Şimdi Ara

Liseye Başlayacaklara Tavsiyeler İçeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar ben deneyimlerimi paylaşacağım herkes bildiklerini de yazarsa arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz evet başlıyorum

1- Beyler mutlaka sınıfta kaleminize silginize sahip çıkın mümkünse cebinize koyun çalınma ihtimali çok yüksek tabi bu durum liseden liseye değişir

2- Kızlardan utanmayın ama içlerinede düşmeyin bir şey ikram ederlerse mutlaka alın yok istemem falan demeyin hata edersiniz bu sizi daha doğal gösterir

3- Dışarda,bahçede 9. sınıf olacağınız için milletle kesişmemeye çalışın ilk önce ortamınızı kurun unutmayın ne kadar çok arkadaş o kadar büyük ortam o zaman kesişin ezdirmeyin kendinizi yani.

4- Sınıfta biri annenize veya ablanıza küfür ettiği an direk çenesine indirin hiç düşünmeden bu sizi sınıfta bi ağırlığınız olmasını sağlar önüne gelen size küfür edemez

5- Kantine gidiyorum demeyin - ICreativee

6- sınıfa moonwalk yaparak girin - MADjohny

7- Kantinciyle arayı iyi tutun(ileriki yıllarda parasız kaldığınızda veresiye tost yiyebilmek için) - bohem adam

8- Kızlar ilk sene şımarmaz onun için 10.sınıfa kadar samimi muhabbeti kurmaya çalışın, sempatik olun, kibar konuşun - bohem adam

9- Arkadaşlarınızı iyi seçin,bazen ilerki zamanlarda arkadaş değiştiremeyebiliyorsunuz. - bohem adam

10- Kopyada acemiyseniz, çekmeyin(ilk sınavda yakalanmıştım :Dd) - bohem adam

11- Bide olum 9 um diye koyvermeyin kendinizi 12.sınıfta fitil fitil geliyor:(( - bohem adam

12- Ortam yapmak icin sigara icmeye diye tuvalete gitmeyin pakete cokerler - Nape (Bende katılıyorum buna sigara içmeye gidince yanınıza 1 2 dal alın yoksa sigara paketi yalan oluyor)

13- Ders çalışın sonra pişman olmazsınız - Force Of Will

14- okul takımına girin dersleriniz kötü olsa bile düzelir - FanatikBj-k (Kesinlikle doğru ayrıca boş geçen günlerde cabası)

15- Okul takımına girmeyin dersleriniz iyiyse bile bozulur , Takimda diye bol not almak farkli önemli olan uni sınavı - kungfukid

16 - Sakın cool görünmeye çalışmayın zira ters teptiğine çok şahit oldum arkadaşlarımdan ve öğretmenlerle adam gibi konuşun. - Ganen Shintaku

17 - Üst dönemlerinize abi abla demeyin ama saygıda da kusur etmeyin. - DEXTERSDARKPASSENGER

18 - Kanınızın kaynadığı bu dönemlerde hocalara felan kızıp kafa tutmayın. Geleceğinizi boş yere harcamayın - Nachtsicht93

19 - Müdür yardımcısına artistik yapmayın. Dersleri çok boşlamayın. 12.sınıfa gelince "Lan ben bunu ilk defa görüyorum." dersiniz sonra. - PeopleCanFly

20 - Asosyal yerine göre olun , fazla abartmayın.(Kendimi asosyal sanıyordum ancak sosyal fobi hastalığım varmış) - Gwynn
    -Okulun ilk günü kesinlikle p*rno muhabbeti açıp , kendinizi abaza göstermeyin.
    -Saygılı olun , küfretmeyin.
    -İnsanların elinde olmayan kusurlarıyla dalga geçmeyin.
    -Öğretmenlerinizle aranızı iyi tutun , isyankar olmayın.
    -Kopya çekmeyin , liseyi rahat bitirseniz bile ileride çok zarar görürsünüz.
    -Kavga etmeyin , malum liseler düzgün değil.Arka muhabbeti aldı başını gidiyor , zarar görürsünüz.
    -Az konuşun , öz konuşun.
    -Kafanıza uygun görmediğiniz adamlarla muhabbet etmeyin.
    -Sigara vb. işlere bulaşmayın.(Buna pek karışamam ama sağlığınız için) :)

21 - Okulun ilk günü kimseyle salça olmayın.çocuk hobit olsada kuyruğu uzun olabilir. - İstanbulBeyfendisi
    -En arka sırada oturmayın bu sizi it kopuk,en ön sırada da oturmayın hocalar derste her konuda fikrinizi alır,mümkünse orta sıralarda bir yere çökün.
    -Ilk sene nasıl giderse gerisi öyle gider.ilk sene agresif tavırlar yapip her mevzuda olay yaratirsaniz sonraki seneler ne yaparsaniz yapin arkadaşlariniza yaranamazsiniz.mümkünse herkesle iyi geçinin iyi gecinmek derkende ezik,utangac olmayin.

