Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sahlepveboza

quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Yaz ve ofis kullanımı için Eros he? İyiymiş :)

Merhaba,

Versace Eros,

4 Mevsim rahatlıkla kullanılabilecek, baskın notalarında vanilya ve nane ve turunçgiller barındıran ilk sıkıldığı an hariç(ilk 15 dk) kimseyi rahatsız etmeyen ama kalıcı ve farkındalığı yüksek bir parfüm. Dalga konusu olan durumu merak ettim açıkcası, paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba BYcaps Hocam,
    Yaklaşık 1 aydır kendime bir parfüm seçmeye çalışıyorum; bu forumdaki yazılarınızı tesadüfen gördüm. Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Parfüm konusundaki bilgi birikiminizden ve tecrübenizden ötürü bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. 40 yaşındayım, beyaz tenliyim, açık kumral saçlıyım. İşimden ötürü her gün takım elbise giyiyorum. Yaz kış ayrımı olmadan her mevsim kullanabileceğim (takım elbise veya kot tişörtle) güzel bir koku arıyorum. Geçmişte Joop, Davidoff Coolwater, Gio, Hugo Boss gibi bir çok parfüm kullanmıştım. Son 6-7 senedir Body Shop'un White Musk kokusunu kullanıyorum. Her ne kadar çok kalıcı olmasa da enfes bir koku. Uzun süredir kullandığım bu kokuyu artık değiştirmek istiyorum. Parfüm seçim sürecimde bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada bu vesile ile de buradaki herkese Body Shop White Musk parfümünü tavsiye ediyorum. Koku muhteşem, fiyat da çok uygun. Şu sıralar 70-80 TL olması lazım 100 ml boyutlu şişesinin... Az önce bahsettiğim kalıcı olmaması handikabını da yan ürünleri kullanarak aşabilirsiniz; White Musk Aftershave Balsam ve White Musk vücut jeli ürünleri de bulunuyor.

Herkese iyi forumlar...

Merhaba,

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Fiyata aralığınız hakkında bilgim yok malesef. Ama sürekli Formal, yani takım elbise veya resmi şekilde geziyorsanız ve 4 mevsim kullanmak istiyorsanız.

Fiyat olarak yüksek olan iki adet parfüm önerebilirim:

Chanel - Bleu de Chanel EDT
    Hermes - Terre d'hermes EDT

Daha uygun fiyatlı:

Givenchy - Xeryus Rouge (Çok sıcak yaz günleri hariç kullanılabilir.)
    Carolina Herrera - CH men (Yine çok sıcak yaz günleri hariç yaz aylarında akşamları kullanılabilir.)
    Nikos - Sculpture (Eğer dinamik genç aktif bir yapınız var ise bu parfümü de tercih edebilirsiniz.)
    Mont Blanc - Legend
    Cartier - Declaration d'Un Soir Cartier (Yaşınıza tam uygun, farklı kokmak isterseniz bunu tercih edebilirsiniz.)

Parfüm bir zevk meselesidir lütfen kokusunu bilmeden satın almayın.

Bu arada white musk çok güzel kokan bir parfümdür ve son derece doğaldır. Ten kokusu gibidir fakat kalıcılık ve yayılma olarak malesef çok zayıftır.

Sadece yazın kullanacağınız uygun fiyatlı bir parfüm daha önereyim size: Versace Man Eau Fraiche.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 20 Mayıs 2016; 12:03:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sahlepveboza

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Yaz ve ofis kullanımı için Eros he? İyiymiş :)

