Şimdi Ara

Macbook ta core 2 duo ile i5 , i7 vs fark nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar baslik biraz uzun oldu ama simdi ilanlara bakiyorum macbook pro islemci core 2 duo dio 2.4 ghz filan rami iyi ekran karti iyi bide i5 islemci , i7 filanda var bunlar ile cok buyuk fark varmidir? Varsa nelerdir ? Core 2 duo artik tercih edilmiyomu eskidimi? Sorularim bunlar yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple bilgisayarlarinda Core 2 Duo kullanmayi saniyorum 3 sene kadar once birakti. Dolayisiyla o bilgisayarlar baya eskiler. Haswell ya da Ivy Bridge olan bilgisayarlara bakmanizi tavsiye ederim, yeni olmalari acisindan. Performans ve enerji tasarrufu acisindan cok fark yaratirlar eski islemcilerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roout

Evet arkadaslar baslik biraz uzun oldu ama simdi ilanlara bakiyorum macbook pro islemci core 2 duo dio 2.4 ghz filan rami iyi ekran karti iyi bide i5 islemci , i7 filanda var bunlar ile cok buyuk fark varmidir? Varsa nelerdir ? Core 2 duo artik tercih edilmiyomu eskidimi? Sorularim bunlar yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

"Core duo" işlemciler ile "i" serisi işlemciler arasında dağlar kadar fark var..

Enbasitinden birisi ddr2, diğeri ddr3 ram kullanıyor.
    Bütünleşik Ekran kartları konusunda "i" serisi işlemciler core duo modellere göre çok çok iyiler...

Ayrıca "i" serisi işlemciler multitasking işlemlerinde de çok daha iyi çalışıyorlar. Buna örnek vermek gerekirse benim evdeki eski bilgisayarım core2quad 2.5ghz işlemcili idi. Bu işlemciyle bir filmi convert etmem ortalama 1 saat sürerdi.

Aynı hızda core i5 işlemcili bilgisayara güncelleme yaptığımda bu süre yaklaşık 18 dakikaya indi

kağıt üzerinde gözüken rakam farklarından çok daha fazlası mimaride yatıyor aslında. ghz'lere takılmayın onlar pazarlama aldatmacaları

• quote:

Orijinalden alıntı: matkapmatkap

Apple bilgisayarlarinda Core 2 Duo kullanmayi saniyorum 3 sene kadar once birakti. Dolayisiyla o bilgisayarlar baya eskiler. Haswell ya da Ivy Bridge olan bilgisayarlara bakmanizi tavsiye ederim, yeni olmalari acisindan. Performans ve enerji tasarrufu acisindan cok fark yaratirlar eski islemcilerle.

Hocam cok tesekkur ederim tavsiyelerinize mutlaka bakacagim
  • quote:

Orijinalden alıntı: roout

Evet arkadaslar baslik biraz uzun oldu ama simdi ilanlara bakiyorum macbook pro islemci core 2 duo dio 2.4 ghz filan rami iyi ekran karti iyi bide i5 islemci , i7 filanda var bunlar ile cok buyuk fark varmidir? Varsa nelerdir ? Core 2 duo artik tercih edilmiyomu eskidimi? Sorularim bunlar yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

İntel Core Duo 2'ler baya bir eski, benim eski hp laptopta vardı 2007 de almıştım sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.