Şimdi Ara

Laptopa 5+1 Bağlama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
25.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde hediye olarak gelen Jaguartech HH-52 Series 5+1 var ve acer 5920g laptopuma bağlayamıyorum 3 kablosu var anfıye gıden benım laptopta ıse 3 gırıs var ama 1 ı mıkrofon, napmalıyım lutfen yardımcı olun

• Laptopu anakartı 5.1 destekliyorsa, Sound Manager (laptopa kurulu olan ses driver arayüzü) programından bu jackların konumunu 5.1 ayara getirmelisin. Bu sayede mikrofon ve line-out çıkışları 4.1 konumunu alır. Kulaklık jacki ile birlikte 5.1 kullanabilirsin. Tabi başta dediğim gibi anakart destekliyorsa bu söylediğimi yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Laptopu anakartı 5.1 destekliyorsa, Sound Manager (laptopa kurulu olan ses driver arayüzü) programından bu jackların konumunu 5.1 ayara getirmelisin. Bu sayede mikrofon ve line-out çıkışları 4.1 konumunu alır. Kulaklık jacki ile birlikte 5.1 kullanabilirsin. Tabi başta dediğim gibi anakart destekliyorsa bu söylediğimi yapabilirsin.

laptop acer 5920g 5.1 i destekliyor ancak realtek hd audio yöneticisinden nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olur musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: _VoLHulK_

laptop acer 5920g 5.1 i destekliyor ancak realtek hd audio yöneticisinden nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olur musun?

Alıntıları Göster
    büüyk ihtimalle sp/dif çıkışla 5.1 destekliyordur. optik çıkışlı bir ses sistemi alman gerekiyor
  • quote:

Alıntıları Göster
    bu arada laptop marka model ses kartı ıvır zıvır yazıyım da sen ınceleyıp ne yapmam gerektıgını soylersen cok sevınırım
    Acer 5920G T7700 işlemcili model
    Realtek High Definition Audio Driver Version 5.10.0.5273
  • quote:

Alıntıları Göster
    Realtek HD Audio menüsünde böyle bir seçenek olması lazım. Aynen resimdeki gibi yaparsan 5.1 ses alırsın.

• quote:

Realtek HD Audio menüsünde böyle bir seçenek olması lazım. Aynen resimdeki gibi yaparsan 5.1 ses alırsın.

Alıntıları Göster
    bendeki yönetici bu tip garip bişey ve 5.1 e almaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor bu süücü orj değil bu arada uygun sürümü söylersen onu da yükleyip denerim aslında

tamam deyince de bu hale geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _VoLHulK_ -- 17 Şubat 2009; 23:37:31 >

• quote:

bendeki yönetici bu tip garip bişey ve 5.1 e almaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor bu süücü orj değil bu arada uygun sürümü söylersen onu da yükleyip denerim aslında

tamam deyince de bu hale geliyor

Alıntıları Göster
    Yanlız şöyle bir durum var seçenek ilgili. Laptop DD 5.1 destekliyor. Yani S/PDIF bağlantısı ile 5.1 ses gönderiyor. Ancak bu sesi çözebilmek için 5.1 decodere ihtiyaç var ya da digital destekli hoparlöre. Örneğin Logitech Z5500 gibi. Decoder olmadan bağladığın hoparlör 5.1 ses vereceğini pek düşünmüyorum. Yine de ben sana son çıkan driveri araştırayım.

• quote:

Yanlız şöyle bir durum var seçenek ilgili. Laptop DD 5.1 destekliyor. Yani S/PDIF bağlantısı ile 5.1 ses gönderiyor. Ancak bu sesi çözebilmek için 5.1 decodere ihtiyaç var ya da digital destekli hoparlöre. Örneğin Logitech Z5500 gibi. Decoder olmadan bağladığın hoparlör 5.1 ses vereceğini pek düşünmüyorum. Yine de ben sana son çıkan driveri araştırayım.

Alıntıları Göster
    decoder nedir? nasıl bişeye benzer? fiyatları ne alemdedir?
  • quote:

Alıntıları Göster
    XP için: Acer Aspire 5920G RealTek Audio Driver Ver. 5.10.0.5423

http://www.notebookdriverdownload.net/files/realtek_audio_driver_wdm_r209.zip

VISTA için: Acer Aspire 5920G RealTek Audio Driver v6.0.1.5400

http://www.acerpanam.com/synapse/data/7117/documents/AS5290_Audio_realtek_v6.0.1.5400.zip

• quote:

XP için: Acer Aspire 5920G RealTek Audio Driver Ver. 5.10.0.5423

http://www.notebookdriverdownload.net/files/realtek_audio_driver_wdm_r209.zip

VISTA için: Acer Aspire 5920G RealTek Audio Driver v6.0.1.5400

http://www.acerpanam.com/synapse/data/7117/documents/AS5290_Audio_realtek_v6.0.1.5400.zip

Alıntıları Göster
    Decoder dediğin genelikle şöyle bir şeydir. Fiyatları da o biçimdir.

