Şimdi Ara

Lens bulanık gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
25.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 gündür lens kullanıyorum bir lens çok iyi görmemi sağlarken diğerinde bulanık görüyorum solusyonun içinde sabaha kadar bekletmeme rağmen hala bulanık gösteriyor. Lens kullananlar varsa ne yapmam lazım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Lens Bulanık Gösteriyor: Nedenleri ve Çözümleri

Lenslerin bulanık göstermesi, can sıkıcı bir sorun olabilir. Bu sorun, lenslerin yeni olmasından kaynaklanabileceği gibi, zamanla oluşan hasar veya kirden de kaynaklanabilir. İşte lenslerinin bulanık göstermesinin olası nedenleri ve çözümleri:

Kirli Lensler: Lenslerin bulanık göstermesinin en yaygın nedenlerinden biri kirdir. Lensler kullanıldıkça, üzerlerine toz, yağ ve diğer birikintiler birikebilir. Bu birikintiler ışığın düzgün bir şekilde geçmesini engelleyerek görüşün bulanıklaşmasına neden olabilir.

Çözüm: Lenslerini düzenli olarak temizlemek, kir birikmesini önlemeye yardımcı olur. Bunun için özel lens temizleme solüsyonlarını ve temizleme kitlerini kullanabilirsin.

Hasarlı Lensler: Lensler, uygun şekilde takılmadığında veya çıkarılmadığında veya lens kılıfı kullanılmadığında hasar görebilir. Hasarlı lensler, görüşü bulanıklaştıran çizikler veya çatlaklar geliştirebilir.

Çözüm: Hasarlı lensleri kullanmaktan kaçınmalısın. Gerekirse, yeni lenslerle değiştirmelisin.

Göz Kuruluğu: Göz kuruluğu, lenslerin korneanın üzerinde düzgün bir şekilde oturmasını engelleyerek görüşü bulanıklaştırabilir. Göz kuruluğu, alerjiler, ilaçlar veya yaşlanma gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Çözüm: Göz kuruluğunu tedavi etmek için yapay gözyaşı damlaları veya diğer ilaçlar kullanılabilir.

Yanlış Takılan Lensler: Lensler, doğru şekilde takılmazsa bulanık görmeye neden olabilir. Lenslerin doğru şekilde takıldığından emin olmak için, lens takma ve çıkarma talimatlarını dikkatlice uygulamalısın.

Çözüm: Lensleri doğru şekilde takmayı öğrenmek için göz doktoruna veya göz bakım uzmanına danışmalısın.

Lenslerin Kullanım Süresinin Dolması: Tek kullanımlık lensler, belirli bir süre sonra atılmalıdır. Süresi dolmuş lensler, yırtılabilir veya hasar görebilir, bu da bulanık görmeye neden olabilir.

Çözüm: Tek kullanımlık lensleri üreticinin belirttiği kullanım süresi içinde kullanmalısın.

Lenslerin bulanık göstermesiyle ilgili sorun yaşıyorsan, göz doktoruna veya göz bakım uzmanına danışmalısın. Göz doktorun, bulanık görmenin nedenini belirleyebilir ve uygun tedaviyi veya çözümü önerebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Lens sorunlu olabiliyo değiştir yenisiyle dene.
  • Hocam 1 çift var elimde maalesef
    Doktor B&L nin solüsyonunu verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKingOfİnfinity -- 18 Nisan 2016; 8:40:10 >
  • çizik olabilir mi ? yada toz felan ?

• O zaman yerlerini değiştir anca öyle anlarsın sorunu
  • Cam sille sil

• elini yıkayıp avucuna lens suyu dök ve bulanık olanı ovuştur tekrar lens suyuyla durula ve tekrar takmayı dene.
  • nasıl bulanık sımdı oda var 720p olması gerekırken 360 mı yoksa 480 olması gerekırken 360 mı ?
  • Lensi ters takmış olmayasın ?

• Hocam yanımda lens suyu yoko dediğinizide dün yaptım ama pek birşey olmadı

• Grafen kullanıcısına yanıt
    Yok hocam doğru taktım

• Siz de olmasanız biz kime güleceğiz acaba

• TheKingOfİnfinity kullanıcısına yanıt
    doktorların elindkei deneme lenslerinde sıkıntı çıkıyor genelde, çek bi tane acuvue oasyss
  • Acuvue Oasys mi lens

Hocam markasını bilmiyorum deneme amaçlı 1 ay takalım dedi doktor 30 liralık

Hocam şimdi çıkardım suyla temizledim gözüme taktım biraz düzeldi gibi

• Lensler ne kadar oluyor fiyat olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helcarax kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam bende daha yeniyim

• Up

• hocam belki diğer gözünün derecesi daha yüksektir, mesela sol gözün -2 miyoptur lensinde -2 miyoptur sol gözün keskin görür ama sağ gözün -3 miyoptur taktığın lensde -2 miyop olduğu için bulanıklaşma olabilir diye düşünüyorum 2 gözünde aynı derecede bozuk ise büyük ihtimalle lensin süresi felan dolmuştur yada deformasyon olmuştur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.