Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef kokusunu bilmediğim bir parfüm koku güzelliği hakkında malesef yorum yapamayacağım. Fakat lacoste olacaksanız:

Lacoste red L 12 12
    Lacoste style in play
    Lacoste pour homme

gibi ürünleri deneyebilirsiniz.
  • Hocam merhaba,

Uzun zamandır abercrombie fierce kullanıyorum ve bunun yanında bvlgari aqva marine kullanıyordum.

bvlgari aqva marine bitti şimdi ikinci bir parfüm arayışındayım ne tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxman

Hocam merhaba,

Uzun zamandır abercrombie fierce kullanıyorum ve bunun yanında bvlgari aqva marine kullanıyordum.

bvlgari aqva marine bitti şimdi ikinci bir parfüm arayışındayım ne tavsiye edersiniz.

Merhaba,

Aqua marine gibi fresh kokular istiyorsanız güzel alternatifler verebilirim.

Versace Eros
    Paco Rabanne Invictus
    D&G Light Blue Pour Homme
    Versace Man Eau Fraiche

Karşı cins en çok hangisini beğenir dersen Versace Man Eau Fraiche en başta gelir, En kalıcı ve yayılan hangisi dersen Versace Eros en başta gelir, diyerek seçimini daraltabilirim.

Fiyat Olarak yukarı çıkabilirim dersen de: Chanel Bleu de Chanel ve Chanel Allure Homme Sport.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 8 Mart 2016; 21:11:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

Orijinalden alıntı: xxman

Hocam merhaba,

Merhaba,

Aqua marine gibi fresh kokular istiyorsanız güzel alternatifler verebilirim.

Versace Eros
    Paco Rabanne Invictus
    D&G Light Blue Pour Homme
    Versace Man Eau Fraiche

Karşı cins en çok hangisini beğenir dersen Versace Man Eau Fraiche en başta gelir, En kalıcı ve yayılan hangisi dersen Versace Eros en başta gelir, diyerek seçimini daraltabilirim.

Fiyat Olarak yukarı çıkabilirim dersen de: Chanel Bleu de Chanel ve Chanel Allure Homme Sport.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Hepsini en kısa sürede test etmeyi planlıyorum

• Merhaba hocam,

Yıllar önce arkadaşım yurt dışından bir parfüm getirmişti. Ceketime 2-3 defa sıktı ve 1 hafta kokusu üzerimde kaldı. Ceketi evin girişine hastım, giriş bile 1 hafta kokusu hissediliyordu.

Erkek için böyle hoş, bu denli kalıcı bir parfüm önerin desem fiyat farkı gözetmeksizin öneriniz ne olurdu?

Arkadaşa ulaşamadığım için maalesef ki öğrenemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambinan

Merhaba hocam,

Yıllar önce arkadaşım yurt dışından bir parfüm getirmişti. Ceketime 2-3 defa sıktı ve 1 hafta kokusu üzerimde kaldı. Ceketi evin girişine hastım, giriş bile 1 hafta kokusu hissediliyordu.

Erkek için böyle hoş, bu denli kalıcı bir parfüm önerin desem fiyat farkı gözetmeksizin öneriniz ne olurdu?

Arkadaşa ulaşamadığım için maalesef ki öğrenemiyorum.

Merhaba,

Öneride bulunabilmem için önce yaşınızı ten renginizi nerede kullanacağınızı giyim tarzınısı hangi mevsimde kullancağınızı bilmem gerekiyor. Yani fresh bir kokumu arıyorsunuz yoksa daha ağır oturaklı bir koku mu bu sorulara cevap verebilirseniz? yardımcı olabilirim.
  • 24 yaşındayım, kumaş üzeri gömlek yada tshirt giyiyorum. Bankada eğitmenim ama eğitim olmadığında ofis işlerinde çalışıyorum. Eğitimlerde nadirde olsa takım elbise giyme durumum oluyor. Ağır koku sevmiyorum, hoş bir koku olması tercih sebebim.

Ten rengim ise buğday.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kambinan -- 18 Mart 2016; 16:12:43 >
  • Merhaba, sırf buraya yazmak için adını bile unuttuğum üyeliğimi buldum :)

Ben esmer tenli kumral saçlı biriyim. Yaşım da 23. İşim gereği parfüm kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Şu ana kadar armani black code, bulgari aqua, gibi parfümlerini orijinal olarak almıştım ama pek memnun kalmadım. Bulgari aqua neredeyse hiç durmuyordu üstümde. 2 saat sonra uçuyordu.
    Bütçe olarak bir rakam veremeyeceğim şimdi kalkıp 200 tl lik bir parfüm alabilirim ama hayatımda radikal değişiklikler olmayacağı için bir iki ay bekleyip 300-400 tl gibi rakamlar verebilirim.

