Şimdi Ara

LANORE-VICTUSA .SORUNLU ALIŞVERİŞ.DİKKATLİ OLUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Bursa
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Satın Al
    Beyazbüyü ye tşkler.En azından işini hakkıyla yapanlar var.

MENEME2002 nin haberi ve izni ile açılmıştır.

.Okuyun sıkılmayın.sms ler yüzünden konu uzadı.Sizinde başınıza gelebilir ..
    https://forum.donanimhaber.com/m_29051097/mpage_1/key_//tm.htm
    victusa nicki ile bu ilanla satışa çıkardığı laptopa talip oldum.Msn istedim.Verdi konuştuk sonra yeteri kadar referansın yok deyince diğer nicki Lanore den pm attı.Yeterli gördüm.Cuma akşamdan 1200 ytl sini havale ettim.Yoğun olduğu için p.tesi kargoya verdi.Geç verdiği için kargoyuda kendi ödüceği sözünü verdi.Hala 12 ytl yi geri ödücek.Asıl problem o değil.Salı günü kargoyu teslim aldım.İlk açtığımda menteşe kapağının çıkmış olduğunu farkettim .Söylediğimde kasa değiştiği için olabilir dedi.Baktım kırık değil sadece yerinden çıkmış .Problem etmedim.
    ilk defa laptop sahibi olmuştum.Çoğu şeyi görmezden geldim.Şarjı 1 saat bile gitmeyince şarj edeyim dedim ne göreyim çakma bi şarj aleti.Çokta ısınıyor.Söylediğimde servisten onu verdiler .Bişey olmaz sağlamdır gibi bir karşılık aldım.Sinirlenmiştim ,iade edicektim ama laptopun performansından memnundum onuda görmezden geldim.
    Geçen bios ayarlarına bakmaya uğraştığımda şifre ile karşılaştım.Ordan sonra ip koptu sms ile konuştuklarımızı aynen aktarıcam buraya ilk başından beri.
    -ben:laptopu teslim aldım sağ mentesesinin yanındaki kapak çıkıktı.fazla inceleme şansım olmadı akşama iyice bakar durumu anlatırım.
    -o:o kapak servis tarafından çıkariliyor kasa değişimi için onu takabilirsiniz elle
    -ben:hocam şarj aleti orj değil.asiri ısınıyor.şarjının bir 1.30 saat gider diyodum 1 saat zor.bana bundan bahsetmedin.Gece yada yarın akşam konuşalım
    -o:şarjı 2 saat gidiyor ve şarj aleti servisten alınma tüm asuslarda isiniyor.Güç modu tasarrufta ölçülür laptopta
    -ben:Msn de konuşuruz gece muhtemelen uyuyor olursunda yarın akşama görüşelim.ilk günden söylimde sonra o kadar gün geçti muhabbeti olmasın.iyi akşamlar
    -ben:Laptopun bios şifresi ne söylememişsin onuda
    -o:Bios şifresi asustan kaynaklı servisi arayıp sorabilirsin.
    -ben:Peki seri nosu neresinde bunun .Bulamadim.Bariz kocaman yazması lazım.Ben mi göremedim yoksa kasa değişincemi oldu bide akşama mutlaka görüşelim.
    (kasa serviste değişince seri nosununda değişmiş olabilceğini düşündüm.bataryasında yazan seri noya dikkat etmedim o yüzden .Bide 40$+kdv istediler kaldırmaya.kargo ücretide var gitgel 25ytl en az)
    -o:pilin üzerinde seri no var
    Neyse aradım servisi.bende biliyorum bios şifresine servis dokunmaz ,koymaz.ama emin olayım dedim.%99,99 emin olsamda bi arayım sorayım dedim.tahmin ettiğim gibi biz koymayız dediler.sonradan yine aradım acaba fabrika çıkışı böyle bir genel sorun varmı .yok dediler
    -ben:bios şifresini ne istanbul nede ankara biz koymayiz koymadik diyorlar.Bunlarda pili çıkarsanda sıfırlanmaz.bios şifresi kesin lazım şifresiz olmazki
    -o:dostum nete yazarsan asus bios şifresi diye ordan görebilirsin laptopla gelen sifre bu.ben koymadim yani
    (başta serviste koymuşlar dedi sonra öyle geldi dedi)
    -ben:Ben ilk defa duyuyorum olmaz öyle şifreli gelmez.Hocam kalsin bu ben iade etmek istiyorum.uğraşamıcam bununla .adresini ver ne zaman müsaitsen vereyim kargoya
    burda başlıyor kıvırmaya
    -o:Dostum gir nete bak bende denedim bulamadim.servise ver bios sıfırlasınlar ne benimle bir alakası var nede benim yapabilceğim bişey.
    -Ben:Bu mu yani verdiğin söz Ne şarj aleti ne bios sifresi hibirinden bahsetmedin.garantiye göndersem ucret isterler.kabul için bile kendi kutusunu.ben iade istiyorum.
    -o:bilgisayarcıda çalıştm diyorsun laptoplar hakkında bilgin yok.gir foruma sor.şarj aleti nasıl ısınır.önümde toshiba var oda ates gibi .biosuda xp kurmak için istiyorsan windowstan xp kurmayıda ben öğreteyim istersen böl hdd yi 2 ye acilen yere xp kur xp den ac vistalı bölümü formatla zor olmasa gerek.
