Şimdi Ara

MAREA,JETTA,MEGANE,OKTAVİA.. KURTARIN BENİ BU AÇMAZDAN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evt işin bu yönüde önemli.sağol verdiğin bilgiler için.
  • Dişci 79 bende 2 ay önce senin gibi jetta ve megane arasında tercih yapmakta zorlandım. Yanlız servis, yedek parça ve yakıt sorunu nedeniyle megane sportway 1,6 16v tercih ettik. Performansı çok iyi yanlız meganelerin çok fazla elektronik ve süspansiyon problemi çıkarttıkları söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum ama kesinlikle bir kullanıcısı olarak megane tavsiye ederim. memnun kalacaksın.
  • geckin biraz anlatsana şu meganı.ben dynamiq modeli düşünüyorum.kokpit için dar diyolar doğrumu.benim boy 1.87.cm.bide gürültü açısından çok sessiz diyolar.süspansiyonlar nasıl.çukurlarda o iğrenç TAK sesi çıkıyormu?bu hızlı buğu çözme nasıl çalışıyo?yol bilgisayarından memnunmusun?

anlat işte bende meganı beğeniyorum.ağır basmaya başladı.sorun çıkarma işini bende çok duydum diğer megane kullanıcıları memnunmu....
  • aslında ben sorun çıkarma işini kullanıcıdan hiç duymadım desem daha doğru olur megane kullanan kaç kişiyle konuştuysam herkez memnun. Ses yalıtımı çok iyi, çukurlarda çok fazla derin olmadığı sürece bir ses çıkartmıyor ama jetta da sesin olduğu söyleniyor. yüksek süratlarde bir ses bir titremeyle karşılaşmıyorsun, ve düşük devirlerde bile çok iyi hızlanıyor onuda bir sitede okuduğuma göre araç ürettiği torkun %90 nını en düşük devirlerde bile çok rahat kullanabiliyormus bu da onu daha iyi hızlanmasını sağlıyor jetta biraz güçsüz ve daha ağır. yakıt tüketimi fazla. Yol bilgisayarında memnunum araçla ilgili ihtiyacın olan bütün bilgileri veriyor. verdiği veriler tutuyor örneğin gidebileceğin mesafe, ortalaması, bunların hepsini ayrı ayrı hesapladım aracın verdikleriyle tutuyor. Benim aldığım modelde hızlı buğu çözme yok ama yinede buğu sorunu yaşamıyorum. senin düşündüğün modelde var. kokpit içi dar değil sınıfının en geniş ve en rahat arabalarından biri, ayrıca yakıt konusunda da başarılı kesinlikle tavsiye ederim. memnun kalacaksın..

• eyvallah geckin çok yardımcı oldun.emeği geçen herkese teşekkürler..
  • rica ederim hee bide sınıfının ilk beş yıldız alan aracı bunu hafife almamak lazım.
  • Ben fransız arabalarını hiç sevmem ancak bu seçenekler içinde megane en mantıklısı. Bence
    -megane
    -jetta
    -octavia

Jetta veya octavia FSİ olsaydı o zaman

-jetta
    -octavia
    -megane

derdim...
  • hocam valla bende octavia yı alırken megane la arasında kalmıştım...

yani ne istediğin önemli burda...yani kalite karşılaştırması yaptığında ki,2 aracı yanyana inceleme fırsatım oldu octavia çok daha kaliteli,kapısını açınca hemen kendini belli ediyo,dolayısıyla jetta da öyle...

megane ın motor u daha iyi,servis daha yaygın,jetta midline ve skoda octavia ambiente ile karşılaştırdığında donanımı daha fazla,bunların hepsi avantajı...

eğer tercihin daha kaliteli bi araç almaksa jetta yada octavia...

yani gerçekten zor karar vermek

kolay gelsin....
  • beni anladığın için sağol seek and destroy krdeşim.sende bu ikilemi yaşamışsın ama bi şekilde karar vermişsin.darısı bana.jetta megane octavia arasında kaldım.mareayı eledim.renault oyak indirimi megane dynamiq için 3500 ytl.30000ytlye iniyor megane dynmq.peki ruhsatı kendi adımıza devir masrafi ne kadar acaba?bayii aradım megane martta makyajlanıyor.fiyatıda artacak doğal olarak....
  • valal devir işi sana bi 750 patlar.500 noter 100 ruhsat 140 trafik sigortası felan.
  • oyak üyesisin demek,bizde oyak üysesiyiz babam emekli subay,seninde öyle sanırım

oyak bu dönemlerde çok güzel kampanyalar yapıyo...makyajlılar gelince fiyatın fazla değişeceğini sanmam...fakat bu kampanya büyük ihtimalle makyajlıları kapsamaz...

bu kampanya elde kalan 2005 modeller için mi yoksa 2006 modeller için mi??

quote:

Orjinalden alıntı: dişçi79

beni anladığın için sağol seek and destroy krdeşim.sende bu ikilemi yaşamışsın ama bi şekilde karar vermişsin.darısı bana.jetta megane octavia arasında kaldım.mareayı eledim.renault oyak indirimi megane dynamiq için 3500 ytl.30000ytlye iniyor megane dynmq.peki ruhsatı kendi adımıza devir masrafi ne kadar acaba?bayii aradım megane martta makyajlanıyor.fiyatıda artacak doğal olarak....
  • Burada bence karar verilmesi gereken bir çok kriter var. senin ne aradığına bağlı. bu araçların çoğu zaten memnun kalacağın arabalar, ama eğer biraz karizma, dış görünüş ve kalite dersen Jetta. Bunlardan karizma ve dış görünüşü çıkarıp yerine donanım ve konforu eklersen octavia. Ekonomi, donanım ve performans dersen megane gibi gözüküyor... Yani hepsinin birbirine karşı üstünlükleri var...
    Ben Jetta alırdım, çünkü onun sundukları bana hitap ediyor...
  • tabii zevkler ve renkler olayı,yani kimine magene daha karizma geliyo kimine jetta

ama kalite ve konforun adresi belli jetta octavia
    quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

Burada bence karar verilmesi gereken bir çok kriter var. senin ne aradığına bağlı. bu araçların çoğu zaten memnun kalacağın arabalar, ama eğer biraz karizma, dış görünüş ve kalite dersen Jetta. Bunlardan karizma ve dış görünüşü çıkarıp yerine donanım ve konforu eklersen octavia. Ekonomi, donanım ve performans dersen megane gibi gözüküyor... Yani hepsinin birbirine karşı üstünlükleri var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seek and destroy -- 17 Şubat 2006 15:13:58 >

• babam oyak üyesi değil ama aile dostumuz oyak üyesi.kabul edermi bilmem çünkü 3 sene bi daha faydalanamıyomuş.kabul ederse benim için süper bişey olur.bu kampanya makyajsızları kapsıyo.yenilerin fiyatı 1500ytl zam yer az bence
  • evet zaten sorunda bu oluyor.hepsinin birbirine üstünlükleri var. kafada o yüzden karışıyo ya zaten.
    quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

Burada bence karar verilmesi gereken bir çok kriter var. senin ne aradığına bağlı. bu araçların çoğu zaten memnun kalacağın arabalar, ama eğer biraz karizma, dış görünüş ve kalite dersen Jetta. Bunlardan karizma ve dış görünüşü çıkarıp yerine donanım ve konforu eklersen octavia. Ekonomi, donanım ve performans dersen megane gibi gözüküyor... Yani hepsinin birbirine karşı üstünlükleri var...

• dişçi 79 biz devir işlemleri için para vermedik bize ekstra olarak bir tek kasko ücreti çıktı onun dışında her hangi bir masrafla karşılaşmadık, hatta renk farkı da almadılar diğer markalarda renk farkı olabilir ama bu geneldemi böyle yoksa bayi ilemi alakalı onu bilemicem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

Ben tofaşçıyım ama o listede marea nın işi yok.

marea da iyidir konforludur ancak yakıt tüketimi yüksek

ve seneye kasa değiştiriyor.yani ömrünü tamamladı.

ikinci el düşünülüp lpg uygulanabilir .

gelelim diğerlerine octavia ,jetta aşağı yukarı aynı araba

102 hp lik ler ağırkanlı ve yakıt tüketimi fazla.

fsi desen gürültülü ve fazla performans getirisi yok.

tüketim ise sadece düşük devirlerde fark ediyor.

ben sana 115 hp megane 1.6 dynamic tavsiye ediyorum

amcak biraz bekle ve makyajlı yeni tipi al

yeni jetta 1.6lt FSI 115 hp

şehir içi 9.0
    şehir dışı 5.6
    genel 6.9
    0-100 11.1 sn

megane sedan 1.6lt

şehir içi 8.8
    şehir dışı 5.7
    genel 6.8
    0-100 11.1 sn

BEn bi fark göremedim
    2 motorda verileri baz alırsak aynı...

Ben gene de jetta derim.Ortalık megane kaynıo.
    Taksi yapılan megane bile gördüm.
    Jettanın tipi çok güzel karizmatik.
    Pahalı ama almaya değer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 17 Şubat 2006 15:29:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: geckin