Bunlarla hiç uğraşmadan usb bir ses kartı almak çok daha mantıklıdır.

Son olarak şu ayarları bir daha gözden geçirmekde fayda var. Boş yere masraf yapma daha sonra. Olmadı bi jack çoğaltıcı adaptör alıp kullanırsın.

• quote:

Decoder dediğin genelikle şöyle bir şeydir. Fiyatları da o biçimdir.

Bunlarla hiç uğraşmadan usb bir ses kartı almak çok daha mantıklıdır.

Son olarak şu ayarları bir daha gözden geçirmekde fayda var. Boş yere masraf yapma daha sonra. Olmadı bi jack çoğaltıcı adaptör alıp kullanırsın.

Alıntıları Göster
    decoder ı salla o ne oyle ya uzay mekiği gibi :D harici usb kartların uygunu ve ucuzu nasıl bişeydir, bu arada bilgi açı bi insanım o yuzden çok soru sorarım kusura bakma =)

• quote:

decoder ı salla o ne oyle ya uzay mekiği gibi :D harici usb kartların uygunu ve ucuzu nasıl bişeydir, bu arada bilgi açı bi insanım o yuzden çok soru sorarım kusura bakma =)

Alıntıları Göster
    Rica ederim yardımcı olabilirsek ne mutlu.

USB ses kartı markasına göre 70 ila 200 tl arasında değişiyor. 70 tl ye uyduruk bir marka vardı adını hatırlamıyorum ama forumda birisi alıp test etmişti. Sanırım 7.1 desteğide vardı. Adam akıllı ses kartını Creative üretiyor. Laptoplar için PCMCIA veya USB olanları var. Ses çıkışı ve teknolojisine göre 120-200 tl arasında. Son çıkardığı 4/4 Usb XFi diye geçiyor ve şuan için en iyisi sayılabilir hem laptopda hemde masaüstünde kullanabilirsin.

http://www.sanalmarketim.com/urun/666c75566b0db7920931c0030a79fd7b/CREATIVE-X-FI-SURROUND-5.1-USB-SES-KARTI

Gerçi dolar artığı için fiyatları şuanda yüksek olabilir. Diğer modeli ise bu. Kredi kartı gibi gözüken kısmı Laptopun içinde kalıyor.

http://www.sanalmarketim.com/urun/810cdfbb3bfe50a8464fda606b206467/CREATIVE-X-Fi-Xtreme-Audio-Notebook-PCMCIA-EXP

Tabi bu PCMCIA olayının 3 türü var. Alırken dikkat edilmeli zira laptopa takamayabilirsin.

• quote:

Rica ederim yardımcı olabilirsek ne mutlu.

USB ses kartı markasına göre 70 ila 200 tl arasında değişiyor. 70 tl ye uyduruk bir marka vardı adını hatırlamıyorum ama forumda birisi alıp test etmişti. Sanırım 7.1 desteğide vardı. Adam akıllı ses kartını Creative üretiyor. Laptoplar için PCMCIA veya USB olanları var. Ses çıkışı ve teknolojisine göre 120-200 tl arasında. Son çıkardığı 4/4 Usb XFi diye geçiyor ve şuan için en iyisi sayılabilir hem laptopda hemde masaüstünde kullanabilirsin.

http://www.sanalmarketim.com/urun/666c75566b0db7920931c0030a79fd7b/CREATIVE-X-FI-SURROUND-5.1-USB-SES-KARTI

Gerçi dolar artığı için fiyatları şuanda yüksek olabilir. Diğer modeli ise bu. Kredi kartı gibi gözüken kısmı Laptopun içinde kalıyor.

http://www.sanalmarketim.com/urun/810cdfbb3bfe50a8464fda606b206467/CREATIVE-X-Fi-Xtreme-Audio-Notebook-PCMCIA-EXP

Tabi bu PCMCIA olayının 3 türü var. Alırken dikkat edilmeli zira laptopa takamayabilirsin.

