Şimdi Ara

LG marka LCD monitör kullananların dikkatine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, LG LCD monitör ile ilgili yaşadığım olayı daha önceden forumun bu sayfasında kısaca dile getirmiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_22628133/tm.htm

Fakat bu konuda LG yetkilileriyle yaptığım yazışma ve irtibatlardan sıhhatli bir sonuç alamayınca, siz forum arkadaşlarımı bu konuda uyarmak ve bilgilendirmek itedim. Daha önceden de forumun bu sayfasında belirttiğim gibi, LG FLATRON L1753S-SF marka bir LCD monitör satın almıştım. Everest Ultimate test programıyla bilgisayarımı check ederken, tesadüfen Monitör seçeneğini tıkladığımda, Everest test programının monitörü LG L1719S olarak tanıdığını gördüm. Konuyu Türkiyedeki LG servislerine danıştığımda, bana; "biz Everst test programını kullanmıyoruz" gibi basit ve üstünkörü bir cevap verdiler. Bu defa konuyu LG Avrupa servislerine sordum. Bana; muadali@lge.com adresinden şöyle bir cevap geldi;
    Dear Valued customer Kindly contact our Agent Tinaz electronics in Turkey on: 90-295-1108 For further
    information feel free to contact us back Regards.

Bildiğiniz gibi Türkiyede böyle bir telefon numarası yok. Ayrıca Tınaz Elektronik diye bir servisi de bulamadım.
    Daha sonra LG nin L1719S ve L1753S modelleri üzerinde bir araştırma yaptım. Sonuç olarak gördüm ki; iki model arasında monitörlerin ayaklarından başka önemli bir fark yok. Yani LG şirketi, L1719S'nin ayağını değiştirip bize L1753S diye satmış, bizde kuzu kuzu almışız.

MODEL/EKRAN BOYUTU: LG L1719S-SF Standard Series / 17"
    PARLAKLIK: 300cd/m2
    KONTRAST ORANI: 2000:1
    TEPKİME SÜRESİ: 5 ms
    BAKIŞ AÇILARI: 160/160 (H/V)
    ÇÖZÜNÜRLÜK: 1280x1024
    YATAY/DİKEY FREKANS: 30-83 kHz / 56-75Hz
    VİDEO SİNYAL TİPİ/KONEKTÖR: RGB Analog / 15Pin D-Sub
    GÜÇ BESLEMESİ/TÜKETİMİ: AC 90~264 V(47~63Hz) / <33 W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)
    BOYUTLAR/AĞIRLIK: 376x380x180 mm / 3.25 kg
    MULTIMEDIA: Flatron f Engine
    ERGONOMİ: Tilt: +0/-25
    DESTEKLEDİĞİ STANDARTLAR: TCO'99,FCC-B,CE,ISO13406-2,UL,cUL,TUV-GS,SEMCO,EPA Energy Star,VCCI-2,C-TICK,GOST
    GARANTİ: 3 Yıl

MODEL/EKRAN BOYUTU: LG L1753S-SF Silver Black Standard Series / 17"
    BAKIŞ AÇILARI: 170/170 (H/V)
    VİDEO SİNYAL TİPİ/KONEKTÖR: RGB Analog
    GÜÇ BESLEMESİ/TÜKETİMİ: AC 90~264 V(47~63Hz) / <33W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)
    BOYUTLAR/AĞIRLIK: 402x408x180 mm / 3.6 kg
    ERGONOMİ: Tilt : +5/-20
    DESTEKLEDİĞİ STANDARTLAR: TCO'03,FCC-B,CE,ISO13406-2,UL,CUL,TUV-GS,SEMCO,EPA Energy Star

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catetik -- 5 Mayıs 2008; 8:36:49 >

