serveri oyunu daha iyi ogrenmek icin kullanıyoum. L2Elite gibi stabil calisan ve iyi ayarlanmis hicbir server yok :) )
  • yaw bende indirdim senn dedigin yerden dosyaları ama hepsi hata verio bi turlu kuramadim....database installeri calistirdim hicbise yuklemedi....yardm ederseniz sevinirm
  • Beyler Kurmak İsteyen Varsa Ulaşsın Kurulur. İvanov_1234@hotmail.com Hertürlü client e varım javaysa :D ofical çağa atlayamadık beni bekliyo az kaldı :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: inclc

iste oldu sorun server dosyalarindaymis. iste calisan server dosyalari;

http://forum.ragezone.com/f323/share-server-packs-repository-tools-329892/

burada butun clientler icin server dosyalari var. Ben gracia (T2) server kurdum, super calisio, lag yok server uzerinde bazi desiklik ve ayarlari da yaptim. rate, npc falan,

Baiumla, antarasla pvp yapip duruyom :)

Herkese bol sans.

(BU arada ben serveri oyunu daha iyi ogrenmek icin kullanıyoum. L2Elite gibi stabil calisan ve iyi ayarlanmis hicbir server yok :) )

Stabil calisan server yok diyosun Regezone dosyalrini kullaniosun :P

• eger msnden anlatabilcek arkadaslar warsa eklesin lutfen....lampard_anil354@hotmail.com.......kafayı yicem kuramadm bi turlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.