    (verdiği cevaba bak.burdan sonra sinirlerim attı.bütün gün baş ağrısıyla uğraştım.sevdiklerimi kırdım tersleyip)
    -ben:Yaw saçmalama .banane ne kadar ısınıyorsa.bu orj değil.sen satarken söylemedin.bios sifreside olmazsa olmaz.format aticam diye onunlamı uğraşcam.bu kadar saçma bahaneler mi olur.hani herhangi bir sorunda alicaktin geri .biliyorum nasi format atilir.anlarim pc dende o yüzden geri iade etmek istiyorum.
    -o:kendin dedin bu kadar saçma şeymi olur diye.bios sifresi fabrika cikisi.benimle alakasi yok.ariza çıkarsa verirsin servise kullanici hatasi değil der alirim dedim.yok biosta şifre var iade edicem demeyle ticaret olmaz.
    -ben:aradım sordum mumkun değil diyo servis.bende biliyorum mumkun değil.40$+kdv istiyorlar kaldırmaya.yaptığın sahtekarlık yani.ticaret böyle olmaz.ben elden cikarirsam 1200e yine satarim diye o kadar verdim.bu haliyle 1000 etmez.lutfen parami iade et.kullanici değil satici hatası bu
    -o:saçma sapan bilgilerle gelme arkadasim ben biliyorum biosun asusun bios versiyonuyla alakali olduğunu anlat çözsünler sanki ben koydum şifreyi
    -ben:yaw arkadaşım inadinami yapıyorsun .arayıp sorar mısın kendin servise?eğer almazsan geri forumda konu acicam.thy ist yönetim tanidik var onunlada konuscam.o ilgilensin.isinden olunca anlarsin.yada 200 tl gönder kabul.gönderip yapılmasını beklicem.YOKSADA ALLAHINDAN BUL.BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM.
    -O:Arkadasim 1. si bilgisayardan anliyorum deme bi daha kimseye zerre kadar bilgin yok.google a gir asus f3 bios şifre yaz cizgi forumlarini oku asusun biosuyla gelen sifre o.forumda aç konunu arşza olursa alirim dedim yalan yazi yazarsan karismam olanlara thy dende istedigine söyle yasini belli ettin bu lafinla cocukca tehditle ugrasamam aklina bios update yapip sifre sıfırlamakta gelmiyorsa yazik.ariza olursa servisten yazi al gönder bunun dışında uğraşamam iyi günler
    -ben:bios update ile sifrenin sıfırlanmıcanı bilmiyorsun bana mi öğretmeye kalkıyorsun?servisi aradım sordum diyorum sana.ben bilmiyorum onlardami bilmiyor?adam mumkundeğil diyor öyle bişey.neden bana hiçbirinden bahsetmedin?satmadan önce söylemedin?
    -o:arkadasim biosta şifre olunca girdim nete baktim asus biosunda kaynaki son biosa update edinn denmiş bende biraktim öyle.bios update i eski biosu siler yeni bios yazar ne sifreyi silmeme durumu olucak bak bakalim.
    akşam eve gidip denedim.sonra
    -ben:update ettim.şifre kalkmadi.daha denemedin söylemiştim kalkmaz diye.şimdi ne yapıcaz?benim suçum ne burda ? ben niye 40$+kdv+kargo ödücem?söz verdiğin kargo ?(kargo parasını ödücem demişti.kredi kartı geçmiyomuş diye ödemeli gönderdi.bana havale yapıcaktı.onuda yapmadı)
    -o:iş yerinde giremiyorum eve gidince yapabilirim onu
    bütün akşam bekledim.zaten sattıktan sonra hiçte göremedim msn de.doğal olarak yine girmedi
    en son
    -ben:Butun aksam bekledim.Donus yapmadin.Bi diyosun serviste koymuslar bi diyosun öyle geldi.100 den fazla laptop gönderdim servise böyle bişey olması mümkün değil.sende biliyorsunbunu.kandirdin beni.bugün buna çözüm bulalim.ya 200tl gönder kabul edeyim yada geri al.forumda konuda acicam ve tanidiklada konucam.
    son olarak bios u bahane ederek mi iade ediceksin dedi az önce (14:31 - 05.02.2009)
    ARKADAŞLAR YORUMUNUZU BEKLİYORUM.FORUM DERSEKİ SATICI HAKLI YEMİNLE İSTEMİCEM İADE.FORUM DERSE BEN HAKLIYIM YA İADE YAPSIN YA 200TL İADE ETSİN YADA RİCAM FORUMDAN BANLANSIN HER İKİ ÜYELİĞİDE.İSTANBULDAKİ TANIDIĞIM THY İST YÖNETİMDE.PEK SAMİMİ DEĞİLİM AMA YÜZSÜZLÜK YAPIP YARDIM İSTİCEM.VARSA FORUMDAN BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK LÜTFEN İRTİBATA GEÇSİN.İŞİNDEN OLUNCA ANLASIN BAKALIM .
    BEN 1200 TL TOPLUCAM DİYE 3 AY ÇALIŞTIM.KOLAY MI O KADAR PARA TOPLAMAK.ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN.
    FORUMDAKİ NİCKLERİ LANORE VE VICTUSA
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 4 ürün

