Şimdi Ara

MacBook Air nesilleri hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://iphoneplus.ge/products-page/macbook-air/macbook-air-11-6-duplicate/

Arkdaşlar Gürcistandan macbook air alıcam fakat alıcağım macbook air yeni mi değil mi anlamadım. Biraz aklım karıştı. Yukardaki linkteki macbook air son nesil midir? Kaç nesil var ve hangi nesil olduğunu nasıl anlarız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnevel-levenT

http://iphoneplus.ge/products-page/macbook-air/macbook-air-11-6-duplicate/

Arkdaşlar Gürcistandan macbook air alıcam fakat alıcağım macbook air yeni mi değil mi anlamadım. Biraz aklım karıştı. Yukardaki linkteki macbook air son nesil midir? Kaç nesil var ve hangi nesil olduğunu nasıl anlarız?

Şu an için son nesil... Model olarak tanımlarsak 5.1, çıkış tarihine göre tanımlarsak mid 2012, model numarasına bakarsak A1465...

Kaç nesil* var ve nasıl anlayabilirim diye soruyarsan;

Macbook Air 1.1 Intel GMA X3100 grafik işlemcisini kullanıyordu
    Macbook Air 2.1 Nvidia GeForce 94000M grafik işlemcisini kullanıyordu
    Macbook Air 3.1 ve 3.2 Nvidia GeForce 320M grafik işlemcisini kullanıyordu
    MAcbook Air 4.1 ve 4.2 Intel HD Graphics 3000 grafik işlemcisini kullanıyordu
    Macbook Air 5.1 ve 5.2 Intel HD Graphics 4000 grafik işlemcsini kullanıyorlar

Grafik işlemcisine bakarak anlayabilirsin ya da işlemciye bakarak da anlayabilirsin... Ama en basiti işte HD 4000 varsa son nesildir o.
    Ayrıca mesela şu anki son nesilde bluetooth 4.0 kullanılıyor... Yine son nesilde 2 adet USB 3 portu var.

Bunlara bakarak ayırt edebilirsin.

**not: görüldüğü gibi şimdiye kadar piyasaya çıkmış 5 nesil Macbook Air modeli mevcut... Nesilleri belirten rakamların yanındaki 1 ya da 2 numarası ekran boyutuna göre o nesilde iki versiyon olduğunu gösteriyor... Örneğin Macbook Air 3.1, Late 2010 11.6" modeli tanımlıyor.

• Cok tesekkur ederim bu yazdiginizi rehber olarak kullandim ona gore gezdim magazalari. 1950 lariye son nesil buldum bugun onu alicam. Tax free de yaptirip yaklasik 300 lari tax free'den alicam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet macbook air 11inc son nesil, iphone 5 ve ikisi icin de kilifi toplam 3371 lariye bugun aldim tax free'den 540 lari geri alicam. Yani 2831 lariye gelmis olucak. Turk lirasiyla yaklasik 3200 tl ediyor. Yuz kusur tl de iphone 5 kaydi icin gidicek yani tl olarak en son 3300 kusure patlamis olucak. Turkiye'de alsam bu dortluyu en az ne kadar tutardi merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnevel-levenT

Evet macbook air 11inc son nesil, iphone 5 ve ikisi icin de kilifi toplam 3371 lariye bugun aldim tax free'den 540 lari geri alicam. Yani 2831 lariye gelmis olucak. Turk lirasiyla yaklasik 3200 tl ediyor. Yuz kusur tl de iphone 5 kaydi icin gidicek yani tl olarak en son 3300 kusure patlamis olucak. Turkiye'de alsam bu dortluyu en az ne kadar tutardi merak ediyorum.

hayırlı olsun. avatarınızı da değiştirirsiniz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stuka -- 31 Mayıs 2013; 10:26:32 >
  • belki kullanmak için değil ticaret için almıştır
  • Haklisiniz dogrusu. Apple'a dogru kayma oldu biraz. İpad iphone ve macbook tamam, imac kaldi bir tek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.