Şimdi Ara

Laptop İçini Açtım Fakat Şuan Çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar dün gece bilgisayarın üstüne 1 bardak süt döküldü hemen pc nin fişini çekip kapatıp bataryayı çıkardım 10sn içinde ters çevirdim sütün akmasını bekledim sonra içini açmaya karar verdim anakarta süt ulaşmadan kuruluyum diye açdım bilgisayarı açarken baya zorlandık laptop toshiba daha once casper laptop açmıştım hiç zorlanmadan hemen açmıştım bu toshibayı açmak gerçekden zormuş neyse baktım anakarta yada bilgisayarın hayati yerlerine süt ulaşmamış kapattım bilgisayarı şimdi açılmıyor
    fişi takıyorum laptopun ışıkları yanıyor enerji geliyor power tuşuna basıyorum tepki yok power tuşunun anakarta bağlanan ince kabloda sorun olabilir diye düşünüyorum ama bi bilginiz varmı ne yapabilirim

• Notebooklarda bu tür problemler her zaman oluyor nedense. Ya iyice yerine oturmayan ram, harici ekran kartı gibi donanımlar yada iyice yerleşmeyen kablo soketleri genelde suçlu oluyorlar, bazende menteşe kenarına sıkıştığı için kopan monitör kabloları bu tür sorunlara neden oluyor. Bahsettiğiniz kısımda notebookların ince karnı, biraz dikkatlice bakarsanız herhangi bir kopukluk veya zedelenme olduğunu görebilirsiniz böylece problem power tuşunun bağlantısında mı anlayabilirsiniz.

Ancak sizde birde süt faktörü var, iyice görememiş olabilirsiniz ve süt minik bir noktaya damlayarak kısa devreye neden oluyor olabilir. Bulabiliyor iseniz saf alkol ile (ben çok aradım ama kimse artık ne satıyor nede veriyor, satılması yasaklanmış bir tuhaf imalat ürünü. Büfeden 70 cc lik rakı alabiliyorsunuz ama %95 saf alkolü kimselerden alamıyorsunuz) anakartınızı yıkayın, bir kaba koyun bir kaç saat içerisinde yatsın (ağzı kapalı bir kap olsun ki bizim alkol buharlaşıp yok olmasın), çıkarınca da bir kaç saat dinlensin vede kurusun (alkol bu şişede durduğu gibi durmaz), varsa birde alete üfletin kuruduğundan emin olursunuz . Sonra birleştirin bakalım ne gibi bir tepki verecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.