• Geçmiş olsun, umarım, en kısa sürede, bu olumsuz durum saygı ve anlayış çerçevesinde çözümlenir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DreamSs

FORUMDAKİ NİCKLERİ LANORE VE VICTUSA

HANİ FORUMDA MÜKERRER ÜYELİKLER ENGELLENİYORDU????
  • Arkadaşlar okuyup geçmeyin.Lütfen fikrinizi söyleyin.ben haksızsam vazgeçip kabullenicem.
    yeminle söylüyorum satmadan evvel hiçbir şekilde bana bios şifresinden ve çakma şarj aletinden bahsetmedi.KESİNLİKLE.
    iade etmek isteyincede sms de yazdıklarını söyledi.
    Ben 200 tl yi geri ödemesi şartı ile laptopu kabul ediceğimide söyledim ama lafile.
    Şimdi buna format atıcam diye olan windowsun üzerine mi yüklemek zorundayım.bios ta HDD first boot device olarak ayarlı.Format atmaya kalksam ya hdd yi çıkarıp bilgileri kurtarıcam yada üzerine yüklücem .dosylarım silinmemiş olsada virus bulaşmışsa kullanması imkansız hale gelicek
    bana bunu bile bile sattı. bios şifresinin açılması için 40 dolar +kdv istiyor servis. İstanbul serviside kutusuz kargo kabul etmiyor.Bide kutu mu alıcam ona.
    Şeref sahibi olmak zordur.Paraya karşı şerefini korumak ise herkesin harcı değil.Umarım yanlışını anlar paramı iade eder ve şerefini kurtarır.Yoksa gidip iş yerinde kafasını gözünü dağıtıcam ama suçsuzken suçlu durumuna düşerim o yüzden beklemedeyim şimdilik.

Bide laptopu adam akıllı kullanmadım.Kim bilir nesi çıkıcak daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 5 Şubat 2009; 16:14:02 >

• bios şifresini sıfırlamak için yardım edeyim sana , laptopun alt kısmında bir delik olması gerek bios reset tuşçuğu , ona bir iğneyle 5-10 saniye basılı tut
  • artık guvenlı alısverıs sıtelerı uzerınden ıslem yapmak en guzelı bence sızede gecmıs olsun
  • bence haklısın hocam o kadar para vermıssın ve aldıgın cıhazla bır ton ugrasmak zorunda kalıyosun karsı taraf parasını almıs ve keyfıne bakıor boyle adalet olmaz bende gecen gun sıteden tel aldım. teli geldıgınde actım ve guvenlık kodu sordu 12345 denedım olmadı aldıgım arkdası aradım saolsun aklına gelen tum kodları soyledı fakat yıne olmadı benden cok ozur dıledı ve cıhaza 20 lıraya versıyon atıldıgı soyledı ıslemı hallettır hemen paranı geceyım kardsım dedı bende gıttım 10 tl ye yaptırdım arkdsa soyledım hocm 10 lıra tuttu dedım 5 dk sonra para hesabımdaydı bence tıcaret boyle yapılmalı karsılıklı saygı ve anlayıs cercevesınde yurutulmeli. buradan cıhazı aldıgım mc_beyaz kardesıme tekrar cok tesekkur edıyorum kardesım senıde madur eden sahsı esefle kınıyorum.bız burda aile gıbı olduk herkez bırbırını tanıyor ve saygı duyuyor lutfen dh ekıbı olrak boyle gozu paradan baska bısey gormeyen sahısları aramızda barındırmaylım arkdaslarımız magdur olmasın aılemıze leke surulmesın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatique -- 5 Şubat 2009; 18:44:35 >
  • güzel ve performanslı bir alet satılan ürün ama satan arkadaş bios şifresi servis parasını ve kargoyu ödemeli,ya da servise gitmeden şifreyi düzeltmenin bir yolunu bulmalı.bunu önceden söylememesi zaten büyük bir hata.bunu da telafi etmek zorunda...
  • her iki nickiyle de foruma girmiş.tahmin ettiğim gibi yazıcak yüzü olmadığı için bişey yazmamış.
    beddua edicem ama sevenlerine yazık...

@dministrator arkadaşım dediğin şeyi denedim sadece makinayı kapatıyor.Hiçbişeyi resetlemiyor.Açıkken makineyi kapatıyor.Basık tutunca açılmıyor.SAdece elektriği kesiyor gibi bişey .Öyle basit bişey olsa servis 40$+kdv istemezdi herhalde. :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 5 Şubat 2009; 22:04:53 >

• Bios şifresini boşver sana format atmayı öğreteyim ne demek :)
    Bi neden olması gerekmez bios şifresi veya başka bi konuda bilgi almak veya aletin o kısmına ulaşmak istemeniz için.
    Canınız biosa girmek istiyorsa girersiniz. Eğer girilmeyecke bi durum varsa da bildirmek zorunda benim mantığımla satan kişi.
    Zaten söylenenden farklı pil, bazı bilgilerin eksik verilmesi de gayet yeterli bir neden şikayet etmeniz için.
    Umarım çözüme kavuşur en kısa zamanda.
  • 2 kullanıcı alınamaz zaten forumda kural dışıdır bu yüzden banlanması lazım forumdan bir süre.
    Konu ile ilgili fikrimde alıcının bir mağduriyeti varsa eğer satıcı yüzünden satıcının bunu gidermesi gerekir.
  • Sonuna kadar haklısın da kardeş bırakın onu rütbe olarak üst ve forumda dolandırıcılık yapan kişiler var hala forumda üyeler bakınız imzama inanması çok zor ama gerçek...
  • msn de konuşurken özellikle sordum ve her alışverişimde sorarım
    dedim bak herhangi bilmem gereken bişey varsa şimdi söyle yada arızası varsa şimdi söyle .tam olarak nasıl sorduğumu hatırlamıyorum ama siz anladınız ne demek istediğimi.Oda hiçbir sorunu yok dedi.
    Forum yönetimi umarım her iki üyeliğinide banlar.Başkasının canını yakamaz.

