Şimdi Ara

MAREA,JETTA,MEGANE,OKTAVİA.. KURTARIN BENİ BU AÇMAZDAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben 20000ytl peşin üstüne kredi ile 0km bir otomobil almak istiyorum. adaylar jetta midline 102 beygir,octavia ambiente 102 beygir,megane dynamiq,fiat marea exclsv lüx paket. fiyat olarak ve donanım olarak en cezbedici marea.ancak çevremde hep önyargı var bu otomobile. gönlümde yatan aslan jetta.fiyatı biraz pahalı. megane piyasada çok var.estetik bir araç.sessiz güçlü motorlu.ancak 100000km testini okuyorum.fazlaca sorun çıkarıyor.ayrıca boyum 1.87cm. oktavia için gürültülü yorumu var AUTOSHOWDA.ayrıca motorun performansıda iç açacı değil.makul fiyat ve geniş hacim kışkırtıyor. beklentim rahat, sessiz,fazla problem çıkarmayacak,ikinci elde zorlanmaycağım,ortlama motor performansı sunan bir araç.şimdiye kadar araştırdıklarım arasında bu modeller öne çıktı. tavsiyelerinize,nedenlerinize,bilginize ihityacım var.hayatım boyunca ya bir ya iki kez araba albilirim.aile arabası için hepsi uygun ama en iyisi hangisi? teşekkürler...

• Ben tofaşçıyım ama o listede marea nın işi yok.

marea da iyidir konforludur ancak yakıt tüketimi yüksek

ve seneye kasa değiştiriyor.yani ömrünü tamamladı.

ikinci el düşünülüp lpg uygulanabilir .

gelelim diğerlerine octavia ,jetta aşağı yukarı aynı araba

102 hp lik ler ağırkanlı ve yakıt tüketimi fazla.

fsi desen gürültülü ve fazla performans getirisi yok.

tüketim ise sadece düşük devirlerde fark ediyor.

ben sana 115 hp megane 1.6 dynamic tavsiye ediyorum

amcak biraz bekle ve makyajlı yeni tipi al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sephiroth

Ben tofaşçıyım ama o listede marea nın işi yok.

marea da iyidir konforludur ancak yakıt tüketimi yüksek

ve seneye kasa değiştiriyor.yani ömrünü tamamladı.

ikinci el düşünülüp lpg uygulanabilir .

gelelim diğerlerine octavia ,jetta aşağı yukarı aynı araba

102 hp lik ler ağırkanlı ve yakıt tüketimi fazla.

fsi desen gürültülü ve fazla performans getirisi yok.

tüketim ise sadece düşük devirlerde fark ediyor.

ben sana 115 hp megane 1.6 dynamic tavsiye ediyorum

amcak biraz bekle ve makyajlı yeni tipi al
    MEGAN NE ZAMAN MAKYAJLANACAK?
    TAVSİYELERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dişçi79

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dişçi79

bir iki aya piyasada
  • quote:

Orijinalden alıntı: muribbi

quote:

bir iki aya piyasada

Alıntıları Göster
    valla megane düşünüyorsan piyasada tonla 2.eli var.

ben olsam 2.el alırım temiz bi tane.sahibinden.com da her 2 ilandan biri yeni kasa megane ilanı.sebebini bilemiyorum valla.

ama forumda bi arkadaş octavia nın yeni kasasını almıştı ve öve öve bitiremiyordu.ona bi sor istersen.bencede o aracın içi çok güzel.

ben olsam illa bu 4 ü arasından dersen octavia ve jetta arasından test vb işlemlerden sonra karar verirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

valla megane düşünüyorsan piyasada tonla 2.eli var.

ben olsam 2.el alırım temiz bi tane.sahibinden.com da her 2 ilandan biri yeni kasa megane ilanı.sebebini bilemiyorum valla.

ama forumda bi arkadaş octavia nın yeni kasasını almıştı ve öve öve bitiremiyordu.ona bi sor istersen.bencede o aracın içi çok güzel.

ben olsam illa bu 4 ü arasından dersen octavia ve jetta arasından test vb işlemlerden sonra karar verirdim.

