Şimdi Ara

New Balance, Domuz materyalleri kullanabiliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Domuz hassasiyeti olanlar içindir bu konu.

Rahat ayakkabı arayışı içindeydim. ayağımda sinir sıkışması ve kramp olabiliyor.Sneaksup dan birisi ya new balance ya sketchers dedi.

ben de new balance almak istedim. hatta 1906r modeli çok rahat.

Bana göre rahatlık açısından 1906r>2002r>530

Bazı ürünlerde domuz malzemeleri kullanılıyor yazısı öğrendim. New balance ingiltere ve amerikada bunlar aynen yazıyor. Ülkemizdeki sitede yazmıyor. İngiltere New Balance'a sorduğumda aşağıdaki cevabı aldım.

New Balance, Domuz materyalleri kullanabiliyor.

Kod

Yığını:
    çeviri:New Balance ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. 2002R modelinde ve ürünlerimizin çoğunda kullanılan süet kumaş domuz derisinden yapılmıştır. Tamamen sentetik malzemelerden (EVA ve ağ gibi) veya inek derisinden yapılmış ürünlerin bile, bazı yapışkan malzeme sağlayıcılarımızın bileşimlerinde domuz yan ürünleri kullandığından eser miktarda domuz içerebileceğini lütfen unutmayın. Başka bir sorunuz olursa lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin. Saygılarımla, Caio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okirgil -- 24 Nisan 2024; 13:41:17 >

• Ee noluyor domuz derisi olunca

Ayakların zarar mı görecek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Teddy_ -- 24 Nisan 2024; 13:40:4 >
  • Ayakkabının tadı nasıldı?

• Ayakkabın üstüne tuz da döküyor musun ?
  • Ayakkabıyı yemiyorsan sorun yok gibi
  • OptikForm kullanıcısına yanıt
    beklediğim cevap
  • Bilgilendirme için teşekkürler.

Şu mesajlara bakınca; Dini bir konuda kendi cehaletlerini hiç farkında bile olmadan açıkça ifşa edip de kendilerini rezil duruma düşürenler, kolayca tespit edilebiliyor. Sanıyorlar ki bunlar sadece domuz eti haram. Halbuki dini konuda bilgiler olsa asla cahilce söylemlerde bulunmazlardı.

Domuzun derisi de, ondan elde edilen herşey de haramdır.

dinimizislam.com
    Domuzun derisi de necistir - Dinimiz İslam
    https://dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1555

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 24 Nisan 2024; 14:16:30 >
  • dekareme kullanıcısına yanıt

Necis pis, hoş olmayan demek değil mi hocam? yani necis olması haram denilmesini gerektirmiyor. Çok gerekmedikce tercih etmeyin demek gibi bir durum yani oradaki diye düşünüyorum.

Evet domuzun derisini yiyecekseniz bu haram sayılacaktır. Ama diyelim ayakkabının malzemelirende domuz derisi/lifi vs. var bu haram değil, necis olarak görülür diye anladım ben yazılardan.

• urugakhina U kullanıcısına yanıt

Domuzun her şeyi haramdır diye orda yazılmıştır. Alkol da necsdir ve içilmesi haramdır. Domuzdan elde edilmiş herşeyden uzak durmak gerekiyor. Bu kadar açık ve netken, bazılarının buna bile muhalefet edip burdan kendi kısa akıllarınca kinayeli mesajlar yazması yukarda da yazdığım gibi cehaletlerini ortaya koyuyor: bunlar bir konuda bilgi sahibi olmak için hemen google a sarılırlar ama bu konuya gelince, dinimiz ne diyor diye hiç araştırmadan direkt akıllarına gelen lafları sıralamışlar işte...

• Tıbbi müdahale öncesi dezenfektan olarak kullanılan alkol haram mıdır? Eğer haramsa, bence domuz derisi kullanan, ya da domuza temas etmiş uhu kullanan ayakkabıyı giymek de haram olabilir.

Domuz meselesi Islamiyet oncesine ait bir kulturdur baska din ve kulturlerde de vardir.

O yuzden hasassiyet Islam odakli degildir.

Allah zaten bir Hristiyan yemek ikram davet edildiginde sofrada domuzdann baska et yoksa domuz yenilebilir sorun yoktur daki temeli ikrami red etmeyindir.

Netice cildimiz de emilim yapiyor yani besin aliyor.

Oruclu oruclu cilde emilimi olan mineraller besinler filan da bence orucu bozar ... Agzinda gargara yapmak ta bence orucu bozmali ...

Domuz ilginctir DNA si ile insanlara uyumlu organlar uretilmektedir. Hatta bu konuda Diyanet domuz organlari kani filan sifa amacli kullanilabilir izin vardir demisti yillar oncesiydi ...

Yani budurum boyle ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt

Allahü tealanın kurallarını kendi koyduğu dinde hiçkimse bence diyerek yorum yapamaz, kendi düşüncesini açıklayamaz: tüm soruların cevapları kitaplara geçmiş ve herşey açıklanmıştır.

Senin mantığında ilerlense ve herkesler bence diyerek kendi kafasına göre hükümler koysa, o zaman yeryüzündeki insan adedince farklı, kişisel dinler ortaya çıkardı ve herkes kendi kafasına dini yaşardı.

İslam dininin en büyük düşmanlarından biriside işte bu " bence, bana göre, benim düşünceme göre" diye başlayan laflardır...

Ayrıca sağlam cilde sürülen krem, orucu da bozmaz.

• Isterse bide helal kesim olsun

Mezhepler Kur'an da yok ama insan beşerdir şaşar yapmış Allah'ın kitabına olmayan şeyleri varmış gibi Mezhepleri çıkarttı. Savaşları da cabası ... Dünyevi işler ...

İnanılan Hz. Muhammed zaten dinleri yıkmak için gelmişti . Dinler devri bitmişti bunun müjdecisidir de . Ama sonraları Hazretleri sonrası çarpıttılar ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt

Ehl-i Sünnet vel Cemaat'de, cehennemden kurtulmak için 4 hak mezhebden birine tabi olmaktan başka çare yoktur. Kolayca sapıtıp cehenneme sürüklenmek isteyenler de kendi kafalarına göre tabi olduğu düşüncelerinin peşine takılıp mezhepsiz olup çıkabilirler.

Bu konuda detaylı bilgiler için;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 25 Nisan 2024; 12:4:12 >

Bunlar Kur'an da yoktur uydurmadır sonradan türemiştir. Ciddiye almayın .

• Gümrük ve ticaret bakanlığına bildir üstat iyi bi ceza keserler,

Müslüman mahallesinde salyangoz satamazlar satıyorlarsa açık açık belirtsinler,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.