Şimdi Ara

malezya'da dil okulu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
9
Favori
13.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben dil için malezyaya gitmeyi düşünüyorum okulum bitince.

Bu konuda fikri olan var mı giden ya da giden birilerini tanıyan;

-kalitesi
    -süresi
    -fiyatı nasıldır
    -aracı bir firma olmalı mı,olmalıysa önerileriniz nelerdir

• elipsoidal kullanıcısına yanıt
    Asya pasifik üniversitesi ( apiit ) bünyesinde dil okulu var , konaklama materyaller vs 1 aylık 1400 usd , 3 aylık 3600 usd , bireysel gidip kaydını yaptırabilirsin , tabi intake tarihlerine web sitesinden bak once ,sen gittin mi diceksin su an malezya dayım her an oraya kayıt yaptırabilirim , baska yerlerede bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbinger80

Asya pasifik üniversitesi ( apiit ) bünyesinde dil okulu var , konaklama materyaller vs 1 aylık 1400 usd , 3 aylık 3600 usd , bireysel gidip kaydını yaptırabilirsin , tabi intake tarihlerine web sitesinden bak once ,sen gittin mi diceksin su an malezya dayım her an oraya kayıt yaptırabilirim , baska yerlerede bakıyorum
    Harbinger80 kardeşim 27 eylülde yorum atmışsın kayıt yaptırdın mı durumun nedir bilgi verebilir misin bende gitmeyi planlıyorum.
  • senta20 S kullanıcısına yanıt
    Şu an başka bir üniversitenin intensive english programındayım bir aylık ücret 1100 tl civarı , konaklama dahil degil , ders sabah dokuzda başlıyor dört te bitiyor , cuma yarım gün , üniversitelerin ingilizce kurslarını tavsiye ederim , halen malezya dayım sormak istedigin şeyler varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım
  • Aslında sormak istedigim cok sey var. :)
    1 okul olarak önerilerin nedir
    2. 3 ay gelmeyi planliyorum upper int. Yakin bir ingilizcem var ne kadar faydasi olur ve kuala lumpurda ingilizce seviyesi nedir ?
    3. Konaklama kalitesi ve fiyatlari nelerdir ? okul yurdunda mi kaliyorsun ?
    4. Yasam sartlari uc asagi bes yukari nedir ?
    5. Sehirde guvenlik ne durumda ?
    6.okulda arkadas ortami olarak ogrencilerin dil seviyesi nasil ?

Smdilik bu kadar cok tesrkkur ederim ilgin icin aslinda facebooktan falan ya da mail adresinden iletisime gecsek cok daha iyi olur. tolga.kagan.tepe@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: senta20

Aslında sormak istedigim cok sey var. :)
    2. 3 ay gelmeyi planliyorum upper int. Yakin bir ingilizcem var ne kadar faydasi olur ve kuala lumpurda ingilizce seviyesi nedir ?

Smdilik bu kadar cok tesrkkur ederim ilgin icin aslinda facebooktan falan ya da mail adresinden iletisime gecsek cok daha iyi olur. tolga.kagan.tepe@hotmail.com
    Aslında sormak istedigim cok sey var. :)

Okul olarak erican,british council, elec,eles vb bir sürü dil okulu var bireysel olarak hicbirine gitmedim, sadece mail yoluyla irtibata gectim , ayni sekilde universitelerinde dil kursları mevcut ben uni programını sectim , ama diger dil okullarıda baya bi ilgi goruyor sanırım.

3 ayda illa ki ilerleme kaydedersin amac sadece dil ogrenme olsun yeterki , klcc de ingilizce seviyesi gayet iyi duzeyde, tabi aksanları bazen sıkıntı yaratabiliyor
    ama genel olarak anlaşılıyor, nalezya da çinli ve hintli de bir hayli fazla..

Konaklama işi şansa oldu, okul yurt icin deposit istedi bende kabul etmedim,sigara icerken muhabbet ettigim bir üni ogrencisi bos odalarının oldugunu soyledi, fiyat uygun geldi bende orda kalıyorum

Yasam sartları normal ulkemizle kıyaslarsak burasi biraz daha ucuz , tabi turist bolgesinde yemek yerim dersen fiyatlar degisiyor ama genel olarak pahali diyemem,buyuk marketlerden alisverisini yapip yemegini kendinde yapabilirsin

Güvenlik konusunda su ana kadar hc problemim olmadı, gayet guvenli bir ulke, tabi bilmedigin sokaga gece yarısı girme kuralı burdada gecerlidir muhakkak :)

Ogrencilerin dil seviyesi genel olarak iyi , tek sorun aksan bir hintliyle konusurken daha dikkatli dinlemek zorundasın yada bir çinliyle,..

