Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BYcaps

Tek tek cevap vereyim biraz uzun bir mesaj yazmışsın :). Buarada cevap vermeden önce araştırmalar yaparak mesaj yazdığınız için için sizi tebrik ederim araştırmak ve merak güzeldir. Birçok insan bilmeden konuşuyor. Bu yönünüzü haddim olmayarak takdir etmek isterim.

Gelelim sorularınıza.

Checkcosmetic sitesine güvenebilirsiniz bizzat christian dior'un müşteri hizmetleriyle iletişime gecerek bir dior ürünün kodunu verdim ve bana check cosmetic'te gösterilen tarih ile aynı tarihi verdi.

Doğrudur genellikle 2 kalite olur demiştim ilk mesajımda daha düşük kalitelerde ürünlerde üretilebilir çoğu kişi bilmese de bu normaldir.
    Ağzı açık Kavanoz üstündeki 12 M Sembölü genellikle kozmetik ürünlerinde görülür. Bunun Anlamı Açıldıktan sonra 12 Ay(12M =12 Months) içinde tüketilmelidir. 12 ay içinde tüketilmeyen ürünlerden doğabilecek zararlardan sorumlu değilizi ifade eder.

Kozmetik ürünlerinin çoğu 30 ayın üzerinde olduğu için tarih belirtmek zorunlu değildir. Fakat açıldıktan sonra ne kadar dayanacağı ile ilgili bilgi verilmelidir. Bu bilgide zaten kavanoz şeklindeki 12M sembölüyle veriliyor.

Sizin verdiğiniz örneklerde fiyat değişkenleri olabilir ama sizin verdiğiniz örneklerde markanın amacı ülkeye göre doğru damak tadını bilebilmektir. Ülkenin alışkanlıklarıyla alakalıdır. Sizin verdiğiniz örnekler Bölgesel segmentasyon'a girer.

Benim verdiğim kozmetik örneklerinde ise fiyat kaygısı vardır fiyatı düşürmek için ürün kalitesinde düşme görülür. Buda Fiyat Bazlı segmentasyon'a girer.

Linklerin hepsini okumak için şuan zamanım yok ama boş olduğum bir an okuyacağım. Kısa bir göz gezdirdim. Verdiğiniz linkler faydalı bilgiler içeriyor. Tam olarak okuduktan sonra tartışabiliriz bu konuyu.

Teşekkür ederim güzel kaynaklar paylaştığınız için.

dediğim gibi hepsiburada.com'dan aldığım parfümü checkcosmetic sitesinde kontrol ettiğimde 2011'de üretildiği ve miadının 36 ay olduğu bilgisini aldım. bu 36 ay, parfüm açılıp fıslandıktan sonra başlıyorsa, raf ömrünün dolmasına 5 ay kaldı uyarısı nedir, onu anlayamadım.

sağlık bakanlığı mevzuatı ile checkcosmetic.net verileri arasında bir çelişki yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: canbaz

quote:

Tek tek cevap vereyim biraz uzun bir mesaj yazmışsın :). Buarada cevap vermeden önce araştırmalar yaparak mesaj yazdığınız için için sizi tebrik ederim araştırmak ve merak güzeldir. Birçok insan bilmeden konuşuyor. Bu yönünüzü haddim olmayarak takdir etmek isterim.

Gelelim sorularınıza.

Checkcosmetic sitesine güvenebilirsiniz bizzat christian dior'un müşteri hizmetleriyle iletişime gecerek bir dior ürünün kodunu verdim ve bana check cosmetic'te gösterilen tarih ile aynı tarihi verdi.

Doğrudur genellikle 2 kalite olur demiştim ilk mesajımda daha düşük kalitelerde ürünlerde üretilebilir çoğu kişi bilmese de bu normaldir.
    Ağzı açık Kavanoz üstündeki 12 M Sembölü genellikle kozmetik ürünlerinde görülür. Bunun Anlamı Açıldıktan sonra 12 Ay(12M =12 Months) içinde tüketilmelidir. 12 ay içinde tüketilmeyen ürünlerden doğabilecek zararlardan sorumlu değilizi ifade eder.

Kozmetik ürünlerinin çoğu 30 ayın üzerinde olduğu için tarih belirtmek zorunlu değildir. Fakat açıldıktan sonra ne kadar dayanacağı ile ilgili bilgi verilmelidir. Bu bilgide zaten kavanoz şeklindeki 12M sembölüyle veriliyor.