• Şarj aletinin orijinal olmadığını sadece ısınmasından dolayı mı çıkardınız? Laptop kullanılırken şarj edilince ısınmayan bir şarj aleti görmedim ben. Şu an benim şarj aletim de deliler gibi ısınmakta.
    Servisin BIOS a şifre koyacağını hiç sanmıyorum. Her neyse, sanırım sistemi açabiliyorsunuz, yani BIOS şifresi açılışta sorulmuyor. Bu durumda bazı BIOS şifresi bulan programlardan yararlanmanız mümkün olabilir. Şunu programcığı deneyebilirsiniz, umarım işinize yarar:http://www.cgsecurity.org/cmospwd-5.0.zip

Muhakkak satıcı hatalar yapmıştır ama BIOS şifresini halledebilirseniz ve laptoptan memnunsanız kendinize dert etmeyin, canınızı sıkmayın derim.
    İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 6 Şubat 2009; 0:26:56 >

• oliver_kahm arkadaşım sence orj ile çakma şarj aletini anlamıcak kadar cahil miyim ?
    Isınmasını sorun etmedim.SAdece söyledim.Onuda kabullendim ama bios şifresi olmazsa olmaz.Sonuçta bana şarj aletinin orj olmadığını söylemedi.Sırf bu nedenden bile geri verme hakkım var.Böyle saçmalık olabilir mi?
    VErdiğin programı denemiştim.çözüm alamadım.Resimde gördüğün gibi okuyamıyor şifreyi...
    ami bios var. Bulabildiğim bütün mastercode ları denedim.ASus müşteri hizmetlerine mail attım.Zannetmiyorum bişey çıksın.Paşa paşa ödencek o 40$+kdv.

şarj aleti tam net çıkmamış ama servise çok asus laptop gönderdim.hiçbirinde böyle şarj aleti yok.zaten attığı msj da servisten aldığını söylüyor .TAbi bana sattıktan sonra söyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 6 Şubat 2009; 1:19:13 >

• Lanore ile benim de bir alışverişim olmuştu. Kendisinin de burada açıklama yapması gerekli. Eğer konuyu açan arkadaşın yazdıklarında eksik olan bir kısım yoksa satıcı bu ürünü iade almalıdır diye düşünüyorum. Sonuçta başka şehirlerden alışveriş yapıldığında ürün görülmeden satın alınıyor ve böyle durumlarda alan kişinin içine sinmediğinde mutlaka mal geri alınmalıdır. Kaldı ki burada ilanda belirtilmeyen bios şifresi ve adaptör sorunu da işin cabası. Bu durumda iade kaçınılmaz olmuş.

Bu arada ilan sahibi arkadaşa da birkaç tavsiyem olacak. Msn yazışmalarınızda gördüğüm kadarıyla iade ile ilgili sorun ortaya çıkar çıkmaz tehdit yolunu seçmişsiniz (işten attırırım vs.) Her ne kadar Lanorenin yaklaşımı hatalı olsa da sizin bu tavrınız da bence yanlış. Ayrıca şu an itibariyle Lanore nikli arkadaşı dolandırıcı olarak nitelemek de doğru değil. Kendisinin burada bir açıklama yapmasını beklemek gerekir. Umarım kısa sürede karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde sorun çözülür.

• Güzel konu hazırlamışsın ama tehdit ve Hakaret içerikli msj ları eklememişsin bana yazdığın o da güzel. Neyse cevaplayım ben sorularını;

Şifreyi servis koydu demedim hiç bir zaman zaten yazdığın mesajlarda açık bu ki servis koydu diye msj attı deseydin bile bende de var tüm sms ler kayıtlı olarak gösterebilirim. Şifre Asus un biosuyla alakalı bunlarda linkler, kimine bios update ten sonra gelmiş kimine laptop ı alınca. Çözeni çözemeyeni var ben kurcalamadım ama bios şifre resetlemek o kadar zor değil.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=F3Sv&id=20080621174934468&page=1&SLanguage=en-us
    http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=A6J&id=20070922072534593&page=1&SLanguage=en-us
    http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=A7J&id=20070312093408829&page=1&SLanguage=en-us
    http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20080321222414281&board_id=3&model=V1S&page=1&SLanguage=en-us

Bunlar resmi asus forumları oraları takip edebilirsin.

Şarj aletine gelelim. Ben şarj aleti servisten verildi dedim bios şifresi değil onu tekrarlayım. 28.12.2008 de servise götürdüm kasa değişimi için.

Not: Ne benden fatura istendi ne de laptop ın kutusu, bunun altını çizelim sonra msj atıp duruyorsun kutusu olmadan servise kabul olmaz diye.

Servisten kasa değişimi ekran ve klavye temizliği istedim, şarj aletide F3sc nin bi sorun olurmu dedim bana bunu verdiler sorun olmaz dediler. Yani yok çakma yok vs. değil.

Isınmaya gelelim; ilk defa laptop kullandığın belli, tüm modellerin şarj aletleri ısınır şimdi laptopın kapağını kapattım ama bilgisayar kendini beklemeye aldı iade etmek istiyorum demek gibi birşey bu, tüm laptoplarda ortak olan bir şarj aleti ısınma sorununu bana nasıl yıkarsın anlamış değilim.

Pil durumuna gelelim; laptop sana gönderildiğini Asus un max. performans modundaydı. Eğer o şekilde kontrol edersen tabi pil biter hemen, laptoplarda pil durumu power saving modunda ölçülür ve 2-3 saat değerleri ona göre verilir. O moda geçip bakabilirsin 2 saat civarı gidiyor pili.

Ben sana satarken söylediğim sözün arkasındayım, laptopta bir sorun çıkar servise verirsin kullanıcı hatası değil derler bende paranı geri verip alırım. Ama tutupta biosta şifre var diye olmaz.

Şimdi gelelim benim sözlerime;

Şu anda satılan Asus laptoplarda sana verdiğim çantaya göre nispeten daha küçük ve daha az sağlam bir çanta veriliyor. Ben sana Almanya dan gelmiş laptopı içine koyup balkondan atsan yine bozulmayacak derecede koruma sağlayan bir çanta verdim hem de orjinal Asus ama bundan ne bahsettin ne teşekkür ettin.

