Şimdi Ara

Mac OS X Wind/Datron/Medion Akoya/Casper Kurulum Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
16.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Navigate

quote:

Orjinalden alıntı: montabi

estafrullah hocam. Elbette Ex-dvd si olmayan arkadaşlar mecbur zaten diğer yonteme.MSIosx86 10.5.5 versiyonu bulmaya çalışıcam hepimiz için.
    Ancak Appledan direkt update edilebiliyormu onada bi bakmak lzm.Oteki turlu her updatete uğraşmak gerekicek..:(((

Haklısın bu update olayı beni mahvetti, 10.5.6'ya korkumdan geçemiyorum :D

Valla 10.5.1 alayından iyi çalışıyodu, windows u geçti bu leopard, her güncelleme daha beter ediyor sistemi. Kaş yapacaz derken göz çıkarıyolar.

10.5.6 ya geçecez diye çok uğraşmayın, daha güncellemsi çıkar onunda. Güncellemenin güncellemesi :) Nitekim Mail için çıktı bile

• @2smoke

Yakın zamanda masaüstü bir pc toplayıp kurucam mac os'u. insanelymac sitesinden takip ediyorum donanımları, uyumlulukları falan. Senin bu yönde bir tecrüben var mıdır?

@Herkese

bu arada full miror çözümü var ilgilenenler için:

http://forums.msiwind.net/mac/new-gma950-drivers-full-mirror-display-support-t3990.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yojimaru -- 30 Aralık 2008; 15:21:46 >
  • Tecrübe demiyelim de, artık pek donanım seçtiği söylenemez, denildiği gibi orjinal DVD bile yüklenmekte artık. Neticede donanımın tipinden çok bir biriyle olan uyumu daha önemli.

Ben çoğu arkadaşıma kurdum, genelinde sorun çıkmadı, sadece ASUS olanlar biraz sorun çıkardı, zaten asus u da oldum olası hiç sevmemişimdir. :)
  • @2smoke
    off topic bir konu ama hazır bulmuşken sorayım :)

Mobo---------GA-EP45-DS3L P45/ICH10
    GPU----------MSI 9600GT OC GDDR3 512MB
    RAM----------Corsair 2 GB (2x1) 1066Mhz DDR2 CL5 DHX PC2 8500 RAM x 2 (Total 4 GB)
    CPU----------Q6600 Quad Core 2.4 Ghz 8 mb cache 1066 FSB

Sence nasıl? bunu topluycam toplamasına ama çok kasıyor fiyatı beni. On-Board bir sistemde tecrübe ettin mi hiç Mac OS'u? Anakartı değiştirmek istiyorum On Board VGA'lı bir sistemle. Sonuçta basit mizanpaj işi yapacak bu makine. Devasa GPU gücüne ihtiyacı yok.

Nedir fikrin?
  • Valla onboard olarak test etmedim, ama FX5200 gibi bir kartta çok güzel çalıştı :) Sanırım senin için yeterli olur bu bilgi.

Bide NVIDIA pek kullanmadım ben, 9600 ün driver durumları nasıl bilmiyorum yani. Ati alsan şöle 3 serisinden bişi, örneğin 3650/3850 felan çok çok rahat görürsün işini hemde driver sorunun olmaz.

Bende 2600xt var uçuyor alet, biliyosun 24" IMAC lerden bile 2600pro çıkıyor, ondan daha iyi bir kart haliyle XT modeli.

CPU yu da çok kasmana gerek yok, 2180 bile işini görür iyi bi OC ile 3GHZ i görüyor biliyosun. Ha dersenki windows da kullanıcam oyun falan filan, o zaman kasacaksın haliyle :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2smoke

Valla onboard olarak test etmedim, ama FX5200 gibi bir kartta çok güzel çalıştı :) Sanırım senin için yeterli olur bu bilgi.

Bide NVIDIA pek kullanmadım ben, 9600 ün driver durumları nasıl bilmiyorum yani. Ati alsan şöle 3 serisinden bişi, örneğin 3650/3850 felan çok çok rahat görürsün işini hemde driver sorunun olmaz.

Bende 2600xt var uçuyor alet, biliyosun 24" IMAC lerden bile 2600pro çıkıyor, ondan daha iyi bir kart haliyle XT modeli.