Sizin verdiğiniz örneklerde fiyat değişkenleri olabilir ama sizin verdiğiniz örneklerde markanın amacı ülkeye göre doğru damak tadını bilebilmektir. Ülkenin alışkanlıklarıyla alakalıdır. Sizin verdiğiniz örnekler Bölgesel segmentasyon'a girer.

Benim verdiğim kozmetik örneklerinde ise fiyat kaygısı vardır fiyatı düşürmek için ürün kalitesinde düşme görülür. Buda Fiyat Bazlı segmentasyon'a girer.

Linklerin hepsini okumak için şuan zamanım yok ama boş olduğum bir an okuyacağım. Kısa bir göz gezdirdim. Verdiğiniz linkler faydalı bilgiler içeriyor. Tam olarak okuduktan sonra tartışabiliriz bu konuyu.

Teşekkür ederim güzel kaynaklar paylaştığınız için.

dediğim gibi hepsiburada.com'dan aldığım parfümü checkcosmetic sitesinde kontrol ettiğimde 2011'de üretildiği ve miadının 36 ay olduğu bilgisini aldım. bu 36 ay, parfüm açılıp fıslandıktan sonra başlıyorsa, raf ömrünün dolmasına 5 ay kaldı uyarısı nedir, onu anlayamadım.

sağlık bakanlığı mevzuatı ile checkcosmetic.net verileri arasında bir çelişki yok mu?

Hayır Ürünün raf ömrü 36 aydır. Açılmadığı takdirde sağlıklı olarak 36 aya kadar ilk günki özelliğini korur. Ama bu demek değildir ki. 36 ay biter bitmez bianda bozulacak. 36 ay geçtikten sonra kokuda ve kalıclıkta problemler olabilir. hiç bir şeyde olmayabilir. Yani illaha 36 ay sonra bozulacak gibi bir kaide yoktur. Sonuç olarak 36 Ay açılmadığı haldeki ömrüdür. Raftaki ömrü yani. Eğer üzerinde kavanoz şeklinde 12M yazıyorsa buda açıldıktan sonra 12 ay içinde tüketilmelidir. Demektedir. Yani yiyecek gibi düşünmeyelim bunu mesela sütün tarihi geçmişse tadı değişir çok büyük ihtimal ama kozmetik sektörü daha esnektir. Saklama koşuluna göre raf ömrü değişir.

• anladım. parfüm üzerinde herhangi bir tarih ve sembol yoksa raf ömrü 36 ay oluyor. parfümün üretim tarihini de checkcosmetic.net sitesinden öğreneceğiz. aradağımız marka checkcosmetic tarafından desteklenmiyorsa çaresiz şirketle temasa geçeceğiz. bazı parfümlerin üzerinde ''açık kapak’' sembolü olup içinde 18m, 30m, 36m gibi ifadeler bulunmakta. bunlar parfümlerin açıldıktan sonra kaç ay dayanabileceğini gösteriyor. son tahlilde bundan ''açık kapak'' sembollü parfümler 5, 10, 15 yıl -hatta daha fazla- rafta bekleyebilir ve fonksiyonlarından hiçbir şey kaybetmezler sonucunu çıkartabiliriz.

Türkiye'deki kozmetik mağazaları Dünya'daki birçok şirket gibi 1. kalitede üretim yapan ürünleri ithal ederler. Zaten çoğu bu şekildedir. Fakat şirketler bazı ülkelere, pazarda yer bulmak ve ülkelerin sosyoekonomik yapılarını göze alarak daha ucuz ve üretim kalitesi düşük ürünleri bu ülkelere gönderirler. Sevil, tekin acar, sephora'nın böyle bir seçim yapıp intihar girişiminde bulunma ihtimalleri de oldukça düşüktür. :)

''Türkiye'deki kozmetik mağazaları Dünya'daki birçok şirket gibi 1. kalitede üretim yapan ürünleri ithal ederler. Zaten çoğu bu şekildedir'' demişsiniz.

benim hepsiburada.com'dan aldığım parfüm dior-eau sauvage extreme'dir. parfümün üzerinde de ''arcon kozmetik'' bandrolü var. tıpkı tekin acar, sevil, sephora mağazalarının dior ürünlerinde olduğu gibi. mağazalar ürün ithalatlarını kendileri yapıyorsa, peki bu ''arcon kozmetik'' bandrolü neyin nesidir?

