Şimdi Ara

LG 49UB830V 49''(123 CM) 3D UHD SMART LED TV-CMR 900 HZ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
9
Favori
82.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hemsinim

"4K Ultra HD TV test yayınını HEVC (H265) destekleyen, uydu alıcılı 4K Ultra HD Televizyonlarda, 12123 MHz frekans, Yatay (Horizontal) polarizasyon, 15.000 Sembol Oranı, FEC:3/4 parametreleri ile izlenebiliyor." Deneyen var mı arkadaşlar, deneyip sonuç aktarabilcek bir arkadaş aranıyor :)

Bende 55 la965v var sadece ses geliyor görüntü yok.Müşteri Hizmeterini aradım,ileride güncelleme geleceğini söyledi.
  • barisg B kullanıcısına yanıt
    nasıl yani 50hz 900 Hz değilmi bu tv nin özelliği ????
  • Televizyonun kurulumunu yaptık. Genel olarak memnunum fakat bugün maç izlemek için sd yayın olan digitürk recieverını bağladım televizyona ama görüntü inanılmaz kötü. Televizyonda scart girişi yok bir adaptör aracılığıyla bağlıyoruz acaba hdmi adaptörü aıp bağlasam görüntü düzelir mi biraz daha?
  • barisg B kullanıcısına yanıt
    1 - 2. İnternet sitelerinden tam ekran film izleyebilirsiniz fakat bellek doludur hatası alacaksınız.Bellek doludur hatası tüm model tv lerde mevcuttur.bunun sebebi web browserin kullanmış olduğu flaşh içerikli eklentiler yüzünden tv nin belleği şişiyor ve izlenen filmi 10-15 dk kadar oynatarak sonrasında tamamen çıkış yapıyor.49ub830 da hafıza 1830 dır.Yani 2 gb gibi çok düşük bir belleğe sahip.
    3- 4 . Uydu kanal geçişleri webos a göre daha hızlıdır.3-5 saniye sonra tepki vermektedir.Bu yine tüm tv ler için geçerlidir.Uydu kanal düzenleme seçenekleri basittir.Tabi bir süre alışmanız gerekli.Bunun için Lg,nin veya birtakım sitelerin hazırlamış olduğu hazır kanal text listelerini indirip kullanabilirsiniz.
    5 - 3d film performansı oldukça başarılıdır.Pasif gözlük kullanan tv lerin aktif gözlük kullanan tvlere oranla 3D performansı daha düşüktür.Bunun sebebi Pasif gözlükte hem açı kaybı yaşanması hemde pasif panellerde 3D görüntünün düşürülmesidir.Örneğin 1080p çözünürlüklü bir 3D film pasif panellerde 3D modunda iken direkt olarak 480p veya 720p ye düşmekte ve buda görüntü kaybı yaşatmakta . Aktip panellerde ise görüntü 1080p oarak oynatılır.
    6 - Menü seçenekleri webostan basit samsung smart menüleri ile benzerlik gösteriyor.tv seçenekleri o kadar hızlı değil.Bu konuda en başarılısı samsung.

Bu arada 49ub830 uhd tv ile size gelen yayın tv sayesinde uhd ye yükseltilir . 48h6500 almak yerine çok doğru bir seçim olur 49ub830...

• Siyama_Ronin kullanıcısına yanıt
    Üstad analiz ve cevaplar için çok teşekkürler. Çok geç cevap geldiği için 48H6410 aldım, çok memnunum. Bellek dolu uyarısını hiç almadım, ek olarak LG 49UB830 internet sitesinden oynatılan Flash temelli videoları tam ekran yapamazken, 48H6410 bu konuda hiç problem yaratmadı. Market'te de şu anda 200'ün üzerinde uygulama var. Bende 2012 model LM serisi LED ve PM serisi Plazma da var, onlarda bu kadar uygulama yok.
  • Arkadaşlar filmleri tam ekran yapmak için basit bir yöntem mevcut. Direk yüklenen kaynağa giderseniz (örneğin vk'ya yüklenmiş videoda sağ altta vk logosuna basarak direk kaynağına gidebilirsiniz) tam ekran sorununu çözülüyor.
  • quote:

Arkadaşlar filmleri tam ekran yapmak için basit bir yöntem mevcut. Direk yüklenen kaynağa giderseniz (örneğin vk'ya yüklenmiş videoda sağ altta vk logosuna basarak direk kaynağına gidebilirsiniz) tam ekran sorununu çözülüyor.

www.fullhdfilmizle.org daki filmler hala tam ekran yapılamıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisg

quote:

Arkadaşlar filmleri tam ekran yapmak için basit bir yöntem mevcut. Direk yüklenen kaynağa giderseniz (örneğin vk'ya yüklenmiş videoda sağ altta vk logosuna basarak direk kaynağına gidebilirsiniz) tam ekran sorununu çözülüyor.

www.fullhdfilmizle.org daki filmler hala tam ekran yapılamıyor...

Dostum bahsettiğin siteye girip, hangi kaynaktaysa o kaynağın linkine, logosuna basarak ana kaynağa gidersen tam ekran oluyor. Hatta aynı sorun 850v versionunda (webos'lu versionunda yanii) da vardı, onda da aynısını yaparak sonuca ulaştım. Yukarlardada bir arkadaş deneyip yazmış benim yazdığımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanbil

quote:

Orijinalden alıntı: cagty

yaklaşık iki haftadır bu tv yi kullanmaktayım.
    dün teledünya ya geçene kadar standart uydu yayını kullanıyordum ve kendi uydu alıcısını kullandım.
    kanallar arası geçiş benim için sıkıntılı değildi hatta şimdi teledünya da kanallar arası geçiş yaparken yeni bir kanal açtığımda tahmini bir yarım saniye kadar görüntü biraz yavaş akıp sonra normale dönüyor bu ufak bir sorun olarak görünüyor ama tv den değil alıcı yada yayından kaynaklanıyor diye düşünüyorum çünkü eskiden yoktu.
    hd kanallarda görüntüler güzel geliyor
    dün internetim bağlandığı için daha önceden uygulamaları deneme şansım olmamıştı
    dün akşam mesela tv den youtube u açtım ve telefonum ile eşleştirdiğim için telefondan açtığım videoyu tv de izlemeyi denedim o da başarılı herhangi bir sıkıntı takılma vs yaşamadım
    harici ye attığım 1080p ve diğer çözünürlükteki filmleri de izlediğimde herhangi bir takılma vs bir sorunla karşılaşmadım.
    cihaz şu anda son güncelleme yapılmış şekilde bana gelmiş dün kontrol ettiğimde yeni bir yazılım güncellemesi olmadığını gördüm.
    filmlerde yada tv yayınında 2D görüntüyü 3D ye çevirdiğimde zaten pek de bir başarı beklemiyordum dolayısıyla bir sürpriz ile karşılaşmadım.
    3D performansını az evvel indirdiğim bir 3D filmi izleyerek denicem akşama, onu da yazarım.
    tv yi kablolu olarak internete bağladım ama tv kalvyesi şart gibi gözüküyor akıllı kumanda çok güzel ama yazmak sorun olabiliyor.

sormak istedikleriniz varsa alabilirim arkadaşlar

teşekkürler

dip not: teledünya daki kanal geçişlerinde yaşanan ufak donma gibi görünen sorun yayından kaynaklanıyor başka bir yerde başka bir tv ile de denediğimde bende yaşanan semptomların aynısını gördüm yani tv den kaynaklanmıyor bu sıkıntı haberiniz olsun.

hocam 4k videoyu flash a atıp izleyebilirmisin takılma oluyor mu ?