CPU yu da çok kasmana gerek yok, 2180 bile işini görür iyi bi OC ile 3GHZ i görüyor biliyosun. Ha dersenki windows da kullanıcam oyun falan filan, o zaman kasacaksın haliyle :)

Yok windows'u kullanmayalı 3 sene oldu çok şükür :) döneceğimi ve kullanacağımı hiç sanmam şu saatten sonra.

Ati 3870 alayım dedim orta hallisinden hani. Ama okudukça ve milletin sorunlarını gördükçe soğudum. (korktum belki de :) ) Yani bana olabildiğince vasat bir sistem lazım esasında. Ben biraz daha araştırma yapıp ve önerilerini de göz önünde bulundurarak dönüş yapayım.
    Teşekkür ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yojimaru -- 30 Aralık 2008; 15:47:31 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: montabi

estafrullah hocam. Elbette Ex-dvd si olmayan arkadaşlar mecbur zaten diğer yonteme.MSIosx86 10.5.5 versiyonu bulmaya çalışıcam hepimiz için.
    Ancak Appledan direkt update edilebiliyormu onada bi bakmak lzm.Oteki turlu her updatete uğraşmak gerekicek..:(((

Haklısın bu update olayı beni mahvetti, 10.5.6'ya korkumdan geçemiyorum :D

senin kurulum şeklinde malesef oynanmış kernel update beklicen hocam.eğer vanilla kernelle kurduysanda eski update metodu genede işe yaramıyo orjinal kernelden.yeni bi sistem geliştirmişler.10.4.6 versiyonundan beri osx kullandığım için alıştım artık format atmalara çokmelere.ama şu an en iyi surum iatkosunki gerçekten..10.5.6 ya update bende sorunsuz oldu ama gma 950 driverları çalışmıyo.o yuzden bekle bi sure ekran kartı sorunu çozulunce buradan bende haber veririm hepinize.nitekim update su an pek bi işe yaramıyo gozuken.enazından ben ekran driveri bulamadım 10.5.6 için..

• quote:

Orjinalden alıntı: yojimaru

@2smoke
    off topic bir konu ama hazır bulmuşken sorayım :)

Mobo---------GA-EP45-DS3L P45/ICH10
    GPU----------MSI 9600GT OC GDDR3 512MB
    RAM----------Corsair 2 GB (2x1) 1066Mhz DDR2 CL5 DHX PC2 8500 RAM x 2 (Total 4 GB)
    CPU----------Q6600 Quad Core 2.4 Ghz 8 mb cache 1066 FSB

Sence nasıl? bunu topluycam toplamasına ama çok kasıyor fiyatı beni. On-Board bir sistemde tecrübe ettin mi hiç Mac OS'u? Anakartı değiştirmek istiyorum On Board VGA'lı bir sistemle. Sonuçta basit mizanpaj işi yapacak bu makine. Devasa GPU gücüne ihtiyacı yok.

Nedir fikrin?

selam ben q6600 gigabyte x38 anakart ve kingston 4gb ramle kullanıyorum leopardı .hiç sorun yok.uzerinde iatkos v5i kurulu 10.5.6 update i yapıldı sorunsuz..

• Bende mac os yi seviyorum ama lanet olasıca msı p35 anakartım yüzünden yükleyemiyorum.Daha yenide toplamıştım sistemi valla lanet olsun

Aklımdan hdd yi söküp arkimin pc ye taksam o pcde yüklesem sora tekrar kendi pc me taksam hdd yi olur mu acaba?
  • Bana yardım edebilecek kimse yok mu ? Bir Mac User yok mu
  • Osx p35 anakartlarda genelde hiç sorun çıkarmaz.Yuklemeye çalıştığın surum nedir.hangi dvd.Bide tam donanım bilgini yazarsan yardımcı olurum..
  • KAlwayı , iatoks u denedim ama nafile..

Benim anakart msı p35 olduğu için olmuo nedense mac işletim sistemi MSI vb. anakartların son çıkan modellerini desteklemiomuş

Sistem;

Core 2 Duo 6420
    4 gb ram
    nvidia 320 mb 8800 gts
    Msı P35 anakar
    320 gb hard disk

(hard disk Sata'dan dvd rom ide'den bağlı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blutray

KAlwayı , iatoks u denedim ama nafile..

