Şimdi Ara

LG 50 UM 7600 vs Samsung 50 RU 7400 vs Philips 50 PUS 7304 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babama TV almayı düşünüyorum ve 3 tv arasında kaldım.

Bu televizyonlardan herhangi birine sahip olan ve yorum yapabilecek biri var mı ?

Elimde Tizen işletim sistemi olan Samsung 55MU8000 var. Samsung kalitesinden memnunum ama Webos LG ve Android Philips de merak ediyorum.

Nakit olarak alacağım için İstanbul Bilişimde uygun fiyatlar gördüm.

İstanbul Bilişim güvenilir midir?

Samsung 50 RU 7400 = 3700 tl
    LG 50 UM 7600 = 3800 tl
    Philips 50 PUS 7304 = 3800 tl

• İstanbul Bilişim güvenilmez.

Ben de bu 3'ü arasında kaldım. 3ü hakkında da olumlu ve olumsuz yorumlar var. Özellik olarak Philips en iyisi, Samsung en kötüsü. Ben LG vs Philips'i canlı olarak gördüm, ikisinin de görüntü kalitesi iyi değildi.

Ama yanlarında 65 philips pus8102 vardı ki, parlak olmamasına rağmen, hem motion açısından, hem detay açısından, hem renk doğruluğu açısından diğerlerinden çok bariz üstündü. LG Oled'lerden sonra en çok dikkatimi çeken tv oldu. Birde 55Q70R'yi beğendim.

Bahsettiğim pus8102 eski bir tv olmalı. Şimdi ki karşılığı neyse o ve q70r'den altını almamak lazım aslında ama şu dönemde de tvye gereksiz para vermek istemiyorum. Özellikle haftada 1 maç ve ayda 1 dizi/film izleyen biri olarak.

Yani ben de bu sorunun cevabını bekliyorum ama ru7400'ün pus7304'ten motion açısından bir tık daha kötü ve diğer konularda yakın olduğuna dair incelemeler okudum. LG UM serisinde de hareketli görüntülerde iyi olmadığını ve 4k içeriklerde takılma sorunu yapabildiğini de okudum.

Pus7304'te özellikle HDR içerikte hafif bir titreme, hareketli görüntülerde bozulma, uydu alıcısının kalitesiz olduğunu, ve mavi yoğunluğu olduğunu okudum.

Ru7400'e daha yakınım ben şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permaximum -- 22 Haziran 2020; 3:24:13 >

• Permaximum P kullanıcısına yanıt
    hocam 8102 modelini nerede gördünüz birde kapalı kutu stok varmıydı?
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Vatanda gördüm. Var mı yok mu hiç sormadım.
  • Permaximum P kullanıcısına yanıt
    2017 model bu tv hocam ondan şaşırdım ama özellik olarak bahsettiğiniz modellerin çok üzerinde va panel 100hz fald 128 bölge aynı zamanda şuan bu ayardaki tv ler xf90 q80r falan kapalı kutu bulursanız alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

2017 model bu tv hocam ondan şaşırdım ama özellik olarak bahsettiğiniz modellerin çok üzerinde va panel 100hz fald 128 bölge aynı zamanda şuan bu ayardaki tv ler xf90 q80r falan kapalı kutu bulursanız alın
    Sormama sebebim zaten 65 inch olmasıydı. Hem de açıkçası 10 bin TL falandı galiba o yüzden sormadım. Ben 4500 TL civarında bir TV bakıyordum.

OLEDlerden sonra farkı çıplak gözle ilk bakışta görülüyordu. Q70R modeli de nispeten öyleydi. Diğer modellerin hiçbirini beğenmedim açıkçası. Ama Sony ve Panasonic yoktu. LG, Samsung, Philips, Vestel, Grundig falan vardı.

Edit: Bu arada belirteyim parlak ve renkli görüntülere aldanan biri değilimdir. O yüzden parlaklık ve renk canlılığı açısından değerlendirmiyordum. O noktada diğelerinden daha kötüydü ama ayarlarını bilmeden TV'nin değerlendirmek mantıksız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permaximum -- 22 Haziran 2020; 3:56:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.