• Orijinalden alıntı: canbaz

anladım. parfüm üzerinde herhangi bir tarih ve sembol yoksa raf ömrü 36 ay oluyor. parfümün üretim tarihini de checkcosmetic.net sitesinden öğreneceğiz. aradağımız marka checkcosmetic tarafından desteklenmiyorsa çaresiz şirketle temasa geçeceğiz. bazı parfümlerin üzerinde ''açık kapak’' sembolü olup içinde 18m, 30m, 36m gibi ifadeler bulunmakta. bunlar parfümlerin açıldıktan sonra kaç ay dayanabileceğini gösteriyor. son tahlilde bundan ''açık kapak'' sembollü parfümler 5, 10, 15 yıl -hatta daha fazla- rafta bekleyebilir ve fonksiyonlarından hiçbir şey kaybetmezler sonucunu çıkartabiliriz.

Türkiye'deki kozmetik mağazaları Dünya'daki birçok şirket gibi 1. kalitede üretim yapan ürünleri ithal ederler. Zaten çoğu bu şekildedir. Fakat şirketler bazı ülkelere, pazarda yer bulmak ve ülkelerin sosyoekonomik yapılarını göze alarak daha ucuz ve üretim kalitesi düşük ürünleri bu ülkelere gönderirler. Sevil, tekin acar, sephora'nın böyle bir seçim yapıp intihar girişiminde bulunma ihtimalleri de oldukça düşüktür. :)

''Türkiye'deki kozmetik mağazaları Dünya'daki birçok şirket gibi 1. kalitede üretim yapan ürünleri ithal ederler. Zaten çoğu bu şekildedir'' demişsiniz.

benim hepsiburada.com'dan aldığım parfüm dior-eau sauvage extreme'dir. parfümün üzerinde de ''arcon kozmetik'' bandrolü var. tıpkı tekin acar, sevil, sephora mağazalarının dior ürünlerinde olduğu gibi. mağazalar ürün ithalatlarını kendileri yapıyorsa, peki bu ''arcon kozmetik'' bandrolü neyin nesidir?

Hayır Anlaşamıyoruz tam olarak.

Hiç bir tarih yoksa üzerinde 30 ayın üzerinde hiç açılmadan saklanabilir anlamını taşır. Ama genellikle parfümler 36 ay raf ömürlüdür. ama bu rakam daha fazlada olabilir azda olabilir. ama 30 ayın üzerindededir.

Açık kapaklı sembolde raf ömrü 30 ayın üzerinde olan ürünler için kullanılır. 12M 15M, 18M olarak farklılık gösterir. Buda açıldıktan sonraki kullanım ömrünü gösterir.

Hiç açılmadan 5 yıl civarı bekleyebilir. Ama sonrasında koku bozuladabilir bozulmayada bilir. Ama yasal önerilen süre genede 36 ay yani 3 yıldır.

Eau Suavage'i hepsiburada'dan kaç tl ye aldınız ve ne zaman aldınız?

• 24.11.2013 tarihinde 99.90 tl'ye aldım.
  • quote:

24.11.2013 tarihinde 99.90 tl'ye aldım.

Şuanda Hepsiburada da 306TL ye satılıyor sizin aldığınız parfüm. 100TL gibi bir rakama almış olduğunuz parfüm raf ömrünü tamamlamaya az kalmış olabilir. 2. kalitede üretim yapılmış ürün olabilir. Doğru saklama koşulunda sağlanmamış ürün olabilir.

Mantık olarak baktığınızda %66'lık bir indirim yapmaları gerekiyor. Buda zor bir ihtimal. Bu indirimi yaparlarsada dediğim gibi raf ömrü azalmış ürünler olabilir. Kanısındayım.
  • quote:

quote:

Şuanda Hepsiburada da 306TL ye satılıyor sizin aldığınız parfüm. 100TL gibi bir rakama almış olduğunuz parfüm raf ömrünü tamamlamaya az kalmış olabilir. 2. kalitede üretim yapılmış ürün olabilir. Doğru saklama koşulunda sağlanmamış ürün olabilir.