Tüm 2. el sitelerinde Asus F3SV240DR modeli minimum 1400-1500 den ilanlarda dolaşırken ben sana 20 gün önce aldığım 1gb ram i de takıp 1200 den verdim bir teşekkür ya da en azında ima etmedin.

İçinde şirketimden aldığım orjinal Vista Ultimate ve Office 2007 Enterprise programları verdim istediğin oyunları hdd e attım ama yine bir teşekkür etmedin.

Ama ne yaptın, yukarda da yazdığın gibi 40 dolar ( servis garantili ürüne senden niye para alacak hala anlamadım ya neyse ) artı kdv vs. diye yazdığın şey için benden 200 lira isteyip Seni THY den attırırım, Foruma rezil ederim diye tehditte bulundun.

Ben sana işlerim yüzünden kargoyu geç veriyorum diye jest yapmak istedim kargo parası benden olsun diye ama kusura bakmada bu jesti haketmediğini anladım.

Telefon numaramı biliyorsun, eğer laptopta bir arıza olursa servisten bir kağıt al gönder paranı iade ederim. Ama biosta şifre var XP kuramıyorum bana 200 lira vereceksin yoksa işten attırırım foruma rezil ederim diye ısrar edeceksen kusura bakma.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouL InvictuS -- 6 Şubat 2009; 8:28:13 >

• @lanore
    hakaret etmedim ,seni çalıştığın yerden attırırım diye tehdit ettim.
    Laptopun kutusunu sordum.yok dedin bende tamam dedim.Hiçbir zaman sorun etmedim.Bios muhabetti çıkınca servise göndermek uğraştırıcak kutusuda yok dedim.
    Bataryası az gidiyor.Onuda sorun etmedim.SAdece az gidiyor dedim sana.Sorun etmedim başta sonra sen iade almayınca sorunların arasına kattım.
    Şarj aletinide tek başına sorun etmedim ilk başta.Ama bios da çıkınca ikisini birden kabul edemem.İlk başta sorun etmediğim şarj aletinide sorun etmeye başladım.SAdece şarj aleti muhabbeti olsa bile yine haklı sayılırım.Benim orda yakınmam orj olmayan bir şarj aletini göndermen ve bana hiç bundan bahsetmemen.Ben ilk başta sana nie söylemedin diye kızdım.Şarj aleti çok ısınıyor yada orj değil diye iade etmek istiyorum demedim.Laptopun performansından memnundum.KAbullendim şarj aletinide.Ama Bios çıkınca vazgeçtim onuda iade nedenleri arasına koydum .
    Bios olayına gelince serviste koymuşlar dedin yada servisten dedin.Tam olarak nasıl söylediğini hatırlamıyorum.Daha sonra servis olmaz dedi deyince ben koymadım fabrika çıkışı öyle dedin.
    HER NE OLURSA OLSUN İSTER FABRİKASYON HATA ISTER SENİN HATAN BURDA ÖNEMLİ OLAN NOKTA SENIN BANA BUNU SÖYLEMEMEN
    EĞER BİR DAMLA ALLAH KORKUN VARSA DERSİN Kİ EVET BEN SANA HİÇBİRİNDEN BAHSETMEDİM.
    Satarken herşey iyi güzel sattıktan sonra bunlar meydana çıkınca msn e bile girmez olsun .telefonlarıma çıkmıyorsun.Sadece SMS .Yüzün yokki konuşasın
    Sen kargo parasını bana ödettin ben yinede ö.değil dedim.Ödemeni beklemedim ama bütün bunlarda çıkınca onuda buraya sözünü tutmadı diye yazdım
    Bide sana niye teşekkür edicem ben ya.Babanın hayrına mı verdin laptopu.İşine gelmiyorsa 1200 ytl ye neden sattın.Fiyatı aşşa çektin ki bir an evvel satılsın.Zaten şarj aleti orj değil biosunda şifre var 100 ytl masrafı var desen 1000 YTL ye zor giderdi bende o yüzden 40$+kdv değil EDERİ OLAN 1000 YTL nin ÜSTÜ 200 YTL yi istedim.
    ATTIĞIN OYUNLAR İÇİN MSN DE YÜZ SEFER SAOL TŞKLER. YİNE TŞKLER SAOL .HEP DEDİM.
    tehdit ettiğim msj ı buraya yazma gereği görmedim çünkü sen geri almıcağını söyledikten sonra tehdit ettim seni.Senin geri almama sebebin benim seni tehdit etmem mi ? EVET HALADA EDİYORUM. İŞİNDEN ATTIRICAM SENİ GİDİCEM YÜZSÜZLÜK YAPICAM SADECE BAYRAMDA GÖRDÜĞÜM TANIDIKTAN İŞİM DÜŞTÜ DİYE YARDIM İSTİCEM.SEN İŞİNDEN OLUNCA GÖRÜCEN BAKİM BENİM PARAMIN ÜSTÜNE YATMAK NEYMİŞ
    Ne kadar terbiyesizce bahaneler bunlar.Bios ta şifre fabrika hatası beni ilgilendirmez. Şarj aleti servisten verdiler sorunsuz çalışıyor
    YAW ARKADAŞIM NEDEN BANA BAŞTAN SÖYLEMEDİN BUNLARI BANA BUNUN HESABINI VER???? 1200 YTL VERİR MİYDİM BEN O LAPTOPA O ZAMAN ?
    BEN AYNI ŞEYİ YAPSAM SEN NAPARDIN ?
    BİŞEY SATİM SANA SORUNU OLSUN SONRA BENİ İLGİLENDİRMEZ DEYİP ÇEKİLEYİM.
    Bide bios şifresini servis ücretsiz kaldırıyor bile olsa neden benim sorunum olsun.Kutusu yok ben bunu nasıl teslim edicem.Kargo dan alırken kendi kutusunda kargolanmamışları kabul etmiyorlar.Ankara servisi elden kabul ediyor.gidip ank ya elden mi vericem.Nerden baksan 100ytl yine ordan masrafı var ki servis zaten para istiyor yapmaya.
    @kendinibil
    Eksik olan kısım benim onu seni işten attırırım diye tehdit etmem.Ama dediğim gibi almıcam deyip çocukça bahaneler bulması yüzünden ettim.Dalga geçer gibi yok fabrika hatası yok serviste koymuşlar.Beni enayi yerine koyucak bende tşk mü edicem ?
    Adaptorde bir sorun yok.Isınıyor aşırı biliyorum çoğusu öyle ama neden orj olmadığını söylemiyor.Benim derdim o.Baştan onuda dert etmedim.Sindirdim.Ama bios olayıda çıkınca vazgeçtim ve şmdi şarj aletinide kabul etmiyorum.Benim o laptopa 1200 ytl vermeyi kabul etmemdeki bir nedende elden çıkarırken en az zararla çıkarmak.Kendide biliyor o fiyata satamaz eğer kusurlarını söylese.
    Sen olayın içinde olmadığın için dolandırıcı sıfatı henüz erken bulabilirsin.Saygı duyarım.Ama yaşadığım olay ortada.Benim dediklerimin %100 doğru olduğuna inandığın an zaten sende onaylarsın o sıfatı.
    Diyorum ya şeref sahibi olmak şerefini paraya karşılık koruma çok zordur...
    Şarj aleti orj değilmiş batarya az gidiyomuş falan başta sorun etmedim.sindirdim hepsini ama bios son noktasıydı. Ben bios ve şarj aleti yüzünden iade istiyorum.
    Ben HUSO nickli arkadaşa anakart işlemci sattım.Sıfır sattım.vitrin ürünü kutusundan çıkmış .Kendisinede sor dedim mağzadan alsan bir hafta iade şansın olur hemde mağaza fiyatının %66 sına verdim.Bir hafta sorun çıksaydı ona servise götür demeyip alıp ben ilgilenicektim.Bana kalkmış bide ticareti öğretmeye kalkıyor.Ticaret öyle olmaz böyle olur.Kaç ay evvel xbox360 sattım ikinci el.Bişey olsa yine ilgilenirim.Yardımcı olmaya çalışırım.Parayı aldım bitti değil ticaret.
    Bütün bu olanlardan sonra forum onu haklı bulursa hiçbir hak idda etmicem.Özür dileyip çekilicem.Ama beni haklı bulursa ve zararımı karşılamazsa forumdan banlanmasını talep ediyorum.Her iki üyeliğininde.
    Söylicek çok şeyim varda.Bİliyorum tutumam kendimi haklıyken haksız konuma düşerim.