Merhaba,

Versace Eros,

4 Mevsim rahatlıkla kullanılabilecek, baskın notalarında vanilya ve nane ve turunçgiller barındıran ilk sıkıldığı an hariç(ilk 15 dk) kimseyi rahatsız etmeyen ama kalıcı ve farkındalığı yüksek bir parfüm. Dalga konusu olan durumu merak ettim açıkcası, paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba BYcaps Hocam,
    Yaklaşık 1 aydır kendime bir parfüm seçmeye çalışıyorum; bu forumdaki yazılarınızı tesadüfen gördüm. Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Parfüm konusundaki bilgi birikiminizden ve tecrübenizden ötürü bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. 40 yaşındayım, beyaz tenliyim, açık kumral saçlıyım. İşimden ötürü her gün takım elbise giyiyorum. Yaz kış ayrımı olmadan her mevsim kullanabileceğim (takım elbise veya kot tişörtle) güzel bir koku arıyorum. Geçmişte Joop, Davidoff Coolwater, Gio, Hugo Boss gibi bir çok parfüm kullanmıştım. Son 6-7 senedir Body Shop'un White Musk kokusunu kullanıyorum. Her ne kadar çok kalıcı olmasa da enfes bir koku. Uzun süredir kullandığım bu kokuyu artık değiştirmek istiyorum. Parfüm seçim sürecimde bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada bu vesile ile de buradaki herkese Body Shop White Musk parfümünü tavsiye ediyorum. Koku muhteşem, fiyat da çok uygun. Şu sıralar 70-80 TL olması lazım 100 ml boyutlu şişesinin... Az önce bahsettiğim kalıcı olmaması handikabını da yan ürünleri kullanarak aşabilirsiniz; White Musk Aftershave Balsam ve White Musk vücut jeli ürünleri de bulunuyor.

Herkese iyi forumlar...

Merhaba,

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Fiyata aralığınız hakkında bilgim yok malesef. Ama sürekli Formal, yani takım elbise veya resmi şekilde geziyorsanız ve 4 mevsim kullanmak istiyorsanız.

Fiyat olarak yüksek olan iki adet parfüm önerebilirim:

Chanel - Bleu de Chanel EDT
    Hermes - Terre d'hermes EDT

Daha uygun fiyatlı:

Givenchy - Xeryus Rouge (Çok sıcak yaz günleri hariç kullanılabilir.)
    Carolina Herrera - CH men (Yine çok sıcak yaz günleri hariç yaz aylarında akşamları kullanılabilir.)
    Nikos - Sculpture (Eğer dinamik genç aktif bir yapınız var ise bu parfümü de tercih edebilirsiniz.)
    Mont Blanc - Legend
    Cartier - Declaration d'Un Soir Cartier (Yaşınıza tam uygun, farklı kokmak isterseniz bunu tercih edebilirsiniz.)

Parfüm bir zevk meselesidir lütfen kokusunu bilmeden satın almayın.

Bu arada white musk çok güzel kokan bir parfümdür ve son derece doğaldır. Ten kokusu gibidir fakat kalıcılık ve yayılma olarak malesef çok zayıftır.

Sadece yazın kullanacağınız uygun fiyatlı bir parfüm daha önereyim size: Versace Man Eau Fraiche.

Hocam ben teşekkür ederim öneri ve yorumlarınız için. Fiyat konusunda esneğim açıkçası... Bleu de Chanel şu 1 aylık süreçte denediğim parfümlerden biri idi. Kokusu hoşuma gitmişti ancak çok canlı bir kokusu yoktu diye hatırlıyorum ama yine de tavsiyenizi dikkate alıp bir kez daha deneyeceğim. Nikos da denediğim bir parfüm markası idi ancak onun da kokusunda bir orijinallik sezemedim. Tamamen subjektif tabii ki bu yorumlarım, kokusunu çok beğenerek parfümü kullanan arkadaşlar illa ki vardır. Diğer önerdiğiniz parfümleri açıkçası çok merak ettim, yarın sabah hemen gidip deneyeceğim :) Bu arada bir parfüm de ben önereyim forumumuzu okuyan arkadaşlara: Roberto Verino Pure EDT Kokusu çok hoşuma gitti, denenmeli...