Alıntıları Göster
    Senin alacağın araba makyajlı Megane. Beklemem diyorsan ikinci el 2005-2006 Megane. Şu an ki meganın sıfırını alma. İsteklerine en iyi bu araç cevap verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Senin alacağın araba makyajlı Megane. Beklemem diyorsan ikinci el 2005-2006 Megane. Şu an ki meganın sıfırını alma. İsteklerine en iyi bu araç cevap verir.

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR MEGANE İLK SIRADA TAMAM.MAREA DESTEK GÖRMÜYOR.OCTAVİA ALINABİALİR.PEKİ BU JETTAYA NEDEN İLGİ YOK.BENCE DİZAYN ÇOK İYİ.TEK SORUN MEKSİKA YAPIMI OLMASIMI?
  • quote:

ARKADAŞLAR MEGANE İLK SIRADA TAMAM.MAREA DESTEK GÖRMÜYOR.OCTAVİA ALINABİALİR.PEKİ BU JETTAYA NEDEN İLGİ YOK.BENCE DİZAYN ÇOK İYİ.TEK SORUN MEKSİKA YAPIMI OLMASIMI?

Alıntıları Göster
    quote:

jetta pahalıdır.
    ve fiyatının hakkını motor olarak veremiyor.
    aslında cok kötü bir motora sahip değil ama rakiplerine göre biraz eksiği var.
    agrasif kullanmam diyorsan jetta(biraz pahalıdır.)
    yok ekonomi ve cabuk devirlenen motor diyorsan megane II temiz 2.el.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Alıntıları Göster
    hocam bende octavia var 102hp likten ama donanım elegance,performans çok ii değil ama bana yetiyo...yakıt tüketimide ortalama 8-8,5 arasında...

ben karar aşamasında megane la octavia arasında kalmıştım...her haliyle octavia daha kaliteli duruyo...

jetta midline 34.000 civarı octavia elegance da 35.000 civarı olası lazım tam emin değilim,eğer ambiente almayı düşünüyosan octavia yı ele jetta ya bak,ama 1.000 ytl daha çıkarsan hepsi arasında octavia derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: salula

quote:

jetta pahalıdır.
    ve fiyatının hakkını motor olarak veremiyor.
    aslında cok kötü bir motora sahip değil ama rakiplerine göre biraz eksiği var.
    agrasif kullanmam diyorsan jetta(biraz pahalıdır.)
    yok ekonomi ve cabuk devirlenen motor diyorsan megane II temiz 2.el.

Alıntıları Göster
    ben olsam oktavia ile jetta arasinda secim yapardim binmis iken kaliteye bin tadini cikar

• quote:

Orijinalden alıntı: AusLanD

ben olsam oktavia ile jetta arasinda secim yapardim binmis iken kaliteye bin tadini cikar

Alıntıları Göster
    ortalık megane kaynıyor.
    maddiyat sıkıntı olmazsa JETTA derim.
    motoru sıkıntı etme.
    zaten 1.6 motoru olan arabalar arasında yakıt farkı cok fazla yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenicee

ortalık megane kaynıyor.
    maddiyat sıkıntı olmazsa JETTA derim.
    motoru sıkıntı etme.
    zaten 1.6 motoru olan arabalar arasında yakıt farkı cok fazla yok.

Alıntıları Göster
    seek and destroy octavianın gürültü oranı nasıl.veriler devir arttıkça gürültüde çok artıyo diyor.
  • quote:

seek and destroy octavianın gürültü oranı nasıl.veriler devir arttıkça gürültüde çok artıyo diyor.