Benim anakart msı p35 olduğu için olmuo nedense mac işletim sistemi MSI vb. anakartların son çıkan modellerini desteklemiomuş

Sistem;

Core 2 Duo 6420
    4 gb ram
    nvidia 320 mb 8800 gts
    Msı P35 anakar
    320 gb hard disk

(hard disk Sata'dan dvd rom ide'den bağlı)

Hocam msi p35 ana kart destekleniyo.Ki en son çıkan x58 x48 anakartlara bile yukleniyo.Hangi surumlerini denedin kalyway ve iatkosun.
    ayrıca kurulumun neresinde kalıyosun..detay verirsen hertuyrlu çozulur.offtopic oluyo ama fazla uzatmadan çozelim işi..:))

• iatkos un 1i sürümünü kalway ın 10.5.2 sürümünü yüklemeyi denedim. Ama olmuyor.Normal olarak dvd yi başlatsam siyah ekranda yazılar aşığıya iniyor ve hata veriyor resimdeki gibi Mac OS X Wind/Datron/Medion Akoya/Casper Kurulum Rehberi

eğer cpus=1 gibi terimlerle açarsamda Elma ekrarnında biraz bekliyorum bekliyorum hata veriyor.Aşağıdaki gibi.
     Mac OS X Wind/Datron/Medion Akoya/Casper Kurulum Rehberi

Anakartım için sonuçlara baktım;Normal bios la olmuyor diyor.Birinci sorun bu.Olsa bile İDE çalışmaz dio benim Dvd romda ide den bağlı ikinci sorunda bu.Yani tüm problem anakart ve dvd romun ide bağlı olması.

Bana yardım edersen gerçekten çok sevinirm.Kaç gündür uğraşıyorum

• @Blutray benim sorunumda aynı. Ana kartım "MSI P965 Neo-F V2" aynı sorunu yaşıyorum
  • arkadaşlar ikinizde çok eski surumler kullanmışınız.onlarında çozumu var ama ilk tavsiyem bir ideneb 10.5.5. veya iatkos v.5i versiyonları edinmeniz.ide sata problemide kalktı ortadan. bide onlarla deneyin.
  • Bu arada logolar için gidip plotter kesim yaptırdım :D

I Love Classic Apple

• quote:

Bu arada logolar için gidip plotter kesim yaptırdım :D

I Love Classic Apple

haha navigate arkadaşım harikasın eminimki çok büyük bir hevesle kurcalıyosun makinanı yeni işletim sistemleri meraklısına çok zewklidir bilirim
    ama ben çok şansızım casper marka laptopuma 4 farklı hackintosh dağıtımı denedim fakat sonuç nafile.herşeyi kuruyorum ediyorum kurulum tamamlanıyor yeniden başlatıyorum ve olan oluyor "lanet olası welcome erkranı"bana ülkemi soruyor ,klavye dilimi soruyor ,eski mac inizden ayar aktarmak istiyormusunuz diyor hayır diyorum ve BOMM! beni dil ve klawye ayarlarına geri atıyor tekrar yapıyorum tum işlemleri tekrar aynı yere dönüyorum çok ama çok ilginç bir hata ve çıldırıcam artıkk

• bende 4850 var.q6600 var.şimdi ben hacintosh u 22" de kullanabilecekmiyim?

bir de hacintosh indirme linki vermeniz mümkün mü?
  • @ hobapli
    Kurulumu iyi okumamışsın, eğer alttaki işlemi uygulamazsan sana dil soran ekran gelir ve devam edemezsin
    Bunu yaptıktan sonra cillop gibi mac os karşında
    quote:

Yükleme bittiği zaman “Restart” tuşuna basıp bekleyin ve Darwin Boot Ekranı geldiği zaman F8’e basarak
    “Graphics Mode”=”640*480*32” (tırnak işaretleri ile birlikte yazıcaz, ayrıca bu ekranda “ işareti için Shift+İ, = için Backspace’in solundaki – işareti, * için Shift+8’i kullanıyoruz) yazıyoruz ve Enter’a basıyoruz, çıkan küçük penceredeki “Go’ya” tıklayın ve MAC OSX’imiz karşımızda Tabi bu hali ile bir şeye benzetemeyeceksiniz ama işimiz bittiğinde çok güzel olacak ;)

@ Gamlı Baykuş

o verdiklerinin ne olduğunu bilmiyorum ama bizim mini pc'lere 22" bağladığımızda hackintosh'u kullanabiliyoruz. benim çektiğim fotolarda görebilirsin. ayrıca ilk sayfada kalyway 10.5.2 mac os x sürümünü içeren link mevcut ama kurulum anlatımı başlıktaki cihazlar içindir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navigate -- 9 Ocak 2009; 20:01:07 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.