Mantık olarak baktığınızda %66'lık bir indirim yapmaları gerekiyor. Buda zor bir ihtimal. Bu indirimi yaparlarsada dediğim gibi raf ömrü azalmış ürünler olabilir. Kanısındayım.

yanlışınız var. benim aldığım parfüm eau sauvage edp. değil, aşağıdaki üründür ve halen aynı fiyattan satılıyor. site yapılan indirim oranını da belirtmiş. bu arada gelen parfümün batch kodu: 1U01

''arcon kozmetik'' paralel ithalat yapan bir şirket olduğundan mı ''2. kalitede üretim'' ihtimalini gözardı etmiyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

yanlışınız var. benim aldığım parfüm eau sauvage edp. değil, aşağıdaki üründür ve halen aynı fiyattan satılıyor. site yapılan indirim oranını da belirtmiş. bu arada gelen parfümün batch kodu: 1U01

''arcon kozmetik'' paralel ithalat yapan bir şirket olduğundan mı ''2. kalitede üretim'' ihtimalini gözardı etmiyorsunuz?

Arcon Kozmetik kimlere ürün getiriyor. Bilmiyorum Sevil'e de verebilir mizuya bellamoalya hepsiburadayada ürün verebilir.

Aldığınız ürün kozmetik mağazalarında 200Tl gibi bir rakama satılıyor, sizde bu ürünü 100 tl ye almışssınız yani %50'lik bir indirim uygulanmış. İndirim oranının bu kadar büyük olmasının sebeplerinden biride ürününüzün son kullanma tarihinin bitmesine 8 ay kalması.

Yani raf ömrünü tamamlamak üzere olması. Kozmetik mağazalarından aldığınız ürünlerde bu kadar az raf ömrü kalan ürünleri bulmanız zordur. Şuanda parfümünüzün raf ömrünün bitmesine 5 ay kadar bir süre kalmıştır. Verdiğiniz koda göre ürününüz Temmuz 2011'de üretlmiştir. İndirim sebeplerinden birtanesi bu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 25 Şubat 2014; 20:37:00 >

• quote:

Arcon Kozmetik kimlere ürün getiriyor. Bilmiyorum Sevil'e de verebilir mizuya bellamoalya hepsiburadayada ürün verebilir.

Aldığınız ürün kozmetik mağazalarında 200Tl gibi bir rakama satılıyor, sizde bu ürünü 100 tl ye almışssınız yani %50'lik bir indirim uygulanmış. İndirim oranının bu kadar büyük olmasının sebeplerinden biride ürününüzün son kullanma tarihinin bitmesine 8 ay kalması.

Yani raf ömrünü tamamlamak üzere olması. Kozmetik mağazalarından aldığınız ürünlerde bu kadar az raf ömrü kalan ürünleri bulmanız zordur. Şuanda parfümünüzün raf ömrünün bitmesine 5 ay kadar bir süre kalmıştır. Verdiğiniz koda göre ürününüz Temmuz 2011'de üretlmiştir. İndirim sebeplerinden birtanesi bu olabilir.

parfümlerin raf ömürleri konusunda sizinle mutabıkım. fakat yeri geldiğinde ekleyeceğim birkaç şey olacak :)

quote:

türkiye'deki büyük kozmetik zincirleri (mağazaları) sattıkları parfümleri distribütörlerden temin ederler.

sevil, tekin acar ve sephora mağazalarında satılan dior parfümleri ''arcon kozmetik'' bandrollüdür. arcon kozmetik'de dior ürünlerinin türkiye distribütörüdür. ve bu gizli, ulaşılamaz bir bilgi değildir. mağazalara gidilip çek edilebilir, web sitesine bakılabilir. sizin de belirttiğiniz gibi bu zincir mağazalarının 2. kalite üretimli parfüm satmaları intihar girişimiyle eşdeğer bir aksiyon sayılır. tabi 1. kalitede üretim, 2. kalitede üretim gibi kendi içinde dallanmıyorsa :)

www.arcon-kozmetik.com
    Arcon anasayfa
    http://www.arcon-kozmetik.com/main_tr.html

bellamola satışını yaptığı dior parfümlerini dışarıdan ithal ediyor. o yüzden arcon kozmetikle bir bağlantısı yok.

mizu'da satılan dior parfümleri de ''arcon kozmetik'' bandrollü. buradan, isimi geçen zincir mağazalarına göre daha ucuz dior parfümleri aldık, alıyoruz.

dior parfümlerinin türkiye dağıtıcısının kim olduğunu bilmeden fiyat değerlendirmesi yapmanız gerçekten çok ilginç.

