Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Büyük bir hevesle aldığım 212 vip men parfümü 2 saate kalmadan uçuyor artık hangi parfümü alıcağımı bilemiyorum hocam yaz için almam gerekiyor , işin ilginci aldığımız parfümün açık dolumunun kalıcılığı vb daha fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Bugün boynerde ve sephorada givenchy pi, xeryus rouge, eros denedim. Akşam 6 gibi denedim eve geldim. Geldiğimden beri hiç bir koku almıyorum, monta sıktım açtığımda dolabın kokusu bile değişmemiş. Bu parfümlere ne oldu, normalde pi çok yoğun kokardı çoğu kişi reformüle edildiğini ve artık neredeyse hiç hissedilmediğini yazmış. Orjinal almaktan iyice vazgeçtim
    @Mmertkk

@Paradise Lost @drfettah

2015 yılında Avrupa'da IFRA denen kuruluş parfümlerde kullanılan ve parfümlere yoğun, kalıcı kokusunu veren içerikleri bazı insanlarda alerjen tepkilere neden olabilir diye yasaklıyor. Yani 2015-2016 yılından itibaren aldığımız neredeyse tüm parfümler reformulasyona uğramak zorunda kaldı. Şimdi orjinal parfümlerin sudan farkı kalmadı. Orjinal alıp paranızı çöpe atmayın arkadaşlar. Son zamanlarda aldığım hiçbir parfüm 2 saatten fazla kalmıyor. Çoğu 1 saatta uçup gidiyor. Eskiden 2 fıs sıkıldığında bütün odayı kaplayan One Million'ın bile 2 saatten sonra kokusundan eser kalmıyor.

Milletin 30-40 lira verip aldığı açık parfümler günlerce kalıyor ama biz 300 - 400 lira verdiğimiz parfümler 1-2 saatte uçup gidiyor. Bu yüzden açık parfümlere yöneldim bende.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Saol üstadım bilgiler için yoksa gidip almayı düşünüyordum bargelleo veya david walker gibi yerlerden alayım o zaman artık

Düşündürücü Elimde hala 2012 Üretimi Almanya'dan alınma One Million var en az 2 gün(kıyafet) kokuyor hala. Boyner veya Sevil'den parfüm almayı düşünüyordum ama sanırım bir süreliğine askıya alacağım sanırım. Ek olarak geçenlerde koku kartına sıktırdığım 2 parfümün kokusu 10 gün civarı gitmişti. Kıyafette ne kadar sürer bilmiyorum
  • Psikolojik mi bilmiyorum ama benimde sevilde denediklerim daha kalıcı sanki sephora ve boynere göre. Sizin koku kartına sıktırdığınız parfümler hangileri, nerden sıktırmıştınız?

Sauvage edp versiyonunu alacağım, son olacak bu gidişle. Can sıkıcı fazla sıkıyorum bu yüzden hem kullanım sürem düşüyor ve çevreye rahatsızlık veriyorum fazla sıkınca. Kısacası Sıktı biraz, bilgi için teşekkürler.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Versace Eros ile CH Men Prive. 10+ gün çok rahat gittiler koku kartında.
  • Boynerdenmi denediniz?

• Merhabalar

Ülkelere yada farklı pazarlara göre aynı ürün için segmentasyon farkı bence resmen kabul edilmese de var olan bi durum. Fakat bununla birlikte sevil vb. gibi markalara ürün veren resmi distribütörlerin web sitelerine verdiği ürünlerde denk gelebiliyor bu konuda tartışılan dior parfümleri buna iyi bir örnek sanırım. Bunlarda kalite farkı olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan bunları raf ömrü azalmadan internetten uygun fiyata denk getirebilmek. Çünkü web sitelerinde ciddi miktarda konu sahibi arkadaşın segmentasyon farkıyla vurguladığı üzere paralel ithalatla uzak doğu ülkelerinden getirilen parfümlerde satılıyor. Bunlarda segmantasyon farkı olmadığına inanmak güç, bunların fransanın en ünlü kozmetikcisinde satılan parfüm ile aynı partide ve kalitede üretildiğine inanmıyorum açıkcası. Bu mağaza giderleri vb. ile açıklanamayacak derecede ciddi bir fark.

Ben bu segmentasyon farkının ağa babasını markafoni gibi sitelerde gördüm aslında. Mağazada 60-100 liraya satılan us polo gömleklerinin web sitelerinde 20-30 liraya sattıkları bir dönemde arkadaşla 2 gömlek almıştık. Yer bezi bile olmazdı naylon gibi bir şeydi. Hiç bir mağazada us polo markasında o gömleğe ve o kalitede bir gömleğe denk gelmemiştim. Sahte ürün olması da mümkün değil. Sadece bu markafoni gibi siteler için üretilmiş fason partiler olduğu bariz belliydi. Çevremde o tarz ucuz giysi alıp benzer tecrübeyi yaşamamış kimse yoktu.

Konumuza dönecek olursak aşağıda ki parfümü almak istiyorum. Mağaza fiyatları uçuk ötesi 50 ml 700-800 lira civarlarında sanırım. Bur markanın resmi türkiye distrübitör'ü kimdir. Trendyol gg, n11 hepsiburada gibi sitelerde 420-470 lira aralığında 75ml fiyatlarını gördüm. Hangi siteden alırsam resmi distrübitör'ün getirdiği ve orjinalliğinden emin olduğumu ürünü almış olurum? İlk ikisi bigparfum satıcısı tarafından satılıyor. Bakırköyde gözüküyor yeri. Bilen varmıdır burasını paralel ithalat mı satıyor resmi distribütör ürünü mü?

Trendyol.com
    Love Edp 75 ml Kadın Parfümü 3607340205699 CHLOE | Trendyol
    https://www.trendyol.com/chloe/love-edp-75-ml-kadin-parfumu-3607340205699-p-640337?boutiqueId=302579

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 14 Ocak 2019; 0:7:5 >

• MrWrong kullanıcısına yanıt
    Merhaba MrWrong,

n11.com olarak Sahte ve taklit ürünlerin satışı ile mağazalar arasında haksız rekabeti engellemek için Marka Koruma Merkezi ile Orijinal Ürüne %100 Destek ve sizlere 11 güvence veriyoruz. Detaylara
    www.n11.com
    11 Güvence - n11.com
    https://www.n11.com/genel/11-guvence-183250
    sayfasından ulaşabilirsiniz.

n11.com

• Boyner mağazasında 595 olan parfüm nette 395. ikiside orjinal dir diye tahmin ediyorum fakat netteki 2. sınıf üretim değildir değil mi yani esans oranı az kalıcılığı kötü olanlardan, tester la aynı olmayanlardan?

link :https://www.boyner.com.tr/armani-parfum-797957?OM.zn=New%20Alternative-w2&OM.zpc=3614272225718
  • Tester ürün diye yazılanların yüzde 95 i sahte parfüm nettekilerin

Tom Ford black orchid toplasan Türkiye'de 5000 tane yoktur orjinal

Nete giriyorum yuzbinlerce tester Tom Ford satışı..

Çok enteresan

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.