• Kutu üzerinde Boğaziçi etiketi yok muydu? Boğaziçi bilgisyar ile temsa gecebilirsiniz.
  • ben alldım media mark tan 199 ytl di indirimde aldım
  • işte türkiye böyle bir ülke bu ülkede bir ürünü alana kadar müşterisiniz aldıktan sonra muhattap bulmak mümkün değil bu yüzden ben bilinen yerlerden garantili alıyorum yoksa başınıza istemediğiniz şeyler gelebiliyor ve resmen paranızla rezil oluyorsunuz.bu arada arkadaşım geçmiş olsun...
  • UYANIN UYANIN UYANIN EY LG ALANLAR ALACAK OLANLAR YÜZ KERE YAZDIK BUNLARI BAKABİLİRSİNİZ YORUMLARIMA LG 1960SR DE DE AYNI VAKA 20 MS LİK MONİTÖR LG BUNU HEP YAPIOR ŞUANDA SATTIGI TÜM MONİTÖRLER BÖYLE SATACAKLARIDA BÖLE OLCAK TÜRKİYEYİ ÇÖPLÜK OLARAK KULLANIYOR

lg panel üretiyor diyenlerede burdan sesleniyorum lg lcd monitör paneli üretemiyor ! lg philips den veya yan çindeki üreticlerden alıyor.IPS adında bir panel üretiormuş bu paneller plazmalarda kullanıyor lg.philips ortaklıgı batmıştır ztn philips monitörü bıraktı hade görüşürüz

only samsung

quote:

Orjinalden alıntı: catetik

Arkadaşlar, LG LCD monitör ile ilgili yaşadığım olayı daha önceden forumun bu sayfasında kısaca dile getirmiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_22628133/tm.htm

Fakat bu konuda LG yetkilileriyle yaptığım yazışma ve irtibatlardan sıhhatli bir sonuç alamayınca, siz forum arkadaşlarımı bu konuda uyarmak ve bilgilendirmek itedim. Daha önceden de forumun bu sayfasında belirttiğim gibi, LG FLATRON L1753S-SF marka bir LCD monitör satın almıştım. Everest Ultimate test programıyla bilgisayarımı check ederken, tesadüfen Monitör seçeneğini tıkladığımda, Everest test programının monitörü LG L1719S olarak tanıdığını gördüm. Konuyu Türkiyedeki LG servislerine danıştığımda, bana; "biz Everst test programını kullanmıyoruz" gibi basit ve üstünkörü bir cevap verdiler. Bu defa konuyu LG Avrupa servislerine sordum. Bana; muadali@lge.com adresinden şöyle bir cevap geldi;
    Dear Valued customer Kindly contact our Agent Tinaz electronics in Turkey on: 90-295-1108 For further
    information feel free to contact us back Regards.

Bildiğiniz gibi Türkiyede böyle bir telefon numarası yok. Ayrıca Tınaz Elektronik diye bir servisi de bulamadım.
    Daha sonra LG nin L1719S ve L1753S modelleri üzerinde bir araştırma yaptım. Sonuç olarak gördüm ki; iki model arasında monitörlerin ayaklarından başka önemli bir fark yok. Yani LG şirketi, L1719S'nin ayağını değiştirip bize L1753S diye satmış, bizde kuzu kuzu almışız.

MODEL/EKRAN BOYUTU: LG L1719S-SF Standard Series / 17"
    BAKIŞ AÇILARI: 160/160 (H/V)
    VİDEO SİNYAL TİPİ/KONEKTÖR: RGB Analog / 15Pin D-Sub
    GÜÇ BESLEMESİ/TÜKETİMİ: AC 90~264 V(47~63Hz) / <33 W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)
    BOYUTLAR/AĞIRLIK: 376x380x180 mm / 3.25 kg
    ERGONOMİ: Tilt: +0/-25
    DESTEKLEDİĞİ STANDARTLAR: TCO'99,FCC-B,CE,ISO13406-2,UL,cUL,TUV-GS,SEMCO,EPA Energy Star,VCCI-2,C-TICK,GOST

MODEL/EKRAN BOYUTU: LG L1753S-SF Silver Black Standard Series / 17"
    BAKIŞ AÇILARI: 170/170 (H/V)
    VİDEO SİNYAL TİPİ/KONEKTÖR: RGB Analog
    GÜÇ BESLEMESİ/TÜKETİMİ: AC 90~264 V(47~63Hz) / <33W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)
    BOYUTLAR/AĞIRLIK: 402x408x180 mm / 3.6 kg
    ERGONOMİ: Tilt : +5/-20
    DESTEKLEDİĞİ STANDARTLAR: TCO'03,FCC-B,CE,ISO13406-2,UL,CUL,TUV-GS,SEMCO,EPA Energy Star