• canbaz kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın ama beni ısrarla yanlış anlamaya devam ediyor yazdıklarımı yanlış yorumluyorsunuz.

Arcon kozmetik'in Dior'un Türkiye Distribütörü olduğunu biliyorum. Ben size Kimlere ürün verdiğini bilmiyorum dedim. Distribütör olan Arcon kozmetik, ister sevil'e verir ister mizu ya ister tekin acara ister başka bir yere. Ben size Arcon kozmetik kimlere ürün getiriyor bilmiyorum diyorum, siz bana arcon kozmetik dior'un distirbitörü'dür daha onu bilmiyorsunuz ve yorum yapıyorsunuz çok ilginç, gibi alaycı bir yaklaşımla cevap veriyorsunuz. Bellamola'da ingiltere'nin en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan allbeauty'nin Türkiye'ayağıdır bunuda daha önce mesajlarımda belirttim. yalnız konunun neden bu kadar üzerinde durduğunuza anlam veremedim. Bu konuyuda isterseniz özel mesaj ile tartışabiliriz. Konuyu dağıtmamak için buradan devam etmemenizi rica ediyorum.

Nu konu ile ilgili sormak istediklerinizi özel mesaj yoluyla cevapalyabilirim. Buradan konuyu dağıtmayalım.

Şimdi hocam mağazadab yüksek fiyatlara aldığımız parfüm ile mizuda satılan parfüm aynı kalite mi? (raf ömrü vs. işin içine katmazsak)

Bide PM alabilirmiyim? Bikaç sorum olucak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FunkedUp

Şimdi hocam mağazadab yüksek fiyatlara aldığımız parfüm ile mizuda satılan parfüm aynı kalite mi? (raf ömrü vs. işin içine katmazsak)

Bide PM alabilirmiyim? Bikaç sorum olucak.

Şöyle açıklayayım tekrar. Bazı ürünlerin raf ömürleri azaldığı için ucuz olabilir, bazı ürünler 2. kalite üretimden ithal edildiği için ucuz olabilir, bazı ürünlerde fazla sattığı için çokta ithal edilir adet fazla olduğu içinde birim fiyat düşebilir.

Örnekle Açıklayım. Sırf karşılaştırmak için Hem Sevil'den hem de Mizu'dan dior homme intense aldım. Bu parfümü seçmemin sebebi içerdiği parfüm özlerinin ve notalarının çok kaliteli olması bu sayede olası bir farklılıkta burnunuz biraz iyi koku alıyorsa çok kolaylıkla farkı anlayabilirsiniz.

Sevil'den aldığım dior homme intense yoğunluk harman koku kalitesi kalıclık ve yayılma oalrak çok iyiyken. Mizu'dan aldığım dior homme intense sanki harmanı tam oturmamış alkolu biraz fazla gibi geldi yani o yumuşaklığı ve kalıcılığı bulamadım mizu'dan aldığımda.

2'side Arcon kozmetik bandrollü olmasına rağmen bariz farklılık vardı. Bunun birçok sebebi olabilir mizu'dan aldığım ürünün raf ömrüde oldukça iyi durumdaydı fakat koku farklıydı. Üretim kalitesindeki farklılıktanmıdır. yoksa saklama koşulundaki problenmi kaynaklıdır bilinmez ama fark olduğu kesindi. Tabiki kullanılmayacak kadar kötü değilde rahatlıkla kullanılabilir. Ama benim gibi takıntılı biri için can sıkıcı bir durumdu.

• Daha önce de,

2. kalite parfüm
    2. kalite dubai parfüm
    2. kalite ama orijinal dubai
    ...ve benzeri iddialarda bulunanlar geldi geçti buradan. sizin ''2. kalitede üretim'' anlatımınız bu ekolden hiç uzak değildi. konuyu anlamak adına çok yüklendim galiba kusuruma bakmayın lütfen.

quote:

tekin acar, sevil ve sephora 2. kalite parfümler satarak intihar etmezler ama, o dev parfüm markaları kendilerini seve seve feda eder diyorsunuz. bu bir çelişki değil mi?! insanlar devamlı dolaşım halinde. yurt dışına çıktıklarında parfüm alıyorlar. çıkamayanlar tanıdıkları vasıtasıyla getirtiyor. ayrıca uluslararası internet alışverişi var. besenotes gibi forumlar var; yerel tecrübelerden de enformasyon sağlıyoruz. bu kalite farklılığının yutturulabileceğini mi zannediyorsunuz.

quote:

Şöyle açıklayayım tekrar. Bazı ürünlerin raf ömürleri azaldığı için ucuz olabilir, bazı ürünler 2. kalite üretimden ithal edildiği için ucuz olabilir, bazı ürünlerde fazla sattığı için çokta ithal edilir adet fazla olduğu içinde birim fiyat düşebilir.

