Şimdi Ara

LENOVO Moto Z 1299 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
11
Favori
23.212
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mağazada geçerli, hatta bizim arkadaşa 2 mod (jbl hoparlör ve 2220 Mah batarya) birlikte vermişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GoMMeS kullanıcısına yanıt
    Aslında bu telefon ne dedeler nede nineler için... Bu telefon tam da henüz yeni 50 li yaşlara gelmiş yavaş yavaş birşeyler okumak istediğinde okuma gözlüğüne ihtiyaç duyan enişteler için ideal😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: trlizard

Mağazada geçerli, hatta bizim arkadaşa 2 mod (jbl hoparlör ve 2220 Mah batarya) birlikte vermişler.
    Hangi mağazadan almış?

• Yillardir iPhone kullaniyorum, sikilmaya basladim artik. Bu cihaz aklimi kurcalamiyor degil

• UGUR19 U kullanıcısına yanıt
    Bolu

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Her marka aynı şeyi yapmak, aynısını sunmak zorunda mı? Adamlar farklı bir vizyon belirlemişler, daha kişiselleştirilebilir ürün yapmışlar.

Senin için kamera çekimi önemliyse alırsın kamera mod'unu, 5-6binlik telefonlardan kaliteli fotoğraflar çekersin.
    Senin için ses kalitesi önemliyse alırsın jbl soundboost'u üst düzey ses çıkışın olur.
    Senin için bataryası önemliyse alırsın ek batarya modulünü, takarsın, 2 gün giden telefonun olur.
    Senin için sunum yapabilmek önemliyse alırsın projeksiyon modunu, takar yaparsın.

Adamlar farklılık yapmaya çalışmış. Sana hitap etmeyebilir, bana ve benim gibi düşünenlere hitap ediyor.
  • Telefonla ilgili izlenimlerimi yazayım.

Kutusundan kulaklık çıkmıyor. Type c to 3.5 jak dönüştürücü, iğne, hızlı şarj ve ince bir koruyucu çerçeve ile geliyor. Bazı yerlerde mod hediyesi var. Ben jbl soundboost hediyesiyle aldım.

Öncelikle malzeme kalitesi olarak ürün gayet başarılı. Metal kasa, kaliteli cam, işçilik kalitesi üst düzey.

Tasarım olarak çok yeni bir telefon değil, ekran gövde oranı yeni nesiller gibi başarılı değil. Yine de tasarımı bence çok şık.

Telefon çok ince, kenarları da tam oval yapılmamış. Bu nedenle kullanımı rahat gelmedi bana. Arka kapaksız bazen parmaklarımı bile acıtıyor inceliği. Ses açma kapama ve güç düğmesi neredeyse aynı yapılmış. Araya biraz boşluk koyulabilirdi.

Telefon ilk başta sürekli güncelleme alıyor. Upgrade'lar, güvenlik güncellemeleri vs derken 7-8 defa güncelleme geldi. En son android 8 oreo ile birlikte cihaz kendine geldi, çok iyi oldu, çok da güzel oldu diyebilirim.

Kamerasını gece hiç çekmedim ama gündüz çekimleri gayet başarılı. Çok yakın çekim olmadığı sürece kamerası birçok kullanıcıyı memnun eder. Moto g4 plus da kamera olarak gayet iyiydi ama bu daha bir iyi. Kameranın pro özellikleri vs de var, manuel ayarlanabiliyor.

Dahili hoparler sesi çok güçlü değil, orta halli. Bu kadar ince telefona göre normal.

Bataryası buradaki eleştiriler gibi kötü. Moto g4 plus telefonum bana bir gün yetiyordu ama bu yetmeyecek gibi. Batarya gerçekten önemli bir konu, zamansız bitmesi bazen büyük sıkıntı. O yüzden alacak olanlar iyi düşünmeli. Ya harici bataryayla gezeceksiniz ya da batarya modu alacaksınız. 2500mah, 3500mah'lık batarya modları var. Telefon ince olduğu için çok sırıtmıyor ve darbelere karşı da koruyor. Bunlarla bu açık giderilebilir, biraz ağırlık dezavantajı yapabilir.