Ben buraya plan program yapmadan turist gibi geldim zaman kaybettim, okulu kalacak yeri tamamen sansa buldum , iyice arastirmani tavsiye ederim eger gelmeyi dusunursen, iklim olarak nemli sıcak ve yagisli , ozellikle yagmur bazen cok siddetli yagiyor ama bu sicakligi azaltmiyor :)

• quote:

Okul olarak erican,british council, elec,eles vb bir sürü dil okulu var bireysel olarak hicbirine gitmedim, sadece mail yoluyla irtibata gectim , ayni sekilde universitelerinde dil kursları mevcut ben uni programını sectim , ama diger dil okullarıda baya bi ilgi goruyor sanırım.

3 ayda illa ki ilerleme kaydedersin amac sadece dil ogrenme olsun yeterki , klcc de ingilizce seviyesi gayet iyi duzeyde, tabi aksanları bazen sıkıntı yaratabiliyor

Konaklama işi şansa oldu, okul yurt icin deposit istedi bende kabul etmedim,sigara icerken muhabbet ettigim bir üni ogrencisi bos odalarının oldugunu soyledi, fiyat uygun geldi bende orda kalıyorum

Yasam sartları normal ulkemizle kıyaslarsak burasi biraz daha ucuz , tabi turist bolgesinde yemek yerim dersen fiyatlar degisiyor ama genel olarak pahali diyemem,buyuk marketlerden alisverisini yapip yemegini kendinde yapabilirsin

Güvenlik konusunda su ana kadar hc problemim olmadı, gayet guvenli bir ulke, tabi bilmedigin sokaga gece yarısı girme kuralı burdada gecerlidir muhakkak :)

Ogrencilerin dil seviyesi genel olarak iyi , tek sorun aksan bir hintliyle konusurken daha dikkatli dinlemek zorundasın yada bir çinliyle,..

Ben buraya plan program yapmadan turist gibi geldim zaman kaybettim, okulu kalacak yeri tamamen sansa buldum , iyice arastirmani tavsiye ederim eger gelmeyi dusunursen, iklim olarak nemli sıcak ve yagisli , ozellikle yagmur bazen cok siddetli yagiyor ama bu sicakligi azaltmiyor :)
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Aslında ingilizce seviyesi ve üniversitenin eğitim kalitisi benim için önemli. İngilizce seviyesi için iyi demişsin peki hangi üniversitedesin ve hangi üniversiteleri önerirsin ? sorması ayıp konaklaman ve okul fiyatın dışında aylık harcaman kaç ringit oldu ? Ayrıca önerir misin gelmemi yani ABD ve UK gidilebilir ama ben uzun süre kalmak istiyorum ve maddi olarakta aileme çok yük olsun istemiyorum 4-5 aylık malezya süresine tahminimce ABD ve UK de max 2 ay kalınır o da monoton bir hayat yaşarsan. Ayrıca sen ne kadar kalıcaksın ve turist gibi gittim demişsin :) vize işini orada mı hallettin neler yaptın ? Bildiğim kadarıyla 3 aya kadar vize istemiyor ancak üniversiteler 2 ay ve üzeri öğrencilere vize istiyor sanırım. Ve en önemli sorulardan bitanesi üzerindeki para miktarını deklare etmek konusunda neler yaptın ?

• quote:

Dostum şuan ingilizce seviyen nedir ? bi katkısı oluyor mu orada olmanın..

3 yada 6 ay için gelsek toplam harcamamız ne olur ? konaklama felan herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 29 Kasım 2014; 21:28:48 >

• xyor kullanıcısına yanıt
    Placement test sonucu intermediate cıkmıstı ama ben pre intermediate den baslamak istedim , pre intermediate ve intermediate levellerini bitirdim, kurs ile problem yasadım su an ayrıldım bir hafta erken bitti kursum, neymis hafta bazıyla hesaplıyorlarmıs , 1 kasım cumartesi ye denk geldigi icin o haftayı da ders islenmiş saydılar , belki prodesur boyledir bilmiyorum ama hosuma gitmedi. İllaki faydası oluyor yani ingilizce konusmaya mecbur kalınca konusuyorsun seve seve :) bir parti organizasyonunda gorev aldım , ingilizcem gayet yeterliydi, harcamalar kişisel bence ornegin sigara iciyorsan winston:12 ringit , marlboro 13,5 ringit ama ben 3 ringitlik endonezya sigarası içiyorum , yemek olarak arap restoranları cazip 14 ringite full doyabilirsin. Kurs olarak british council i oneriyorlar bi ara gidip fiyat sormayı dusunuyorum, vizem 20 gun sonra bitecek singapura giris cıkış yaparak tekrar malezya ya giriş yapıcam. Konaklama icin bişe soylemem ben 500 ringit + faturalar toplam da 650 ringit civarı oduyorum üniversite ogrencileriyle kalıyorum, kiralık oda ilanları var internette bulamazsan eger yada ben tek kalcam dersen otellerle anlasırsın 1400 ringit civarı aylık kira odersin. Kişisel görüsüm kurs illa ki onemli gramer ogrenme açısından ama daha onemlisi konusma pratigi , kurs taki hoca nereli oda cok onemli native speaker olması artı avantaj , malayların aksanı tamamen clear degil .