Örnekle Açıklayım. Sırf karşılaştırmak için Hem Sevil'den hem de Mizu'dan dior homme intense aldım. Bu parfümü seçmemin sebebi içerdiği parfüm özlerinin ve notalarının çok kaliteli olması bu sayede olası bir farklılıkta burnunuz biraz iyi koku alıyorsa çok kolaylıkla farkı anlayabilirsiniz.

Sevil'den aldığım dior homme intense yoğunluk harman koku kalitesi kalıclık ve yayılma oalrak çok iyiyken. Mizu'dan aldığım dior homme intense sanki harmanı tam oturmamış alkolu biraz fazla gibi geldi yani o yumuşaklığı ve kalıcılığı bulamadım mizu'dan aldığımda.

2'side Arcon kozmetik bandrollü olmasına rağmen bariz farklılık vardı. Bunun birçok sebebi olabilir mizu'dan aldığım ürünün raf ömrüde oldukça iyi durumdaydı fakat koku farklıydı. Üretim kalitesindeki farklılıktanmıdır. yoksa saklama koşulundaki problenmi kaynaklıdır bilinmez ama fark olduğu kesindi. Tabiki kullanılmayacak kadar kötü değilde rahatlıkla kullanılabilir. Ama benim gibi takıntılı biri için can sıkıcı bir durumdu.

parfüm sevdalıları reformülasyon yüzünden kan ağlıyor sizin bundan haberiniz bile yok. dior homme ve dior homme intense sevenlerin vintage arayışlarından da bihabersiniz. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz insanları yoruyorsunuz maalesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbaz -- 26 Şubat 2014; 23:41:57 >

Hocam PM alabilirmiyim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FunkedUp

Hocam PM alabilirmiyim ?

Yanıt verdim Mesajınızıa yeni bir mesaj attıysanız gelmemiş olabilir.
  • quote:

Daha önce de,

2. kalite parfüm
    2. kalite dubai parfüm
    2. kalite ama orijinal dubai
    ...ve benzeri iddialarda bulunanlar geldi geçti buradan. sizin ''2. kalitede üretim'' anlatımınız bu ekolden hiç uzak değildi. konuyu anlamak adına çok yüklendim galiba kusuruma bakmayın lütfen.

quote:

tekin acar, sevil ve sephora 2. kalite parfümler satarak intihar etmezler ama, o dev parfüm markaları kendilerini seve seve feda eder diyorsunuz. bu bir çelişki değil mi?! insanlar devamlı dolaşım halinde. yurt dışına çıktıklarında parfüm alıyorlar. çıkamayanlar tanıdıkları vasıtasıyla getirtiyor. ayrıca uluslararası internet alışverişi var. besenotes gibi forumlar var; yerel tecrübelerden de enformasyon sağlıyoruz. bu kalite farklılığının yutturulabileceğini mi zannediyorsunuz.

quote:

parfüm sevdalıları reformülasyon yüzünden kan ağlıyor sizin bundan haberiniz bile yok. dior homme ve dior homme intense sevenlerin vintage arayışlarından da bihabersiniz. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz insanları yoruyorsunuz maalesef :(

Bakın tek tek cevap vereyim yine;

Konuyu gayet net açıkladığımı düşünüyorum. Dubai parfüm falan anlamam ben pazarcı değilim , ticaretini yapan insanda değilim bu işin. O pazar ağzıyla söylenen 2. Kalite Dubai dediğiniz emirlik İnsanı gelişmişlik olarak Türkiye'nin çok üstüdedir. Yani Burada 2. Kalite alacak bir ülke varsa o Dubai değil Türkiye'dir. :)

Markalar intihar eder mi değişsisiniz. Yurtturabilme gibi bir dertleride yok zaten markaların. Üretimde problem olan ürünleri sosyo ekonomisi düşük ve çok önemsemedikelri ülkelere gönderirler. Öncelikle ilk mesajımı dikkatli okumanızı tavsiye ederim, Okuduklarınızı yanlış yorumluyorsunuz yine.