Hızlı şarj özelliği güzel. Kısa bir sürede idare edecek kadar şarj olabiliyor. Bu konuda moto g4 plus'tan da memnundum. Usb type c olması da ayrı güzel.

Telefonun bir sıkıntısı bataryasının ölme problemiymiş. Bir sene sonra bataryası ölüyormuş. Bu konuda çok şikayet var. Almadan önce okudum ama garantiden değişim oluyormuş. Garantiye yollamayı göze aldım ama alacak olan varsa yine de aklında olsun. Batarya küçük olduğundan muhtemelen çok sık dolduruluyor ve ömrü kısalıyor.

Isınma olarak da şarjdayken vs biraz ısınıyor. Çok oyun oynuyorsanız bu konuda da memnun etmeyebilir.

Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    2700 Mah batarya koyarak nasıl bir farklılık yaratmaya çalıştığını bana bir izah edebilir misin?

benim eleştirdiğim nokta ne kamera ne de kullanılan soc nede tasarım dili .O tercih üreticiye ait. Tüketiciler de beğenip alırsa amenna. Ama ortalama üstü olan
    soc 82x koyacaksan , o chipset'in güç istediğinin farkında olacaksın .Buna rağmen kapasitesi düşük batarya koyuyorsan ve koyduğun bu batarya daha yılına dolmadan ölüp gidiyorsa buna kızarım. Ayrıca mod olayı + fiyat demek ve ekstra kalınlık/ağırlık demek.

Marka takıntılığını bir kenara bırakmadığımız sürece kazanan biz tüketiciler değil, üreticiler olur.

Ha benim canıma minnet isterseniz motorola'ya 12 aylık maaş bağlayın , isterseniz ofisninin önüne hayrat yaptırın.
    bir cebimde telefon, diğer cebimde power bank bana hitap etmiyor, sana iyi kullanımlar, iyi günlerde kullanımlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Haziran 2018; 15:28:4 >

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Farklı bir cebine koymaya gerek yok. Batarya modunu telefona takarsın olur biter. Biraz kalın, biraz ağır olur ama büyük problem olmaz. 6000mah bataryan olur. Dezavantajlı dediğin durum bazen avantajlı duruma bile geçebilir.

www.hepsiburada.com
    Moto Turbo Power Pack - Siyah Fiyatı - Taksit Seçenekleri
    https://www.hepsiburada.com/moto-turbo-power-pack-siyah-p-HBV00000A3IFB

Dediğim gibi sana hitap etmiyor diye bir ürünü çöp kategorisine koyamazsın. Ben zaten masa başında çalışıyorum. Telefonla oyun da oynamıyorum. Batarya dezavantaj olsa da bu cihaz bana hitap ediyor. Artısını eksisini objektif olarak yukarıdaki mesajımda belirttim. Marka fanatikliği yapma derdinde değilim.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Yok hocam mesajda sizden bahsetsemde ,son satırlar şahsınıza değil. Ayrıca yorumlarda linkini verdiğiniz mod'un çok fazla ısındığından bahsedilmiş.
    Bana hitap etmiyor, ekstra batarya vs. size iyi kullanımlar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Haziran 2018; 16:3:18 >
  • Arkadaşlar moto z aldım. Fakat sistem güncelleme kısmına girince, cihaz android 6.0 olmasına rağmen sistem güncel mesajı çıkıyor ve kesinlikle hiçbir güncelleme yapmıyor kablosuz ağdan. Distribütör garantili teknosa dan aldım. Varmı bu sorunu yaşayan acaba=?
  • MakineMaden kullanıcısına yanıt
    Biraz bekleyin, patır patır güncellemeler gelir :)
  • MakineMaden kullanıcısına yanıt
    Telefona sim kart takıp kapat-aç yapın. Ondan sonra güncellemeler gelecektir muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MakineMaden

Arkadaşlar moto z aldım. Fakat sistem güncelleme kısmına girince, cihaz android 6.0 olmasına rağmen sistem güncel mesajı çıkıyor ve kesinlikle hiçbir güncelleme yapmıyor kablosuz ağdan. Distribütör garantili teknosa dan aldım. Varmı bu sorunu yaşayan acaba=?
    Sim kartı takınca geliyor. Yalnız hemen 8 olmuyor. Sırayla alıyor. Bu yüzden 1 gün boyunca zamanınızı çalıyor

• 8.0 oreo ekran süresi.

