Şimdi Ara

LAPTOP DAHILI HOPARLORDE SES VAR, KULAKLIKTA YOK. LUTFEN YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Casper Nirvana W76SUN laptop kullanıyorum, ses kartı Realtek ALC662 olarak gözüküyor, işletim sistemim Vista32bit

Sorun şu ki;
    Kulaklık ya da harici hoparlör taktığımda "Realtek HD Audio Yöneticisi"nde Bir jak takıldı./Bir jak çıkarıldı. uyarılarını görüyorum. Denetim masasından ulaştığım ses ayarlarında, hoparlörün ses düzeyi mixerdekinden farksız, yani sorunsuz. Realtek'in resmi sitesindeki en güncel sürüm de dahil olmak üzere, farklı kaynaklardan edindiğim, farklı sürümlerdeki Realtek ses sürücülerini tekrar tekrar yükledim. Varolan driver'ı kaldırırken aygıt yöneticisinde gözüken Realtek ses sürücüsünün üstüne sağ tıklayıp "kaldır" seçeneğine tıklıyorum, zaten sonrasında Windows, "Yüklü ses çıkış aygıtı yok." uyarısını veriyor. Realtek'in kendi kontrol arayüzü olan HD Audio Yöneticisi'ndeki gelişmiş ayardan farklı giriş/çıkış seçeneklerini denedim ama nafile.

Sadece laptop'un dahili hoparlörlerinden ses alabiliyorum. Laptop'ta çalışmayan hoparlör ve kulaklıklar başka aygıtlarda sorunsuz çalışıyor.

Nurtopu gibi bir donanım sorununa sahip olma ihtimalinin de farkındayım ama yazılımsal olarak kanımın son damlasına kadar savaşmadan servise götürüp sadece ayakbastı parası için bile 40-50 lira bayılmak istemiyorum. Talebe adamım nihayetinde...

Yardımınıza muhtacım, şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.