• 24 yaşındayım ve buğday tenliyim. Uzun zamandır kendim için doğru parfümü arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. Bazıları yanımdan geçerken kokuları esiyor. Öyle bir parfüm ne önerirsiniz bana ? Yani 150 tl civarı öyle bir koku mevcut mudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalmt

24 yaşındayım ve buğday tenliyim. Uzun zamandır kendim için doğru parfümü arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. Bazıları yanımdan geçerken kokuları esiyor. Öyle bir parfüm ne önerirsiniz bana ? Yani 150 tl civarı öyle bir koku mevcut mudur ?

Bu fiyatlarda istediğiniz özelliklerde çokta fazla seçenek bulunmuyor malesef.

Jean Paul Gaultier - Le male

Versace Pour Homme

Givenchy - Xeryus Rouge gibi parfümleri deneyebilirsiniz.
  • İnstagramda sadece esans satan sayfalar var ve esansın alkolsüz sürülmesiyle daha kalıcı olacağını savunuyorsan. Nedir düşünceniz ?

• Merhaba Bycaps Böyle güzel bir konu açtığınız için ve biz parfüm meraklılarına yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben 27 yaşında beyaz tenliyim eğer mümkünse banada parfüm önerebilirmisiniz (zamanınız kalırsa) ? kalıcılığı yüksek olan üç çeşit parfüm lazım (eğer böyle katogoriye ayrılıyorlarsa , ayrılmıyorsa bilgisizliğimi affedin) :1)Sosyal çevrede 2) Çalışırken (takım elbise ile) 3)Spordayken (Fitness) . Sizin yazınızda gördüm mizu.com dan alacağım , Fiyat olarak herşeye açığım iyi ürün olsun yeter. Tekrar çok teşekkür ederim iyi hafta sonları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedAndWhiteFox

Merhaba Bycaps Böyle güzel bir konu açtığınız için ve biz parfüm meraklılarına yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben 27 yaşında beyaz tenliyim eğer mümkünse banada parfüm önerebilirmisiniz (zamanınız kalırsa) ? kalıcılığı yüksek olan üç çeşit parfüm lazım (eğer böyle katogoriye ayrılıyorlarsa , ayrılmıyorsa bilgisizliğimi affedin) :1)Sosyal çevrede 2) Çalışırken (takım elbise ile) 3)Spordayken (Fitness) . Sizin yazınızda gördüm mizu.com dan alacağım , Fiyat olarak herşeye açığım iyi ürün olsun yeter. Tekrar çok teşekkür ederim iyi hafta sonları.

Merhaba,

Teşekkür ederim yorumlarınız için,

3 farklı kategoride kalıcılığı yüksek parfümler önereyim.

Gündüz veya gece rahatlıkla kullanabileceğiniz ayrım olmadan ve kalıcılığı iyi olan;

Versace Eros

Dior homme intense

Paco rabanne invictus

Boss bottled Intense

Çalışırken ofis kullanımı için ise;

Terre d'hermes

Bleu de Chanel

Spor için ise;

Versace Man Eau Fraiche

Polo Blue

Chanel Allure Homme Sport

• Çok teşekkür ederim BYcaps.Versace Eros 200ml sayenizde satın aldım , mükemmel bir koku.Ayrıca Terre d'hermes ide denedim onuda yakın bir zamanda satın alacağım , önerdikleriniz arasından sadece iki tanesini denedim ve ikisinide çok beğendim.mükemmel önerileriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.Uygun bir zamanda instagramdan sizi takip etmeye başlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedAndWhiteFox

Çok teşekkür ederim BYcaps.Versace Eros 200ml sayenizde satın aldım , mükemmel bir koku.Ayrıca Terre d'hermes ide denedim onuda yakın bir zamanda satın alacağım , önerdikleriniz arasından sadece iki tanesini denedim ve ikisinide çok beğendim.mükemmel önerileriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.Uygun bir zamanda instagramdan sizi takip etmeye başlayacağım.