Bir kenara bırakın herşeyi .Ben almadan evvel bir sorunu varsa önceden söyle dememe rağmen hiçbir sorunu yok denmesine karşılık biosunda şifre olması ve şarj aletinin orj olmaması nedeniyle iade etmek istiyorum.Bu kadar basit.
    Laptop kutusunun ve mouse unun hediye geldiği için sana verilmediğini söyledin msn de? Vista dvd si falanda yok.Bunları baştan söyledin bende tamam dedim 1200e razı oldum.

Bişey eklemem gerekli.
    "Bios şifresi asustan kaynaklı servisi arayıp sorabilirsin" .Ben bu lafı şifre asus servisinde kasa değiştiği zaman konulmuş olarak algıladım herhalde.Orda bir düzeltme yapalım.
    Bunu fark edince aklıma başka bir soru takıldı .Sen servise götürdüğünde bios problemini sormadın mı ? Kesin sormuşsundur ve 40$+kdv yanıtını aldın .Muhtemelen bundanda haberin vardı...
    Bu işi daha fazla uzatma %100 ben haklıyım.Ya 200YTL yi geri öde yada laptopunu iade al.2 gündür çalıştırmıyorum bile biryeri çizilmesin bişey olmasın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 6 Şubat 2009; 12:33:43 >

• Arkadaşım söylediklerinin daha doğrusu benim sana söylediğimi iddia ettiklerininin yarıya yakını yalan. Milleti yalan söyleyipte kandırma sonra bak herkes benim haklı olduğumu söylüyor diye geleceksin bana.

Sorun dediğin 3 nokta var pil,bios ve şarj aleti.

Pil tasarruf modunda ölçülür laptop cahili arkadaşım maksimum performans modunda değil, o laptop ın pili 2 saat civarı gider tasarruf modunda ki bu sorun dediğin şeyi yalanlıyor.

Şarj aleti ısınıyor diye iade etmek istedin yok çakma yok orjinal değil diye tutturdun. Tüm şarj aletleri ısınır ve dediğim gibi ben bunu servisten aldım. Buda benim için bir sorun değil.

Biosta şifre olduğunu 20 ocak civarı ayarlara bakmak istediğimde öğrendim servise verdiğimde değil. Karşıma şifre çıkınca Asus forumlarına girdim araştırdım Asus un kendi çıkış biosunda gelen bir koruma olduğunu ve bios update i yapın ya da Asus a mail atın masterpassword versinler onunla girin dediklerini gördüm. Vista kullandığım için şifreye ihtiyaç duymadım ve bir daha ilgilenmedim. Senin tek isteğin xp kurmak ve bunu beceremediğin için iade istiyorsun. Eminim sen Sata lı xp cd sini de yapamayıp iade isteyecektin.

Telefona çıkmıyor diyede iftira atma, ben seninle laptop ı satmadan önce de bir kere olsun konuşmadım telefonda. İşlerim yüzünden bakmıyorum bile doğru dürüst. Bu olay oldu diye telefona çıkmıyor vs. iftira atmışsın ayıp!

