Şimdi Ara

Mat. Bilmeyen Bir SÖZELCİ İnşaat Bölümü Okuyabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizce bu bölüm zor mu okunabilir mi Bu bölümde olanlar, fikirleri olanlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maren -- 16 Ağustos 2010; 1:08:08 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Matematik Bilmeyen Biri İnşaat Bölümü Okuyabilir mi?

İnşaat bölümü, matematik bilgisi gerektiren bir alandır. Ancak, matematik bilmeyen biri de inşaat teknolojisi bölümünü okuyabilir ve başarılı olabilir.

Matematik temeliniz zayıfsa, inşaat teknolojisi derslerinde zorlanabilirsiniz. Bu dersler, statik, yapı mekaniği ve inşaat malzemeleri gibi matematiksel kavramları içerir. Ancak, temel matematik becerilerinizi geliştirmek için hazırlık kurslarına veya özel derslere katılarak bu zorluğu aşabilirsiniz.

İnşaat teknolojisi bölümü, sadece matematikten ibaret değildir. Ayrıca, inşaat çizimleri, yapı malzemeleri ve inşaat yönetimi gibi matematiksel olmayan konuları da içerir. Bu konularda başarılı olmak için güçlü bir teknik anlayışa ve problem çözme becerilerine ihtiyacınız olacak.

İşte Matematik Bilmeyen Birinin İnşaat Teknolojisi Bölümünde Başarılı Olması İçin İpuçları:

• Temel matematik becerilerinizi geliştirin.
    • İnşaat teknolojisi derslerine düzenli olarak katılın ve not alın.
    • Öğretmenlerinizden ve sınıf arkadaşlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin.
    • Çalışma gruplarına katılın veya bir çalışma arkadaşı edinin.
    • Ders dışındaki zamanlarda konuları gözden geçirin ve pratik yapın.

İnşaat teknolojisi okunur mu sorusunun cevabı evettir, ancak matematik bilmemeniz bazı zorluklar yaratabilir. Bu zorlukları aşmak için azim, özveri ve doğru hazırlık ile inşaat teknolojisi bölümünde başarılı olabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yavaş diyorum. Tamamen integrale dayalı bi bölüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: maren

Arkadaşlar sizce bu bölüm zor mu okunabilir mi Bu bölümde olanlar, fikirleri olanlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum..

Hocam mat bilmeyen bir sözelci bu bölüme girerse bence hayatının hatasını yapmış demektir.

İnşaat mühendisliğinin temeli MAT-2 ve Fizik-2 ye dayalıdır.Özelliklede mat-2. Matematiği bilmeyen biri bu bölümü kolay kolay okuyamaz.

Haaa ama illede okuyacam derse o zaman oturup şimdi mat-1 çalışıp kendini en az bir sayısalcı kadar bilgili yapsın bu konuda.Daha sonra ikinci bölümde trigonometi logaritma türev ve integrali iyi bilsin.
  • mühendislik okuyacaksan matematiği yutacaksın.tek yutmakla da olmuyor matematik aşığı olacaksın.
  • Mühendis olmaz , inşaat mühendisi hiç olmaz.
  • arkadaşlar cevaplar için teşekkür ediyorum fakat sizler mühendislik hakkında yorum yapmışsınız 2 yıllık inşaat bölümü için soruyorum dersler nasıldır.
  • quote:

arkadaşlar cevaplar için teşekkür ediyorum fakat sizler mühendislik hakkında yorum yapmışsınız 2 yıllık inşaat bölümü için soruyorum dersler nasıldır.

2 yıllık teknikerlik ile 4 yıllık mühendislik arasında ders bakımından hemen hemen hiç fark yoktur. Mühendislerin 4 yılda aldığı dersleri teknikerler iki yılda alır...
    Yapılamaz diye bir şey yok. Gerçekten bu bölümü okumak istiyorsanız ve yeterli çabayı da gçsterirseniz kesinlikle başarabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • iş açısından okumaman gereken bölümlerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

arkadaşlar cevaplar için teşekkür ediyorum fakat sizler mühendislik hakkında yorum yapmışsınız 2 yıllık inşaat bölümü için soruyorum dersler nasıldır.

2 yıllık teknikerlik ile 4 yıllık mühendislik arasında ders bakımından hemen hemen hiç fark yoktur. Mühendislerin 4 yılda aldığı dersleri teknikerler iki yılda alır...
    Yapılamaz diye bir şey yok. Gerçekten bu bölümü okumak istiyorsanız ve yeterli çabayı da gçsterirseniz kesinlikle başarabilirsiniz diye düşünüyorum.

madem aynı..o zaman herkesin 2 yıllığa girmesi lazımdı,hem aynıymış hem de 2 sene daha kaybetmiyor okulda..

• Bu ülkede okur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

quote:

quote:

madem aynı..o zaman herkesin 2 yıllığa girmesi lazımdı,hem aynıymış hem de 2 sene daha kaybetmiyor okulda..

Her duyduğuna itiraz edeceğine iki google karıştır.

Bir İnşaat Meslek Yüksek Okulunun ders programı

http://www.myo.yildiz.edu.tr/index.php?x=51

Aha da sana İnşaat Mühendisliği ders programı!!!

http://www.inm.yildiz.edu.tr/ders_programi/Ldersprog1.pdf

Aradaki fark ne mi? Birisinde Tekniker Diploması alıyorsun, diğerinde Mühendis diploması alıyorsun.
    Birisinde daha çok pratiğe öndem verilirken diğerinde daha çok teoriğe önem verilir....

• peki arkadaşlar ilk yıl var matematik dersleri ikinci yıl meslek dersleri ağırlıklı çok zorlar mı acaba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Her duyduğuna itiraz edeceğine iki google karıştır.

Bir İnşaat Meslek Yüksek Okulunun ders programı

http://www.myo.yildiz.edu.tr/index.php?x=51

Aha da sana İnşaat Mühendisliği ders programı!!!

http://www.inm.yildiz.edu.tr/ders_programi/Ldersprog1.pdf

Aradaki fark ne mi? Birisinde Tekniker Diploması alıyorsun, diğerinde Mühendis diploması alıyorsun.
    Birisinde daha çok pratiğe öndem verilirken diğerinde daha çok teoriğe önem verilir....

en önemlisi birinde kapı gibi imza yetkin oluyor diğerinde olmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temel Mühendis -- 17 Ağustos 2010; 0:17:07 >

• Kazanabildiyse potansiyel varmış demek ki
  • quote:

quote:

Bu Arkadaşın da dediği gibi azim gösterdikten sonra yapılamıyacak şey değildir. Sen sözelcisin ama diğer normal olarak kendi alanından o 2 yıllık bölüme girenlerin girebilmek için iyi bir matematik bilgisi gerektirdiğini sanmıyorum . Onlar ne kadar zorlanacaksa sen de o kadar zorlanırsın...

• quote:

en önemlisi birinde kapı gibi imza yetkin oluyor diğerinde olmuyor..

Önce bir okusan, anlasan... Sonra itiraz etsen... Neyse! Daha çok gençsin... Düzelir zamanlar...

quote:

• Ona bakılırsa düz lisedekilerle fen liselerindeki adamlara da aynı ders veriliyor.Düz lisede x karenin türevini soruyorlar ama .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.