lg nin 4k videolarını indirmiştim torrentten onları flasha atıp izledim görüntüler enfes görünüyor ama bir iki ufaktakılma yaşadım ama çok kapsamlı 4k video seyretmediğim için bu takılmanın genel bir usb 2.0 sorunu mu olduğunu bilemiyorum ama öyle habire takılma filan olmadı sadece minik bir takılma yaşadım o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: szymek

Televizyonun kurulumunu yaptık. Genel olarak memnunum fakat bugün maç izlemek için sd yayın olan digitürk recieverını bağladım televizyona ama görüntü inanılmaz kötü. Televizyonda scart girişi yok bir adaptör aracılığıyla bağlıyoruz acaba hdmi adaptörü aıp bağlasam görüntü düzelir mi biraz daha?

tahminen arada kullandığın aparatla ilgili kalite düşüşü yaşıyorsun.
    eğer hdmi kullanırsan daha temiz bir görüntü elde edeceksin.
  • quote:

quote:

Televizyonun kurulumunu yaptık. Genel olarak memnunum fakat bugün maç izlemek için sd yayın olan digitürk recieverını bağladım televizyona ama görüntü inanılmaz kötü. Televizyonda scart girişi yok bir adaptör aracılığıyla bağlıyoruz acaba hdmi adaptörü aıp bağlasam görüntü düzelir mi biraz daha?

Lg nin kendi verdiği aparatı kullandım ama görüntü hayal kırıklığı gerçekten inanılmaz piksellenme var.

• lb730v mi bu tv mi desem
  • quote:

quote:

quote:

Lg nin kendi verdiği aparatı kullandım ama görüntü hayal kırıklığı gerçekten inanılmaz piksellenme var.

hdmi kullanma şansınız var mıdır?

yada çevrenizde hdmi ile bağlayacağınız bir uydu alıcı vs. ile bir deneseniz

eger onda da aynı sıkıntı var ise tv nin bağlantılarında belki bir sorun olabilir.

• 850 modelinde Weboss var ? Onu almak daha mı iyi olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurdeniz1992

850 modelinde Weboss var ? Onu almak daha mı iyi olur ?

850 modelinde webOS mevcuttur ama bende bunu aldıktan sonra acaba 850 ile değiştirsem mi diye düşünüp bi araştırmıştım ve 500 tl bi fark vermem gerekiyordu
    sonra tabiiki vazgeçtim ama şu anda iki model arasındaki fiyat farkı ne kadardır bilmiyorum ve sadece webos farkı için de 500 tl vermem açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkas

quote:

"4K Ultra HD TV test yayınını HEVC (H265) destekleyen, uydu alıcılı 4K Ultra HD Televizyonlarda, 12123 MHz frekans, Yatay (Horizontal) polarizasyon, 15.000 Sembol Oranı, FEC:3/4 parametreleri ile izlenebiliyor." Deneyen var mı arkadaşlar, deneyip sonuç aktarabilcek bir arkadaş aranıyor :)

Bende 55 la965v var sadece ses geliyor görüntü yok.Müşteri Hizmeterini aradım,ileride güncelleme geleceğini söyledi.

Var mı dostum bir gelişme? Arkadaşlar 55UB830V veya 49UB830V'de deneyen var mı söylediğimi? deneyip geri dönüş sağlarmısınız rica etsem.
  • hemsinim H kullanıcısına yanıt
    yok hocam aynı
  • şimdi bu cihaz usb3.0 diski desteklemiyor mu ? USB3.0 portu yok ama USB2.0 portundan da oynatamıyor mu ?
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Tabiki USB3 diski USB2'ye takip oynatır fakat yüksek bit rateli 4k video oynatınca USB2'nin hızı yetmeyecek yani TV 4K oynatamayacak ondan bu tv ne kadar 4k tartışılır ayrıca bir sürü 4k codec eksiğide var.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    peki 2 TB lık 2,5 luk usb3.0 diskleri de oynatabilir mi ? sonuçta son teknoloji mantıken oynatması lazım ama , mantıken de usb3 portu koymaları gerekirken koymamışlar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.