• quote:

Orjinalden alıntı: 4L1

UYANIN UYANIN UYANIN EY LG ALANLAR ALACAK OLANLAR YÜZ KERE YAZDIK BUNLARI BAKABİLİRSİNİZ YORUMLARIMA LG 1960SR DE DE AYNI VAKA 20 MS LİK MONİTÖR LG BUNU HEP YAPIOR ŞUANDA SATTIGI TÜM MONİTÖRLER BÖYLE SATACAKLARIDA BÖLE OLCAK TÜRKİYEYİ ÇÖPLÜK OLARAK KULLANIYOR

lg panel üretiyor diyenlerede burdan sesleniyorum lg lcd monitör paneli üretemiyor ! lg philips den veya yan çindeki üreticlerden alıyor.IPS adında bir panel üretiormuş bu paneller plazmalarda kullanıyor lg.philips ortaklıgı batmıştır ztn philips monitörü bıraktı hade görüşürüz

only samsung

bilgiyi şöyle düzeltmek istiyorum..

Samsung-SDI, BenQ-AUO, LG,Philips ortaklığı LGP dünyanın en büyük 3 panel (LCD TV, LCD Monitör, Cep telefonu vs..) üreticisi.
    LGP denilen LG-Philips ortaklığı panel üreticisi artık sadece LG ye ait. Philips hisselerini LGye devrederek panel üretim işinden tamamen çıktılar.

• Önüne gelen sallamış, yavaş atın civcivlerde yesin adamlar kaliteli ve ucuza üretiyor ayrıca belirttiğin güç tüketimi " GÜÇ BESLEMESİ/TÜKETİMİ: AC 90~264 V(47~63Hz) / <33W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)" 17 ile alakası yok bu 19" L1953s serisinin güç tüketimi
  • +1
  • LG ye bırakmış kanıtlasana PHİLİPS LG YE BIRAKMIYACAGINI AÇIKLADI KAFANDAN UYDURMA !
    lg LE ztn lcd monitörde de ortak degildi by

BU ARADA SAMSUNG un panel ürettiği kısım AU dur benq sadece %15 hisesine sahiptir , Samsung kendine özel ürettigi üstün paneleri ise S yane samsung ve sony panel fabrikasında üretmektedir ki buda lcd monitörlerin son noktasıdır.
    T serileri S FABRİKASINDAN ÇIKMIŞTIR.
    digital versus a göre dünyadaki lcd monitör toplamının yüzde 66.3 ü samsung firmasına aittir.

Uydurmuoz ingilizceniz varsa açın eski dökümanları okuyun arkadaşlar sizi uyandırmaya çalışıyoruz adam everest i açıor ve lg marka bir monitör başka bir model olarak çıkıyor daha ne olsun alın almaya dvm edin hatta özellikjle 1960srbf alın süper monitör hahahahhahahahaha

quote:

Orjinalden alıntı: casparza

quote:

Orjinalden alıntı: 4L1

UYANIN UYANIN UYANIN EY LG ALANLAR ALACAK OLANLAR YÜZ KERE YAZDIK BUNLARI BAKABİLİRSİNİZ YORUMLARIMA LG 1960SR DE DE AYNI VAKA 20 MS LİK MONİTÖR LG BUNU HEP YAPIOR ŞUANDA SATTIGI TÜM MONİTÖRLER BÖYLE SATACAKLARIDA BÖLE OLCAK TÜRKİYEYİ ÇÖPLÜK OLARAK KULLANIYOR

only samsung

bilgiyi şöyle düzeltmek istiyorum..

Samsung-SDI, BenQ-AUO, LG,Philips ortaklığı LGP dünyanın en büyük 3 panel (LCD TV, LCD Monitör, Cep telefonu vs..) üreticisi.
    LGP denilen LG-Philips ortaklığı panel üreticisi artık sadece LG ye ait. Philips hisselerini LGye devrederek panel üretim işinden tamamen çıktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4L1 -- 28 Ağustos 2008; 21:28:39 >

• Bu namuzsuzluktur aynısı bendede var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.