3 aya kadar tr vatandaslarından vize istemiyorlar evet en kaydolurken sordular vizen varmı diye bende 90 gün dedim kursa 2 ay kayıt oldugum icin bir sıkıntı cıkmadı , ilk başta sana üniversiteleri tavsiye etmiştim ama bunun icin cidden araştırma yapmak gerek bunu daha iyi anladım şu an . Asya pasifif üniversitesi baba pahalı gelmişti ama orayı bi incele istersen , forumda malezya egitim ile ilgili bir konuda suleymanb nickli bir arkadas limkomwing universitesinde egitim gormustu orayı tavsiye etmisti onuda araştırabilirsin , onların kursları sanırım international house bunyesinde , bankamatik kartı kullanıyorum debit kart ama buyuk sıkıntı yaşadım hsbc kartım da cip yok yani Türkiye de atm kartlarında çip yok ama malezya da atm kartında da çip olması gerekiyormus , kartımı tek kullanabildigim banka am bank :) ismi tuhaf evet ama işe yarıyor , sıkıntı ise ornegin 700 tl cekiyorum hsbc 5,5 tl alıyor , am bank 25 30 tl civarı alıyor. Vize olarak singapur yada taylanda giriş çıkış yaparak ekstra 3 ay konaklamak mumkun ama karayolu ile girişlerde sanırım 45 gün verme ihtimalleride var .

• quote:

Placement test sonucu intermediate cıkmıstı ama ben pre intermediate den baslamak istedim , pre intermediate ve intermediate levellerini bitirdim, kurs ile problem yasadım su an ayrıldım bir hafta erken bitti kursum, neymis hafta bazıyla hesaplıyorlarmıs , 1 kasım cumartesi ye denk geldigi icin o haftayı da ders islenmiş saydılar , belki prodesur boyledir bilmiyorum ama hosuma gitmedi. İllaki faydası oluyor yani ingilizce konusmaya mecbur kalınca konusuyorsun seve seve :) bir parti organizasyonunda gorev aldım , ingilizcem gayet yeterliydi, harcamalar kişisel bence ornegin sigara iciyorsan winston:12 ringit , marlboro 13,5 ringit ama ben 3 ringitlik endonezya sigarası içiyorum , yemek olarak arap restoranları cazip 14 ringite full doyabilirsin. Kurs olarak british council i oneriyorlar bi ara gidip fiyat sormayı dusunuyorum, vizem 20 gun sonra bitecek singapura giris cıkış yaparak tekrar malezya ya giriş yapıcam. Konaklama icin bişe soylemem ben 500 ringit + faturalar toplam da 650 ringit civarı oduyorum üniversite ogrencileriyle kalıyorum, kiralık oda ilanları var internette bulamazsan eger yada ben tek kalcam dersen otellerle anlasırsın 1400 ringit civarı aylık kira odersin. Kişisel görüsüm kurs illa ki onemli gramer ogrenme açısından ama daha onemlisi konusma pratigi , kurs taki hoca nereli oda cok onemli native speaker olması artı avantaj , malayların aksanı tamamen clear degil .

Vay kardeim çok sağol herşeyi detaylı yazmışsın..

buradan gitmeden önce nasıl konaklama kurs işlerini hallettin.

Ve suan anladığım kadarıyla döneceksin toplam ne kadar para harcadın.. Sigaram içkim yok :) oda kiralayabilirim şuan ben zaten intermediate yakınım ama pre-intermediate den baslarım bende. 3 ay kalsam ne kadar etkisi olur acaba..

üstad yada üni lerin hazırlık okulu daha ucuz sanırım onları tercih etsem hangisi en iyisidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 30 Kasım 2014; 12:57:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xyor

quote:

Vay kardeim çok sağol herşeyi detaylı yazmışsın..

buradan gitmeden önce nasıl konaklama kurs işlerini hallettin.

Ve suan anladığım kadarıyla döneceksin toplam ne kadar para harcadın.. Sigaram içkim yok :) oda kiralayabilirim şuan ben zaten intermediate yakınım ama pre-intermediate den baslarım bende. 3 ay kalsam ne kadar etkisi olur acaba..

üstad yada üni lerin hazırlık okulu daha ucuz sanırım onları tercih etsem hangisi en iyisidir ?

Alıntıları Göster
    avusturalya yada yeni zellanda için önerisi bilgisi olan varmı?

malezya için toplam maleyet ne oldu size?