Merhaba,

Rica ederim memnun kaldıysanız benim için sevindirici, İş yoğunluğundan dolayı instagram'da pek aktif olamıyorum şimdilik.
  • sorum konu sahibine ve bilgi sahibi olan herkese.

mağazada bir ürün test etmiştim. çok taze serin ve sonradan güzelleşen bir kokuydu.ilk sıkıldığında değil ama sonrasında beni cezbetmişti. bu koku bulgari aqva marine olabilir mi veya aqva pour homme mudur ? çocuk söylemişti ama adını unuttum :(

bir sorum daha var. az önce amazonda baktım aqva marineye fiyatı 33 dolarlarda. bu parfüm burada da o civarlarda satılıyor ? bir terslik yok mu ?

son olarak bikaç fıs sıkıp beğenmezsem iade kabul ederler mi ? mizu kabul etmişti onlara karşı bir vefa borcum var onlardan alacaktım alsaydım ama satmıyorlar artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hukukçu Bey -- 6 Temmuz 2016; 4:59:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnriqueM

sorum konu sahibine ve bilgi sahibi olan herkese.

mağazada bir ürün test etmiştim. çok taze serin ve sonradan güzelleşen bir kokuydu.ilk sıkıldığında değil ama sonrasında beni cezbetmişti. bu koku bulgari aqva marine olabilir mi veya aqva pour homme mudur ? çocuk söylemişti ama adını unuttum :(

bir sorum daha var. az önce amazonda baktım aqva marineye fiyatı 33 dolarlarda. bu parfüm burada da o civarlarda satılıyor ? bir terslik yok mu ?

son olarak bikaç fıs sıkıp beğenmezsem iade kabul ederler mi ? mizu kabul etmişti onlara karşı bir vefa borcum var onlardan alacaktım alsaydım ama satmıyorlar artık.

Merhaba,

Kokuyu daha net tarif edebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım. Fakat aqva marine ile aqva arasındaki farkı anlamak zor olacaktır ikiside birbirine çok yakındır. marine daha soft ve sucul kokar aqva ise alt notalarda odunsuluk hissedilir.

Normalde parfümü açtıktan sonra üretimsel bir sorun yok ise veya tarihi geçmemiş ise değişim ve iade yapmazlar. Bi seferlik denk gelmiş bir durum olabilir. Bulunduğunuz ilde bir parfum shop var ise kokuları deneyip öyle sipariş vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu tarz kokuları seviyorsanız. Aqva amara'yı denemenizi öneririm.

• Bayan için 1881 kokusunu alacam mizuda 90 tl. Asagi yukarı diğer sitelerde de 90-120 arası. Nerden alacağımı şaşırdım aldıktan sonra orjinal değilse ve iade kabul etmezlerse üzülürüm. Tavsiyeniz nerden almam yönünde?

• quote:

Orijinalden alıntı: C93

Bayan için 1881 kokusunu alacam mizuda 90 tl. Asagi yukarı diğer sitelerde de 90-120 arası. Nerden alacağımı şaşırdım aldıktan sonra orjinal değilse ve iade kabul etmezlerse üzülürüm. Tavsiyeniz nerden almam yönünde?

Sanırım Cerruti 1881 kokusundan bahsediyorsunuz. N11 deki puanı %95'in üzerinde olan herhangi bir satıcıdan alabilirsiniz. Satıcıdan veya üretimden kaynaklanan herhangi bir problemde iade süreciniz daha rahat olur.

İyi Günler..
  • quote:

quote:

Bayan için 1881 kokusunu alacam mizuda 90 tl. Asagi yukarı diğer sitelerde de 90-120 arası. Nerden alacağımı şaşırdım aldıktan sonra orjinal değilse ve iade kabul etmezlerse üzülürüm. Tavsiyeniz nerden almam yönünde?

Sanırım Cerruti 1881 kokusundan bahsediyorsunuz. N11 deki puanı %95'in üzerinde olan herhangi bir satıcıdan alabilirsiniz. Satıcıdan veya üretimden kaynaklanan herhangi bir problemde iade süreciniz daha rahat olur.

İyi Günler..