22 - Kız için arkadaşınızı küçük düşürmeyin, gömmeyin - Ganjamastic

23 - Sakın sigaraya başlamayın , özenmeyin - K3BL4
    -Arkadaşlarını iyi seç , kötü arkadaşlarla takılma .

24 - Abuk subuk hareketler yapıp çok dikkat çekmeyin ama fazla da sessiz olmayın - sıradan insan
    -Üniversite hedefiniz varsa 9.sınıftan adam akıllı çalışmaya başlayın
    -Sigara alkol falan sakın bulaşmayın elinizi verirsiniz kolunuzu kaptırırsınız ilerde çok pişman olursunuz
    -Kızlarla muhabettiniz olsun ama çok da yılışık olmayın
    -Muhabbet kurayım derken lap diye lafa girip insanların sözünü kesmeyin muhabbetin içine etmeyin böyle tipleri kimse sevmez

25 - Arkadaşlarıma hava atıcam diye hocalara diklenmeyin. Ortaokul gibi değil 1 veririm dedi mi gerçekten veriyorlar. - Nightful

26 - Kendinize bir arkadaş grubu kurun fakat asla kendinizi diğerlerinden soyutlamayın. Geniş bir çevreniz olsun ama güveneceğiniz en fazla 3-4 kişi olsun. Birbirinize destek olun. - Merkürlü Adam

27 - herkesin sizi sevmesini sağlamak için uğraşırsanız boşa kürek çekmiş olursunuz . ne yaparsanız yapın ama mutlaka onlardan biri sizi sevmeyecek. - Boridhren
    -arkadaşlarınıza borç para vermeyin .

28 - sınıfta bisküvi yemeyin.Yalan oluyor. - Trident Of Poseidon

29 - Üst sınıflarla göz göze gelmeyin. Gelirseniz de kafanızı direkt çevirin. Şahsen bana dik bakan bütün 2000'leri dövücem, kesin. - Rothture

30 - İlk gün muhtemelen 9ların katlarına 12ler çökecek.Onlar bir şey söylediğinde sert çıkmayın sınıfa artistlik yapacağım diye ama çok da kendinizi ezdirmeyin,yaptıkları şakalara gülün geçin - Kamil Seven Adam

Aklıma gelenler bu kadar diğer arkadaşlarda eklerse memnun olurum 2000 lilere öğretmek açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nysbelwor -- 14 Eylül 2014; 20:58:25 >

• Şimdi biri gelir 2000liler liseye başlıyor der

not: 97liyim

Edit: Kantine gidiyorum demeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICreativee -- 14 Eylül 2014; 11:47:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICreativee

Şimdi biri gelir 2000liler liseye başlıyor der

sınıfa moonwalk yaparak girin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICreativee

Şimdi biri gelir 2000liler liseye başlıyor der

Sınıflarda öpüşün gerisi boş .

Not ; 2010dan beri liseye gidiyorum.
  • 1)Kantinciyle arayı iyi tutun(ileriki yıllarda parasız kaldığınızda veresiye tost yiyebilmek için)
    2)Kızların götü ilk sene kalkmaz obun için 10.sınıfa kadar samimi muhabbeti kurmaya çalışın, sempatik olun, kibar konuşun
    3)Arkadaşlarınızı iyi seçin,bazen ilerki zamanlarda arkadaş değiştiremeyebiliyorsunuz.
    4)Kopyada acemiyseniz, çekmeyin(ilk sınavda yakalanmıştım :Dd)
    5)Bide olum 9 um diye koyvermeyin kendinizi 12.sınıfta fitil fitil geliyor:((
  • Alt tarafı lise lan ne tavsiyesi pek farklı ortam yok
  • Ders çalışın sonra pişman olmazsınız
  • ortam yapmak icin sigara icmeye diye tuvalete gitmeyin pakete cokerler
  • Dersinize çalışın gençler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danny Greene

