Şimdi Ara

Logitech G230 tek jakta kullanma [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Logitech G230 aldım yalnız bir sorunum var. Laptop kullanıyorum ve kulaklık takma yeri 1 tane yani ses+mic bir arada. Fakat G230'da 2 tane jak var biri ses biri mikrofon. Ses jakını taksam mikrofonu kullanamıyorum. Ikisini kullanmak istiyorum bunun için ne yapabilirim? Teşekkürler.

Edit:
    USB ses kartı alarak sorunu çözdüm. Yardımlarından dolayı @gskkaan'a teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliora -- 4 Ağustos 2021; 9:44:15 >
      < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim "LapTop" da öyle. Artık yeni nesil "LapTop" lar böyle oluyor. Şunlardan al hocam :)

https://www.google.com.tr/search?q=usb+adapter&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI8oLRyrbqxwIVhNcaCh38Kw0E&biw=1366&bih=657#imgrc=uDwcNBSgHp-vNM%3A

http://www.yonextt.com/USB-20-Ses-Karti-Microfon-ve-Kulaklik-Cevirici-Adaptoru,PR-1046.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5D5A5D52 -- 9 Eylül 2015; 20:04:09 >

• Teşekkürler hocam.

• Lafı olmaz hocam :) Varsa soruların söyle :)
    • Hocam sizin attığınız 2. linkteki ürünün benzerini bugün satın aldım fakat yine bir sorun var. Mikrofonu görüyor ama sesimi algılamıyor. Ses seviyesini %100 yaptım herşeyi kurcaladım yine değişen birşey yok. 30TL verdim boşa gitti galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliora -- 11 Eylül 2015; 2:36:41 >
    • Yok hocam 30 TL boşa gitmez. Ya kulaklığın mikrofonunda sorun var. Yada ayarını yapamadım. Denetim masasından ses ayarına gir. Oradan ses aygıtları menüsü felan varsa oradan mikrofonunu bulup etkinleştir. Bilgisayar bozuk olduğu için tam anlatamıyorum.
    • Kullandığın kulaklık eski bir kulaklık ondan da olabilir :/
    • sana bu lazım hocam

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-3-5MM-Earphone-Jack-1-Male-to-2-Female-Earphone-and-Microphone-Audio-Splitter/205826_1533029852.html

birde ucu üçlü jak alıp jakı kesip değiştirebilirsin ama pek tercih edilen bir yöntem olmadığınıda belirtmeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pccommander -- 11 Eylül 2015; 10:21:39 >
    • Sorun benim micte sanırım hocam. Çünkü başka bir micli kulaklık taktım onda çalıştı.

Edit: Hocam sorunu çözdüm Meğer jakı tam oturtmuyomuşum biraz zorlayınca tamamen oturdu ve çalıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliora -- 12 Eylül 2015; 15:27:57 >
    • USB Adaptör işe yaradımı barı?
    • Yaradı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliora -- 13 Eylül 2015; 0:39:10 >
    • 
    Sayfa: 1
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.