Hocam benim de ilk yaptığım sey oydu ama yorumlara baktim çoğu saticida sahte urun doluymus son yorumlar rezalet. Gg de bir satici buldum. Kodunu verir misiniz firmadan dogrulamak istiyorum dedim. Aşağıdaki msji yazmışlar. Nasıl yapacam bunu ithalatci etiketi var demişler orjinalligini nasil açmadan test edebilirim nasıl sorgulayabilirim. Ayrıca mizu ile de görüşüp gelecek urunun kodunu verin diycem. Yazışmaları da silmeyecem ileride hakem heyetine ihtiyaç olursa. Gecen haftalarda yurtdışından geldim aklimda almak yoktu. Yoksa duty freeden bakardım. Bu hafta bir arkadaşım gidecek, ordan mı istesem acaba?

• quote:

quote:

quote:

İyi Günler..

Hocam benim de ilk yaptığım sey oydu ama yorumlara baktim çoğu saticida sahte urun doluymus son yorumlar rezalet. Gg de bir satici buldum. Kodunu verir misiniz firmadan dogrulamak istiyorum dedim. Aşağıdaki msji yazmışlar. Nasıl yapacam bunu ithalatci etiketi var demişler orjinalligini nasil açmadan test edebilirim nasıl sorgulayabilirim. Ayrıca mizu ile de görüşüp gelecek urunun kodunu verin diycem. Yazışmaları da silmeyecem ileride hakem heyetine ihtiyaç olursa. Gecen haftalarda yurtdışından geldim aklimda almak yoktu. Yoksa duty freeden bakardım. Bu hafta bir arkadaşım gidecek, ordan mı istesem acaba?

Öncelikle gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerden almanızı tavsiye etmem. Bu sitelerden aldığınızda üründe herhangi bir problem varsa iade işlemleriniz çok daha zordur. Mizu'dan alabilirsiniz. Hakem heyeti gibi şeyler uğraşmak çokta kolay olmuyor. Yine söyleyeceğim, n11 fanatiği falan değilim ama yaşadığım deneyimi anlatarak cevap vereyim. Puanı %90'ın üzerinde olan bir satıcıdan parfüm aldım. Parfüm orijinaldi fakat kargoda gelirken sıcaktan mıdır, yoksa ithalat aşamasında mı bir şeye maruz kalmış bilmiyorum. İçerisinde bakteriler yüzüyordu yani kısacası bozulmuştu. Hemen satıcıya mesaj attım. Durumu anlattım. Bayram'a denk gelmişti satıcı 3 günü cevap vermedi. Bende n11'i aradım. durumu aktardım. Peki satıcı kabul etmezse bu durumu ne olacak dedim. Bu durumla çok karşılaşmıyoruz, çünkü böyle bir durum olduğunda ürünü direk n11'e gönderiyorsunuz burda kozmetik kısmı ile ilgilenen arkadaşlar test ediyorlar ve eğer cidden söylediğiniz sorun var ise direk paranızı iade ediyoruz. Satıcılarda bu durumu bildikleri için eğer bir üründe sorun var ise, sorun yok demiyorlar dedi ve bayram sonrası satıcıdan cevap bekleyin öncelikle dedi. Satıcı bayram sonrası direk aradı ve haklısınız kusura bakmayın içini göremediğimiz için bilemiyoruz, ürün bozulmuş yenisini mi gönderelim iade mi yapalım dedi. İşte bu sebeple iade işlemleriniz çok daha kolay diğer sitelere oranla. Tabiki kutusunu açıp ürün orijinal ve tarihi geçmemiş sorunsuz ürünü kokusunu beğenmedim diye iade edemezsiniz ki buda zaten mantıksız olur.