Alıntıları Göster
    arkadaslar megane 2. el dusunuyorsaniz 32 milyara 5500km de hb lacivert dizel cok cok temiz megane satilik var. Full + full tekno paket executive paket komple sunroof hersey var arabada izmirden satilik.
    Ben arac sahibini tanimiyorum ama almayi dusunuyoduk 31 demistim ben o 33te israr etti vazgectik. Gecen hafta arayip 32 de anlasalim falan dedi, gec oldu vazgectik dedim
    Sadece 6 defa benzinciye gitmis bi arac daha temiz 2. el bulamazsiniz saniyorum. Ev aldgi icin satmak zorunda acil paraya ihtiyaci var, ondan satilikmis problemli falan deil yani. Dusunen varsa ozelden mesaj atabilir cep numarasini veririm saticinin, Ismini unuttum ama
    Sifiri 42milyar su an arabanin 6000km icin 10000ytl cebe atilir bence, ben focusa para biriktiriyorum, megane istesem hic dusunmeden alirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvtyt -- 16 Şubat 2006 18:28:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilvtyt

arkadaslar megane 2. el dusunuyorsaniz 32 milyara 5500km de hb lacivert dizel cok cok temiz megane satilik var. Full + full tekno paket executive paket komple sunroof hersey var arabada izmirden satilik.
    Ben arac sahibini tanimiyorum ama almayi dusunuyoduk 31 demistim ben o 33te israr etti vazgectik. Gecen hafta arayip 32 de anlasalim falan dedi, gec oldu vazgectik dedim
    Sadece 6 defa benzinciye gitmis bi arac daha temiz 2. el bulamazsiniz saniyorum. Ev aldgi icin satmak zorunda acil paraya ihtiyaci var, ondan satilikmis problemli falan deil yani. Dusunen varsa ozelden mesaj atabilir cep numarasini veririm saticinin, Ismini unuttum ama
    Sifiri 42milyar su an arabanin 6000km icin 10000ytl cebe atilir bence, ben focusa para biriktiriyorum, megane istesem hic dusunmeden alirdim

Alıntıları Göster
    kısa kesecem jetta

• quote:

Alıntıları Göster
    hocam çok sessiz bi araç dersem yalan olur,özellikle yüksek hızlarda biraz sesli ama beni rahatsız etmiyo

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: seek and destroy

hocam çok sessiz bi araç dersem yalan olur,özellikle yüksek hızlarda biraz sesli ama beni rahatsız etmiyo

quote:

Alıntıları Göster
    ben yakıt ve hafa filtresi değişimine 600 ytl vermem
    vosvosta ticari olmayan araçlara acımıyolar
    arkadaş 75 binde boraya triger değiştirtti 750 ytl
    genede sen bilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: barabum

ben yakıt ve hafa filtresi değişimine 600 ytl vermem
    vosvosta ticari olmayan araçlara acımıyolar
    arkadaş 75 binde boraya triger değiştirtti 750 ytl
    genede sen bilirsin

Alıntıları Göster
    Vw den uzak dur ve de haliyle skoda dan. Arabalar çok kalite ama servis ve bakım da adamı resmen.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Vw den uzak dur ve de haliyle skoda dan. Arabalar çok kalite ama servis ve bakım da adamı resmen.......

Alıntıları Göster
    dişçi79 ; octavia nın periyodik bakım masraflarını burdan öğrenebilirsin...

http://www.atikskoda.com/servis/periyodik-bakim-cizelgesi.asp?tur=2

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Alıntıları Göster
    ARKADAŞIM MADDİ DURUMUN İYİ İSE HİÇ DÜŞÜNME GİT JETTA AL,ARABAYI SÜRERKEN ALDIĞIN KEYİF HERŞEYE DEĞER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankov

ARKADAŞIM MADDİ DURUMUN İYİ İSE HİÇ DÜŞÜNME GİT JETTA AL,ARABAYI SÜRERKEN ALDIĞIN KEYİF HERŞEYE DEĞER.

Alıntıları Göster
    hangisini beğeniosan ou al ya.çok araştırırsan deli olursun sonra. git al jetta mss gibi bin.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.