Şimdi Ara

laptop önerisi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar toshiba laptop almayı düşünüyorum sizce hangi modelini alıyim özellikleriniz falan tavsiye edebilirmisiniz

teşekkürler...

• toshibanin m70 159 modeli bence cok guzel makina bence ozelliklere gore fiyat da ii
    İşlemci: Intel® Pentium® M Processorr 750, Intel® PRO/Wireless 2200BG network bağlantısı ve Intel® 915PM chipset 1.86 GHz ( Sonoma ) Front Side Bus : 533 MHz 2. ön bellek : 2 MB Memory: Standard : 512 MB, Maximum : 2,048 MB Teknoloji : DDR2 RAM Hdd: 60 GB ( S.M.A.R.T. ) Ekran: 15.4 " TruBrite WXGA TFT Ekran İşlemci Intel® Pentium® M Processorr 750, Intel® PRO/Wireless 2200BG network bağlantısı ve Intel® 915PM chipset 1.86 GHz ( Sonoma ) Front Side Bus : 533 MHz 2. ön bellek : 2 MB Memory Standard : 512 MB, Maximum : 2,048 MB Teknoloji : DDR2 RAM Harddisk 60 GB ( S.M.A.R.T. ) İşletim Sistemi Microsoft® Windows® XP Home Edition ( TR ) CR-ROM&Floppy DVD Super Multi (Double Layer) drive compatibility : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM Max Okuma Hızı : 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM/ Write: 24x CD-R, 4x CD-RW, 10x HS CD-RW, 10x US CD-RW, 8x DVD-R, 4x DVD-RW, 8x DVD+R, 2.4x DVD+R (Double Layer), 4x DVD+RW, 3x DVD-RAM Grafik Kart ATI MOBILITY™ RADEON® X700 128 MB 16x PCI Express Ekran 15.4 " TruBrite WXGA TFT Ekran Dahili Video Mod Max Çözünürlük : 1,280 x 800 Max.Renk : 16.7 milyon Harici Video Mod Max Çözünürlük : 2,048 x 1,536 Max.Renk : 16.7 milyon Ses 16-bit stereo Harman Kardon® stereo speakers Klavye 86 tuş, 2 xWindows® tuşu, 13 x fonksiyon tuşu, 1 x Euro tuşu, 6 x kolay erişim tuşu Bios -- Genişleme Özellikleri 2 x memory slot, PC Card slot for 1x Type II card 8 ( PCMCIA ), 1 x Express Card™ slot Kablolu İletişim Ethernet LAN 10/100 Base-TX V.90 modem (V.92 ready) 56 Kbps data (V.90) Kablosuz İletişim Wireless LAN (802.11b/g), Bluetooth Arabirimler 1 x DC-in, 1 x external monitor, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x TV-out (s-video), 1 x i.LINK® (IEEE 1394), 1 x built-in speaker, 1 x Kulaklık (stereo), 3 x USB 2.0, 1 x 5-in-1 Bridge Media slot (supports SD™ Card, SmartMedia™, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™) Yüklü yazılımlar Toshiba utilities and drivers, Kullanım kılavuzu, Toshiba ConfigFree™, InterVideo® WinDVD, Sonic™ Record Now!, Express Media Player Batarya Teknoloji : lithium-ion Max. süre 2:26 (Mobile Mark™)Saat Ağırlık&Ölçüler En x Boy x Yükseklik: 360 x 263 x 38,5 Ağırlık: 2.71 kg Güvenlik Klavye Kilidi, BIOS Şifresi, Kablolu Kilit, Wireless LAN switch, Sistem Password Diğer donanımlar AC Adaptör Opsiyonel Aksesuarlar: Pil, pil şarj ünitesi, AC adaptor, USB disket sürücü, 512 MB bellek, 1,024 MB bellek, Secure Digital™

• BU yazım tüm Toshiba kullanıcılarınadır.

Son zamanlarda Toshiba notebook'u olupda Rem yükseltmek isteyenler Toshiba servislerine yönlendirilerek yok yere garanti bahane edilerek ve garanti gider bahanesiyle kazıklanmak isteniyor.