• Bana kış için 200 300 tl civarında kalıcı ve farkedilebilirliği yüksek parfüm önerebilirmisiniz hocam öğrenciyim 20 yaşındayım pantolon gömlek giyerim genelde bide nerden almamı önerirsiniz sizin burada önerdiğiniz bazı parfümleri internetten alanlar kalıcılığı iyi değil diye belirtmiş siz kalıcı diye önermişsiniz acaba internetten değilde mağzadan alınsaydı farkedermiydi ondan dolayı internete güvenemiyorum mağzada da pahalı oluyo bana alıcağım yeride tavsiye ederseniz sevinirim hocam teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Buralara da bi geldik

Bana kış için 200 300 tl civarında kalıcı ve farkedilebilirliği yüksek parfüm önerebilirmisiniz hocam öğrenciyim 20 yaşındayım pantolon gömlek giyerim genelde bide nerden almamı önerirsiniz sizin burada önerdiğiniz bazı parfümleri internetten alanlar kalıcılığı iyi değil diye belirtmiş siz kalıcı diye önermişsiniz acaba internetten değilde mağzadan alınsaydı farkedermiydi ondan dolayı internete güvenemiyorum mağzada da pahalı oluyo bana alıcağım yeride tavsiye ederseniz sevinirim hocam teşekkürler

Merhaba,

tabiki önerebilirim fakat öncelikle ben gözden kaçırmışım sanırım hangi mesajlarda kalıcı diye tavsiye ettiğim parfümler kalıcı değil diye yorum almış bana belirtebilirseniz sevinirim. Bu tür yorumları dikkate alırım fakat gözden kaçırdım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

herkese tavsiye ettiğim gibi n11'deki yüksek puanlı satıcılardan alabilirsiniz veya mizu, misspera gibi sitelerden de alabilirsiniz. Takdir edersiniz ki hiçbirinin garantisini veremem.

Benim yaşınıza ve ortamınıza en iyi önerim.

Versace - Eros olacaktır. Onun haricinde Paco rabanne invictus'u da tercih edebilirsiniz.

Biraz daha ağır baharatlı bir şeyler olsun istersen de: victor & rolf - Spicebomb'ı önerebilirim.

• quote:

quote:

Bana kış için 200 300 tl civarında kalıcı ve farkedilebilirliği yüksek parfüm önerebilirmisiniz hocam öğrenciyim 20 yaşındayım pantolon gömlek giyerim genelde bide nerden almamı önerirsiniz sizin burada önerdiğiniz bazı parfümleri internetten alanlar kalıcılığı iyi değil diye belirtmiş siz kalıcı diye önermişsiniz acaba internetten değilde mağzadan alınsaydı farkedermiydi ondan dolayı internete güvenemiyorum mağzada da pahalı oluyo bana alıcağım yeride tavsiye ederseniz sevinirim hocam teşekkürler

Merhaba,

tabiki önerebilirim fakat öncelikle ben gözden kaçırmışım sanırım hangi mesajlarda kalıcı diye tavsiye ettiğim parfümler kalıcı değil diye yorum almış bana belirtebilirseniz sevinirim. Bu tür yorumları dikkate alırım fakat gözden kaçırdım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

herkese tavsiye ettiğim gibi n11'deki yüksek puanlı satıcılardan alabilirsiniz veya mizu, misspera gibi sitelerden de alabilirsiniz. Takdir edersiniz ki hiçbirinin garantisini veremem.

Versace - Eros olacaktır. Onun haricinde Paco rabanne invictus'u da tercih edebilirsiniz.

Biraz daha ağır baharatlı bir şeyler olsun istersen de: victor & rolf - Spicebomb'ı önerebilirim.

Hocam bence sıkıntı sizin önerdiklerinizde değil ben tam anlatamadım sizin önerdikeriniz bence kalıcıdır ama mağzadan değil internetten alınca kalıcı olmuyo galiba onu demek istedim ben mağzadan alınan bi parfüm kalıcı olurken internetten alınca kalıcı olmayabiliyo galiba ben sizin önerdikleriniz kalıcı ama internet sitesinfen alınanlar kalıcı olmuyo galiba demek istedim yanlış anlamayın hocam size bişey demek istemedim internet ürünlerinde mi sıkıntı var acaba demek istedim

