Şimdi Ara

Liseye Yeni başlıycağım.Tecrübeli lise 2 ve üstü okuyanlar buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
6
Favori
2.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cürretkarTürk

Arkadaşlar bu sene liseye geçicem.Bu başlık açılmıştır muhtemelen ama ben biraz detay verıcem kendımden ona göre siz tecrübeli arkadaşlarımdan tavsiyelerinizi istiycem Arkadaşlar bu sene ankarada iyi bir anadolu lisesine gideceğim lisenin ilk 1-2 haftası nelere dikkat ediyim ? nası duruyum,davranış sergileyim ? şuandan o lisede lazım olabilecek kendimi geliştirmem gereken bir konu var mı ? müzik vs.

dostum sakın ama sakın kendini ezdirme. efendi ol. derslerde konuşma ve derslere katıl. çok da katılma ki sana inek demesinler :). eğer efendi olursan sözlü notunu yüksek verirler. geçmen daha kolay olur. kızlarla konuş ama işi cıvıtma. sana yardım edecek kızı sakın ama sakın üzme. ben lise sonda anladım onu ne kadar üzdüğümü. şu an üniversite 2. sınıftayım ve hala da onu düşünüyorum. unutmuyorum.

okulda sorun yaşayıp aileni üzme. ailen seni oraya okuman için yolluyor onların sana değer verdiğini bil.

aşık olursan ya da hoşlandığın biri varsa diyelim, ona ilk sen açılma. senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamaya çalış. senden hoşlandığından emin olduktan sonra teklif edersin.

bölüm seçerken de dikkat et. kendine yatkın olan mesleği bul ve onun için ders çalış. emin ol bu yaşta sevebileceğin mesleği bulup onun için ders çalışırsan ilerde hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

son olarak kendine bak. saçlarını tara. parfüm sık. temiz giyin. üstün başın ütülü olsun. düzenli ol. kızlar bakımlı erkekleri sever unutma.

dipnot: abi tavsiyesi sakın her gördüğün kıza sulanma.

• git basketbol takımı vs varsa katıl çabucak ortam yaparsın rahat takıl kasıntı olma elin cebinde gez köşeye geçip lan lan kıza bak diyen tiplerden olma her şey zamanla olur merak etme kızlara yavşama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foruma Atarlanan Adam

Sakin suskun ol ama ezdirme kendini suskun olayim diye kızlar ilk sana yaklaşacaktır denendi

+1, gidipte kızların peşinde koşma şaklabanlık yapma kendileri gelir.
  • Kendin ol.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana öyle bir tavsiye vereyim ki unutma. Ders derste dinlenir.
  • ezik durma bizim sınıftaki biri ilk günler biraz şey durunca sene sonuna kadar ezdiler çocuğu ne kadar karşılık verdiysede ilk çok önemli
  • çık dışarı tanışabildiğin herkesle tanış kesinlikle köşene çekilme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk 1 hafta sonunda al eline bi not defteri. Öğretmenin önündeki sıradaki arkadaşa ver ve herkese telefon numaralarını yazdır. Güzel kız varsa sınıfta ilerde işine yarar.Knuşma becerin varsa whatsappta falan samimi olursun kızlarla falan. Sınıfta sessiz ol ama pısırık olma.Dayak yiyeceğini bilsen bile geri adım atma. Dayak yesen bile senden en azından çekinirler. Erkeklerle çok samimi olma,kızlarla muhabbete gir. Erkeklerin çoğu bi yerden sonra gruplaşıp seni dışlayabilir. Kızlarla takıl (Lolipop olmamaya dikkat et )
  • İlk başta arkadas bulma cabalarına girersin sonra bulamassın foruma konu acarsın kafa dengi arkadasım yok diye sonra arkadas bulursun kafa dengin olmasada sonra önerim olarak lise bir sin seninle aynı bölümü sececek biriyle arkadas ol diğerleri sözel eşit sayısal yani sen hangisine gideceksen yanındaki adamda öyle olmalı yoksa seneye arkadasın fazla veya samimi olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T3RR1BL3WH1SP3R

quote:

Orijinalden alıntı: pisseq

ilk hafta gitm e ders işlenmez cool jojuk ol ve 2. hafta okula başla

Ben onu yaptım ilk gün gittim kitapları aldım sobra gitmedim beni okulfan gitmiş sanmışlar

çok iyi değil mi
  • Lisede zil yoktur kendini buna alıstır. Ayrıca öğretmen gelince ayaga kalkılmıyor orası ilkokul degıl bunları unutma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • az arkadaşın olsun öz olsun öyle gruplaşma olursa kalabalık grubu salla meselâ bizim okulda 10 lar bizi pek sevmez biz genelde 3 kişi takılıyoruz ayrı takılın tıpkı bizim gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakin suskun ol ilk sana gelir kızlar demiş biri. YALAN! İstersen dene. Lise 3'teyim. (Anadolu Lisesi).

Sakin suskun olursan ezilirsin. Çok fazla da konuşma ama derslerde aktif ol. Bak lise orta okul gibi değil. İlk sınavlarda sıkı tut, sonra ne kadar çalışırsan çalış son sınavlarda kurtaramazsın. Benim başıma geldi bu. Derslerin ne kadar iyi olursa kızlar seninle o kadar iyi olur. Başka sorun olursa çekinmeden PM den sor.
  • Yalan söyleme kendin hakkında, kimsen o ol yeter kardeşim.

• İyi bir arkadaş ortamın olsun mutlaka dışlanma.
    Arkadaşlarını dikkatli seç.
    Her kıza yazma.
    Sınıfın trollü seçilip , dalga geçilme zor silersin bu lekeyi.
    Normal davran pısırık ta olma mümkün se kendi arkadaş grubunla takıl

Haydi aslan

Daa çok var ama olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: WINXPERROR

Aşırı sosyalleşme.Kendine birini bul onla arkadaş ol.(ilk günlerde)

+1 ayrica oyle cool olucam ayaklarina derslerde bos bos konusma ve ogretmenlerinr saygili ol gozlerine gir

• ben de ankarada iyi bi lisedeyim hangisine gideceksin

• Gizemli ol Birde kimseyi facebooktan ekleme onlar seni eklesin.

• Kimsenin altında kalma

• şimdi buraya güzel şeyler yazarımda sen uygulamazsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.