Dersinize çalışın gençler
    okul takımına girin dersleriniz kötü olsa bile düzelir
  • Burda yazanları yaparsanız çok ciddiye alırsanız asosyal bir şekilde başlarsınız. Siz siz olun milletin dediğine bakmayın kendiniz olun ama asosyal olmayın. Bide ders çalışmak kasmak değilde, dersi çok düzgün dinleyin sonra naparsanız yapın. İlerde kafanızı taşlara vurursunuz yoksa.
  • Okul takımına girmeyin dersleriniz iyiyse bile bozulur
    Takimda diye bol not almak farkli önemli olan uni sınavı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kungfukid -- 14 Eylül 2014; 12:12:31 >
  • Sakın cool görünmeye çalışmayın zira ters teptiğine çok şahit oldum arkadaşlarımdan ve öğretmenlerle adam gibi konuşun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ganen Shintaku

Sakın cool görünmeye çalışmayın zira ters teptiğine çok şahit oldum arkadaşlarımdan ve öğretmenlerle adam gibi konuşun.
    Üst dönemlerinize abi abla demeyin ama saygıda da kusur etmeyin.
  • Haftalık liseye başlayanlara tavsiyeler konusuna hoşgeldiniz..
     Liseye Başlayacaklara Tavsiyeler İçeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhagul -- 14 Eylül 2014; 12:25:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEXTERSDARKPASSENGER

Üst dönemlerinize abi abla demeyin ama saygıda da kusur etmeyin.

Alıntıları Göster
    Kanınızın kaynadığı bu dönemlerde hocalara felan kızıp kafa tutmayın. Geleceğinizi boş yere harcamayın.
  • Müdür yardımcısına artistik yapmayın. Dersleri çok boşlamayın. 12.sınıfa gelince "Lan ben bunu ilk defa görüyorum." dersiniz sonra.
  • Ortam icin sigara icmeyin.

Derslerde pis espiriler yapmayin.

Kizlarla arayi iyi tutun hepsi guzellesecek ileride.

Hocalarinizla arayi iyi tutun bilgisayardan anladiginizi dile getirin kanka olursunuz size not girdirir.

Sakin ola kavgaya girmeyin genel kavgalar millet toplanir abiler gelir olay cozulur.

Kizlarla sevisme isini wcde degil bos sinifta yapin.
    Bizim zamanimizda boyleydi hey heyy
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nachtsicht93

Kanınızın kaynadığı bu dönemlerde hocalara felan kızıp kafa tutmayın. Geleceğinizi boş yere harcamayın.

Alıntıları Göster
    Asosyal yerine göre olun , fazla abartmayın.(Kendimi asosyal sanıyordum ancak sosyal fobi hastalığım varmış)
    Okulun ilk günü kesinlikle p*rno muhabbeti açıp , kendinizi abaza göstermeyin.
    Saygılı olun , küfretmeyin.
    İnsanların elinde olmayan kusurlarıyla dalga geçmeyin.
    Öğretmenlerinizle aranızı iyi tutun , isyankar olmayın.
    Kopya çekmeyin , liseyi rahat bitirseniz bile ileride çok zarar görürsünüz.
    Kavga etmeyin , malum liseler düzgün değil.Arka muhabbeti aldı başını gidiyor , zarar görürsünüz.
    Az konuşun , öz konuşun.
    Kafanıza uygun görmediğiniz adamlarla muhabbet etmeyin.
    Sigara vb. işlere bulaşmayın.(Buna pek karışamam ama sağlığınız için) :)

Şimdilik diyeceklerim bu kadar , aklıma gelirse editlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 14 Eylül 2014; 12:41:10 >

• Okulun ilk günü kimseyle salça olmayın.çocuk hobit olsada kuyruğu uzun olabilir.

En arka sırada oturmayıdm bu sizi it kopuk,en ön sırada da oturmayın hocalar derste her konuda fikrinizi alır,mümkünse orta sıralarda bir yere çökün.

Ilk sene nasıl giderse gerisi öyle gider.ilk sene agresif tavırlar yapip her mevzuda olay yaratirsaniz sonraki seneler ne yaparsaniz yapin arkadaşlariniza yaranamazsiniz.mümkünse herkesle iyi geçinin iyi gecinmek derkende ezik,utangac olmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-323E4D72D -- 14 Eylül 2014; 12:47:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.