Alıntıları Göster
    hediye edilen 5.1 ses sistemi boşa mı gitti şimdi ya :(
    ben bu sistemden hiçbir verim elde edemeyecek miyim...
    driver ı fln yok mudu ya acer a mesaj atıcam sövücem şimdi o derece mutsuzum

• quote:

hediye edilen 5.1 ses sistemi boşa mı gitti şimdi ya :(
    ben bu sistemden hiçbir verim elde edemeyecek miyim...
    driver ı fln yok mudu ya acer a mesaj atıcam sövücem şimdi o derece mutsuzum

Alıntıları Göster
    aslında biraz kurcalasan olur gibi geliyor bana çünkü bnde bı arkadaşın laptopa bağladım karıştırdım karıştırdım en sonunda oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: notstock...

aslında biraz kurcalasan olur gibi geliyor bana çünkü bnde bı arkadaşın laptopa bağladım karıştırdım karıştırdım en sonunda oldu

Alıntıları Göster
    Bende Acer 5920G laptopuma Logitech G51 ses sistemini aldım.. Şununla bağlayabilirim dimi arkadaşlar??

Sorcağım soru ise bunsuz nasıl bağlayabilceğim? Dediğiniz gibi o Dolby Digital Live (5.1 Surround) seçenği mevcut ve seçili zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: CyBeRBoY

Bende Acer 5920G laptopuma Logitech G51 ses sistemini aldım.. Şununla bağlayabilirim dimi arkadaşlar??

Sorcağım soru ise bunsuz nasıl bağlayabilceğim? Dediğiniz gibi o Dolby Digital Live (5.1 Surround) seçenği mevcut ve seçili zaten..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: CyBeRBoY

Laptopda 5.1 çıkış var ise bu aparatı kullanarak bağlayabilirsin. Fakat yine de tam 5.1 keyfi verir mi emin değilim. Ses kartı şart her iki şekilde.

• quote:

quote:

Laptopda 5.1 çıkış var ise bu aparatı kullanarak bağlayabilirsin. Fakat yine de tam 5.1 keyfi verir mi emin değilim. Ses kartı şart her iki şekilde.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Ses kartı çok farkettirir mi peki? Yani vay anasını dicek kadar özellikle müziklerde farkettirir mi? Laptop kullanıyorum şuanda Acer 5920G, buna uygun ucuz bi kart lazım 100TLyi geçmemesi lazım.. Ama öyle bi seçenek de yok galiba :/

• quote:

Orijinalden alıntı: CyBeRBoY

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Ses kartı çok farkettirir mi peki? Yani vay anasını dicek kadar özellikle müziklerde farkettirir mi? Laptop kullanıyorum şuanda Acer 5920G, buna uygun ucuz bi kart lazım 100TLyi geçmemesi lazım.. Ama öyle bi seçenek de yok galiba :/

Alıntıları Göster
    5.1 surround filmlerde farkı anlıyorsun ve keşke ses kartım olsa diyorsun. En ucuz ses kartı 150 tlden başlıyor. Belki 2. el bulabilirsin. Bende bu yüzden logitechden vazgeçip altec lansing aldım. Arada bayağı bir fark oluyor çünkü.

Aldım mı adam gibi z5500 alıp optik bağlayıp digital ortama akmak lazım artık bu devirde.
    Tabi kdv + ötv girince hiçbiri olmuyor.

• quote:

5.1 surround filmlerde farkı anlıyorsun ve keşke ses kartım olsa diyorsun. En ucuz ses kartı 150 tlden başlıyor. Belki 2. el bulabilirsin. Bende bu yüzden logitechden vazgeçip altec lansing aldım. Arada bayağı bir fark oluyor çünkü.

Aldım mı adam gibi z5500 alıp optik bağlayıp digital ortama akmak lazım artık bu devirde.
    Tabi kdv + ötv girince hiçbiri olmuyor.

Alıntıları Göster
    Biraz geç oldu ama konuyu canlandırmak istedim :D bu konuda bnmde bir sorunumvar ve bnmle birlikte çok kişini olduguna eminim ve bu yönde bi araştırma yaptım ve forumda bişe buldum ve bunu sizlerle paylaşcam

resimde görüldüğü gibi bi apart sayesinde baglayabiliriz :D o kırmızı beyaz ucu olan kablonun sonu stereo giriş ve bunu laptopa baglayarak yapabilirmiyiz:D bence çalşır ama surround bir ses almamız mümkn mü ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.