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

avusturalya yada yeni zellanda için önerisi bilgisi olan varmı?

malezya için toplam maleyet ne oldu size?

Alıntıları Göster
    Eyvallah kardeşim verdiğin bilgiler için çok sağol sanada başarılar dilerim inşallah herşey gönlünce olur.
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    AVustralya'yı bende araştırıyoruyom. Dil okulu ortalama haftalık 230-240 dolar söylediğim yer sydney ama brisbane'de 10-20 dolar daha ucuz olabilir. En önemli sorun bankada gösterilen para. Dil okulu için bankada gösterilen para anne veya babanın olması gerekir. Ama dil okulu+ sertifika programını seçersen anne babaya ek amca ve dayı sana kefil olabiliyor. Sormak istediğin soru varsa sor şimdilik aklıma bunlar geldi.
    bende bu yaz gitmek istiyorum malezya ekonomik olarak uygun diyorlar sence acenta aracılığı ilemi gidim yoksa turist vizesi ilemi 4 ay kalmayı düşünüyorum. els diye bir kurs varmış ne dersinizi tavsiye edermisiniz.?
    Hocam konaklama kurs islerini malezya da bireysel hallettim , gittim kaydoldum , kalacak yer icin teklif geldi universiteli bir arkadastan yani sansa oldu , normal donus tarihim 30 ocak ama daha cok kalabilirim henuz bir plan yapmadim , 10 gun bangkok ta konaklama , iki ay full time ingilizce kursu , iki bucuk ay malezyada konaklama , yeme-icme , gezme tozma ivir zivir :) ist-kuala lumpur ucak bileti haric su ana kadar 9500 tl civarı harcadım, bugun yada yarin singapura giris cikis yapicam visa run icin , otobüs ücreti ucuz 45 ringit civarı tek yön . Hocam etkisi oluyor yani ben kendimde ki degisimin farkina coktan vardım dil seviyem yükseldi ama arkadas cevresi yapmak şart , internette chat yaparak odaya kapanırsan fazla ilerleme bekleyemezsin, sabah oglen aksam ingilizce konusuyorum anlamadıgım bilmedigim kelimeleri not edip anlamlarına bakıyorum , evde yalnızsam disari cikip alisveris merkezie gidip telefon bilgisayar fiyatlarını soruyorum maksat konusma pratigi olsun :)

• Bir ara Fiji yi bile arastirdim hatta ucuz dil okulu bile buldum 4 ay vizesiz kalabiliyorsun oda guzel bir arti ama ucak bileti araba fiyati :) isin asli malezya bir avustralya,ingiltere yada amerika degil tabi , ama farkli bir tecrübe ..
  • quote:

Hocam konaklama kurs islerini malezya da bireysel hallettim , gittim kaydoldum , kalacak yer icin teklif geldi universiteli bir arkadastan yani sansa oldu , normal donus tarihim 30 ocak ama daha cok kalabilirim henuz bir plan yapmadim , 10 gun bangkok ta konaklama , iki ay full time ingilizce kursu , iki bucuk ay malezyada konaklama , yeme-icme , gezme tozma ivir zivir :) ist-kuala lumpur ucak bileti haric su ana kadar 9500 tl civarı harcadım, bugun yada yarin singapura giris cikis yapicam visa run icin , otobüs ücreti ucuz 45 ringit civarı tek yön . Hocam etkisi oluyor yani ben kendimde ki degisimin farkina coktan vardım dil seviyem yükseldi ama arkadas cevresi yapmak şart , internette chat yaparak odaya kapanırsan fazla ilerleme bekleyemezsin, sabah oglen aksam ingilizce konusuyorum anlamadıgım bilmedigim kelimeleri not edip anlamlarına bakıyorum , evde yalnızsam disari cikip alisveris merkezie gidip telefon bilgisayar fiyatlarını soruyorum maksat konusma pratigi olsun :)

üstadım tekrar teşekkürler

maliyet ve fayda açısından değerlendirmek gerekirse yeni zelanda, avustralya ve malezaya 3'ünde durumlar nasıl olur. ? Avustralyada çalışma imkanında oluyormuş sanırım.

hangisine gitsem diye kararsızım açıkcası.

maliyet denkliği;
    malezya da 6 ay
    avustralyada 3 ay
    yeni zelanda da 3 ay

en fazla maliyet 15 bin tl olması lazım. kurs konaklama uçak bileti vs :)

Valla hocam karar vermeden once iklim kontrolude yapmani tavsiye ederim :) ayrıca bide singapuru da arastir istersen dicem su an singapurda yım ingilizce seviyesi cok yuksek ama pahalı bir yer , sabahtan beri yagmur yagıyor dogru durust gezemedim bile , avustralya da calisma sansini bende bi kac sefer duymustum , aksama malezya tekrar giriş yapıcam bakalım kac gun vize verecekler :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.