Şimdi Ara

LG G2 (D802) Arama Sırasında Ekran Kararma ve Çift Tıklama ile Açılmama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle forumda ve diğer internet kaynaklarından bir çok araştırma yaptığımı ve önerilen çözümlerin sorunumu çözmediğini belirterek başlayayım.

Sorunum, dokunmatik paneli kırıp, ekran değiştirdikten sonra başladı. Telefonun tüm özellikleri çalışıyor ancak, arama yaparken ekran daha kulağınıza götürmeden ekran kararıyor ve karşı taraf kapatana kadar siz bir şey yapamıyorsunuz. Diğer sorun da, ilgilenenler bilir LG G2 'nin lansman özelliklerinden biri olan, telefon uyku modundayken ekrana çift tıkladığında telefonun uyanmasıydı. Telefonumda bu özellik artık çalışmıyor. İşin sinir bozan kısmı ise, telefon açıkken çift tıklamada kilitleniyor, ancak kilitteyken açılmıyor.

Denediğim çözüm yolları (Bu yöntemler bir çoğunuzun sorununu çözecek, malesef ki benimkini çözemedi)

1- Ekran üzerindeki koruma filmini sökmek

2- Telefona Knock eklemek / kaldırmak

3- Sensörün önündeki boyayı kazımak (ekranın ojinal olmama ihtimaline karşı)

4- Fabrika ayarlarına dönmek

5- Telefon arama ekranındayken 3845*#802# tuşlayarak erişilen Hidden Menu 'den sırasıyla Settings > Touch Firmware Update ile güncelleme

6- Telefon arama ekranındayken 3845*#802# tuşlayarak erişilen Hidden Menu 'den sırasıyla Device Test > Individual Item > Sensor Test tamamlandıktan sonra HW Device Test > ALC Proximity Test ile sensörü kalibre etmek.

Yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum ve yukarıdaki yöntemler bazı arkadaşların sorunlarını çözdüğünü gözlemledim. Son çare servise götürmem gerektiğimi hatırlatmayın, onu zaten biliyorum :) Birkaç ay sonra telefonu da değiştireceğim zaten ancak bu iş gurur meselesi oldu :)

İlgili olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Saygılar

• Arkadaşlar,

Sorunu çözdüm, artık şundan eminim ki, bu sorunu yaşayan arkadaşlar, bu sayfadaki çözüm yollarıyla çözüm bulamıyorsa, ön kameranın yanında yer alan sensör arızalıdır.

Sorun hakkında pes etmeden önce, sensörün çalışıp çalışmadığın emin olmak istedim. Telefon açıkken ve arka kasa takılı değilken, sensörü yerinden çıkartıp ışık almasını sağladım. Soketi yuvaya takılı olduğundan bunun kesin sonuç vereceğini düşündüm, ki verdi de. Sensör ışık alır vaziyetteyken ekrana çift tıkladığımda kilit açıldı. Aynı durumdayken Hidden Menu' den Device Test' e girdim ve sensörün ışığı gördüğünü test ettim, bu da başarılıydı. Artık sorun netleşmişti, sensör telefonun içerisindeyken bir şekilde ihtiyacı olan ışığı alamıyordu. Önce ekranın iç tarafını temizledim, yerine oturttum v.s. ancak bu yollar çözüm vermedi. Eski kasayı incelediğimde sensörün oturduğu yerde bir plastik parça olduğu gördüm. Bu plastik parça sensörü çevreleyip, sadece sensör gözlerinin dışında hiç bir yere ışık gelmemesini sağlıyor. Bu parçayı taktığım tüm sorunlar çözüldü. Umarım benim dalgın kişilere çözüm olmuştur.

2 günde LG G2 hakkında bayağı uzman oldum. Yardımcı olabileceğim biri olursa cevaplamak isterim.

• alternative kullanıcısına yanıt
    merhaba ben üçüncü kez kırdım ekranı.Evet biliyorum bu bir rekor iki ay önce ikinci kez kırdım ki ekranı buluyum taktırıyım derken 10 gün sürdü ve süründüm.üçüncü kez kırılması yeni ekranı yaptırdıktan iki gün sonra gerçekleşti.Bu sefer tam bi kırılma yaşanamadı.Ekranın ön kemerasının olduğu bölüm çatladı.Ön kamerada şu an bulanık çekiyor zaten.Eğer ben bu yazıyı görmüş olmasaydım hiç uğraşmayacaktım fakat bu yazıyı görünce dedim ki aha da hislerime tercüman olmuş.Aynı şeyleri bende yaptım birçok kez ve pes etmiştim artık.Bu yazıyı tesadüfen görmem şahane oldu.Allah razı olsun.Hemen telefoncuya gidip durumu anlatıp yaptırcam.Kafayı yemek üzereydim.Çift tıklama nimetmiş de haberimiz yokmuş. Teşekkürler

• Hort. :)
    Bir iki haftadır aynı dertlerden müzdaribim Gizli ekrana girip touch olayını yapmam işe yaramamıştı. Bende bari ekrana knock out olayını koyup denedim ni tekim 4 tıklama ile oda acmamıştı ümidimi tüketmiştim. Kaldırdım onu kaydırma yaptım ekranı kilitledim tam masaya bırakıcaktım telefonu bir kez daha deniyeyim dedim. Ve istemsizce gülümsedim :) Cünkü sorun cözülmüüşş :)
    Teşekkürler.
  • interpol10 İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ekranı kaça değiştirdiler ve de takılan ekrandan memnun kaldın mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar olaya kesin çözüm ile nokta koymaya geldim biraz okuma biraz resim biraz kendi bilgilerim ile çözdüm. diğer ekrandan sensörün üstüne gelen plastik parçamı taktım (ama illa o parça şart değil asıl çözüm geliyor)ve sensörlerin geldiği kısmın morumsu bir rengi var (ekran üzerinde). elinize ince uçlu bir tornavida alıp arka taraftan o boyayı silin sensör mükemmel çalışacak. bu sorunda çözmüyorsa artık yapacak hiçbişey diyorum. ama kesinlikle çözecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.