Vista ve driver dvd leri laptop ile birlikte gelmez arkadaşım sen alınca recovery yapıp oluşturursun. Eğer bilgisayarı açtığında cehaletin gözlerini kör etmediyse masaüstünde Vista Tüm Sürümler ve Asus F3SV Driver adında 2 klasör olduğunu ve vista dvd nin ve driverların ( üstelik laptopla gelen eskilerin yanında en yenilerininin de ) o klasörlerde olduğunu görebilirdin. Sana kalan bunları dvd ye yazmaktı ki onu beceremeyip iftira atma.

Sen benim hatam olmayan ve tekrar söylüyorum çözmesi çok basit olan bir bios sorununu bahane edip tehditle benden para koparmaya çalışıyorsun. Ne ben sana hakaret içerikli bir mesaj yazıyorum ne de dalga geçer gibi tepki veriyorum ama msjları kendine göre çekip çevirip insanların gözünde haklı olmaya çalışıyorsun. 3 tane alışveriş yapıp bak sorunsuz ilgileniyorum diyorsun. 70-80 tane alışveriş yaptım 30 milyara yakın para verip aldım bir tanesi gelip sorun var demedi.

Kargo parası da tekrarlıyorum sana jest yapmak için söylediğim bir şeydi ancak bunu haketmediğini düşündüğüm için vermedim. İlk anlaşmalarımızda kargonun sana ait olduğunu biliyorsun. İnsan gibi bios sorununu çözemiyorum yardım et desen ben sana yardım ederim ama tutup hem tehdit ediyor benden para koparmaya çalışıyorsun yok işten attırıcam forumda rezil edicem diyerek hem de demediğim şeyleri ben söylemişim gibi insanlara anlatıyorsun.

Yazık! tek kelime ile.

Bundan sonra iftiralarına cevap vermiyorum arkadaşım, bios için yardım istersen ( ingilizce bilmiyor ve Asus a mail atamıyorum diyorsan mail örneği yazarım ben sana ) ya da olurda laptopta arıza çıkar servis kullanıcı hatası değil derse telefonumda ulaş geri alayım.

İyi günler.

• birini işten attırmak çok kolay sanıyorsun sanırım , hiçte bir kişi bişey dedi diye işten atmazlar öyle , servisten verilmiş bir adaptörü belirtmesine gerek olduğunu hiç sanmıyorum çünkü sahte bir şarj aleti sayılmaz , ki sahte olsada illa belirtmesine gerek yok adaptör bozuk mu sorunlu mu , hayır , bios şifresini serviste veya fabrikasyonda koymuş olma ihtimalleri var sandığın gibi imkansız birşey değil , aryıca başlığınıda şikayet ediyorum kimseye birşeyler kesinleşmeden dolandırıcı diyemezsin...

edit;

quote:

alıntı ; DreamSs

hakaret etmedim ,seni çalıştığın yerden attırırım diye tehdit ettim.
    Laptopun kutusunu sordum.yok dedin bende tamam dedim.Hiçbir zaman sorun etmedim.Bios muhabetti çıkınca servise göndermek uğraştırıcak kutusuda yok dedim.
    Bataryası az gidiyor.Onuda sorun etmedim.SAdece az gidiyor dedim sana.Sorun etmedim başta sonra sen iade almayınca sorunların arasına kattım.
    Şarj aletinide tek başına sorun etmedim ilk başta.Ama bios da çıkınca ikisini birden kabul edemem.İlk başta sorun etmediğim şarj aletinide sorun etmeye başladım.SAdece şarj aleti muhabbeti olsa bile yine haklı sayılırım.Benim orda yakınmam orj olmayan bir şarj aletini göndermen ve bana hiç bundan bahsetmemen.Ben ilk başta sana nie söylemedin diye kızdım.Şarj aleti çok ısınıyor yada orj değil diye iade etmek istiyorum demedim.Laptopun performansından memnundum.KAbullendim şarj aletinide.Ama Bios çıkınca vazgeçtim onuda iade nedenleri arasına koydum .
    Bios olayına gelince serviste koymuşlar dedin yada servisten dedin.Tam olarak nasıl söylediğini hatırlamıyorum.Daha sonra servis olmaz dedi deyince ben koymadım fabrika çıkışı öyle dedin.
    HER NE OLURSA OLSUN İSTER FABRİKASYON HATA ISTER SENİN HATAN BURDA ÖNEMLİ OLAN NOKTA SENIN BANA BUNU SÖYLEMEMEN
    EĞER BİR DAMLA ALLAH KORKUN VARSA DERSİN Kİ EVET BEN SANA HİÇBİRİNDEN BAHSETMEDİM.
    Satarken herşey iyi güzel sattıktan sonra bunlar meydana çıkınca msn e bile girmez olsun .telefonlarıma çıkmıyorsun.Sadece SMS .Yüzün yokki konuşasın
    Sen kargo parasını bana ödettin ben yinede ö.değil dedim.Ödemeni beklemedim ama bütün bunlarda çıkınca onuda buraya sözünü tutmadı diye yazdım
    Bide sana niye teşekkür edicem ben ya.Babanın hayrına mı verdin laptopu.İşine gelmiyorsa 1200 ytl ye neden sattın.Fiyatı aşşa çektin ki bir an evvel satılsın.Zaten şarj aleti orj değil biosunda şifre var 100 ytl masrafı var desen 1000 YTL ye zor giderdi bende o yüzden 40$+kdv değil EDERİ OLAN 1000 YTL nin ÜSTÜ 200 YTL yi istedim.
    ATTIĞIN OYUNLAR İÇİN MSN DE YÜZ SEFER SAOL TŞKLER. YİNE TŞKLER SAOL .HEP DEDİM.
    tehdit ettiğim msj ı buraya yazma gereği görmedim çünkü sen geri almıcağını söyledikten sonra tehdit ettim seni.Senin geri almama sebebin benim seni tehdit etmem mi ? EVET HALADA EDİYORUM. İŞİNDEN ATTIRICAM SENİ GİDİCEM YÜZSÜZLÜK YAPICAM SADECE BAYRAMDA GÖRDÜĞÜM TANIDIKTAN İŞİM DÜŞTÜ DİYE YARDIM İSTİCEM.SEN İŞİNDEN OLUNCA GÖRÜCEN BAKİM BENİM PARAMIN ÜSTÜNE YATMAK NEYMİŞ
    Ne kadar terbiyesizce bahaneler bunlar.Bios ta şifre fabrika hatası beni ilgilendirmez. Şarj aleti servisten verdiler sorunsuz çalışıyor
    YAW ARKADAŞIM NEDEN BANA BAŞTAN SÖYLEMEDİN BUNLARI BANA BUNUN HESABINI VER???? 1200 YTL VERİR MİYDİM BEN O LAPTOPA O ZAMAN ?
    BEN AYNI ŞEYİ YAPSAM SEN NAPARDIN ?
    BİŞEY SATİM SANA SORUNU OLSUN SONRA BENİ İLGİLENDİRMEZ DEYİP ÇEKİLEYİM.
    Bide bios şifresini servis ücretsiz kaldırıyor bile olsa neden benim sorunum olsun.Kutusu yok ben bunu nasıl teslim edicem.Kargo dan alırken kendi kutusunda kargolanmamışları kabul etmiyorlar.Ankara servisi elden kabul ediyor.gidip ank ya elden mi vericem.Nerden baksan 100ytl yine ordan masrafı var ki servis zaten para istiyor yapmaya.
    @kendinibil
    Eksik olan kısım benim onu seni işten attırırım diye tehdit etmem.Ama dediğim gibi almıcam deyip çocukça bahaneler bulması yüzünden ettim.Dalga geçer gibi yok fabrika hatası yok serviste koymuşlar.Beni enayi yerine koyucak bende tşk mü edicem ?
    Adaptorde bir sorun yok.Isınıyor aşırı biliyorum çoğusu öyle ama neden orj olmadığını söylemiyor.Benim derdim o.Baştan onuda dert etmedim.Sindirdim.Ama bios olayıda çıkınca vazgeçtim ve şmdi şarj aletinide kabul etmiyorum.Benim o laptopa 1200 ytl vermeyi kabul etmemdeki bir nedende elden çıkarırken en az zararla çıkarmak.Kendide biliyor o fiyata satamaz eğer kusurlarını söylese.
    Sen olayın içinde olmadığın için dolandırıcı sıfatı henüz erken bulabilirsin.Saygı duyarım.Ama yaşadığım olay ortada.Benim dediklerimin %100 doğru olduğuna inandığın an zaten sende onaylarsın o sıfatı.
    Diyorum ya şeref sahibi olmak şerefini paraya karşılık koruma çok zordur...
    Şarj aleti orj değilmiş batarya az gidiyomuş falan başta sorun etmedim.sindirdim hepsini ama bios son noktasıydı. Ben bios ve şarj aleti yüzünden iade istiyorum.
    Ben HUSO nickli arkadaşa anakart işlemci sattım.Sıfır sattım.vitrin ürünü kutusundan çıkmış .Kendisinede sor dedim mağzadan alsan bir hafta iade şansın olur hemde mağaza fiyatının %66 sına verdim.Bir hafta sorun çıksaydı ona servise götür demeyip alıp ben ilgilenicektim.Bana kalkmış bide ticareti öğretmeye kalkıyor.Ticaret öyle olmaz böyle olur.Kaç ay evvel xbox360 sattım ikinci el.Bişey olsa yine ilgilenirim.Yardımcı olmaya çalışırım.Parayı aldım bitti değil ticaret.
    Bütün bu olanlardan sonra forum onu haklı bulursa hiçbir hak idda etmicem.Özür dileyip çekilicem.Ama beni haklı bulursa ve zararımı karşılamazsa forumdan banlanmasını talep ediyorum.Her iki üyeliğininde.
    Söylicek çok şeyim varda.Bİliyorum tutumam kendimi haklıyken haksız konuma düşerim.

Bir kenara bırakın herşeyi .Ben almadan evvel bir sorunu varsa önceden söyle dememe rağmen hiçbir sorunu yok denmesine karşılık biosunda şifre olması ve şarj aletinin orj olmaması nedeniyle iade etmek istiyorum.Bu kadar basit.
    Laptop kutusunun ve mouse unun hediye geldiği için sana verilmediğini söyledin msn de? Vista dvd si falanda yok.Bunları baştan söyledin bende tamam dedim 1200e razı oldum.

Bişey eklemem gerekli.
    "Bios şifresi asustan kaynaklı servisi arayıp sorabilirsin" .Ben bu lafı şifre asus servisinde kasa değiştiği zaman konulmuş olarak algıladım herhalde.Orda bir düzeltme yapalım.
    Bunu fark edince aklıma başka bir soru takıldı .Sen servise götürdüğünde bios problemini sormadın mı ? Kesin sormuşsundur ve 40$+kdv yanıtını aldın .Muhtemelen bundanda haberin vardı...
    Bu işi daha fazla uzatma %100 ben haklıyım.Ya 200YTL yi geri öde yada laptopunu iade al.2 gündür çalıştırmıyorum bile biryeri çizilmesin bişey olmasın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 6 Şubat 2009; 15:10:32 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.