Reformülasyonlardan haberim olmadığı kanısına nasıl vardınız bunu açıklayabilir misiniz? Dior homme intense resmi olarak 2011 yılında reformulasyona gitti, 2007-2011 arası vintage diye tabir ettiğimiz dönemdeki reformulasyona uğramadan önceki şişenin kapak rengi gümüştü. 2011'deki reformulasyon ile birlikte siyah'a döndü.

Aynı şekilde Terre d'hermes'inde feformülasyoan gittiği dedikoduları dolaşıyor.

size göre benim hiçbir şeyden haberim yok. Beni bilgisizlikle itham ediyorsunuz bu tarzınızada anlam veremediğimi belirtmek isterim.

Dev firmalar 2. kalite ürün üreterek intihar demişssiniz.

Fakat Küresel ekonomi de birçok marka segmentasyon yöntemini uygular. Her ülkeye aynı kalitede mal göndermezler sizin söyleminize göre onlar intihar etmiş oluyor.

Benim söylemek istedim Yıllardan beri en üst seviyede ürün getiren sevil tekni acar vb kozmetik mağazalrı bu saatten sonra üretim kalitesi düşük ürün getirirlerse intihar ederler. Çünkü çok güçlü tehditler var internet siteleri tarafından.

Bilgisizlikle itham etmeden önce neyi bilim neyi bilmediğimi araştırmanızı isterim. Ben her şeyi bilirim en iyi ben bilirim gibi bir iddaa'mda yok zaten. Neyi biliyorsam bildiğim kadarını aktarıyorum.

İnsanları yoruyormuşum gibi yorduğum hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Sizden başka kisme benimle tartışmıyor açıkcası.

• quote:

Konuyu gayet net açıkladığımı düşünüyorum. Dubai parfüm falan anlamam ben pazarcı değilim , ticaretini yapan insanda değilim bu işin. O pazar ağzıyla söylenen 2. Kalite Dubai dediğiniz emirlik İnsanı gelişmişlik olarak Türkiye'nin çok üstüdedir. Yani Burada 2. Kalite alacak bir ülke varsa o Dubai değil Türkiye'dir. :)

Markalar intihar eder mi değişsisiniz. Yurtturabilme gibi bir dertleride yok zaten markaların. Üretimde problem olan ürünleri sosyo ekonomisi düşük ve çok önemsemedikelri ülkelere gönderirler. Öncelikle ilk mesajımı dikkatli okumanızı tavsiye ederim, Okuduklarınızı yanlış yorumluyorsunuz yine.

Reformülasyonlardan haberim olmadığı kanısına nasıl vardınız bunu açıklayabilir misiniz? Dior homme intense resmi olarak 2011 yılında reformulasyona gitti, 2007-2011 arası vintage diye tabir ettiğimiz dönemdeki reformulasyona uğramadan önceki şişenin kapak rengi gümüştü. 2011'deki reformulasyon ile birlikte siyah'a döndü.

size göre benim hiçbir şeyden haberim yok. Beni bilgisizlikle itham ediyorsunuz bu tarzınızada anlam veremediğimi belirtmek isterim.

Fakat Küresel ekonomi de birçok marka segmentasyon yöntemini uygular. Her ülkeye aynı kalitede mal göndermezler sizin söyleminize göre onlar intihar etmiş oluyor.

Benim söylemek istedim Yıllardan beri en üst seviyede ürün getiren sevil tekni acar vb kozmetik mağazalrı bu saatten sonra üretim kalitesi düşük ürün getirirlerse intihar ederler. Çünkü çok güçlü tehditler var internet siteleri tarafından.

Bilgisizlikle itham etmeden önce neyi bilim neyi bilmediğimi araştırmanızı isterim. Ben her şeyi bilirim en iyi ben bilirim gibi bir iddaa'mda yok zaten. Neyi biliyorsam bildiğim kadarını aktarıyorum.