İnvictus diye bir koku vardı 2013 te havaalanında tester vermişlerdi kendimi yiyecektim az kalsın :) Bunu almayı düşünüyorum ama sizin uygun gördüğünüz bir parfüm daha uygun olacağı için yorumunuzu bekliyorum. Çok yaygın olmayan bütçemi de zorlamayacak bir koku. Mesela bleu de chanel in edp si 450 tl. Ben bu parayı veririm bir iki ay sabrederek ama içim buruk olur :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atknzz -- 28 Mart 2016; 22:55:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kambinan

24 yaşındayım, kumaş üzeri gömlek yada tshirt giyiyorum. Bankada eğitmenim ama eğitim olmadığında ofis işlerinde çalışıyorum. Eğitimlerde nadirde olsa takım elbise giyme durumum oluyor. Ağır koku sevmiyorum, hoş bir koku olması tercih sebebim.

Ten rengim ise buğday.

Size önerebileceğim 2 güzel koku var ofis kullanımı için birisi pahalı birisi ise daha uygun.

Chanel - Bleu De Chanel

Versace - Eros

ikiside kalıcılık olarak çok iyi parfümlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atknzz

Merhaba, sırf buraya yazmak için adını bile unuttuğum üyeliğimi buldum :)

Ben esmer tenli kumral saçlı biriyim. Yaşım da 23. İşim gereği parfüm kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Şu ana kadar armani black code, bulgari aqua, gibi parfümlerini orijinal olarak almıştım ama pek memnun kalmadım. Bulgari aqua neredeyse hiç durmuyordu üstümde. 2 saat sonra uçuyordu.
    Bütçe olarak bir rakam veremeyeceğim şimdi kalkıp 200 tl lik bir parfüm alabilirim ama hayatımda radikal değişiklikler olmayacağı için bir iki ay bekleyip 300-400 tl gibi rakamlar verebilirim.

İnvictus diye bir koku vardı 2013 te havaalanında tester vermişlerdi kendimi yiyecektim az kalsın :) Bunu almayı düşünüyorum ama sizin uygun gördüğünüz bir parfüm daha uygun olacağı için yorumunuzu bekliyorum. Çok yaygın olmayan bütçemi de zorlamayacak bir koku. Mesela bleu de chanel in edp si 450 tl. Ben bu parayı veririm bir iki ay sabrederek ama içim buruk olur :(

Maddi durumunuza göre hareket edin Sıkarken içinizin acıyacağı bir parfüm almanız o parfümden soğumanıza bile sebep olabilir.

İnvictus genelde sevilen sıradan hoş bir erkek kokusudur. Pişti olma veya benzer kokma ihtimaliniz vardır çevrenizdekilerle.

Ofis kullanımı için Pişti olmazsınız diyemem ama invictus'tan çok daha az kullanıldığına eminim.

Versace - Eros Kullanabilirsiniz.

Kimsede olmasın hoş bir koku olsun istiyorsanızda: Van Cleef & Arpels - Midnight in Paris (EDT)

• Merhaba Hocam yaşım 24, esmer tenliyim. Şuanda Gucci Black Pour Homme kullanıyorum. Bunun yanına bir tane daha parfüm almak istiyorum. Yaz için önerebileceğiniz parfümler nelerdir Hocam? Kalıcı ve farkedilebilirlik benim için önemli. Bütçem 250-300 arası. Teşekkür ederim şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: crukosu

Merhaba Hocam yaşım 24, esmer tenliyim. Şuanda Gucci Black Pour Homme kullanıyorum. Bunun yanına bir tane daha parfüm almak istiyorum. Yaz için önerebileceğiniz parfümler nelerdir Hocam? Kalıcı ve farkedilebilirlik benim için önemli. Bütçem 250-300 arası. Teşekkür ederim şimdiden...

belirttiğiniz fiyat aralığında fiziksel özelliklerine göre şunları deneyebilirsiniz:

Versace - Eros:

Issey Miyake - L'Eau d'Issey Pour Homme

Kalıcılık yönünden biraz zayıf olan fakat fiyatı da daha uygun güzel bir parfüm daha önereyim. Sık sık tazelemekten yakınmazsanız iyi bir parfümdür: Versace Man Eau Fraiche

Ayrıca Paco Rabanne - Invictus'a da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 2 Nisan 2016; 9:52:09 >
  • Yaz ve ofis kullanımı için Eros he? İyiymiş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crukosu

Merhaba Hocam yaşım 24, esmer tenliyim. Şuanda Gucci Black Pour Homme kullanıyorum. Bunun yanına bir tane daha parfüm almak istiyorum. Yaz için önerebileceğiniz parfümler nelerdir Hocam? Kalıcı ve farkedilebilirlik benim için önemli. Bütçem 250-300 arası. Teşekkür ederim şimdiden...

belirttiğiniz fiyat aralığında fiziksel özelliklerine göre şunları deneyebilirsiniz:

Versace - Eros:

Issey Miyake - L'Eau d'Issey Pour Homme

Kalıcılık yönünden biraz zayıf olan fakat fiyatı da daha uygun güzel bir parfüm daha önereyim. Sık sık tazelemekten yakınmazsanız iyi bir parfümdür: Versace Man Eau Fraiche

Ayrıca Paco Rabanne - Invictus'a da bakabilirsiniz.

Verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim, gidip boynere bakayım kokularına karar vereyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Yaz ve ofis kullanımı için Eros he? İyiymiş :)

Merhaba,

Versace Eros,

4 Mevsim rahatlıkla kullanılabilecek, baskın notalarında vanilya ve nane ve turunçgiller barındıran ilk sıkıldığı an hariç(ilk 15 dk) kimseyi rahatsız etmeyen ama kalıcı ve farkındalığı yüksek bir parfüm. Dalga konusu olan durumu merak ettim açıkcası, paylaşırsanız sevinirim.
  • Yanlış anlamışsınız, dalga geçmek benim ne haddime. Bilmiyorum, Eros kadar tatlı/şekerli bir parfümü yazın kullanmaya burnunuz onay veriyorsa kullanın tabii ki. Kendiniz yazmışsınız, parfümün dip notalarında vanilya var ve yazın ne kadar gider vanilya bilmiyorum. Böylesine aromatik ve oryantel baharatlı/tatlı/şekerli/vanilyalı/sentetik kokan bir kokuyu benim burnum kabul etmiyor yazın . Hatta bende bir kaç yaz parfümü tavsiye etmek isterim, "Tom Ford - Black Orchid", "Paco Rabanne - One Million", "Costume National - Homme", "Jean Paul Gaultier - Le Male" "Yves Saint Laurent - Kouros". Şaka bir yana, ben yazın bu kokuları duyduğumda buna Eros'da dahil fazlasıyla rahatsız oluyorum, hatta burnum yerine ağzımdan nefes alıp bir an önce yolumu değiştirmeye bakıyorum yoksa bana ne ki isteyen istediği parfümü kullansın. Ben Eros gibi bir parfümü bahar aylarında bile kullanamam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 3 Nisan 2016; 16:21:48 >

• Hocam bugün gittim Boyner'e , hiçbir parfümün adam gibi testeri yok bitmiş yani, dedim açar mısınız yok dedi sinirlendim çıktım, ilk girdiğimde fahrenheit vardı onu sıktım ilk sıktığımda beğenmemiştim ama sonradan koku hoşuma gitmeye başladı, fahrenheit yaz için nasıl olur sizce? Birde Fahrenheit aqua vardı onun da testeri yoktu ondan deneyemedim, aqua daha fresh gibi geldi içerik olarak, siz hangisini önerirsiniz, aqua mı yoksa normal olanı mı?
  • Hocam yaş 18 sarışın beyaz tenliyim genelde kot tişört takılırım.Neredeyse 2 yıldır yaz kış one million kullanıyorum artık sıkılmaya başladım biraz daha farklı tarzda bir parfüm arıyorum mevsim benim için çok önemli değil her mevsim kullanabilirim bir parfümü one millionla sıkıntım kalıcılığı kıyafette günlerce kalabiliyor ama benim tenimde max 3-4 saat fark edilebilirliğide 1 saat sonra felan düşüyor kalıcılık ve farkedilebilirlik yönünden daha performanslı parfüm önerilerinizi bekliyorum okulda ve günlük hayatta kullanmak için bütçe max 350

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 5 Nisan 2016; 18:52:47 >
  • Hepsiburadanin kendi gonderide iyi sahsen aralik 2015 te parfum aldim batch kodu uretim olarakn2015 haziran cikti baska alan ark varmi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Yaz ve ofis kullanımı için Eros he? İyiymiş :)

Merhaba,

Versace Eros,

4 Mevsim rahatlıkla kullanılabilecek, baskın notalarında vanilya ve nane ve turunçgiller barındıran ilk sıkıldığı an hariç(ilk 15 dk) kimseyi rahatsız etmeyen ama kalıcı ve farkındalığı yüksek bir parfüm. Dalga konusu olan durumu merak ettim açıkcası, paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba BYcaps Hocam,
    Yaklaşık 1 aydır kendime bir parfüm seçmeye çalışıyorum; bu forumdaki yazılarınızı tesadüfen gördüm. Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Parfüm konusundaki bilgi birikiminizden ve tecrübenizden ötürü bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. 40 yaşındayım, beyaz tenliyim, açık kumral saçlıyım. İşimden ötürü her gün takım elbise giyiyorum. Yaz kış ayrımı olmadan her mevsim kullanabileceğim (takım elbise veya kot tişörtle) güzel bir koku arıyorum. Geçmişte Joop, Davidoff Coolwater, Gio, Hugo Boss gibi bir çok parfüm kullanmıştım. Son 6-7 senedir Body Shop'un White Musk kokusunu kullanıyorum. Her ne kadar çok kalıcı olmasa da enfes bir koku. Uzun süredir kullandığım bu kokuyu artık değiştirmek istiyorum. Parfüm seçim sürecimde bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada bu vesile ile de buradaki herkese Body Shop White Musk parfümünü tavsiye ediyorum. Koku muhteşem, fiyat da çok uygun. Şu sıralar 70-80 TL olması lazım 100 ml boyutlu şişesinin... Az önce bahsettiğim kalıcı olmaması handikabını da yan ürünleri kullanarak aşabilirsiniz; White Musk Aftershave Balsam ve White Musk vücut jeli ürünleri de bulunuyor.

Herkese iyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.