LENOVO Moto Z  1299 TL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran süresi iyiymiş ben 7.0 da bırakmıştım güncellenin peşini şu an %44 şarj kaldı ekran süresi 2 saat 23dk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Ekran süresi iyiymiş ben 7.0 da bırakmıştım güncellenin peşini şu an %44 şarj kaldı ekran süresi 2 saat 23dk.
    Güncelle hocam. Ben birkaç gündür kullanıyorum herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Ekran süresi de ortalama 5-6 saat. Oreo'ya güncelledikten sonra hard reset atıp temiz kurulum yapın
  • Beyler vatan bilgisayarda lenovo Türkiye mağazalara moto z yanında eşantiyon olarak dağıtılsın diye powerbank mod ya da jbl mod vermiş. Ben bugün aldım. Cihaz inanılmaz güzel. 1. Sınıf bir cihaz ve sadece 1300 tl. Bu paralara bu kalitede bir alet çok zor. Ekranı muazzam. Tek sıkıntı şarj deniliyordu onu da vatan bilgisayar aleyin yanında 200 tl lik modu bedavadan veriyor. Almayı düşünen varsa kaçırmasın derim.

Sorusu olanları cevaplayalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackaxman

Beyler vatan bilgisayarda lenovo Türkiye mağazalara moto z yanında eşantiyon olarak dağıtılsın diye powerbank mod ya da jbl mod vermiş. Ben bugün aldım. Cihaz inanılmaz güzel. 1. Sınıf bir cihaz ve sadece 1300 tl. Bu paralara bu kalitede bir alet çok zor. Ekranı muazzam. Tek sıkıntı şarj deniliyordu onu da vatan bilgisayar aleyin yanında 200 tl lik modu bedavadan veriyor. Almayı düşünen varsa kaçırmasın derim.

Sorusu olanları cevaplayalım
    Şehir ve mağazayı yazabilirmisiniz.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    İzmir Bornova vatan bilgisayar. Buradaki mağazada yaklaşık 30-40 tane powerbank mod vardı eşantiyon.

Ayrıca şunu da belirteyim; ben burda okudum ve zaten almayı düşünüyordum 200tl’lik mod yanında hediye olunca 1dk düşünmedim. Arkadaşlar sd820 işlemci, 2k ekran 5.5 inç , oreo almış akıcı işletim sistemi, başarılı bir kamera ve benim için tercih sebebi olan inanılmaz zarif bir dizayn. Bu telefon bu fiyatlara alınabilecek en baba telefondur an itibariyle. Hediye powerbank modu takınca alet 4820 mah pile evriliyor. 1 günü hayli hayli çıkarır. Ama ben masa başı işimden dolayı modu haftasonu ya da tatillerde kullanmayı düşünüyorum çünkü cihaz aşık olunacak güzellikte kapatmamak lazım dimi böyle bir güzelliği;)

Ayrıca benim aldığım mağazadaki görevli powerbank modun hediye edildiğini bilmiyordu ben burda okudum sonra başka şubesinde onaylattım Bilgiyi ve oradaki görevli arkadaşa biraz zorla da olsa kabul ettirdik. O da sayemde böyle bir f/p kralı telefonun varlığından haberdar olup birisine hediye alacağını söyledi. İçinden sadece kenarları çerçeveleyen bir adet plastik kılıf ve arka kısım için kumaş dokusu olan bir kapak çıkıyor. Kulaklık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackaxman -- 22 Haziran 2018; 23:55:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.