Şöyle;

Notebookların kullanım klavuzlarının bellek genişletme ile ilgili bölümünü okuduğunuz zaman Bellek Genişletme işlemi (Yani Rem takma) tıpkı SD kart takılması, pilin takılıp çıkartılması ve diğer slotlarda yapılan genişletmeler kullanıcıya çok güzel öğretilmektedir. Eğer kullanıcının rem takması (yani bellek genişletmesi) garanti açısından sakıncalı olsaydı bunlar (son kullanıcıya kutusu içinde gelen) kullanım Kılavuzunda öğretilmezdi. Yine Eğer garanti kalkma durumu olsaydı son kullanıcıya " Rem takılması" öğretilmeyeceği gibi, sakıncalı olduğu şeklinde uyarılar yapılırdı. Yani Üretici Toshiba firması Bellek genişletmeyi son kullanıcının öğrenmesini kesinlikle istemektedir ve bu işi onun isteğine ve onun iradesine bırakmıştır. Ama tabii ki takıp sökerken de slota zarar verilmesinden takan taraf sorumludur.Zaten kendine güvenmeyen satıcı ve de kullanıcı bu işe kalkışmaz. Kimse bilerek veya bilmeyerek malına zarar verip notebookunu Toshiba yetkili servislerinde kurcalatmaz. Bu durumda da ; yetkili toshiba notebook yetkili satıcısı yani bayiisinin veya sizin, rem takma ve sökme nedeni ile Rem kapağını açmanız garanti dışı olur anlamına gelmez. Garanti dışı olur tezini doğrulayacak hiç bir yazılı ibare ne amalajda, ne kullanım klavuzunda, ne de notebook'un üzerinde yapışık bir etikette yoktur.Böyle bir şey olsaydı zaten Bellek genişletme işi hem kullanıcı kitabında son kullanıcıya öğretilmez hem de Toshiba firması "O" kapağı (yani bellek genişletme kapağını) fligranlı bir etiketle mühürler ve "Bu etiketin yetkili servis dışında sökülmesi halinde cihaz garanti dışı olur" diye uyarı yazardı.

Bununla beraber herhangi bir toshiba yetkili satıcısından "ben sizden notebook alacağım ancak ( ilave için) sizden rem de satın alıp size taktıracağım " diye yetkili satıcıya sorsanız size "garanti dışılık açısından bir sakıncası yok takarız tabii " derler .Yani remi size bedava takıverirler.Eğer bunu Toshiba yetkili servislerine taktırırsanız sizden 20 ila 30 YTL takma parası isterler.

İşte işin püf noktası burada başlıyor. Geçen gün başka bir forum sitesinde gezerken bir çok kişinin Yetkili servislerce bu şekilde kandırılarak yani "Rem'i biz takmazsak Notebook'un garantisi gider" gibi uydurmalarlamüşterinin elinden bir de rem takma parasının tırtıklandığını okudum.

Buradan Hem Kullanıcıları hem de Toshiba'yı uyarıyorum, Toshiba servisleri Remi biz takmazsak garanti gider diye milleti uyutmasın. Garanti nasıl gidermiş! İspat etsinler diyorum. Kaldı ki konu Tüketiciyi Koruma kuruluna veya Mahkemesine yansısa, nasıl ispat edecekler, Son kullanıcıya hangi klavuzda, hangi sözleşmede, hangi garanti belgesinde bu şekilde bağlayıcı madde koymuşlar. Hakim ,veya komisyon Toshiba tarafına sormayacak mı:"Kardeşim kullanım klavuzunda takabilirsin, yapabilirsin diye neden öğretiyorsun madem "demez mi? O zman biz Pil de çıkartmayalım, slotlara SD kart da PCMCI slotuna herhangi bir şey de takmayalım. Neme lazım cihazımız garanti dışı oluverir:):) :) :) :)

Anlaşılan yetkili servisler 30 saniyede takılabilecek remi takıp 20-30 YTL haksız kazanç için son kullanıcıyı kandırma planları içindeler.Burdan Toshibaya sesleniyorum. Müşteriler aldatılmasın. Tam tersi Müşteri korunsun.Böyle garanti uçar, kaçar, gider vb.yapılan uygulamalar, haksızdır ve hiçbir yazılı dayanağı yoktur.
    Aksini savunan varsa belgesi ile ispatlasın diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfanulu -- 11 Şubat 2006 20:36:27 >

• dostum yazdıklarının cogunu servs kabul etmıyor.

bir toshıba kullanıcısı olarak taş gıbı bılgısayar yapıyor bence arada istisnalar harıc bazı arızalı urunler cıktıgı oluyor ama cok memnunum toshıbadan
  • hewlett packet ın vardı 1 tane laptopu teknosa da fiyatı 1100 dolardı özellikleride baya güzeldi ben alcak olsam şu an onu alırdım.
  • bence asus modellerinide bir araştır.
  • Bence toshiba iyidir diğerleri fenadeil ama bence toshiba iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.