İnsanları yoruyormuşum gibi yorduğum hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Sizden başka kisme benimle tartışmıyor açıkcası.

mutlaka yine bilyorsunuzdur ama bizimle paylaşmadınız herhalde. DHİ'ye 2011 reformülasyonundan sonra tekrar müdahale edilip edilmediği konusunda bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. eminim ekleyecekleriniz olacaktır.

yine güzel şeyler söylemişsiniz cevabınızdan sonra devam ederiz:)

• quote:

quote:

mutlaka yine bilyorsunuzdur ama bizimle paylaşmadınız herhalde. DHİ'ye 2011 reformülasyonundan sonra tekrar müdahale edilip edilmediği konusunda bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. eminim ekleyecekleriniz olacaktır.

yine güzel şeyler söylemişsiniz cevabınızdan sonra devam ederiz:)

Açıkcası 2011'deki reformulasyonun'dan sonra resmi olarak bir reformulasyon yayınlandımı ya da beyan edildi mi bilmiyorum. Sizin konu ile ilgili araştırmanız varsa paylaşırsanız sevinirim. Diğer kullanıcılarında konu hakkında bilgi edinmesini sağlamış oluruz.

• Kardeşim bilgi paylaşımın için şahsım adına teşekkür ederim. Güzel yazılar olmuş. Soru soranlar da güzel sorular sormuş.
    Ne öğrendim ben.
    1/aldığımız parfüm orginal mi ve ne zaman üretilmiş diye checkcosmetick ten kontrol edebiliriz.
    2/edt / esp arasındaki fark.
    3/ neden bazı sitelerde parfümler daha ucuzdur.

Gibi . Şimdi bende bir kaç gündür Aqua di gio 200ml yada / boss hugo boss arasında gidip geliyorum. Tekin acar ve hepsiburada .com fiyat karşılaştırması yaptım (ayrıca yukarıdaki diğer siteleri duymamıştım. ) HB nin ucuza satma sebebini anladım. Düşük kalite yada raf ömrü azalıyor gibi .

Ayrıca 2.kalite olanları da anlamanın bir yolunu öğrenmek istiyorum. Bence üreticiler bir kod veriyordur.

Şimdi bu iki parfüm (Aqua di gio ve boss hugo boss) arasında kararsızım ve sen başka güzel kokular da yazmışsın onlara da bakmak istiyorum.

Millet bir koku sıkıyor daha yanıma gelmeden kokuları geliyor (özellikle bayanların ki )

Bu konularla alakalı da bilgi vermeni rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Açıkcası 2011'deki reformulasyonun'dan sonra resmi olarak bir reformulasyon yayınlandımı ya da beyan edildi mi bilmiyorum. Sizin konu ile ilgili araştırmanız varsa paylaşırsanız sevinirim. Diğer kullanıcılarında konu hakkında bilgi edinmesini sağlamış oluruz.

2 farklı kalitede üretim yaptıklarını resmi olarak açıklamayan markalardan, resmi bir reformülasyon beyanı beklemek abesle iştigaldir.

dior'un DH ve DHİ'de -açık- reformülasyona gitme sebebi lisans sahibine para ödemek istememesidir. parfüm markalarının genelinin reformülasyonu kabul etmediği de bilinen bir gerçektir. tabi istisnaların kaideyi bozmayacağı kuralını gözardı etmeyelim. hem dior diğer parfümlerinde yaptığı reformülasyonun kaç tanesini resmi olarak beyan etmiş ki. üstelik DH ve DHİ için ara reformülasyon bilgisine de sahibiz. son olarak 2013'lü batchlerin, vintage DHi'ye daha bir benzediği bu işten anlayan arkadaşlarımız tarafından beyan ediliyor, yararlanınız :)

''parfüm severler reformülasyonlar yüzünden kan ağlıyor'' lafı sizce boş bir laf mı! ''yıllardır kullandığım parfümün yeni şişesini aldım ama eskisi gibi kokmuyor'' diye feryat edenler; olayı derinlemesine araştırmadıkları için kolaya kaçıp sahte yaftasını yapıştırıveriyorlar. ve devamında da bitmek bilmeyen manipülasyolar başlıyor; yok 2. kalite, yok 2. kalite dubai, yok 2. kalite ama orijinal dubai falan filan...

beyefendi;

1.kalite demiyorsunuz, 1.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz; 2.kalite demiyorsunuz, 2.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz.

''2. kalitede üretim'' absürdüyle malum tayfadan ayrıldığınızı mı zannediyorsunuz?! zaten insanların kafası sahtecilik ve reformülasyon yüzünden yeterince karışık. bir de sizin bu gerçek dışı iddialarınızla uğraşmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbaz -- 27 Şubat 2014; 18:08:11 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.