Şimdi Ara

Lütfen Yardım?? Pc açılıyor bir süre çalışıyor sonra ekran kapkara oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim pc açılıyor bir süre çalışıyor sonra ekran kapkara oluyor ekranım çalışıyor ama görüntü gidiyor res atıyorum tekrar çalışıyor 1 saat ve 3-4-5-6 saat çalışıyor gene aynısı oluyor.

Pc nin özellikleri amd X3 2.66 ghz işlemci
    4gb ram
    asus m2n68 ana kart
    sapphira ati 4830 1gb grafik kart
    400 watt power
    500 gb hard disk

kasa feel hurricane 4 tane fanlı kasa

Lüttfennn yardım.

Fotoğraflar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas007 -- 9 Eylül 2009; 19:54:34 >

• Kasa içini çekip koyarsan daha çok yardım etmeye çalışırız
  • fanların duzgun çalısıyormu ısınma sorunu gibi geldi bana sıcaklıkları sık sık kontrol etmende fayda var
  • Arkadaşlar kamerayı bulamadım cep telefonumla çektim o yüzden böyle çıktı yardım edersiniz
    Çok Teşekkür Ederim
  • Monitör çok ısınıyo mu?
  • 1-ekran kartı fanını kontrol et
    2-monitörü değiştirerek bi dene
    3-ekran kartı çok ısınıyor olabilir kontrol et
  • Arkadaşlar monitör ısınıyor Lg flatron w1934s var monitör olarak ısısı az sıcak çay gibi

ekran kartı ısısı 50 dereceyi geçtiğini görmedim fanda en fazla %60 oluyor.
  • sorunu kendiniz çözdünüz tebrikler
  • bozukluk monitörde diyorsunuz yani arkadaşlar.

ama ekran karardıktan sonra fanlar bi an çok çalışmaya başlıyor sesi bile çok acayip artıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas007 -- 9 Eylül 2009; 21:14:42 >
  • ödünç monitör al dene , yada televizyona bağla aleti. monitörden mi ekran kartından mı kesin olarak anlaşılır
  • everest yükleyip anakart ısısına bakar mısın?
    orda az gösteriyosa oyundayken kuzey köprüsü çipini elinle kontrol eder misin? 2 sn den fazla dokunabiliyosan normal
  • arkadaşlar ısısını normal gösteriyor everestte de çipde anamı ağlattı hacı yaw dokundum epey ama fena sıcak .

ekran gittkten sonra bu fanların bi anda daha hızlı çalışmasının nedeni ne ???
  • sanırım sorunun biosta.
    http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=iDZQ9yNK2CbKW6Zv
    şurdan yapıver. bilmiyosan söyle anlatalım
  • bi anlatabilir misiniz neler yapacağım burdan.Çok teşekkür ederim arkadaşım inşallah çözeceğiz
  • download bölümünden bios kısmına gir ordan M2N68 BIOS 0705 ismindeki bios dosyasını indir. rar dosyasından çıkar ve direk c: nin içine at. klasör içine atma. daha sonra pc yi kapa. açılırken alt +f2 tuşlarına bas. EZ flash 2 programı açılacak. oradan dosyanı bul ve update yap. aslında çok basit. bir de videosunu izle:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.