Şimdi Ara

Macbook Pro İçin SSD Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekonomik olarak önerebileceğiniz SSD'ler mevcut mu acaba? Çok yüksek kapasitede olması önemli değil, tamamen performans amaçlı düşünüyorum.

• rowle kullanıcısına yanıt
    120 gb lar yerine 240 GB lıklar günümüzde daha yüksek performans veriyor, SSD nand yongaları kendi içlerinde RAID0 konfigurasyonunda çalıştıklarından dolayı kapasite arttıkça performans artıyor genelde.

Sandisk'in Extreme II, oraya çıkamam derseniz Ultra Plus güzel bir seçim olabilir aklıma gelen. Ancak ne kadar ekonomik orası tartışılır tabiki... @rowle
  • F/P olarak Samsung 840 EVO'lar ön planda. Ha eğer ki full performans diyorsan o zmanda PRO'suna bakmalısın Samsung'un.
  • Ben Kingston HyperX 3k 120 Gb Kullanıyorum. SuperDrive ı çıkarıp yerine HDD taktım çok memnunum. Ve şarjın yaklaşık yarım saat daha fazla gittiğini söylemem mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goedutr

Ben Kingston HyperX 3k 120 Gb Kullanıyorum. SuperDrive ı çıkarıp yerine HDD taktım çok memnunum. Ve şarjın yaklaşık yarım saat daha fazla gittiğini söylemem mümkün.

Ciddi bir hız farkı var mı ?
  • Recharged kullanıcısına yanıt
    Harddisk e göre tabi var. Bir şahin ile ferrari kadar fark var desem yalan olmaz.
  • quote:

Harddisk e göre tabi var. Bir şahin ile ferrari kadar fark var desem yalan olmaz.

Yani bende düşünüyorum bir Samsung 840 Pro ama alıp almama konusunda emin değilim. Bu kadar büyük fark olacaksa alayım ya.
    Açılış 7 8 saniye sürüyor açılınca örneğin chrome tıklayınca zıplayıp dururdu bir süre ama şidmi basar basmaz açılıyor.
  • quote:

Açılış 7 8 saniye sürüyor açılınca örneğin chrome tıklayınca zıplayıp dururdu bir süre ama şidmi basar basmaz açılıyor.

O zaman Final Cut, Logic Pro ve Adobe ürünleri de gayet hızlı olacak diyorsun.
    Windowstan Mac'e geçtiğim zaman lanet olsun Windows kullandığım yıllara demiştim. SSD taktıktan sonrada HDD için aynı şeyi söyledim.
  • quote:

Windowstan Mac'e geçtiğim zaman lanet olsun Windows kullandığım yıllara demiştim. SSD taktıktan sonrada HDD için aynı şeyi söyledim.

Youtube'dan baktım şimdi hocam. Ciddi farklar var. Bakalım düşünüyorum, teşekkürler.
    Eğer kapasite yetmez derseniz Superdrive yerine hdd takabilirsiniz veya Hybird(SSHD) disk alabilirsiniz onunda performansı gayet iyi.
  • quote:

Eğer kapasite yetmez derseniz Superdrive yerine hdd takabilirsiniz veya Hybird(SSHD) disk alabilirsiniz onunda performansı gayet iyi.

O tarz bir şey yapmayı düşünüyorum bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.