Buyrun mesela Versace - Eros un hb yorumları

http://i.hizliresimupload.net/mFTS4fOI.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buralara da bi geldik -- 21 Temmuz 2016; 14:39:38 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Hocam bence sıkıntı sizin önerdiklerinizde değil ben tam anlatamadım sizin önerdikeriniz bence kalıcıdır ama mağzadan değil internetten alınca kalıcı olmuyo galiba onu demek istedim ben mağzadan alınan bi parfüm kalıcı olurken internetten alınca kalıcı olmayabiliyo galiba ben sizin önerdikleriniz kalıcı ama internet sitesinfen alınanlar kalıcı olmuyo galiba demek istedim yanlış anlamayın hocam size bişey demek istemedim internet ürünlerinde mi sıkıntı var acaba demek istedim

Şimdi daha iyi anladım. İnternetten aldığınız ürünün ithalat aşamasında yaşamış olduğu fiziksel durumlarda buna etken olabilir. Meseka bir parfümü bu havalarda kutusunda da olsa sıcakta bırakırsanız parfüm bozulmaya ve etkisini kaybetmeye başlar bu etkenlerden birisi.

Bir diğeri ise bahsetmiş olduğum gibi segmentasyon farkı yani aynı banttan üretilmemiş ürünler olabilir.

Ayrıca parfümünü son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın olabilir buda kalıcılığı etkileyen sebeplerdendir.

Bir diğer etkende bahsettiğiniz parfümde olmasada bazı parfümler reformulasyona uğuruyor ve içerikleri değişiyor. Bu sebeple parfümlerin kalıcılığı değişiyor.

Ten ile ilgili bir durumda olabilir. Çok terleyen birisi tenine sıkarsa koku anında uçup gider, ayrıca zaten yaz aylarında parfümler kış aylarına kadar daha az kalıcıdır yani daha çabuk uçar tenden veya kıyafetten.

Mağazada bu tarz riskler minimumdur. İnternetten ise daha fazladır. Ama net olarak internetteki böyle mağazadaki böyle demek çok doğru değil. Mağaza sadece daha garantidir.

Bahsi geçen versace eros ki zamanında internetten almıştım. Kalıcılığı ve farkedilirliği son derece yüksek olan bir kokudur. Normal şartlarda 8-10 saat rahatlıkla tende kalır. ilk 3-4 saatte ise farkedilirliği gayet yüksektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Şimdi daha iyi anladım. İnternetten aldığınız ürünün ithalat aşamasında yaşamış olduğu fiziksel durumlarda buna etken olabilir. Meseka bir parfümü bu havalarda kutusunda da olsa sıcakta bırakırsanız parfüm bozulmaya ve etkisini kaybetmeye başlar bu etkenlerden birisi.

Bir diğeri ise bahsetmiş olduğum gibi segmentasyon farkı yani aynı banttan üretilmemiş ürünler olabilir.

Ayrıca parfümünü son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın olabilir buda kalıcılığı etkileyen sebeplerdendir.

Bir diğer etkende bahsettiğiniz parfümde olmasada bazı parfümler reformulasyona uğuruyor ve içerikleri değişiyor. Bu sebeple parfümlerin kalıcılığı değişiyor.

Ten ile ilgili bir durumda olabilir. Çok terleyen birisi tenine sıkarsa koku anında uçup gider, ayrıca zaten yaz aylarında parfümler kış aylarına kadar daha az kalıcıdır yani daha çabuk uçar tenden veya kıyafetten.

Mağazada bu tarz riskler minimumdur. İnternetten ise daha fazladır. Ama net olarak internetteki böyle mağazadaki böyle demek çok doğru değil. Mağaza sadece daha garantidir.

Bahsi geçen versace eros ki zamanında internetten almıştım. Kalıcılığı ve farkedilirliği son derece yüksek olan bir kokudur. Normal şartlarda 8-10 saat rahatlıkla tende kalır. ilk 3-4 saatte ise farkedilirliği gayet yüksektir.

Teşekkürler hocam n11 den almaya çalışacağım iyi günler kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.