Şimdi Ara

LG G4 Official Android 7.0 (Polonya v29A) Yükleme Rehberi (H815TR Kilitli Bootloader)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
3
Favori
17.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar anlatımı tamamen bu linki kendimce çevirerek yardımcı olmak amacıyla yazdım. Herhangi bir sorun veya anlatımımdan kaynaklı yanlışlıkta sorumluluk almam bilginiz olsun. Telefonunuz garanti kapsamından çıkabilir ve brick olabilir. Yapamadığınız bir şey varsa bu konudan yardımcı olmaya çalışırım.

XDA Konu Linki:
    xda forums
    [GUIDE] Upgrade H815 Locked-BootLoader to Official Android 7.0 v29A
    https://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-upgrade-h815-locked-bootloader-to-t3684945

Gerekli dosyanaları xda'dan indirin. Yedeklerinizi alın.

Önce 5.1'e düşürüp rootlamamız gerekiyor. (1-7 arası bu islemin anlatımıdır.)

1. *#546368#*815# -> SVC Menu -> Version Info yolundan Anti-rollback versiyonun 0 olduğunu kontrol edin. 0 değilse bu işlemi yapmayın.
    2. LGUP ve Driverları kurun, telefonu kapatın ses açma tuşuna basılı tutarak usb den bağlayın. Download moda girecek.
    Firmware update ekranını görmelisniz.
    3. LGUP'u açın önce upgaredeye tıklayıp alttan kdz dosyanızı yükleyin. daha sonra REFURBISH'i seçin ve başlatın.(elinizde tr 5.1 kdz varsa onuda yukleyebilirsiniz)
    4. İşlem bitince telefonu sıfırlayın. rootsystem20160214.img & eu.chainfire.flash.v6.apk & LG-H815_Official_v29A.zip dosyalarını dahili hafızaya atın.
    5. Tekrar download modda telefonu bağlayın. LG ADB packte bulunan ports.bat dosyasını açın. \Device\XXXXDIAG1 REG_SZ COM# bu şekilde bir metin görmeniz lazım burdaki # telefonunuzun bağlı olduğu adres unutmayın rakamı.
    6. LG ADB pack klasöründe dosya komut istemini yönetici olarak açın.

şu komutu verin. # yi telefonunuzun bağlı olduğu adres olarak değiştirin.

Send_Command.exe \\.\COM#

Komuttan sonra # gözükür. şimdi bu komutu girin.

dd if=/data/media/0/rootsystem20160214.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0

tekrar # yi gördüğünüzde telefonu çekin bataryayı çıkartıp. telefonu yeniden açın.

7. Menüde SuperSu uygulamasını görmeniz gerekiyor bir sıkıntı yoksa, eu.chainfire.flash.v6.apk yı kurun. FlashFire yi açın.
    8. FlashFire'da + ya tıklayın, Flash ZIP or OTA'yı seçin, LG-H815_Official_v29A.zip dosyasını seçin, bir şey işaretlemeyin sağ üstten onaylayın.
    9. En aşağıya inip FLASH'a tıklayın. OK tıklayın. Biraz bekleyin telefon FlashFire moduna giirecek.
    10. Android Yükseltiliyor ekranını görmelisiniz.
    11. İşlem bitince tekrar fabrika ayarlarında sıfırlayın ve 7.0 hazır.

6.0'a dönmek isteyen arkadaşlar H81520o_00_0310.kdz dosyasını lgup ile flashlayabilir.

Not: Ben 5.1'i lgup ile flashlarken hata aldım. sanırım sürüm düşürmeyi engelleyen birşey var. Sorunu şu şekilde çözdüm

1. LGUP'u ve 8994 DLL'yi denetim masası program kaldır'dan kaldırın. Aşağıdakileri kurun .
    2. C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP\model\8994 klaöründeki dll'yi rardaki dll ile değiştirin.

Link LGUP Fix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRo11 -- 12 Mart 2018; 23:24:17 >

• Nougat ilk gün ekran sürem
    LG G4 Official Android 7.0 (Polonya v29A) Yükleme Rehberi (H815TR Kilitli Bootloader)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRo11 -- 9 Kasım 2017; 2:22:33 >
  • Telefonum garantiye gitsin gelsin de kurayım şunu bir an evvel. Elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Pizza

Telefonum garantiye gitsin gelsin de kurayım şunu bir an evvel. Elinize sağlık.

Aynen
  • arkadaşlar bu sürümde çalışmayan veya sorunlu uygulamalar falan var mı arama wifi gibi
  • Bu işlemler tr cihazlarda da uygulanabiliyor mu acaba?
  • sene97 S kullanıcısına yanıt
    2 gundur kullaniyorum calismayan bisey gormedim hocam
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Evet
  • peki 5.1 e nasıl dönülüyor ve root islemini nasıl yapacagız
  • sene97 S kullanıcısına yanıt
    Anlatimda var hocam zaten.1 - 7 arasi 5.1 e donme ve root.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRo11 -- 9 Kasım 2017; 13:34:39 >
  • HeRo11 kullanıcısına yanıt
    ekranı 1080p yapabiliyormuyuz ?
  • patren kullanıcısına yanıt
    Hayır
    kdz yi nasıl indirdin ? yandekle 50kble 12 saatde iniyor ?
    Fm radyo geliyormu 5.1 yada 7 de? Polonya surumu olmasindan dolayi?
  • karamandalina kullanıcısına yanıt
    benim g4 6.0 androide radyo var
  • patren kullanıcısına yanıt
    Diskinize kaydedip indirmeyi deneyin.
  • karamandalina kullanıcısına yanıt
    Geliyor ama calismiyor hocam.
  • peki hocam bu polonya sürümü "stable" sürüm mü? Yani hatasız ile karsılasmamak değil kastım. Beta olarak mı işaretlenmiş
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Beta
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

benim g4 6.0 androide radyo var

Evet var cunku cihaz ithalatci garantilii. Tr surumlerde radyoyu kapatmislar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.