aslında ben sorun çıkarma işini kullanıcıdan hiç duymadım desem daha doğru olur megane kullanan kaç kişiyle konuştuysam herkez memnun. Ses yalıtımı çok iyi, çukurlarda çok fazla derin olmadığı sürece bir ses çıkartmıyor ama jetta da sesin olduğu söyleniyor. yüksek süratlarde bir ses bir titremeyle karşılaşmıyorsun, ve düşük devirlerde bile çok iyi hızlanıyor onuda bir sitede okuduğuma göre araç ürettiği torkun %90 nını en düşük devirlerde bile çok rahat kullanabiliyormus bu da onu daha iyi hızlanmasını sağlıyor jetta biraz güçsüz ve daha ağır. yakıt tüketimi fazla. Yol bilgisayarında memnunum araçla ilgili ihtiyacın olan bütün bilgileri veriyor. verdiği veriler tutuyor örneğin gidebileceğin mesafe, ortalaması, bunların hepsini ayrı ayrı hesapladım aracın verdikleriyle tutuyor. Benim aldığım modelde hızlı buğu çözme yok ama yinede buğu sorunu yaşamıyorum. senin düşündüğün modelde var. kokpit içi dar değil sınıfının en geniş ve en rahat arabalarından biri, ayrıca yakıt konusunda da başarılı kesinlikle tavsiye ederim. memnun kalacaksın..

2005 megane 2 authentique kullanıyorum 30.000 km de,

artıları:
    - iç hacmi gerçekten geniş
    - yol bilgisayarı iyi çalışıyor
    - küçük devirlerde sessiz sayılabilir

eksileri:
    - direksiyon hissiz
    - yol tutuşu gerçekten kötü
    - 120 km den sonra , motor gürültüsü inanılmaz yüksek
    - eğer performans istiyorsanız yüksek devirde kullanmalısınız , alt devirlerde çok cansız 3000 den sonra kendine geliyor ama 3500 den sonra gürültü artıyor 4000 den sonra müzik sesini duyamıyorsun ve bağırarak konuşmak zorunda kalıyorsunuz
    - kabin içinde plastik sesi ve tıkırtılar geliyor

benim kullandığım araç şirket aracı ve 0 km olarak kiralandı, şimdi sizin yazdıklarınızı okudum da şaşırdım, yani kullandığım bu arabada problem vardı desem , daha önce de şirket aracı olarak 2004 megane ıı dynamique kullanıyordum aynı şeyler onun içinde geçerliydi acaba sizin otomobilinizmi farklı bir üretim merak ettim

• senin araç 1.4 mü 1.6 mı? 1.6 da motor daha güçlü ve sessiz olabilir .
    quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

quote:

Orjinalden alıntı: geckin

aslında ben sorun çıkarma işini kullanıcıdan hiç duymadım desem daha doğru olur megane kullanan kaç kişiyle konuştuysam herkez memnun. Ses yalıtımı çok iyi, çukurlarda çok fazla derin olmadığı sürece bir ses çıkartmıyor ama jetta da sesin olduğu söyleniyor. yüksek süratlarde bir ses bir titremeyle karşılaşmıyorsun, ve düşük devirlerde bile çok iyi hızlanıyor onuda bir sitede okuduğuma göre araç ürettiği torkun %90 nını en düşük devirlerde bile çok rahat kullanabiliyormus bu da onu daha iyi hızlanmasını sağlıyor jetta biraz güçsüz ve daha ağır. yakıt tüketimi fazla. Yol bilgisayarında memnunum araçla ilgili ihtiyacın olan bütün bilgileri veriyor. verdiği veriler tutuyor örneğin gidebileceğin mesafe, ortalaması, bunların hepsini ayrı ayrı hesapladım aracın verdikleriyle tutuyor. Benim aldığım modelde hızlı buğu çözme yok ama yinede buğu sorunu yaşamıyorum. senin düşündüğün modelde var. kokpit içi dar değil sınıfının en geniş ve en rahat arabalarından biri, ayrıca yakıt konusunda da başarılı kesinlikle tavsiye ederim. memnun kalacaksın..

2005 megane 2 authentique kullanıyorum 30.000 km de,

artıları:
    - iç hacmi gerçekten geniş
    - yol bilgisayarı iyi çalışıyor
    - küçük devirlerde sessiz sayılabilir

eksileri:
    - direksiyon hissiz
    - yol tutuşu gerçekten kötü
    - 120 km den sonra , motor gürültüsü inanılmaz yüksek
    - eğer performans istiyorsanız yüksek devirde kullanmalısınız , alt devirlerde çok cansız 3000 den sonra kendine geliyor ama 3500 den sonra gürültü artıyor 4000 den sonra müzik sesini duyamıyorsun ve bağırarak konuşmak zorunda kalıyorsunuz
    - kabin içinde plastik sesi ve tıkırtılar geliyor

benim kullandığım araç şirket aracı ve 0 km olarak kiralandı, şimdi sizin yazdıklarınızı okudum da şaşırdım, yani kullandığım bu arabada problem vardı desem , daha önce de şirket aracı olarak 2004 megane ıı dynamique kullanıyordum aynı şeyler onun içinde geçerliydi acaba sizin otomobilinizmi farklı bir üretim merak ettim

• megan almaya karar verdiysen eger kesinlikle yenisini bekle çünki diğerinin fulunde bile cd çalar yok. ancak opsiyonda oda sunroof ile birlikte ve cok pahalı.
    bu devirde cd çalarsız arabada alma bence
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.